Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prva Liga Srbije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prva Liga Srbije

    Prva Liga Srbije drugo je po redu ligaško takmičenje u Srbiji.

    Liga je formirana 19. Juna 2006 godine nakon raspada zajedničke države Srbije i Crne Gore.
    Od sezone 2013/14 u ligi se takmiči 16 klubova.

    Viši stepen takmičenja je Super Liga Srbije, dok je niži stepen takmičenja Srpska Liga koja je podeljena u četiri grupe istog nivoa: Vojvodina, Beograd, Zapad, Istok.

    Trenutni osvajač Prve Lige Srbije: TSC Bačka Topola.

    U trenutnoj sezoni 2019/20 odigrano je 5 kola, a tabela izgleda ovako:



    Rezultati odigranog petog kola:



    Parovi narednog kola:

    Last edited by DžonDon; 27-08-19, 16:37.
    Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

    Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

  • #2
    Verovatno pratiš sa većom pažnjom PLS od većine, ovde prisutne, i ko bi po tebi trebao prvi da prođe "kroz cilj" na kraju prvenstva ?
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • #3
      Pa zna se, onaj za kog ću kasnije napraviti posebnu temu.

      Šalim se, pa šta znam. Ako bih tipovao rekao bih Metalac Gornji Milanovac. Solidno su se pojačali, čak su doveli Marka Zoćevića koji je došao nakon što je proveo polusezonu u FC AGMG Olmaliq (Uzberkistan) Potpisali su neku saradnju sa Kinezima, sa fudbalskom asocijacijom iz Šenžena i u sklopu toga su došla neka dva Kineska fudbalera u klub Li Dong i Chi Yiahong. Nikola Nović član Partizana (Samo mislim da nikad nije nastupao za prvi tim, ima 19 godina) takođe je pojačao napad ekipe. Ima još par igrača koji su stigli iz Partizanove omladinske škole. Stigao je i golman Nemanja Šćekić iz Žarkova, a nastupao je i za Mađarski FC Békéscsaba, kao i Bugarski klub FK Montana. Tako da su ukombinovali mladost i iskustvo i ja bih rekao da su oni ti koji će osvojiti prvu poziciju.
      Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

      Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

      Comment


      • #4
        Kakve su šanse klubova sa "punim jedrima"....Pazar, Trayal ?
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • #5
          Kabel odlično krenuo.
          Svaka čast za temu [emoji106]

          Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • #6
            Naravno...ono što je obeležilo dosadašnji deo prvenstva u PLS i ako je već bilo postavljeno negde na forumu:

            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • #7
              Hahahah..
              Nisam skoro gledao smešniju jurnjavu i trolerskiji gol..
              Kakav brat..

              Comment


              • #8
                Originally posted by Chiwwi View Post
                Hahahah..
                Nisam skoro gledao smešniju jurnjavu i trolerskiji gol..
                Kakav brat..
                Vidiš kako su se čak i fudbaleri Bačke radovali zajedno sa strelcem gola....
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • #9
                  Hahahaha..

                  Ali burazeri na tribini
                  Igraj bre, igraj..

                  Hahahah.. Carski..
                  Last edited by Chiwwi; 27-08-19, 18:05.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Constantin View Post
                    Kakve su šanse klubova sa "punim jedrima"....Pazar, Trayal ?
                    Trayal rekao bih takođe među favoritima za prolaz u Super Ligu, dok za Pazarce i nisam toliko upućen, kapiram da će biti tu negde u vrhu ali koliko visoko ne bih se usudio da nagađam. Trayal deluje da ima velike planove, ozbiljan tim imaju i što se kaže izgledaju baš svetski. Svlačionice i sve unutar kluba baš ozbiljno deluje. Takođe su se ozbiljno pojačali. Stigao je Admir Kecap, veoma ozniljno pojačanje koje donosi mnogo iskustva. Naravno najviše poznat po nastupima u Novom Pazaru, ali nosio je i dresu Litvanske Suduve. Došao je Đorđe Radovanović iz Spartak Subotice, Sava Radić iz Čukaričkog, Ousman Joof (Koji se vrlo brzo prilagiodio i već trese mreže u PLS) on je stigao iz Superstars Academy FC (Gambija). Nemanja Trajković stigao je iz Smedereva. Vrlo dobar tim imaju, i koliko vidim ozbiljno pucaju na neko od pozicija koje vode u Super Ligu.

                    Kabel se isto dobro pojačao, veliko pojačanje stiglo je na gol u vidu Gorana Vukliša koji je stigao iz Slobode iz Tuzle ako se ne varam, a pre toga je bio i u Borcu Banjaluka, i ima tu još par dobrih pojačanja. Tako da će biti dobra borba i biće zanimljivo ispratiti ko ulazi u Super Ligu. (Zanimljivije i od same Super Lige)
                    Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                    Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                    Comment


                    • #11
                      Recko je krenuo silovito ali je počeo nešto da "zamuckuje" u poslednja dva kola i već je krenuo sa napadom na Savez, braću Tončev, Radnik Surdulicu. Ne treba ni njega isključiti iz borbe za vrh....ako mu dozvole
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • #12
                        Mi smo iz Trayala uzeli Ousmana Maronga i prosledili ga u Grafičar. Mnogi su bili oduševljeni kako dečko igra. I on je iz Gambije, znači to je ta veza. Nisam ga gledao u Grafičaru, mislim da je postigao jedan gol za sada.

                        Kabel je u predsezonskoj zgazio Voždovca 2-0 znam zbog druga igrao je.

                        Comment


                        • #13
                          Imaju oni još jednog iz Gambije, zove se Abdou Faye, samo nije prvotimac. Možda su i oni potpisali neku saradnju kao Metalac sa Kinezima pa ih sad dovlače u klub.
                          Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                          Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Brajkula
                            Ovo je drugi post, jer je druga tema



                            cirkus u Gornjem Milanovcu. Samo nek je veselo. U duhu komšijskog derbija sa Čačanima.

                            P.S. Kliknuti na sliku kako bi krenuo video za neupućene.
                            Hahahahahahahaha kako ga jure posle gola, a on tci, ovo ce da obidje svet.....ako vec nije
                            Sad ozbiljno, nista nije kriv ovaj u plavom dresu osim za nedostatak fer-pleja ali to opet nije obaveza vec dobra volja tako da su cacani sami krivi sto su stali kao da postoji neka zakonska obaveza da igrac stane kad neko pocne da se valja plus start nije bio toliko jak videlo se da je zeleo da izazove reakciju kod sudije pa je poceo da urla kao da su ga pogodili strelom (mada cini se da su oboje istovremeno udarili u loptu bez kontakta noga o nogu)....da je bio neki udarac u glavu sudija bi morao da prekine igru ali ovako..... Cacani ubuduce da malo bolje prouce pravila fudbala da im posle neko drugi ne bude kriv....problem sa nasim klubovima je sto ne prate trendove, vecina ne zna da je moguce da igrac primi loptu u 16 metara kad je golman izvodi sa peterca

                            Originally posted by 7528.
                            Stavi tih 780 na 1-1 i 3+ Molde Partizan, oplodi to kapitalče, šta odmah doniraš po forumu.

                            Sad sam došao na ideju da otvorimo svi jedan nalog i da u sinhronizovanom potezu igramo iz zeze. Pa ako zakucamo preko 100k, ovaj koji je otvorio da se ne javlja više na forumu.
                            Neka bude 3-2(2-1) i svi zadovoljni
                            Last edited by tamonajugu; 29-08-19, 12:25.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Brajkula
                              cirkus u Gornjem Milanovcu
                              Cirkus crvenih.
                              Start plavog je bio na loptu i pogodio je loptu, sudija konsatovao da nije bilo prekršaja i dozvolio da se igra nastavi, što je naravno ispravna odluka.
                              Plavi igrač skoro rutinski završava akciju, a ovo kasnije ide na račun crvenih, ko im je kriv što su sami prestali da igraju, u principu je ovaj što je simulirao faul najkrivlji za ovo divljanje.
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment

                              Working...
                              X