Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2019/2020

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Nekad je zaista bolje ne napisati nista.

    Može rezultat da bude nezaslužen po ovoj formuli gore. To je za ljude koji vole statistiku - da je uporede sa konacnin rezultatom. Da vide da li je rezutat došao u skladu sa istom, da li je tim koji je dominirao po statističkim parametrima na kraju i pobedio. Nekim ljudima je zanimljivo, a kome nije, može da preskoči. Niko ovo ne predstavlja kao jedinu istinu, nego eto malo zanimacije za ljubitelje fudbala i statistike.
    Last edited by mark !t zer0; 23-09-19, 15:23.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Meni to vise govori koliko neki klub ima nesposobne napadace. Takodje me zanima da li ova statistika sa infogol pokazuje xG samo iz otvorene igre ili se racunaju i sanse koje su nastale posle prekida (Korner, slobodnjak, penal)? Da li se do povoljne sanse koja vredi 0.50 doslo posle greske odbrane ili posle dobre akcije tima koji je napadao?

      Ja volim statistiku i povremeno gledam xG, ali mi je bezveze kad neko kaze da je tim A nezasluzeno pobedio tim B zato sto tim B nije znao da postigne gol, pa to nije problem tima A, vec tima B koji je mozda postigao i auto gol.

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post
        Meni to vise govori koliko neki klub ima nesposobne napadace. Takodje me zanima da li ova statistika sa infogol pokazuje xG samo iz otvorene igre ili se racunaju i sanse koje su nastale posle prekida (Korner, slobodnjak, penal)? Da li se do povoljne sanse koja vredi 0.50 doslo posle greske odbrane ili posle dobre akcije tima koji je napadao?

        Ja volim statistiku i povremeno gledam xG, ali mi je bezveze kad neko kaze da je tim A nezasluzeno pobedio tim B zato sto tim B nije znao da postigne gol, pa to nije problem tima A, vec tima B koji je mozda postigao i auto gol.
        xG se racuna samo iz suta. Nebitno da li je sa pola terena ili pola metra, svaka situacija vuce % realizacije izracunat na osnovu prethodnog merenja realizacije iz veceg broja slicnih situacija u istoj ligi. Sansa u kojoj, recimo, igrac centrira saigracu koji je pred praznim golom i ovaj potpuno promasi loptu - ne ulazi u xG analizu jer nije bilo suta. Prekid se naravno racuna, kao i svaki udarac ka golu. Penal takodje.

        Znaci xG meri trenutak udarca ka golu u bilo kojoj situaciji, okolnosti pre toga su potpuno nebitne. Sansa od 50% realizacije koja je nastala usled greske odbrane ili usled dobrog napada je ista - 50%.

        Po tom kriterijumu najpribliznije mozemo izmeriti koji tim je bio blizi pobedi, naravno zanemarujuci subjektivne utiske sa meca, jer se radi o statistici.

        Comment


        • Originally posted by limun View Post
          xG se racuna samo iz suta. Nebitno da li je sa pola terena ili pola metra, svaka situacija vuce % realizacije izracunat na osnovu prethodnog merenja realizacije iz veceg broja slicnih situacija u istoj ligi. Sansa u kojoj, recimo, igrac centrira saigracu koji je pred praznim golom i ovaj potpuno promasi loptu - ne ulazi u xG analizu jer nije bilo suta. Prekid se naravno racuna, kao i svaki udarac ka golu. Penal takodje.

          Znaci xG meri trenutak udarca ka golu u bilo kojoj situaciji, okolnosti pre toga su potpuno nebitne. Sansa od 50% realizacije koja je nastala usled greske odbrane ili usled dobrog napada je ista - 50%.

          Po tom kriterijumu najpribliznije mozemo izmeriti koji tim je bio blizi pobedi, naravno zanemarujuci subjektivne utiske sa meca, jer se radi o statistici.
          Znaci Arsenal je bio blizi pobedi od Sitija?
          IMG-20190614-192941
          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

          Comment


          • Ali dobijes 8:0 i kaze da je 97% takav rezultat zasluzen. Veoma porazavajuca statistika za Votford.

            Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

            Comment


            • Premier League & SkyBet Championship 2019/2020

              Ne nego je trebalo da pobedi 6:0 po xG. Da je bilo 6:0 bio bi veci fairness rate.

              Comment


              • Originally posted by limun View Post
                xG se racuna samo iz suta. Nebitno da li je sa pola terena ili pola metra, svaka situacija vuce % realizacije izracunat na osnovu prethodnog merenja realizacije iz veceg broja slicnih situacija u istoj ligi. Sansa u kojoj, recimo, igrac centrira saigracu koji je pred praznim golom i ovaj potpuno promasi loptu - ne ulazi u xG analizu jer nije bilo suta. Prekid se naravno racuna, kao i svaki udarac ka golu. Penal takodje.

                Znaci xG meri trenutak udarca ka golu u bilo kojoj situaciji, okolnosti pre toga su potpuno nebitne. Sansa od 50% realizacije koja je nastala usled greske odbrane ili usled dobrog napada je ista - 50%.

                Po tom kriterijumu najpribliznije mozemo izmeriti koji tim je bio blizi pobedi, naravno zanemarujuci subjektivne utiske sa meca, jer se radi o statistici.
                Znam ja sta je xG i kako se racuna, isto tako znam da postoji "open play xG" koji iskljucuje prekide i koji daleko bolje pokazuje kako neki tim igra.

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  Znam ja sta je xG i kako se racuna, isto tako znam da postoji "open play xG" koji iskljucuje prekide i koji daleko bolje pokazuje kako neki tim igra.
                  lol pa kako da ne uracunas recimo penal koji na 80% i preko realizacije. To je bezveze

                  Comment


                  • Penal ne mora da bude plod dobre igre. Salahu je prosle sezone svirano 4-6 nepostojecih penala, pao covek na jaci udar vetra.

                    Comment


                    • Originally posted by belgrade_owl View Post
                      Penal ne mora da bude plod dobre igre. Salahu je prosle sezone svirano 4-6 nepostojecih penala, pao covek na jaci udar vetra.
                      Bilo je najvise 2 nepostojeca penala... a to sto on ume da natera sudiju na gresku je opet skill.

                      Comment


                      • I dzeparenje je skill, sibicarenje takodje... namerno udaranje i nanosenje povreda koje mogu da ti zavrse karijeru su takodje skill (ovo poslednje nikada ne bih sankcionisao kada je u pitanju osoba koja koristi "skill" da bi naterala nekoga na gresku odnosno prevarila).

                        Javi mi kako se osecas kad te "odrade" skill-om

                        Nije da mozemo da koristimo rec vestina ili umece, ali dobro.
                        Last edited by belgrade_owl; 23-09-19, 20:11.

                        Comment


                        • Sta ti poredjujes...

                          Iznudjivanje faula se uci svuda, to je deo fudbala, kakvo crno dzeparenje, povredjivanje, ubijanje.. Pa skoro svaki igrac bi pokusao da prevari sudiju ako je situacija sumnjiva. Zamisli igras finale lige sampiona, ulazis u 16 i gurne te protivnicki igrac.. mozes lagano da nastavis da trcis ali naravno da ces da padnes, a ne da se drzis nekog morala i sjebes ceo tim..

                          Comment


                          • I dzeparanje je deo zivota koje se uci u nekim zajednicama.

                            Zamisli platis kartu 100 evra a neko pokusa da ukrade rezultat igracima koje ti podrzavas i koje volis padom nakon jaceg vetra.

                            Prevara je prevara, bilo da je u pitanju sibicarenje ili simuliranje.
                            Last edited by belgrade_owl; 23-09-19, 21:05.

                            Comment


                            • Baš je zanimljiva ova analiza. Limune postuj opet ako naletiš na nešto slično
                              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                              Comment


                              • Gdje je i sta radi Keita iz Liverpoola?

                                Ovaj Henderson blage veze nema zali boze takvog veznjaka u top ekipi

                                Comment

                                Working...
                                X