Announcement

Collapse
No announcement yet.

SP Kina - reprezentacija Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mihajlo10 View Post
    Razmazena smo nacija sto se tice kosarke,neko ko nas je doveo do tri medalje sad ne valja nista,ja bih voleo da dodje drugi trener samo zbog toga da se vidi koliko je Djordjevic pravio vanserijske rezultate s reprezentacijom. Taj ko dodje imace ogroman pritisak,sad smo navikli na finala i sve ispod toga je postalo neuspeh,to nijedno ime ne moze da garantuje,ni Greg Popovic da uzme da nas trenira ne moze da garantuje finala.
    Koliko je ono Đorđević osvojio medalja i koje su bile u pitanju?
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by dekkard View Post
      Koliko je ono Đorđević osvojio medalja i koje su bile u pitanju?
      Dovoljno da smo godinama u vrhu evropske košarke.

      Comment


      • Originally posted by Mr. Wolf View Post
        Tebric, svaka cast ako si stavio znak jednakosti izmedju reprezentativca, coveka koji je do ovog prvenstva igrao zajedno sa ovim ljudima kojima je tesko danas pao poraz i obicnih ljudi, navijaca.
        Ako je tebi normalno ovo, okej. On ovim pre svega pisa po svojim saigracima, ako je tebi lakse da ga branis tako sto ces neko nebulozno poredjenje da stavis, slobodno.

        Birca je znao jos onda.

        ----------------------------------------------------------

        Bjelica:
        Znak jednakosti nisam stavio ja ,vec taj sto je to objavio na twitteru a ti preneo . On sada kada nije reprezentativac i on je obican covek,navijac ,kao sto smo ti i ja ..
        Meni je ovo normalno ,jer taj isti Djordjevic je pre pocetka prvenstva pisao po njemu i Nedovicu ,i realno pisao po nama obicnim ljudima,navijacima sa pozivanjem i uvrstanjem u 12 Bircevica,Simonovica i Raduljice ,i samo mu se karma vratila ..a nije ga pratila sreca kao sto ga je pratila do sada.
        Onda taj isti Djordjevic pisa na svakoj konferenciji po Milutinovu,Bobiju,Guduricu ,pa cak i Jokicu ,i to je ocigledno ljudima normalno.

        Comment


        • Jedini put juče smo držali reket zaštićenim a tada smo i poveli, je kada je Milutinov bio na parketu ali ga je selektor (nadam se ne još dugo) brzo izvadio i sledio je potop.
          Zašto smo tako izgledali na terenu treba struka da da ocenu ali u napadu smo bili prestatični a u odbrani kao da su se juče skupili, posle dva brža dodavanja smo lagano pucali a protivnik je stvarao višak. Koliko je struka kriva vidi se i po načinu kako smo izgubili, Kampaco je vrteo pik do besvesti i tu su nas rasturili. ej bre, mi igrače (plej-centar) kao nacrtane imamo za pik igru a mi pik nismo odigrali na prvenstvu ili smo tako retko igrali da se i ne sećam.
          Elem, celu utakmicu nas razbijaju pikom a selektor ne može da pronađe način i igrača koji će to da zaustavi.
          Glede Kalinića, ako se naslađuje porazom Srpske reprezentacije, može da mi se napuši kurca (to i onako izgleda voli) iako je nominalno naša najbolja trojka. Što se mene tiče može i tursko državljanstvo da uzme (ako je likovao).
          Selektor je odlučio i njegovo pravo je koje će igrače da vodi, zato (ne samo zbog te odluke) je njegova odgovornost najveća a i lovorike da je reprezentacija uspela.
          Zaista sam zbunjen kako smo izgledali kao tim, sve smo lošije igrali kako je prvenstvo odmicalo, očito da postoji neka greška u tempiranju forme ili selektiranju i kompoziciji tima kao i podeli uloga. Bogdan je pokazao da je klasa ali verujem da bi i on a i svako od nas rado to promenio da je repka bolje izgledala.
          Last edited by nebitan; 11-09-19, 06:31.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Kretenski u smislu zato sto ti igraci sa kojima je on delio svlacionicu i koji juce nisu peglali odbranu, on je likovao tome. Realno je dao auto-gol sa tim lajkovima, nije sada da ce neko sem Saleta da bude ljut na njega. Ali definitivno kada bude bio pozvan saigraci ce imati drugaciji odnos prema njemu.

            Originally posted by skeptik View Post
            Sta izvlacim? Cela Srbija je Vuciceva prcija a kamoli neki savezi. Nema institucije gde nije umesao svoje prste i ubacio svoje ljude.Ti sumnjaj i cekaj sledeci spisak imas pravo na to, meni je sve jasno. Kalinic je posebna prica.
            I ponovo mi pricas ko da sam retardiran. Ajde nekom drugom drzi lekcije. Mene zaobidji kao sto rekoh.

            Nemam nameru da trosim vreme na nadobudne defetiste.
            Last edited by Ricma; 11-09-19, 06:56.

            Comment


            • Uopste ne smatram da si retardiran, daleko od toga niti ti drzim lekcije. Iznosim svoj stav i to je sve. Nisam defitista, skeptik sam po prirodi. I sledeci put ako ne zelis da gubis vreme ne odgovaraj mi uopste.

              Comment


              • Ne treba iz jedne euforije olako prelaziti u drugu. Iz očekivanja da je Sale Đorđević genije koji će dovesti Srbiju do zlata prešlo se u stadijum da se traži glava, poželjno je njegova.

                Stručni aspekt odmah treba ostaviiti po strani. Još od 2014. godine znamo da je Saša Đorđević trener koji ima određene limite i to se nije oktrilo tek u Kini. Imali smo utakmice koje je direktno od gubio, setimo se polufinala Eurobasketa protiv Litvanije 2015. godine? Pa ipak, nisu se ovako masovno izjavljivale fatve.

                Uostalom, iako je stručno osporavan od početka, rezultati koje je postigao govore da ipak ima nešto dobro u tom njegovom pristupu i sinergiji koju stvara sa stručnim štabom.

                Za početak, turnir nije gotov. Još od Dude Ivkovića, sad već davne 2013. godine mi nismo uspeli da pobedimo u tim utakmicama koje se igraju posle ispadanja. Dakle, nismo izborili Bronzu na Eurobasketu kad smo ispali od Litvanije, a nismo to uspeli ni na Mundobasketu kad su nas izbacili Turci.

                Ispadanje za nas još od 1999. znači kraj turnira i potpuni sunovrat. Možda je to Rubikon koji sada treba da pređemo i lekcija koju treba da naučimo?

                Ako dalje prođu SAD i Australija, otvara se prilika da u doigravanju izborimo Olimpijadu i na ovom mini-turniru, Sale ima priliku da konsoliduje ekipu i prođe jedan ispit koji bi mogao biti vrlo važan za dalje korake.

                Dakle, ako je do struke, Sale odavno nije trebalo da bude tu jer je od početka jasno da ima teškoće u vođenju utakmice, da određene situacije kada ekipi ne ide dobro slabo rešava itd. Međutim, ekipe do velikih trofeja ponekad ne vode najbolji treneri, već oni koji mogu da nametnu autoritet, istaknu se kao pedagozi itd. Uostalom, ako ćemo da menjamo Saleta zbog Španije i Argentine, onda je nepravedno da s njim ne promenimo i par igrača jer su nekolicina pokazali da (u tom trenutku) individualno ne dobacuju do nivoa košarke koji se tu tražio a tu ni trener ne može da pomogne.

                Već se licitira imenima potencijalnih naslednika kao što su Saša Obradović i Igor Kokoškov. Sjajna imena, obojica do sada pokazali više od Saleta u čisto stručnom pogledu, ali je veliko pitanje kako bi se Obradović snašao sa momcima kao što su Orlovi koji iziskuju strpljenje i da li bi uspeo da se nametne u toj mikropolitici našeg reprezentativnog života ili bi palo čerupanje, ili kako bi Kokoškov - kao neko ko je vitalno vezan za NBA - mogao da isprati razne FIBA eksperimente kao što je Sale morao ove kvalifikacije koje su na kraju osakatile čitav Mundobasket.

                Dakle, treba videti u sledeće dve utakmice ključnu stvar a to je da li odnosi Saleta i ekipe i dalje funkcionišu. Ako je i tu došlo do problema, kao na relaciji publika-Sale, onda je nažalost rastanak neminovan. Ali, ako Sale i dalje ima autoritet nad njima, i ako se hemija u ekipi nije poremetila više nego što bi bilo očekivano, onda je nastavak Đorđevićevog mandata dosta logično rešenje.

                On ipak garantuje da će se ekipa skupiti na pripremama, da će ga sluštati i raditi šta im se kaže, a rezultati koje je do sada ostvario nisu zlata ali nisu ni zanemarljivi kada se sve uzme u obzir. Tužno je što su takve stvari kao što je okupljanje ekipe na pripremama nešto što moramo da uopšte uzimamo u obzir, ali ako Greg Popović ne može da skupi ekipu koju je pozvao, lako je zamisliti šta sve mogu uraditi naši igrači kada im klubovi i agenti puste mašti na volju.

                Sale je i dalje dovoljan autoritet da je u javnosti ugledniji od svakog od njih, i da odbijanje njegovog poziva sutra ipak znači izvesnu skepsu kad dođu da svojim milionima nešto privatizuju. Znam da zvučim cinično, ali cinična su vremena i u njima Sale još uvek budi neko zrno ljudskosti u javnosti koja je nadomak da sasvim prihvati ideju potpune sebičnosti i delovanja u isključivo ličnom, da ne kažem materijalnom interesu.

                U zemlji u kojoj je reprezentacija do te mere vitalna za opstanak celokupne košarkaške infrastrukture, jako je bitno da se sada njen nukleus ne rastura olako, naročito u godini kad su mlade kategorije jezivo podbacile, a klubovi odavno nisu dovoljno važan faktor za razvoj srpskih igrača.

                Ako se na ovom mini-turniru obezbedi igranje na Olimpijadi, ova reprezentacija će pokazati da je ipak na prvenstvu uspela da postigne nešto što ranije nije. Isto važi i u slučaju ako SAD ispadnu, pa izađemo na katarzični dvoboj sa njima.

                Setimo se da su Španci 2010. godine u Turskoj sa timom u kom su bili Ricky Rubio, Marc Gasol, Victor Claver, Sergio Llull i Rudy Fernandez od sadašnjeg tima plus takvi doajeni kao Navarro, “Garbage Man” Garbajosa i Reyes ispali u četvrtfinalu od nas, sa samo jednim NBA igračem - Krstićem.

                Vodio ih je Scariolo. I nastavio je zaključno sa srebrom u Londonu, da bi se vratio 2015. sa zlatom u Francuskoj i bronzom u Riju. NIje streljan posle tog četvrtfinala i ulupavanja takve ekipe koja je sigurno pretendovala na finale sa Amerikancima.

                Ne treba olako i u besu donositi odluke ni o Đorđeviću, Sve je gotovo što se tiče onoga što smo želeli, ali ima još ponešto što hoćemo a da može da se izbori.
                Jedno razmišljanje koje je dosta blisko i meni.
                Last edited by Jaqen Hghar; 11-09-19, 08:48.

                Comment


                • Trener Argentine sve objasnio.

                  Znate, mi nismo visoki. Nismo ni nešto mnogo atletski građeni. Zato moramo da igramo pametno. Baš pametno. Zato su nama ključne stvari kao što su stvaranje prostora, tajming, poštovanje taktike... Vidite, košarkaši Argentine su definitivno pametni. Ne pametniji od drugih, nego smo toliko takmičarski nastrojeni, da stvarno volimo da pobeđujemo. Ali, ne možemo to da ostvarimo jurnjavom po terenu, prosto nije to za nas, niti da skačemo kao ludi, ili da bacimo samo našim visokim igračima pa da oni to sve reše, jer mi i nemamo visoke igrače. Nemamo te “atlete”. Zato moramo da igramo pametno. To je i razlog što imamo toliko izvlačenja igrača iza blokova, to je i razlog što su nama za pobedu bitne stvari kao što su pik-en-rol, unutrašnja strategija, spoljna kretnja... a i Kampaco.

                  https://sport.blic.rs/sp-kina/kako-j...lektor/395trqr
                  Last edited by skeptik; 11-09-19, 08:44.

                  Comment


                  • Људи уопште не схватају структуру савеза и легенди које се врзмају око истог. Већина њих су за данашње стандарде које постављају уплакане пихтије - националисти.

                    Од одлазака на Свету Гору, поста на води, од певања "вечерас је наше вече, вечерас се ...", преко играња под санкцијама, исказивања и поноса нацијом у најтежа времена - мислите да неко од њих жели да игра љигавац који вређа редом Србе, патријарха, и говори тако о тзв. Косову?

                    Ако то није лични став и Бодироге, и Томашевића, и Даниловића и редом осталих па све до неког Гуровића, сеците ми главу.

                    Ја знам да су сви они повезани и знам да су сви били згрожени изјавама дебила.

                    И не би ме чудило да дебил када је чуо реакције, да је убацио опозиционо деловање да би имао иза чега да се сакрије, јер су се људи згрозили на то.

                    Те старије генерације кошаркаша одликује велики патриотизам, срећом. Ко год да буде селектор, док је та структура савеза, он неће играти.

                    Comment


                    • Govnari Kalina i Nedović pokazali od čega su satkani?

                      Tebi kriv nije Saša kriv što nisi putnik namernik za Kinu. Obrati se saigračima jer te većina očima ne može smisliti.

                      A ti se zapitaj zašto je tako i do koga je...?
                      Last edited by Ruzni Prljavi Zli; 11-09-19, 11:12.

                      Comment


                      • Nedović i Kalinić su po kvalitetu trebali i morali biti pozvani na SP.
                        E sada, to što je kod nas stranačka (ne)naklonost preči kriterijum od kvaliteta u bilo kojoj oblasti, pa i u košarci.. To je druga stvar i zato imamo sasvim očekivane rezultate.
                        Naravno sve to ide uz potpuno odsustvo odgovornosti i ne bi me čudilo da se sada mediji potpuno okrenu satanizaciji igrača koji nisu ni bili na SP (Kalinić, Nedović), pa čak u njima i pronađu glavne krivce za ovaj "uspjeh".

                        Comment


                        • Od Nedovića su bolje sezone imali i Jović pogotovo Vasa Micic, koji igrao sezonu života. Kuburio sa povredom, neko vreme bio van ritma i sada mrsiti dal je validno izostavljen nema smisla.

                          U slučaju Kaline, ako se gleda košarkaški aspekt, da trebao je i morao ići. Sada šta se tu tačno zbilo verovatno ćemo umreti u neznanju. Kolaju neke nezvanične priče kako nije omiljen lik u svlačionici. Par njih su bili protiv njegovog pozivanja.

                          Opet da je to u pitanju nije smeo Sale potpasti pod uticaj "trećih lica" i samo zbog toga odstraniti igrača.

                          Opet. Za ovo što lajkuje i uživa u nesreći samo je dokaz kakva je prznica i ljudska ljuštura najgore fele.

                          Comment


                          • Prvi put cujem da je Nedovic politicki nepodoban.

                            Skroz drugacija licnost od Kaline i ne voli da talasa. Skroz mi realno deluje da ima beef sa Saletom.

                            Comment


                            • Ljudi su spremni da stave simpatije prema nekom igracu ili klubastvo ispred samopostovanja, pa se onda trude da nadju bilo kakvo opravdanje za ljude poput Kaline i njihove poteze. Nema veze ako se pljuje i pisa po svom narodu, daj ga u repku, nek nosi dres Srbije, sta fali, igracki nam je bitan, nema veze sto je govnar. Nekima postalo nebitno da je biti covek pre svega najbitnije.

                              ------------------------------------------------------------------------------

                              Bjelica - "Nas narod je dobar narod."
                              Last edited by Mr. Wolf; 11-09-19, 12:00.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X