Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2019/2020

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prosle sezone smo svi sa EPL foruma (ukljucujuci i mene) ubedjivali Urosa, Brajkulu i ostale simpatizere Serie A i Primere da je EPL najjaca liga zato sto je Serie A zbog slabe konkurencije resen vec oko nove godine. Na kraju se ispostavilo da smo bili upravu jer su Englezi izdominirali evropskim takmicenjima.

    Ne vidim razlog da menjamo kriterijum, ako je neko titula odlucena vec u novembru iz jednog ili drugog razloga to znaci da je prvenstvo slabo.

    Osim gomile ekipa koje imaju trenere koji se do sada nisu takmicili na ovom nivou imamo i ekipe koje su predugo na okupu i koje je uhvatila neka kolotecina.

    Trofej EPL je i onako precenjen, gleda se i priznaje samo Liga Sampiona.

    Comment


    • Pa ako se gleda kvalitet neke lige, i pravi paralela sa ostalim ligama Evrope jedino merilo su evropska takmicenja.

      Mislim da je generalno blistavi period fudbala bio od 2000-2005, i tada se igrao ubedljivo najjaci fudbal bar po mom nekom ukusu, ne samo u PLu koja je u to vreme bila treca liga u Evropi a ni Bundes nije bio uopste slabiji od PLa. Imao si jak Leverkusen, imao si jak Dortmund, Hertu, HSV. Italija je bila broj jedan, imao si bolest ekipe Parmu, Fiorentinu, Lazio, svaka ekipa je bila prejaka i premocna. U Primeri si imao Valensiju, Deportivo, Saragosu, Espanyol, imao si midtable ekipe koju su imale ozbiljne timove.

      Generalno je fudbal u padu, ali reci da je PL nikad slabija je stvarno smesno, i pogotovo je smesno to reci kada je sampion Evrope trenutno iz PLa. Ova trenutna PL nije najjaca ali daleko od najslabije ikada.

      Da to pisu neki likovi ovde koji su iole objektivni, tipa NSG ili Reise, ili neko ko nema tu dozu nelagode da pise ista pozitivno o jednom klubu koji je gle slucajno u ovom trenutku prvi na tabeli, pa i da se diskutuje o tome. Ovako postavljati neke dijagnoze, bez ikakvih realnih argumenata je gubljenje vremena.

      Sent from my motorola one action using Tapatalk
      Last edited by Brian McShtull; 19-01-20, 15:14.
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Ja mislim da je slabija u poredjenju sa poslednjih 5-6 godina.

        Gerenalno mi koji zivimo u Srbiji nismo imali priliku da gledamo previse engleskog fudbala 90-ih, koliko se secam 3K i BK su jedno vreme prenosili a ostalo se svodilo na kladionice kojih je tada bilo malo, tako da nismo imali pravi uvid u kvalitet, sada svaki EPL mec moze da se gleda pa samim tim imamo bolji uvid.

        Slazem se da je prva decenija 21. veka bila bolja od ovoga sada, ali ima i onih koji ce ti reci da je to najgori period fudbala jer je prvak Evrope bila Grcka sa ruznim stilom igre (kao da je bitno kakvim stilom igre ces doci do titule na takmicenju koje se odrzava jednom u cetiri godine), odnosno prvak Evrope je bio i Porto koji takodje nije igrao lep fudbal.

        Sta tebi odredjuje kvalitet nekog takmicenja?
        Last edited by belgrade_owl; 19-01-20, 15:00.

        Comment


        • Originally posted by NSG View Post
          Uvek je neko bio u preslabom stanju. Totenhem pre Poketina je bio preslab, Celsi imao ocajne sezone ispod 6 mesta, Arsenal jednom bio drugi u poslednjih 15 godina, Liverpul takodje imao velike oscilacije...Znaci li to da kad je Lester uzeo titulu, sezona je bila najgora u novijoj istoriji zbog toga sto je uzeo neko van top 6?

          Ne igraju imena fudbal. To sto su sada bodovno losije te velike ekipe ne znaci nuzno da je zbog toga sto su oni slabi. Ima nesto i u manjim ekipama.
          "Neko" je ključna reč, ovo je velika retkost da ovoliko "velikana" u istoj sezoni budu ovako loši, neko i 4, 5 kluba nije isto.

          Ja ne znam zašto se raspravlja ovako očigledna situacija? Jel će navijačima Lpoola titula da bude manje slađa ako priznaju da su svi ovoliko loši?
          Last edited by Cylokin; 19-01-20, 15:12.

          Comment


          • Originally posted by Cylokin View Post
            "Neko" je ključna reč, ovo je velika retkost da ovoliko "velikana" u istoj sezoni budu ovako loši, neko i 4, 5 kluba nije isto.

            Ja ne znam zašto se raspravlja ovako očigledna situacija? Jel će navijačima Lpoola titula da bude manje slađa ako priznaju da su svi ovoliko loši?
            U toj Lesterovoj sezoni u prva tri tima nisu bili ni Celsi ni Mancesteri ni Liverpul. I ta sezona sigurno nije bila dno za fudbalski svet.

            Rekoh gore, uz veliko postovanje Arsenala, rezultati poslednjih 15 godina kazu da su blize bili poziciji 6 nego poziciji 3.
            Danas u PL gledamo top 3 igraca na skoro svakoj poziciji u svetu. Alisona, Arnolda, VVDa, Robertsona, Kantea, KDBa, Aguera, Manea.

            Kvalitet meceva ni malo nije pao, cak mislim da je bilo ruznijih prosle sezone sa Hadersfildom, Fulamom, Njukaslom, Kardifom.

            Ne moze se samo tako povuci crta i reci da se u maju igrala jedna od najkvalitetnijih sezona a vec 6 meseci kasnije jedna od najgorih.

            Rekoh sebi da necu nastavljati ovu pricu i uzivati u mecu Lestera..
            insta: engleski_dopisnik

            Comment


            • Ovom pobedom Barnlija se polako dobar deo iz donjeg dela odlepio od Aston Vile, Bormuta, i Noriča. Sledeći meč Aston Vila dočekuje Votford koji je za bod iznad njih i ako to izgube mislim da je to to od njih i da ova tri kluba i idu u Čempionšip.
              Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

              Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

              Comment


              • Mislim da je jos rano za to je to. Bormut ima dva laksa meca kuci, taman se jos malo oporave, vrati King i mogu doci do bolje forme i rezultata.

                Vest Hem ima tezak raspored narednih 10ak kola, mada ih ne vidim u Cempionsipu.
                insta: engleski_dopisnik

                Comment


                • Ne bih prognozirao taj donji deo tabele, previse nepredvidivih timova. Bukvalno 3 meca mogu da posalju ispod crte.

                  Comment


                  • Fala Bogu da Gojko ne prenosi

                    Comment


                    • Uvek se useremo protiv Junajteda, ali uvek.

                      Sent from my motorola one action using Tapatalk
                      IMG-20190614-192941
                      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                      Comment


                      • Tako je! Ovo je delovalo prelako.

                        Comment


                        • Prelako ali nista novo od Utd

                          Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Eeee tako su nekad i nasi centarhalfovi zabijali, a.sada ne znaju ni gde se nalaze
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • 80 miliona bacenih u bunar, kakav jadnik, za glavu nizi u skoku najskuplji stoper svih vremena i kapiten posle dva dana u klubu
                              sigpic

                              Comment


                              • Ne zna kapiten gdje bije
                                DALE 1992-2020
                                NIKAD ZABORAVLJEN

                                Comment

                                Working...
                                X