Announcement

Collapse
No announcement yet.

SP Kina - reprezentacija Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
    Oprostite mi na mojoj neobaveštenosti, ali ja ne znam šta je taj Kalinić tako strašno rekao.
    Ja znam ono nešto od pre 3-4 meseca.
    Ne znam da li je to donelo neki nastavak. Ne pratim bulevarsku štampu i svinjoide.

    Koliko sam ja onda razumeo, parafraziraću, on smatra da mi kao narod imamo uobrazilju da smo značajniji nego što jesmo.
    Ako je to on rekao, to je nešto što ja pričam već par decenija unazad, i sa tim se u potpunosti slažem.

    Ukoliko ima još nešto za to ne znam, ali ako je ovo suština njegovog twitt razmišljanja,
    to je tačno pa je tačno.
    Kalinić je nekim twitovima veoma autošovinistički prikazao Srbe, onaj twit kao Srbin sa Ajfelovog tornja će sigurno prvo pljunuti/popišati sa njega, sa porukom kako smo seljoberi u najgorem smislu, a ja ti mogu naći (proguglasti=gde američki milijarder piša po beskućniku (što je meni svakako strašnije od ovog karikiranja Srba) pa opet ne generalizujem da su svi Ameri takvi. Osim toga, oni o kojima piše sa oduševljenjem su ne mali broj puta (britanci) u Evropi pravili sranja pijani.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
      Ako je Dule rekao da je srpski narod onakav kakav Kalinic smatra da jeste, onda da.
      Duletova izjava

      "Ja sam bio za Jugoslaviju i bio sam za svakog za koga sam mislio da se bori za Jugoslaviju. Međutim, brzo se pokazalo da to nije bilo tako, da se vojska povlačila na granice Velike Srbije. Naravno, krivice ima na svim stranama, ali s obzirom na to da je Srbija bila najmnogoljudnija i da je kontrolisala vojsku, ipak najveću odgovornost za te ratove ima Srbija. Nešto veću od ostalih.

      Comment


      • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
        Čekaj, je l' to ovo što je sad pre neki dan kao svaki sujetan čovek,
        lajkovao ona spradanja na nekoj iG stranici.
        To mu svakako nije mudro i pametno.
        Ali mogao je i poštenije bi bilo da je javno izrazio negodovanje svojim nepozivanjem.

        Mada je i to možda neki deo dogovora da dok traje Mundobasket nema talasanja.
        Sigurno je popizdeo, ko ne bi, što je skrajnut bez košarkaškog razloga, ali ne moraš biti đubre, ma koliko ti je krivo, pa posle neuspeha podjebavati i likovati.

        Zato je neko Štimac a neko Kalinić.

        Comment


        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
          Duletova izjava
          Dule, ma koliko da je obeležio jedan period razdoblja moga života, sa onakvim istupom je napravio kardinalnu grešku. Sve da je i tako, kako je izjavio, ne mora se sa tim ići u javnost.

          Bojim se da se hteo malo dodvoriti naciji koju je trenirao pa rek'o šta je rek'o.

          I naravno, doduše ko svaki normalan čovek, Srbin, zasmetalo mi jako i baš dugo paralo u ušima...

          Comment


          • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
            Priču oko Kosova i sve što je tada izucnuo ne bih mu uzimao za zlo kao što i nisam. Jer, priznali mi ili ne, čovek rekao istinu i stav većinskog dela mnjenja.
            .
            Niti je rekao istinu niti je to vecinski stav vec samo njegov na koji ima pravo.

            Comment


            • Nije problem da li se slažeš ili ne... Problem I to ne mali, je što ljudi sebi dozvoljavaju da vređaju, izopštavaju svakog, čiju izjavu smatraju "izdajničkom", "vređanjem Srba"... To će nas dokusuriti definitivno...


              Veliki Paljo o nekim našim osobinama koje nisu baš za pohvalu. Realnost ili pljuvačina???


              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
              Last edited by Samo Zvezda; 12-09-19, 11:30.

              Comment


              • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                Kakav Kosovski boj pobogu.
                To je mitomanija.
                Koliko validnih istorijskih činjenica imaš o tom događaju.

                Svi narodi su mitomani.
                Ameri su to pretočili u western filmove,
                a mi se trudimo da živimo nešto što ne znamo kako se zapravo odigralo
                i da li se uopšte odigralo sa sve akterima tog događaja.

                Miloš Obilić je mitska ličnost, a ne stvarna.
                Vuk Branković je izdajica jer je preživeo.

                Kad već voliš mitove i veruješ u njih,
                verujem da poznaš onaj mit gde navodno Lazar Hrebeljanović poziva
                u bitku i proklinje sve koji se ne odazovu.

                Proveri malo kroz neke istorijske podatke gde taj isti Lazar nije hteo
                da ode da pomogne sve u nadi da će dobiti veći kolač za sebe.

                Etc.. etc....

                Zbog takvih budalaština smo i gubili glave u ratovima,
                da bi opet dobili po gubici od moćnika i ućutali se na neko vreme.

                Pominjao sam ovde hiljadu puta.
                U maju 1992. sam ja na ratištu ostao bez 19 vojnih/ratnih drugova
                koji su imali 18-20 gidina tada, kao i ja.

                To ko preživi sa tako malo godina malo se zamisli na mitomaniju i nebeski narod
                i ostale šarene laže koje služe za zaglupljivanje svetine.
                Митоманија је што имамо своју историју? Треба да се стидим своје историје? Иди и тражи промену дражвљанства, изјасни се на попису другачије, нећеш нам ти објашњавати нашу историју. То бреме носимо сами, ако ти се не свиђа шетај.

                Шта ме боли курац што си био на ратишту, кад плачеш сада, ниси ни требао ићи. Држава те натерала, ок, промени је, немој само паметовати о историји.

                Мука ми је и ових ветерана који просипају мудрост што их црвени Слоба регрутовао. Мени је жао свакога ко је невољно отишао, само немој сад да ми држиш слово о историји због личног искуства.

                И Гробари на форуму овом су много бољи људи од ових цигана част изузецима. Много
                Last edited by Cassius Clay; 12-09-19, 11:38.

                Comment


                • Ti obavezno da potražiš stručnu pomoć.
                  Obavezno.
                  U moje vreme takvi nisu mogli da prođu na regrutaciji.
                  Veruj mi.
                  Last edited by Jaqen Hghar; 12-09-19, 11:42.

                  Comment


                  • Ја или ти?

                    Убацујеш личну трагедију као неки аргумент да бих се саосећао са тобом, откуд ти знаш је ли мени ко у рату погинуо? Дегутантно је причати та лична искуства, битно је да си у пионирским брошурицама прочитао да је то мит и лаж.

                    Иако постоје егзактни подаци о томе. А о актерима и званичној причи нисам ни причао. Причао сам о томе да су се људи борили и изборили.

                    Да нису - ја бих сад био друге вере. А мени није свеједно уопште које сам вере. Који ти потез тачно није јасан?

                    Comment


                    • Mene za ovu sadasnju teritoriju Kosova zaista zabole ona stvar, jer tamo ni nema nasih ljudi a da nisu Psihovi ili Radoicicevi placenici i sendvicari.

                      Da se radi o nekim ranijim vremenima, dok Srbi jos nisu prodavali nekretnine Albancima za cenu tri puta vecu od trzisne vrednosti i kada je taj plan Velike Albanije jos bio samo nacrt, onda bih Kalinica bacio u tamnicu na neodredjeno.

                      Druga stvar, mi Kosovo ne moramo nikada priznati, ja se iskreno nadam da i necemo jer u suprotnom bi to pokazalo kakav smo kurac od drzave. Bukvalno za pet godina drugi deo drzave moze lako postati otudjen samo na primeru Kosova.

                      Treba biti nepopustljiv i drkati se ako treba hiljadu godina, jer nam to priznanje otudjenja sopstvene teritorije ne donosi apsolutno nista. U EU svakako necemo narednih 15 godina a nakon tog perioda da li ce takva zajednica uopste i postojati.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Gledam reprizu protiv Argentine, Jokic svoje poslednje poene na tekmi dao 17 min pre kraja, Bjelica se ispromasivao za sve pare ali se borio i nudio nije se sakrivao kao neki igrači, Djordjević nejasno predugo drzao Milutinova na klupi, Argentinci su imali sutersko veče, mnoge stvari su im se poklopile, konstantno su nam zatrpavali trojkama cim se malo problizimo oni su pogadjali kad je to bilo najbitnije, nasi igraci sa klupe zakazali.

                        Treba pokusati igrati egal tekmu sa Amerima makar, a na leto skupiti malo ozbiljniju grupu igraca u smislu (ne dovoditi 3 centra koji ce deliti 5-6 min po tekmi), ne igra se vise sa toliko visokih igrača onda se desi ovo sto se nama desilo protiv Spanaca i Argentinaca. Bobi je istrosen kao i Raduljica, njima bi se zahvalio.

                        Ja navijam na Francuze do kraja!

                        Sent from my Mi A2 using Tapatalk
                        Last edited by krele90; 12-09-19, 11:54.

                        Comment


                        • Originally posted by Indigo View Post
                          Mene za ovu sadasnju teritoriju Kosova zaista zabole ona stvar, jer tamo ni nema nasih ljudi a da nisu Psihovi ili Radoicicevi placenici i sendvicari.

                          Da se radi o nekim ranijim vremenima, dok Srbi jos nisu prodavali nekretnine Albancima za cenu tri puta vecu od trzisne vrednosti i kada je taj plan Velike Albanije jos bio samo nacrt, onda bih Kalinica bacio u tamnicu na neodredjeno.

                          Druga stvar, mi Kosovo ne moramo nikada priznati, ja se iskreno nadam da i necemo jer u suprotnom bi to pokazalo kakav smo kurac od drzave. Bukvalno za pet godina drugi deo drzave moze lako postati otudjen samo na primeru Kosova.

                          Treba biti nepopustljiv i drkati se ako treba hiljadu godina, jer nam to priznanje otudjenja sopstvene teritorije ne donosi apsolutno nista. U EU svakako necemo narednih 15 godina a nakon tog perioda da li ce takva zajednica uopste i postojati.
                          Ја због предака само. Ови данашњи су највећа говна која сам упознао. Опет част изузецима. Ја само кажем не Косову због предака, иначе да нема њих, разделио бих свима ову Србију.
                          Last edited by Karamazov; 12-09-19, 12:03.

                          Comment


                          • Originally posted by Indigo View Post
                            Mene za ovu sadasnju teritoriju Kosova zaista zabole ona stvar, jer tamo ni nema nasih ljudi a da nisu Psihovi ili Radoicicevi placenici i sendvicari.
                            Poslednji put kad sam bio na Kosovu video sam da ih i te kako ima.

                            Nisu svi sendvičari ili plaćenici.

                            Mnogo je onih koji podržavaju Vučka ne iz ličnog interesa nego zbog siromašne pameti.

                            Pamet jeste siromašna al su bogati u duši. Dočekaše me ko brata rođenog.

                            Comment


                            • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Митоманија је што имамо своју историју? Треба да се стидим своје историје? Иди и тражи промену дражвљанства, изјасни се на попису другачије, нећеш нам ти објашњавати нашу историју. То бреме носимо сами, ако ти се не свиђа шетај.

                              Шта ме боли курац што си био на ратишту, кад плачеш сада, ниси ни требао ићи. Држава те натерала, ок, промени је, немој само паметовати о историји.

                              Мука ми је и ових ветерана који просипају мудрост што их црвени Слоба регрутовао. Мени је жао свакога ко је невољно отишао, само немој сад да ми држиш слово о историји због личног искуства.

                              И Гробари на форуму овом су много бољи људи од ових цигана част изузецима. Много
                              Aj redom imam dosta slobodnog vremena 1. pitanje Nije mitomanija sto imamo istoriju naravno, svaki narod preuvelicava i gleda je iz svoje perspektive i tu svako ponekad preteruje, nema to veze sa nama konkretno. 2. Ne cele istorije naravno, ali nekih odredjenih delova da, kao i svaki narod (ne treba Spanci da budu ponosni na inkviziciju, Ameri na ciscenje Indijanaca, Rusi i Kinezi na Staljinova i Maova pogubljenja itd. itd.) svaki narod ima po nesto lose u svojoj istoriji, niko nije bezgresan. 3. To sto se ne ponosis svim stvarima koje je neka drzava uradila, ne znaci da ne volis tu drzavu, koliko ima ljudi u USA pa i samih vojnika koji se ne ponose Afganistanom i Irakom, to ne znaci da je ne vole. Isto kao i za ropstvo. Nije bas ono kao ili slepo podrzavaj sve ili setaj.

                              Ovo inace nema nikakve veze sa Kalinom. Ono sto sam sad saznao za Kalinu posebno 1 stav koji mi se nikako nije svideo, me je prilicno obrlatio po tom pitanju.

                              Comment


                              • Originally posted by Stojanče View Post
                                Poslednji put kad sam bio na Kosovu video sam da ih i te kako ima.

                                Nisu svi sendvičari ili plaćenici.

                                Mnogo je onih koji podržavaju Vučka ne iz ličnog interesa nego zbog siromašne pameti.

                                Pamet jeste siromašna al su bogati u duši. Dočekaše me ko brata rođenog.
                                Ma koji sendvicari i placenici, to samo oni koji nisu otisli nikada govore. Ima mnogo veci procenat sendvicara u centralnoj Srbiji i Vojvodini nego na Kosovu. Samo oni (mafijasi) imaju mnogo vecu kontrolu i slobodu dole, pritisci i pretnje su mnogo cesce, a niko ne moze da im pomogne. Mislis da ce se otkriti ubica Olivera? Mislis da sutra ne mogu da ubiju Radu Trajkovic, koja glasno i otvoreno govori o mafijaskim strukturama na Kosovu, oni ce sutra da je ubiju i nikoga nece ni biti briga ko je ubio. Nisu oni doli na Kosovu sendvicari, mi smo ovde u Beogradu u "Srbiji" najveci sendvicari i najvece sisice.

                                Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
                                IMG-20190614-192941
                                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X