Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2019/20(zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Crvena zvezda je šampion Evrope, a Partizan je vicešampion Evrope.
    To se ne može izbrisati gumicom.

    Sadašnji sistem takmičenja je stvoren da bi se uvećale zarade najbogatijih klubova zapadne Evrope.
    Sve ove kvalifikacije i golgote koje prolaze naši klubovi imaju za cilj samo jednu stvar-eliminisati pred takmičenje što više onih koji po svemu zaslužuju da budu originalni učesnici u odnosu na neki petoplasirani Bajer Leverkuzen koji će postati šampion Nemačke nikada, ali mu je zagarantovano mesto u Ligi šampiona.

    Čitav sistem takmičenja je stvoren i prilagođen najbogatijim zemljama.
    Ništa čudno, po identičnom principu funkcioniše i Evropska unija, zašto bi sport bio izuzetak?
    Što ne znači da mi treba da kusamo to što nam se servira i da poslušno klimamo glavom.

    Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

    Comment


    • Ne secam se da je Porto 2004. imao veliki budzet i bio medju bogatijim klubovima.

      Comment


      • Imao je Partizan sreće i mnogo ranije od Anderlechta, kada mu je na poslednjoj prepreci dopala Petržalka, i kojoj ni nakon 3 ipo sata fudbala nije dao gol.
        Uvek je, ali uvek lakše uću u neko takmičenje kada imaš recimo 16 ili 10 mesta iz kvalifikacija, a ne kao sada 4 šampiona iz kvalifikacija.
        Ja ni ne mislim da su naši klubovi zreli za LŠ.
        Puna kapa grupna faza UEL.
        E, sad što sam ulazak u grupnu fazu LŠ nosi bogatstvo za klubove sa ovih prostorato je druga stvar, odnosno prva.
        Pogledajte Dinamo iz Mamićevog doba.
        Igrali du svako malo LŠ ili bar LE.
        Čoveka uopšte nije interesovalo takmičenje.
        Gotovo sve negativne rekorde u grupnoj fazi LŠ drži Dinamo. Čak i onu o najmanjoj poseti na nekoj utakmici grupne faze LŠ.
        Ali zato se namlatio love, radio lukrativne transfere svih godina i bildovao prvenstveno klupski koeficijent, samim tim i HNL.
        Last edited by Jaqen Hghar; 16-08-19, 18:04.

        Comment


        • Originally posted by belgrade_owl View Post
          Ne secam se da je Porto 2004. imao veliki budzet i bio medju bogatijim klubovima.
          Jok i nije.
          Sezonu pre te uzeo UEFA Cup.
          Uzgred to je najgora godina fudbala.
          Porto uzeo LŠ, a Grčka Euro 2004.
          Dekadencija.
          Last edited by Jaqen Hghar; 16-08-19, 18:09.

          Comment


          • Zavisi ko su ti protivnici u tih 10-16 mesta. Ja mislim da samim tim sto zvezda na putu do LS ne moze da igra protiv evropskih velikana u velikoj meri olaksava posao. Uz malo srece zvezda ce uskoro biti nosioc u svim rundama kvalifikacija.

            Mene da neko pita da li bih zeleo da za plasman u LS igram protiv YB, Salzburga, FCK ili Tottenhama, Valencie, Levrekusena i Intera, znam sta bih odgovorio.

            Comment


            • Petržalka bih ja rekao.
              Najiskrenije.
              Zvezda je evropski velikan.
              Totenhem nije pa da ima 10000000000 funti budžet.
              Ekipa koja uđe iz Championshipa ima više kinte od polovine učesnika grupne faze LŠ.
              Nisu ni pare sve.
              Svi timovi koje je Zvezda izbacila u 3. kolu i play offu u poslednje 3 sezone su znatno finansijski bolji od Zvezde.
              Pa....
              Ništa.
              Pokušavam da zamislim da je Milojeviću dati pare kao Krasnodaru, ni taj Totenhem ne bi bio problem, veruj mi.
              Last edited by Jaqen Hghar; 16-08-19, 18:19.

              Comment


              • Sta to cini jedan klub evropskim velikanom? Broj evropskih titula? Pa ako sudimo po tome, Forest je institucija za 80% evropskih klubova a skoro 2 decenije ne igra u elitnom rangu svoje drzave.

                Od sezone 1991-92, kad je prvi put uveden sistem takmicenja po grupama u najjacem evropskom takmicenju se znalo u kom pravcu ce sve ici. Ono sto ce ostati za utehu je da je zvezda poslednji prvak Evrope iz istocne evrope, a Hajduk iz Splita je trenutno poslednja ekipa sa ovih prostora koja je prosla grupnu fazu.

                Comment


                • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                  Promenom sistema kvalifikacija UEFA nije učinila uslugu Zvezdi i klubovima iz šklj liga.
                  To je klasična zamena teza.
                  Učinila je uslugu klubovima iz najjačih liga, da ne moraju da strahuju i pored bogatstva da ih na poslednjoj prepreci izbaci recimo BATE Borisov.
                  Ovako komforno 26 ih se već uglavi u grupnu fazu, a ostala gologuzija kako se snađe.
                  Gologuziji se izašlo u susret koliko toliko što eliminisana ekipa iz kvalifikacija za LŠ ne završava takmičenje nego se preseljava u kvalifikacije za UEL.
                  Partizan kada je poslednji put ušao u grupnu fazu UCL, izbacio je na penale Anderlecht.
                  Tada se igralo po nekim drugačijim pravilima za kvalifikacije.
                  Nemojte mi samo reći da je tadašnji Anderlecht bio teži protivnik od RB Salzburga ili od Copenhagen/Young Boys iz današnje perspektive.
                  Ovo sto Partizan postize godinama u Evropi i sto Zvezda postize u poslednje dve sezone zakljucno sa ovom sa domacim igracima je ravno podvigu. Sve lige sa kojima se borimo za 15 poziciju na rang listi su prepune stranaca i u takvoj konkurenciji mi ipak drzimo cvrst polozaj plus su ti klubovi naravno finansijski mocniji od nas....to nije mala stvar bez obzira sto je nas fudbal na nivou cele lige tanak, a tanak je jer u nasoj ligi ne ostaju dugo domaci igraci plus je broj stranaca ogranicen zestoko. Trebaju ljudi da uzmu te stvari u obzir pa tek onda da uzdizu u nebesa kiprane, dance, svajcarce i ostale anti-talente koji bez stranaca ni natalitet ne bi imali, a kamo li fudbal.... Zvezda je finansijski mnogo mocnija od Partizana bila i pre ulaska u LS, a stoji rame uz rame sa Dinamom u tom pravcu, a ipak i pored toga njene finansije ne mogu da se mere sa finansijskom snagom Kopenhagena, Jang Bojsa....pogledajte sa kojim to finansijama su Zvezda i Partizan izborili evropsko prolece. Partizan trenutno mozda nije ni 3-4 po finansijskoj snazi u ex-yu, a ako govorimo o celom Balkanu ko zna da li je u prvih 10 pored Ludogoreca, Zvezde, Dinama, Maribora, Steaue, Olimpijakosa, PAOK-a, AEK-a itd.... . Talenat koji ova zemlja ima je neprocenjiv i to nazalost clanovi uprava brzo skapiraju i odmah prodaju sve mlade igrace ne pruzajuci priliku klubovima da izgrade buducnost na njima i to je nam adaleko veci problem nego nedostatak adekvatnih finansija....sve bi mi to talentom nadomestili. Da je pameti Pavlovic (ranije i Milenkovic) ne bi iz Partizana otisao pre nego sto neko ponudi bar 15 miliona kao ni Joveljic iz Zvezde. Pogledajte koliko je Luka Jovic lutao posle odlaska iz Zvezde pre nego sto je napravio bum....umesto da je iz Zvezde otisao za bar 20 miliona bilo gde na njemu je Frankfurt profitirao 3x vise od toga (ej bre prodas ga Apolonu pa jel moguce to)....i jos mali milion primera. Uprave klubova su rak rana srpskog fudbala....pare nisu problem nego oni i njihova neambicioznost i kratkorocno planiranje. To bi se privatizacijom resilo ali pravom svetskom privatizacijom, a ne onom na srpski nacin. Takva privatizacija i domacinski, lojalan pristupp fudbalu bi nas odveli u top 10 liga bez problema cak i bez stranaca.
                  Last edited by tamonajugu; 16-08-19, 18:53.

                  Comment


                  • Ako cemo da teramo mak na konac, onda treba da pomenemo i da je ovo jedina drzava u kojoj se novac poreskih obveznika ulaze samo u dva kluba, samim tim nacionalno takmicenje nema neki smisao ni za jedan osim za ta dva kluba.

                    Comment


                    • Onda je i RB Leipzig evropski velikan.
                      Ima prebogatog finansijera i dolazi iz lige u kojoj nikad u životu ne mora da bude ni 2 na tabeli da bi igrao grupnu fazu LŠ.
                      Ne određuje samo trenutno bogatstvo i medijska popularnost to da li si velikan ili ne.
                      Last edited by Jaqen Hghar; 16-08-19, 18:52.

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Ako cemo da teramo mak na konac, onda treba da pomenemo i da je ovo jedina drzava u kojoj se novac poreskih obveznika ulaze samo u dva kluba, samim tim nacionalno takmicenje nema neki smisao ni za jedan osim za ta dva kluba.
                        A kako se finansiraju ostali klubovi?
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by belgrade_owl View Post
                          Ako cemo da teramo mak na konac, onda treba da pomenemo i da je ovo jedina drzava u kojoj se novac poreskih obveznika ulaze samo u dva kluba, samim tim nacionalno takmicenje nema neki smisao ni za jedan osim za ta dva kluba.
                          Tako je.
                          Da li sam srećan što je to tako.
                          Nisam.
                          Da li je ovo jedina zemlja.
                          Nisam siguran.
                          Ovde je tako bilo od 1946.
                          Mada bi poreski obveznici iz Italije imali šta da kažu za porodicu Anjeli, Fiat i njihovu igračku Juventus.

                          Comment


                          • Originally posted by belgrade_owl View Post
                            Ako cemo da teramo mak na konac, onda treba da pomenemo i da je ovo jedina drzava u kojoj se novac poreskih obveznika ulaze samo u dva kluba, samim tim nacionalno takmicenje nema neki smisao ni za jedan osim za ta dva kluba.
                            Ljudi ne shvataju da je raspad Jugoslavije napravio "dzepove" i stvorio vise liga gde su samo jedan ili dva kluba dominantni. Zato u Srbiji imamo samo dva kluba u borbi za titulu i zato imamo situaciju da preko 90% ljubitelja fudbala navija za jedan od ta dva kluba. Bez namere da potcenjujem bilo koje gradove ali kako to da Lucani i Surdulica imaju prvoligase, a Kragujevac i Uzice nemaju? Jel to govori da su im veciti zabranili da igraju superligu ili govori o neambicioznosti ljudi iz tih gradova ? Nije to porodicni maraton vec borba za presto i niko te nece milovati po glavi vec moras sam da se izboris za mesto pod suncem....

                            Comment


                            • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                              Onda je i RB Leipzig evropski velikan.
                              Ima prebogatog finansijera i dolazi iz lige u kojoj nikad u životu ne mora da bude ni 2 na tabeli da bi igrao grupnu fazu LŠ.
                              Ne određuje samo trenutno bogatstvo i medijska popularnost to da li si velikan ili ne.
                              Ne znam zasto smatras da Forest nije velikan imaju duplo vise titula prvaka Evrope od zvezde. Rangers i Celtic (osvajac LS) su bili redovni ucesnici LS u formatu koji se sada igra, pa cak i Tottenham koji ti ne smatras evropskim velikanom ima 3 trofeja, 2 kupa UEFA i jedan Kup Kupova.

                              Ne znam koje si kriteriume postavio za odredjivanje velicine nekog kluba.

                              Originally posted by mark it zer0 View Post
                              A kako se finansiraju ostali klubovi?
                              Nadam se da mislis na domace klubove. Sigurno se ostalim klubovima ne daje koliko zvezdi i partizanu. Kad si cuo da je bilo gde predsednik vlade, ili je tada bio prvi potpredsednik vlade intervenisao i trazio od banka reprogam duga jednom klubu, onda od EPS-a trazio da vrati snabdevanje el. energijom iako godinama nije placen nijedan racun itd?

                              Probaj ti da osnujes klub, zaduzis se i ne placas nikakve dazbine, samo da vidis sta ce ti se desiti.
                              Last edited by belgrade_owl; 16-08-19, 19:25.

                              Comment


                              • Svaka čast Forestu.
                                Oni su više puta bili prvaci Evrope nego Engleske.
                                Međutim nema ih nigde.
                                Ni u Engleskoj ni u UEFA takmičenjima.
                                Totenhem bio prvak Engleske pre više od pola veka.
                                Da bi stali rame uz rame sa Man Utd i Liverpoolom koji nije bio prvi u Engleskoj još dok je SSSR brojao poslednje dane, morali bi da uzmu petnaestak titula i bar jednu LŠ. Ovako šupalj nos.
                                Zvezda se kao bivši prvak Evrope, nauzimala domaćih šampionata, i redovno igra UEFA takmičenja.
                                Isto važi i za City.
                                Kad dosadi bogatom vlasniku igračka, jedino da ih uzme Noel Galager
                                Last edited by Jaqen Hghar; 16-08-19, 21:33.

                                Comment

                                Working...
                                X