Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cincinnati 2019

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Da ja sam zapeo za drugi Sinsi. Objasnicuzasto.

    Broj slemova vrijedi vise nego ista drugo ali postoje i drugi rekordi koji su bitni. Vecina rekorda su nebitni. Tipa broj titula u Haleu ili u Pekingu ili Barseloni. Ili broj uzastopnoh setova za redom... Ili malo bitni tipa broj uzastopnih pobjeda za redom, broj "channel slamova" i sl.

    U stvarno bitne ubrajam i rezultate na masters seriji. Mastersi danas imaju znacaj koji nisu imali prije 30 godina. Sada svi top igraci moraju da ucestvuju na masters turnirima. Zaboravimo na izuzetke za trenutak. Kad se igra masters, ne igraju se nikakvi dugi turniri. Zbog svega toga, broj mastersa ce potuno da zamijeni ukupni broj titula kao mjera svakodneve, da kazem prosjecne, snage nekog igraca. Varas se ako mislis da broj mastersa niko ne gleda. Gleda i te kako gleda.

    Kad je Federer osvojio 4 mastersa u 2005. to je bilo cudo, a Novak je stigao do 6 u 2015. Veci je podvig uzeti 6 mastersa u jednoj godini (Novak je to uspio), nego uzeti 3 slema u jednoj godini. Jediino je Lejver u open eri osvojio 4 slema u istoj godini. Osvojiti 9 mastersa u jednoj godini je defato nemoguce. To znaci drzati bazicnu formu na izuzetno viskom nivou 9 mjeseci. Isto tako je teze osvojiti svih 9 masteras u karijeri nego 4 selma u karijeri. Ne vidim da ce ikome to poci za rukom u doglednoj buducnoasti. Federer nema nikave sanse da to ostavari a Nadal ima minimalne. A Novak je bio na pragu da to ostvari po drugi put. Taj rekord bi bilo jako tesko oboriti.
    Mozda si u pravu,a mozda i ne

    Postoje dobre sanse da mastersi ne budu to sto su bili za 15 godina,mozda tipa izmisle neke turnrire od 1500 bodova,super masterse....neke gluposti otkud ja znam bilo je takvih zamisli,pa onda zamena podloga gradova... plus nema masters na travi,ako ga ubace Novakov zlatni masters mozes u vodu baciti
    Ako ostanu ovakvi kakvi su na duzi period onda ce postati bitni,pa ce dobiti vrednost koju im ti pridajes
    Sto se tice vaznosti idu:
    1.Broj slemova
    2.Karijerni kalendarski slem(dupli)
    3.YeNo1
    4.broj nedelja na No1
    5.Zlatni masters,olimpijada,wtf komplet
    6.broj mastersa
    7.dupli zlatni masters
    8.broj wtfova
    9.broj titula

    Mastersi dok ne postanu stvar tradicije ce biti samo po meni sredstvo za YeNo1
    Novak ako ispuni prvih 5 stavki,ostale niko nece ni gledati,ovu 9tu nema nikad sanse da dostigne

    Jeste zal,ali ovakvi mecevi se desavaju i ako negde treba to je van slemova,veca je steta za bodove u slucaju da Rafa uzme Uso

    Po meni je channel slem,dosta bitan negde u rangu zlatnog mastersa

    Tenis u 3 dobijena seta i 2 su 2 razlicita sporta,posebno u danasnjw vreme kad su fizikalije presudne
    Juce da se igralo u 3 Medvedev ne bi krajem drugog poceo onako da lupa,nego bi to u trecem kad bi vec sve bilo gotovo i tesko bi preokrenuo na 3:2 posebno ako nije kondiciono fit,stvar je psihologije i
    Igranjem ostalih turnira na 2 dobijena iskljucivo jasno su odvojili vaznost slemova od mastersa,meni je zao sto se bar finala ne igraju vise na 3 dobijena,ali i svatam opet sa druge strane

    Comment


    • Srkisa,

      Sve moze biti tako kako si napisao. Ipak, ideja o 9 velikih turnira je stara koliko i ATP. S vremenom su oni dobijali na znacaju. U principu se slazem i sa tvojom listom prioriteta za Novaka. Dodao bih i H2H sa Nadalom i Federerom.

      Comment


      • Srkisa,

        Postoji tu jos jedna jako bitna stvar. Koliko je tesko, u konkretnoj situaciji, nesto ostvariti. Uzmi dva primjera. Ove godine je za Novak tesko bilo osvojiti RG. S druge titulu na USO 2016. je bilo jako lako skupiti. Zato daleko vise zalim zbog poraza 2016.

        Novak je trebao da pobijedi Medvedeva i Gofan sto je relativno lagan posao. Osim toga je ima dobijeni mec sa Medvedevom. Da je uspio, dobio drugi zlatni masters i jako bi povecao sanse da bude prvi na kraju godine. S obzirom da se Rafa zeni, imao bi 90% sansi. Ovak su one 60-65%. Ako bude prvi na kraju godine, dobija 6-sti YN1 i 15-20 nedjelja koa N1.

        Dakle jako je jeftino mogao doci do necega sto moze sutra biti mnogo, mnogo skuplje.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Srkisa,

          Postoji tu jos jedna jako bitna stvar. Koliko je tesko, u konkretnoj situaciji, nesto ostvariti. Uzmi dva primjera. Ove godine je za Novak tesko bilo osvojiti RG. S druge titulu na USO 2016. je bilo jako lako skupiti. Zato daleko vise zalim zbog poraza 2016.

          Novak je trebao da pobijedi Medvedeva i Gofan sto je relativno lagan posao. Osim toga je ima dobijeni mec sa Medvedevom. Da je uspio, dobio drugi zlatni masters i jako bi povecao sanse da bude prvi na kraju godine. S obzirom da se Rafa zeni, imao bi 90% sansi. Ovak su one 60-65%. Ako bude prvi na kraju godine, dobija 6-sti YN1 i 15-20 nedjelja koa N1.

          Dakle jako je jeftino mogao doci do necega sto moze sutra biti mnogo, mnogo skuplje.
          Kazem ti meni taj drugi Sinsi nije nesto skup i bitan i nikad nece biti osim ako po jednom osvoje sve Roger i Rafa,naravno sve ovo govorim jer verujem da Novak moze do Uso,ako tamo izgubi bice veca steta zbog bdoova

          2016 mi je najbolniji poraz u Novakovoj karijeri protiv stana,izgubio je Ye1 i slem u jednom mecu,a imao je lak zreb sto kazes,ali to su 1 i 3 stavka na listi,ovo je za sad 7 i mozda 3 ako izgubi Uso

          H2h je negde u rangu Zlatnog mastersa isto
          Last edited by Srkisa; 18-08-19, 19:46.

          Comment


          • Trivia

            Lakost ima 3 top 10 igraca
            Wizard

            Comment


            • Malo prebaci na žene, jel ovaj majstor ovako lupa ceo meč - on rečenice nezna sastaviti.

              Ćak zna da ona proverava poruke na instagramu
              Last edited by torpedo; 18-08-19, 20:56.

              Comment


              • Nisam gledala, kosarka je bila aktuelna, koja drama, al pobedismo grke u produzecima


                Sad finale, meni svejedno ko osvoji Siinsinati
                Last edited by Zoje; 18-08-19, 21:10.
                Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                Comment


                • Е сад да видимо финале, да ли је Меда срећковић или прави даса у тенису?

                  Ја верујем да је даса! Делује скромно али кад се окити трофеима научиће и да се испрси....
                  sigpic

                  Comment


                  • Da
                    Nakon letnje patnje sa streamovima dokopala se SK i ne mogu da verujem sta covek prica.

                    Ne secam se da je Keys skoro ovako dobro igrala. Kakvi FH iz trka, BH vise ne izgleda kao da ga udara bejzbol palicom odlicna i u defanzivi.Dobra je bila i Ceca , povela u oba seta ali nije uspela da zadrzi prednost.
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Цеца у фазону: ма боли ме уво за све...
                      sigpic

                      Comment


                      • On i mljacka dok klepece
                        Wizard

                        Comment


                        • Pa kad je malo nedostajalo da zbog USA vize ne igra . I odigra odlican turnir .
                          Ceca mi je oduvek bila jako gotivna igracica, nekako pomalo cudnu karijeru je imala. Utisak je da je mogla vise.
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Slaba poseta u Cincinatiu ove godine. Cak i u ona dva meca Federera puno praznih mesta. Citam da su organizatori dosta podigli cene ulaznica u odnosu na ranije godine. Sada navodno pale 50% za ovo finale.
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Kasni meč čekali neće li još ko doći.

                              Comment


                              • Rekoh ja , najgori masters . Maison je predgradje Cincinatia po am merilima nedodjija srednjeg zapada..
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X