Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2019/2020

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    246. stranica teme PL. Bas slabo.
    PL tema je prosle godine u ovo vreme imala skoro duplo veci broj postova (488 strana). Za pretproslu sezonu brojka je slicna.

    Pitam se koji je razlog?
    Cini mi se da nije mnogo forumasa otislo, ali su upisi dosta redji.

    Sad kada Liverpul dominira ligom odjednom opada popularnost teme na forumu. To me rastuzuje.
    Jebiga bajernizovali ste ligu. Većina piše na telegramu koliko sam ja upratio. Mene nidje nema jer ove sezone sramota koliko malo pratim pl. Ako ne računamo junajted ne verujem da sam odgledao više od 15 mečeva. Al se realno nakotilo trolova i spamera, ne može da se prati ni jedna tema.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • To sto je prvenstvo reseno u novembru i sto je daleko slabije i nezanimljivije nego prosle sezone sigurno utice na posetu.

      Comment


      • Sta se to promenilo za godinu dana, pa je prvenstvo slabije?
        Arsenal/Junajted i Celsi su otprilike na istom nivou. Lester i Wolvesi su jaci nego prosle sezone. Takodje ekipe koje su dosle iz shipa su ove godine jace nego proslogodisnje novajlije. Jedino su Burnley i Bournemouth slabiji, sto zbog povreda sto zbog nekih drugih stvari. Ali npr Birghton je ove sezonu za klasu jaci no prosle. Pritom dosla su jos 2 wc menadzera u ligu, nikako ne moze biti slabija.
        Al dobro sad ce ici ta mantra, znamo svi zasto.

        Sent from my motorola one action using Tapatalk
        IMG-20190614-192941
        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

        Comment


        • Originally posted by bici View Post
          Jebiga bajernizovali ste ligu. Većina piše na telegramu koliko sam ja upratio. Mene nidje nema jer ove sezone sramota koliko malo pratim pl. Ako ne računamo junajted ne verujem da sam odgledao više od 15 mečeva. Al se realno nakotilo trolova i spamera, ne može da se prati ni jedna tema.
          Nisam ni znao da postoji grupa na telegramu.

          Comment


          • Slabija je jer je liga ostala bez par odlicnih trenera i verovatno najboljeg igraca EPL prosle sezone.

            Evo ti poredjenje tabele nakon 21 kola prose i ove sezone i uveri se koliko su Arsenal, Chelsea, Man. United pa i City slabiji nego prosle.

            Arsenal je osvoio cak 14 bodova manje, i koliko god mi voleli neizvesna tamkicenja meni je neprirodno da razlika izmedju 5. i 13. mesta bude samo 6 bodova. Ovde govorim o elitnom rangu takmicenja, za lige kao sto su Championship i slicno to se moze ocekivati jer su vece.

            Chelsea je isto prica za sebe, na forumu ima dosta pristalica tog kluba pa oni verovatno znaju bolje. U svakom slucaju ja se ne secam da je od pocetka ere Romana Abramovica Chelsea dozvolio sebi luksuz da izgubi na svom terenu od prosecnih ekipa kao sto su West Ham, Bournemouth i Southampton i to u samo mesec dana. Oni su osvojili cak 8 bodova manje nego u ovom periodu prosle sezone a opet su u prve 4 ekipe, nestvarno.

            Sta tek reci za Spurse koji imaju 18 bodova manje, jednostavno timovi koji su prosle sezone bili jaki su ove daleko ispod ocekivanog, mozda su to isti igraci kao prosle sezone, ali definitivno nisu isti timovi.

            Brighton koji je toliko jaci nego prosle sezone je izrutiniran od nas u FA Kupu proslog vikenda.

            Burnley je zapravo za 6 bodova bolji nego prosle sezone, verovatno zato sto nema obaveza u Evropi ovoga puta.

            Ekipe koje su dosle iz Championshipa su prosecne, istina nema kese kao sto je Huddersfield, ali zato svi timovi od 8. do 20. mesta mogu da prime po 5-6 od vas i Man. City-ja.

            Jedan od vecih paradoksa je Njukasl koji je po igrackom kadru slabiji nego prosle sezone, ima daleko losijeg trenera nego lane a imaju cak 7 bodova vise. To sigurno nije do njihovog kvaliteta, vec do pada ostalih timova.

            Ako pogledas realno vas raspored do kraja sezone, gde ti vidis 5 poraza? A upravo je toliko potrebno da bi ste ispustili titulu, uz uslov da City dobije sve meceve do kraja.



            Last edited by belgrade_owl; 10-01-20, 01:32.

            Comment


            • Broj poena apsolutno nista ne govori.
              Evo sad vi meni recite da li Villa zasluzuje da ima 21poen i bude na bod od ispadanja? Ja sam siguran da bi ova Villa prosle sezone imala minimum 30poena.
              Top 6 jeste slabiji no prosle sezone, ali ne puno. Dok su neke mid table ekipe mnogo jace, a Lester i Wolves sada cine top8.
              Od top6 dobio si top8, 8 ekipa koje mogu da se bore za top4.
              Pritom svi najbolji treneri na svetu su u PLu, i dve najbolje ekipe na svetu su u PLu.



              Sent from my motorola one action using Tapatalk
              IMG-20190614-192941
              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

              Comment


              • Originally posted by Adam The Llama View Post
                Sta se to promenilo za godinu dana, pa je prvenstvo slabije?
                Arsenal/Junajted i Celsi su otprilike na istom nivou. Lester i Wolvesi su jaci nego prosle sezone. Takodje ekipe koje su dosle iz shipa su ove godine jace nego proslogodisnje novajlije. Jedino su Burnley i Bournemouth slabiji, sto zbog povreda sto zbog nekih drugih stvari. Ali npr Birghton je ove sezonu za klasu jaci no prosle. Pritom dosla su jos 2 wc menadzera u ligu, nikako ne moze biti slabija.
                Al dobro sad ce ici ta mantra, znamo svi zasto.

                Sent from my motorola one action using Tapatalk
                Jeste liga slabija. Imaš Čelzi na četvrtom mjestu sa 5 bodova viška, a imaju 7 poraza, 10 kikseva u 21 utakmici. Siti je slabiji, Totenhem koji je praktično bio odmah iza Sitija i Liverpula u ovo doba prošle godine sada je očajan, jedan Junajted je ispred njih. Isti taj Junajted peti, u nekoj drugoj sezoni 7-8 bi bili. I pritom u ovih 7 poraza Čelzija ti imaš poraze od npr Bornmuta i Vest Hema, očajnih ekipa, dakle ne radi se o tome da su te ekipe konkurentne i jake, već jednostavno Čelzi dobije Arsenal a kiksa onda protiv ovih loših.

                Ove sezone Liverpul gazi, Siti je slabiji, Totenhem slabiji, Čelzi slabiji, Arsenal i Junajted slabiji. Pozitiva ove sezone su Lester i Šefild, donekle i Vulvsi mada su oni samo nastavili kao prošle sezone i dodatno se unaprijedili.

                Svaka vama čast, uzećete titulu ali sezona jeste glupava, samo malo kontinuitet da iko uspsotavi uzeće četvrto mjesto. Zato sam očekivao da to bude Totenhem i moguće i da hoće mada sada izgleda nerealno.
                Last edited by BorisUnited99; 10-01-20, 02:25.

                Comment


                • Kvalitet jeste opao jer se vecina tzv velikana nalazi u tranzicionom periodu, neki duze neki manje.. Dodao bih tu i udio Fife/uefe sa svojim terminima, prevashodno pokretanjem najbesmislenijeg takmicenja u istoriji fudbala- lige nacija... to prosto ubija najjce lige, gore nego evro i liga kupovi razni.. Ipak kakogod okrenes dva vodeca engleska kluba su glatko u top 5 evrope; 2 eng 2 esp bajern, pa tek onda psg juve i komp.

                  Comment


                  • Ne gledajmo samo velike ekipe, jer fudbal ne igra ime. Te ekipe su bile slicnog kvaliteta i prosle sezone, osim Celsija, niko znacajno nije promenio igracki kadar. Ni Totenhem ni Junajted ni Arsenal. Cak je Celsi prosle sezone izgledao ruznije nego ove a bili su igraci kao sto su Pedro, Ziru, Iguain..pa i Azar je imao utakmice kad ne odigra nista, ne zaboravimo to.

                    Sad je Votford na 19.om mestu sa 19 bodova. Prosle godine je manje bodova imala 15oplasirana ekipa. Prosle sezone vec u ovo vreme otpisan Hadersfild, Fulam koji mrezu nije mogao da sacuva i Kardif kojeg je svoj menadzer sam otpisao. Sad ni Noric nije otpisan, pogotovo kad im se vrate povredjeni. Niko ni ne pomislja da tipuje koje tri ekipe ispadaju.

                    Pa uporedite broj poraza ove i prosle sezone, broj pobeda, broj datih i primljenih.

                    I mali timovi su poceli da igraju fudbal, pogotovo u gostima. Votford Sefild bili odlicni na Enfildu, Vulvsi sad vec po obicaju jako protiv velikih (dobili Siti u oba meca), Vila se igrala na OT a Palas dobio, Brajton na Emirejtsu, znamo ko je sve Celsi dobio na Stamfordu.

                    Nije samo do toga da l su velike ekipe uzele nekoliko bodova manje nego i da male ekipe sa sve manje respekta odlaze i na gostovanja.

                    Slazem se da ima manje top igraca zbog odlaska Azara, Arnauta, Remzija i neigranja Eriksena ali na drugim pozicijama si dobio kvalitetnije igrace. Marsijal hvata ritam, Ings vec uhvatio, KDBa nije ni bilo prosle sezone, dobio si dva vrhunska beka Liverpula, napad Celsija prodisao, sad ce opet i Lakazet, Laport, Son, Sane.

                    Dobili smo ceo jedan sjajan tim na poziciji 2 koji je prodao skoro sve kvalitetne igrace prethodnih sezona ali im to ne smeta da stanu izmedju Liverpula i Sitija.
                    insta: engleski_dopisnik

                    Comment


                    • Originally posted by Adam The Llama View Post
                      Sta se to promenilo za godinu dana, pa je prvenstvo slabije?
                      Arsenal/Junajted i Celsi su otprilike na istom nivou. Lester i Wolvesi su jaci nego prosle sezone. Takodje ekipe koje su dosle iz shipa su ove godine jace nego proslogodisnje novajlije. Jedino su Burnley i Bournemouth slabiji, sto zbog povreda sto zbog nekih drugih stvari. Ali npr Birghton je ove sezonu za klasu jaci no prosle. Pritom dosla su jos 2 wc menadzera u ligu, nikako ne moze biti slabija.
                      Al dobro sad ce ici ta mantra, znamo svi zasto.

                      Sent from my motorola one action using Tapatalk
                      Arsenal, Junajted, Totenhem i Čelsi su daleko od istog nivoa. Par koraka su bliži midtable ekipama u odnosu na prošlu sezonu. Da se spoje te 4 ekipe opet ne bi imali 11 boljih od Liverpula ili Sitija, tolika je razlika u kvalitetu.
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • Originally posted by NSG View Post
                        Ne gledajmo samo velike ekipe, jer fudbal ne igra ime. Te ekipe su bile slicnog kvaliteta i prosle sezone, osim Celsija, niko znacajno nije promenio igracki kadar. Ni Totenhem ni Junajted ni Arsenal. Cak je Celsi prosle sezone izgledao ruznije nego ove a bili su igraci kao sto su Pedro, Ziru, Iguain..pa i Azar je imao utakmice kad ne odigra nista, ne zaboravimo to.

                        Sad je Votford na 19.om mestu sa 19 bodova. Prosle godine je manje bodova imala 15oplasirana ekipa. Prosle sezone vec u ovo vreme otpisan Hadersfild, Fulam koji mrezu nije mogao da sacuva i Kardif kojeg je svoj menadzer sam otpisao. Sad ni Noric nije otpisan, pogotovo kad im se vrate povredjeni. Niko ni ne pomislja da tipuje koje tri ekipe ispadaju.

                        Pa uporedite broj poraza ove i prosle sezone, broj pobeda, broj datih i primljenih.

                        I mali timovi su poceli da igraju fudbal, pogotovo u gostima. Votford Sefild bili odlicni na Enfildu, Vulvsi sad vec po obicaju jako protiv velikih (dobili Siti u oba meca), Vila se igrala na OT a Palas dobio, Brajton na Emirejtsu, znamo ko je sve Celsi dobio na Stamfordu.

                        Nije samo do toga da l su velike ekipe uzele nekoliko bodova manje nego i da male ekipe sa sve manje respekta odlaze i na gostovanja.

                        Slazem se da ima manje top igraca zbog odlaska Azara, Arnauta, Remzija i neigranja Eriksena ali na drugim pozicijama si dobio kvalitetnije igrace. Marsijal hvata ritam, Ings vec uhvatio, KDBa nije ni bilo prosle sezone, dobio si dva vrhunska beka Liverpula, napad Celsija prodisao, sad ce opet i Lakazet, Laport, Son, Sane.

                        Dobili smo ceo jedan sjajan tim na poziciji 2 koji je prodao skoro sve kvalitetne igrace prethodnih sezona ali im to ne smeta da stanu izmedju Liverpula i Sitija.
                        Ja sam nekako stekao utisak da domacin na tom mecu nije izasao iz druge brzine i da su komsije otisle da izube sto manjom razlikom, sto na neki nacin potvrdjuje i intervju CW-a nakon meca.

                        @cssr Da nije bilo LN kvalifikacije za EP bi bile u tom terminu tako da mu dodje na isto. Ja se nesecam da su se kvalifikacije zavrsile u jednoj kalendarskoj godini ikada vec se razvlacilo na 2 godine.

                        Comment


                        • Bas je glupo uzimati u obzir poene odredjenih ekipa pri uporedjivanju celokupnih sezona jedne lige.

                          Jedna ekipa ce imati manje, druga vise nego prosle sezone. Ti poeni moraju da prevagnu na neku stranu, ne mogu da se istope. Tako da sa tacke gledista poena, sezone su uvek bile ujednacene jer je ukupan broj poena slican.

                          Mnogo cesce su favoriti pobedjivali prosle sezone. Da li to znaci da su sada slabiji ili su ostali jaci? Vecina ima utisak da su top ekipe slabije, ali zasto bi bile? City ima isti sastav plus neki upgrade, ekipa koja je mlela sve redom 2 uzastopne sezone je ista i ove godine. Tottenham ista ekipa od prosle sezone minus Trippier, Junajted bi trebalo da je jaci dovodjenjem najskupljeg defanzivca, Arsenal dovodjenjem Pepea. Zbog cega su toliko losiji nego ranije?

                          Jedino se za Chelsea moze reci da je razumno zasto ima 7 poraza na pola sezone a za celu proslu 8. Lampard, mladi igraci, neuigranost, toplo-hladna izdanja.

                          Nema vise Cardiffa, Fulhama, Huddersfielda, pa i Brightona koji je prosle sezone bio daleko od danasnje ekipe. Te 4 ekipe razbijes 8 puta i eto ti 32 poena ako je o poenima rec.

                          Ove sezone nema ekipa koje su se predale do Bozica. Svi jako grizu i ne pitaju ko im je protivnik. Kladionica se dosta teze ubada nego ranije. Liga je nepredvidiva, bukvalno nikad nema utakmice gde komotno mozes staviti 3+ na odredjeni tim (kao sto je bio slucaj sa Sitijem).

                          Titula jeste manje vise izvesna, ali su zato borba za top4 i borba za opstanak mnogo interesantnije nego ranije. Zapravo se ne secam kada su bile toliko interesantne.

                          Comment


                          • Originally posted by belgrade_owl View Post
                            Ja sam nekako stekao utisak da domacin na tom mecu nije izasao iz druge brzine i da su komsije otisle da izube sto manjom razlikom, sto na neki nacin potvrdjuje i intervju CW-a nakon meca.
                            Mozda sam preterao sa epitetom odlicni. Poenta mi je bila da se ni jedni ni drugi nisu obrukali iako su stvari pre sezone za jedne i pre meca za druge ukazivale na suprotno.
                            insta: engleski_dopisnik

                            Comment


                            • Comment


                              • Tosun- Everton ➡️ Palas : pozajmica
                                insta: engleski_dopisnik

                                Comment

                                Working...
                                X