Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2019/2020

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 弱肉強食 View Post
    U pravu je Rićma, totalno su ubili momentum napadača. Nije fudbal nauka pa da bude egzaktan u milimetrima
    To pravilo mora da bude egzaktno. Ne možeš jednoj ekipi da sviraš ofsajd a drugoj za istu situaciju da ne sviraš. Ako nećeš da sviraš milimetarski ofsajd, koliko onda centimetara napadač sme da bude iza odbrambene linije a da se ne svira ofsajd? Nema mi logike to što pričaš. To što imbecil iz engleske ne znaju da koriste var tehnologiju, ne znači da je tehnologija loša nego da su oni idioti.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Originally posted by somborac View Post
      Pep što se trofeja tiče, nije još ništa uradio što nisu Manćini i Pelegrini.....
      Igru, sistem i ekipu jeste unapredio, bez diskusije


      Covek je prosle sezone uzeo sve domace trofeje, to nije nikome poslo za rukom. U svakom slcaju uradio je vise nego bilo koji aktuelni trener u EPL.

      Originally posted by bici View Post
      To pravilo mora da bude egzaktno. Ne možeš jednoj ekipi da sviraš ofsajd a drugoj za istu situaciju da ne sviraš. Ako nećeš da sviraš milimetarski ofsajd, koliko onda centimetara napadač sme da bude iza odbrambene linije a da se ne svira ofsajd? Nema mi logike to što pričaš. To što imbecil iz engleske ne znaju da koriste var tehnologiju, ne znači da je tehnologija loša nego da su oni idioti.
      Nisu puno bolji ni u ostatku Evrope kada je u pitanju koriscenje tehnologije, sinoc su bile dve skandalozne odluke na mecevima Torino - Juve i Real - Betis.

      Ovakva primena sano unosi jaz medju ljubiteljima fudbala.

      Comment


      • Tvrd Palas, neće Lester lako proći ovde.
        Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

        Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

        Comment


        • Originally posted by belgrade_owl View Post


          Covek je prosle sezone uzeo sve domace trofeje, to nije nikome poslo za rukom. U svakom slcaju uradio je vise nego bilo koji aktuelni trener u EPL.



          Nisu puno bolji ni u ostatku Evrope kada je u pitanju koriscenje tehnologije, sinoc su bile dve skandalozne odluke na mecevima Torino - Juve i Real - Betis.

          Ovakva primena sano unosi jaz medju ljubiteljima fudbala.
          Sta je to bilo skandalozno sinoc kod Real i Betisa ? Nisam gledao. U Torinskom derbiju sve cisto, osim ako nisam nesto propustio. De Ligta po stoti put lopta pogadja u ruku, mada sada nije bas kriv kao protiv Leccea, ovaj put iz neposredne blizine, ruka uz telo, nikakv pokusaj igranje rukom tj pokret prema lopti. Sta ti je tu skandalozno ? Na terminima to ne smatramo penalom...

          Comment


          • Originally posted by bici View Post
            To pravilo mora da bude egzaktno. Ne možeš jednoj ekipi da sviraš ofsajd a drugoj za istu situaciju da ne sviraš. Ako nećeš da sviraš milimetarski ofsajd, koliko onda centimetara napadač sme da bude iza odbrambene linije a da se ne svira ofsajd? Nema mi logike to što pričaš. To što imbecil iz engleske ne znaju da koriste var tehnologiju, ne znači da je tehnologija loša nego da su oni idioti.
            Kažem treba da bude isto za sve, nisam ja rekao da ne treba pravilo da bude isto, kažem sam VAR koji meri milimetre, to je glupost. Mnogo otežava napdaču da ostavi prednost a po prirodi igre on ide unapred dok štoper može ići namerno od svog gola da kreira ofsajd zamku, pa ako se bude merilo milimetrima kao ono Joviću, to kvari igru. Jer priroda pozicije je takva da napadač napada prostor a štoper može da pravi ofsajd zamku što će mu mnogo lakše ići uz VAR. Jer bude li napadač u najminimalnijem ofsajdu ovi će to izmeriti.

            Ne možeš milimetrima meriti fudbalsku igru jer je to igra. Nisu jednaki štoper i napadač i ne idu u istom smeru da bi se to tako egzaktno u smislu brojeva milimetara merilo.

            Treba dati odredjeni prostor napadačima, neku sivu zonu gde sudije po nahodjenju sude ili odrediti mernu jedinicu.

            Ono Jovićevo protiv Osasune čist gol.



            Sinoć čovek doktorski sudio Real-Betis. Nije pao pod pritisak Reala. Nego dečko ...
            Last edited by Cassius Clay; 03-11-19, 15:03.

            Comment


            • Originally posted by Prototype View Post
              Sta je to bilo skandalozno sinoc kod Real i Betisa ? Nisam gledao. U Torinskom derbiju sve cisto, osim ako nisam nesto propustio. De Ligta po stoti put lopta pogadja u ruku, mada sada nije bas kriv kao protiv Leccea, ovaj put iz neposredne blizine, ruka uz telo, nikakv pokusaj igranje rukom tj pokret prema lopti. Sta ti je tu skandalozno ? Na terminima to ne smatramo penalom...
              Oogadja ga u ruku, ali i utice na igru, po mom misljenju penal. Na Real - Betis ovo nisu svirali, lopta je prosla ispod igraca Betisa i ovaj je rukom zaustavio.. za to i ne treba VAR da bi se videlo.

              Last edited by belgrade_owl; 03-11-19, 15:06.

              Comment


              • Nije bio penal, ne može ruku otkinuti. Ako si nekad bio na terenu, kad uklizaš mora ti ruka negde biti, ne možeš je držati uperenu ka nebu jer ćeš slomiti kuk padajući, nego se moraš na ruku osloniti.

                Prirodan položaj ruke iako nije bila uz telo, jer ne može da ukliza držeći je uz telo. To je naučna fantastika.

                Comment


                • Bilo je objasnjenje u vezi penala, sumirano, ne smes ciniti telo vecim tj siriti ruke tj mora biti uz telo, kad se odbije lopta od svog dela tela ili protivnika iz neposredne blizine ne svira se penal. Po ovome nije penal, jer ne mozes da izbegnes situacija gde te pogadja u ruku. Protiv Leccea em je imao vremena da izbegne em nije bilo iz neposredne blizine, em je napravio pokret rukom prema lopti, sviran penal.

                  Ova situacija kod Reala je vec malo slozenija, posto je defanzivac u padu.

                  Comment


                  • Originally posted by belgrade_owl View Post


                    Covek je prosle sezone uzeo sve domace trofeje, to nije nikome poslo za rukom. U svakom slcaju uradio je vise nego bilo koji aktuelni trener u EPL.



                    Nisu puno bolji ni u ostatku Evrope kada je u pitanju koriscenje tehnologije, sinoc su bile dve skandalozne odluke na mecevima Torino - Juve i Real - Betis.

                    Ovakva primena sano unosi jaz medju ljubiteljima fudbala.
                    Da, samo on nije doveden u Siti da bi uzimao on što je do sada uzeo, a i on sam bi sve to menjao za jednu LP, koliko god on pričao drugačije.....
                    ¡Si Señor!

                    Comment


                    • Fudbal treba da bude sudjen sa razumevanjem igre, i svaka situacija za sebe. Okvirna pravila moraju da postoje, VAR da bude sredstvo, ali ovaj igrač nije imao gde sa rukom. Bilo bi debilno da je dosudjen penal. Ne postoji opcija da on izbegnec napucanu loptu u ruku, a nisam video da neko uklizava sa rukama uz telo kao da se vozi niz tobogan.

                      Comment


                      • Ovo za Real je cisti penal, skolski primjer da je igrac ucinio sebe vecim, jbg mozda nenamjerno ali je tako, utice na igru
                        sigpic

                        Comment


                        • Ali gde će sa rukom objektivno? Utiče na igru ali nema gde ruku. Napucana lopta, ja to ne bih svirao. Ali ako se svira neka se svira svuda. Što kaže Bici bar nek bude uvek svima jednako.

                          Comment


                          • Novo pravilo za ruku kaze samo uz tijelo, a cak i tada ako nije napucana sudi se penal
                            sigpic

                            Comment


                            • Slažem se, pogotovo po ovim novim pravilima ovo je školski primer penala
                              ¡Si Señor!

                              Comment


                              • E jbg ko će pohvatati nova pravila. Ja sam onda team Rićma, zvanično ne zna fudbalska pravila. Čuo sam nešto u Linglong da je svaki kontakt rukom u 16 penal, ali mi smo univerzum za sebe.

                                Zašto onda nisu javili iz VAR sobe ostaje nejasno.
                                Last edited by Cassius Clay; 03-11-19, 15:19.

                                Comment

                                Working...
                                X