Strana 1 od 2 1 2 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 15 od 22

Tema: FK Kolubara Lazarevac

The Saints NemanjaMikser avatar
    Datum registracije
    16.08.2015
    Moć reputacije
    214748584

FK Kolubara Lazarevac

Fudbalski klub Kolubara osnovan je 1919 godine.

Prve bitnije i značajnije rezultate klub je beležio osamdesetih godina prošlog veka. U sezoni 1982/1983 klub iz Lazarevca je obezbedio plasman u drugu saveznu ligu gde su se zadržali dve sezone. U sezoni 1983/84 klub je završio na devetom mestu na tabeli, da bi 1984/85 završili kao pretposlednji tim na tabeli.

Što se tiče novijeg dela istorije kluba, Lazarevčani se uglavnom takmiče u drugom i trećem rangu takmičenja, osim sezone 2003/04 kada su osvajanjem prvog mesta uspeli ekspresno da se vrate u Srpsku Ligu.

Najveći uspehu istoriji kluba ostvaren je u sezoni 2005/06 kada je ekipa Kolubare kao trećeligaš došla do polufinala kupa Srbije i Crne Gore.

U današnju prvu ligu Srbije obezbeđen je plasman na kraju sezone 2007/08 osvajanjem prvog mesta u Srpskoj ligi Beograd, a u tom rangu zadržali su se pet sezona.
    U tom periodu zabeležen je i najbolji ligaški plasman u istoriji kluba, osvojeno je 3.mesto na kraju sezone 2009/10.

Sezonu 2013/14 Kolubara je ponovo provela u trećem rangu takmičenja, ali je naredne godine osvajanjem prvog mesta obezbeđen povratak u Prvoligaško društvo u kom je klub ostao naredne tri sezone.

Sezonu 2018/19 fudbalski klub Kolubara je završio na 3.mestu Srpske lige Beograd, ali je nakon istupanja iz takmičenja fudbalskog kluba Bežanija doneta odluka da Lazarevčani zauzmu njihovo mesto u Prvoj ligi Srbije.

U Prvoj Ligi Srbije Kolubara trenutno zauzima 11 mesto sa 7 bodova nakon 5 odigranih kola (-3 u odnosu na prvoplasiranu ekipu).

Neki od poznatih fudbalera koji su nosili dres Kolubare Lazarevac:

- Nikola Žigić
    - Nemanja Matić
    - Dejan Djurdjević
    - Nikola Trajković
    - Dragan Čadikovski (I dalje član Kolubare, i kapiten ekipe)
    - Saša Jovanović

Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

2. Your Google Adsense code here
    Datum registracije
    16.08.2015
    Moć reputacije
    214748584
    U narednom kolu idemo u goste ekipi Zemuna. Nije se Zemun baš pokazao da može ekspresno da se vrati u Super Ligu time što je osvojio 4 boda iz 5 mečeva. Biće teško gostovanje sigurno, ali se nadam da bi možda mogli da iskoristimo loš start Zemuna i dođemo do sva tri boda.

Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

Moderator Constantin avatar
    Datum registracije
    10.04.2015
    Moć reputacije
    214748581
    Naš doskorašnji kapiten, Aleksandar Jovanović, na koga Ivica Tončev viš ne računa, nije "okačio kopačke o klin" već, i ako će u decembru napuniti 35 godina, je pristupio lazarevačkoj Kolubari sa nadom da još uvek ima šta da pokaže na terenu. Do sada će postigao, čini mi se, dva gola...jedan protiv Trayala u Kruševcu (mislim da mu je to bio debi) i u prošlom kolu protiv Pazara, ako se ne varam.

Da...na 2:05 negde gol Ace "Humca" Jovanovića...

Banned
    Datum registracije
    11.05.2016
    Moć reputacije
    0
    U mnogo dobri dresovi i grb, osveženje.
    Podržavam infrastrukturne radove.
    Lepa priča..

Forum Resident Brajkula avatar
    Datum registracije
    28.03.2011
    Moć reputacije
    214749055
    Poslednji od poznatih igrača koji je nosio dres Kolubare a vidim da je u uvodnom postu zaboravljen je Marko Grujić sada član Herte iz Berlina.

Banned
    Datum registracije
    09.04.2018
    Moć reputacije
    0
    Tačno.
    2014 → Kolubara (loan) Apps 5, (Gls) (2)

Datum registracije
    16.08.2015
    Moć reputacije
    214748584
    Citirati Originalno postavljeno od Chiwwi Pogledati poruku
    U mnogo dobri dresovi i grb, osveženje.
    Podržavam infrastrukturne radove.
    Lepa priča..
    Hvala, hvala. Otvoren je novi teren na kom bi trebalo da se postavi krov na ložama i dodatne tribine kako bi moglo da stane bar 3,000 gledalaca.

Inače smo baš grad sporta, eto malo da se pohvalimo. KK Kolubara je ove sezone osvojila prvo mesto u drugoj košarkaškoj ligi Srbije. Jedan veliki korak je i tu napravljen. RK Kolubara je u sezoni 2009/10 osvojila titulu ispred Zvezde i Partizana. 2008/09 Futsal ekipa Kolubare je osvojila titulu. Međutim već dugi niz godina nema baš značajnijih rezultata, tako da se nadam da sada kreće neko novo i bolje vreme pre svega za FK i KK.

Citirati Originalno postavljeno od Brajkula Pogledati poruku
    Poslednji od poznatih igrača koji je nosio dres Kolubare a vidim da je u uvodnom postu zaboravljen je Marko Grujić sada član Herte iz Berlina.
    Jbg, ima ih i još mnogo više, ne mogu da ih se setim. Nekadašnji golman Partizana Radovan Radaković je bio zaigrao za Kolubaru, takođe kasnije na kratko bio i trener.

Datum registracije
    16.08.2015
    Moć reputacije
    214748584
    Zaboravio sam i legendarnog Zorana Milinković koji je bio trener Kolubare. Golman Marko Knežević koji je sada u Radničkom iz Niša. Nikola Vasiljevic koji sada nastupa za Vojvodinu, a sa Bateom je osvojio titulu u Belorusiji. Ima ih još mrzi me i da tražim..

Datum registracije
    16.08.2015
    Moć reputacije
    214748584

Banned
    Datum registracije
    09.04.2018
    Moć reputacije
    0
    Odlično, samo da bude bez traka oko terena.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka

Forum Resident Brajkula avatar
    Datum registracije
    28.03.2011
    Moć reputacije
    214749055
    Nema trake, nikad nisu ni bile. Isključivo fudbalski stadion.

Pomoćni teren ima atletsku stazu koju koristi građanstvo, ostali klubovi i atletski klub.

Moderator Constantin avatar
    Datum registracije
    10.04.2015
    Moć reputacije
    214748581
    Citirati Originalno postavljeno od NemanjaMikser Pogledati poruku

Da se dogradi jedna tribina (Zapad) za još nekoliko redova i da se pokrije...."puckica" .... kao Hajberi

Datum registracije
    16.08.2015
    Moć reputacije
    214748584
    Biće neko proširenje da može da stane oko 3,500 hiljade ljudi, ako je verovati gradonačelniku Beograda. Čuje mene gradonačelniku, zameniku gradonačelnika.

Datum registracije
    16.08.2015
    Moć reputacije
    214748584
    Evo sad baš čitam vest, danas, dan pre kraja prelaznog roka u Kolubaru je stigao napadač Andrija Ratković. Stiže iz proletera a nastupao je i za Češki FC Pisek. Dobrodošao i neka se sa srećom.

Datum registracije
    16.08.2015
    Moć reputacije
    214748584
    Za sam kraj prelaznog roka u Kolubaru Lazarevac stiže Miloš Milisavljević. On igra na sredini terena i dolazi iz ekipe Superligaša TSC-a. Nastupao je i ranije u Superligi kao član Rada i Javora. A nastupao je i u BiH ligi za ekipu Mladost Doboj-Kakanj. Dobrodošao, i neka je sa srećom.

Mislim da smo napravili solidan tim za opstanak.

Strana 1 od 2 1 2 PoslednjaPoslednja

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •