Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2019 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Chiwwi View Post
    ...ali kako onda objasniti da Federer ima više pretrčanih metara a da izgleda svežije?
    I ne samo da izgleda nego i jeste bio spremniji igrač.
    To je potpuno drugo pitanje. Moje misljenje je da je Federerova igra patila u 5. setu u prvom redu zbog fizickog umora.

    Nasuprt, Novakova igra je patila u 5. setu u prvom redu zbog mentalnog umora. Novak se naprezao da drzi rezultatsku ravnotezu u prva 4 seta. To je ostavilo traga. U 5. setu je nekoliko puta na svom servisu napravio komplikacije poslije vodjstva od 30:0 pa i 40:0. Izgubio je jedan servis poslije 30:0. Dao dvije BL poslije 40:0. To pripisujem mentalnom umoru.

    U svakom slucaju, u zadnjem TB je Novak izgledao svjezije od Federera, a to je sami kraj. TB je za Novaka znacio da se igra jos samo jedan gem. To je bilo olaksanje. To mu je dalo snagu. I nije cudo da je poslije meca izjavio da je na kraju prvo osjetio olaksanje sto se sve zavrsilo. Ne radost.

    Mislim da je ponasanje publike, na koje je Novak racunao, mentalno iscrpljivalo Novaka.
    Last edited by NI; 18-07-19, 21:32.

    Comment


    • Sve to stoji ali ono što ja hoću da kažem je da Novak u odnosu na Novaka iz 2015-e nije bio lošiji samo na servisu, već su nevezano za brojke takodje dve stvari bile slabije nego 2015-te a vidljive golim okom:

      1.Lošiji Ritern(anticipacija/fokus)
      -Utisak meča je bio da Federer servira u jednu stranu a Novak kasni i nakon pola sekunde samo pruži blagi cim telom u drugu stranu uz odmahivanje glavom.

      2.Slabija Fizička sprema
      Last edited by Chiwwi; 18-07-19, 21:50.

      Comment


      • I meni se čini da je u odnosu na 2015. god. fizički bio lošiji, često je kasnio ili nije ni pokušavao da stigne loptu.
        I Federer i Novak su imali kratke fizičke krize u meču, s tim što je utisak da ih je Novak imao više tokom većeg dela meča, a da ih je Federer imao tek u 5. setu, što se videlo po slabijem servisu pre svega.

        Novak je bio kao tenk (izdržljiv),počeo je sporo, sve vreme je bio spor, ali je neke elemente popravljao tokom meča i malo po malo ubrzavao. Ujedno je i Federerov umor na momente dolazio do izražaja i polako je Novak počeo da stvara prilike.
        Federer se bojao taj brejka jer je znao da su Novakove šanse da ukrade meč najveće u taj brejku, naročito što mu je već pre toga uzeo 2 seta na taj način. Bio je pod ogromnim mentalnim pritiskom i popustio je.

        Na Federerovu žalost, prividno je stvorena prevelika razlika u kvalitetu igre i njegov mozak je bio ubedjen da ovo dobija, kako se meč bližio kraju njegov nivo je blago padao a Novakov je bio u porastu i tu nastaje panika. Zvuči paradoksalno, ali veće bi šanse imao da je Novak pokazao viši nivo od starta i da su se nadigravali.
        Novak je ubedio sebe, zbog lošeg nivoa igre, da nema šta da izgubi i to ga je dovelo u poziciju da bude opušten u poslednjem taj brejku.

        Imao je Federer goriva u sebi za još sat vremena solidnog tenisa (nije mi jasno kako), s tim što bi Novak konstantnije držao onaj nivo iz petog seta a Fedja bi još malo spustio svoj nivo i tu onda psiha odlučuje i ide u Novakovu korist, bez obzira što bi Federerov teniski nivo bio iznad Novakovog.

        Slična situacija se dogodila Novaku ove godine sa Bautistom (valjda u Majamiju). U prvom setu dominirao (lažna slika trenutnog kvaliteta), u drugom Bautista podiže nivo i igra čvršće, dobija ga u tesnom finišu drugog, i u trećem Novak dozivljava mentalni raspad, iako je igrački i fizički mogao i morao pobediti.
        Last edited by Pikaso; 18-07-19, 23:21.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          To je potpuno drugo pitanje. Moje misljenje je da je Federerova igra patila u 5. setu u prvom redu zbog fizickog umora.

          Nasuprt, Novakova igra je patila u 5. setu u prvom redu zbog mentalnog umora. Novak se naprezao da drzi rezultatsku ravnotezu u prva 4 seta. To je ostavilo traga. U 5. setu je nekoliko puta na svom servisu napravio komplikacije poslije vodjstva od 30:0 pa i 40:0. Izgubio je jedan servis poslije 30:0. Dao dvije BL poslije 40:0. To pripisujem mentalnom umoru.

          U svakom slucaju, u zadnjem TB je Novak izgledao svjezije od Federera, a to je sami kraj. TB je za Novaka znacio da se igra jos samo jedan gem. To je bilo olaksanje. To mu je dalo snagu. I nije cudo da je poslije meca izjavio da je na kraju prvo osjetio olaksanje sto se sve zavrsilo. Ne radost.

          Mislim da je ponasanje publike, na koje je Novak racunao, mentalno iscrpljivalo Novaka.
          Jeste Federerova igra patila u 5.setu zbog fizickog umora ali ne onoliko koliko sam ocekivao. Federer ima zapanjujucu dobru kondiciju za svoje godine. Pogledaj ovaj klip 10 njegovih najboljih poteza sa WB i videces neke neverovatne poteze koje je dobio pre svega trcanjem i to u kasnoj fazi meceva. Tu je i ona razmena sa Novakom od 35 udaraca u 4. setu koju je dobio BH paralelom.

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Prvi put da sam ja odustao od gledanja, na 8-7 sam mislio to je to. I da je tu zavrsio mec niko ne bi imao pravo rijec da kaze, ma da je zavrsio posle tri seta i to 3-0 za Federera bilo bi posteno. Kakav je covjek imao nivo to je strasno. Ja sam prizeljkivao Federera iskreno, cak i u slucaju da Novak izgubi bolje bi bilo od Federera nego Nadala, ali stvarno nisam vjerovao da on ima u sebi prije svega fizicki nivo.

            Dobiti Nadala u jednom prilicno fizicki zahtjevnom mecu na kraju, manje vremena za oporavak od Novaka i izaci onako u nedelju, dje ni posle pet sati se ne vidi fizicki zamor kod njega, a za 15 dana puni 38 godina, pa to je za najvece moguce postovanje, nesto stvarno nezamislivo. Mecevi na Slemovima izmedju Novaka i Rodzera su odavno usli u jedan sablon dje ako Novak mec iole ucini zahtjevnim, a on to radi vec godinama unazad taj mec i dobija. Sedam godina nije izgubio od Federera na Slemu. Federer fizicki ne moze da ga isprati jednostavno i Novak ga tu lomi. Ali ne i u nedelju, u nedelju je Federer fizicki cak i bolje izgledao od Novaka. Lakse je drzao servis, koncetracija mu je bila na vecem nivou. I takticki je on spremio mec fenomenalno, nije to sad neka filozofija, on udara servis i forhend i ako to funkcionise sve je u najboljem mogucem redu za njega, ali BH slajsom je bas terorisao Novaka, apsolutno bolji igrac na terenu u svakom segmentu igre sem u neiznudjenim greskama i opet nije dovoljno.

            Sigurno jedan od najtezih, ako ne i najtezi poraz u Federerovoj karijeri. Dok mu se treba do imbecilnosti diviti za taj nivo tenisa sa maltene 38 godina, opet pitanje je kako ce odgovoriti nakon ovog poraza, tezi je i od onog iz 2008. godine, tezi i od onog sa USOa 2011. godine. Jer je imao sve igracki, imao je sve da dobije 3-0 cak, a ide kuci sa tanjirom. Ne smije se vise nikad reci Federer je gotov ali ovo ima ogromne posledice na psihu vjerovatno. Da je uspio da savlada Nadala i Djokovica u dva dana na Vimbldonu vise ne bi bilo argumenata protiv njega da nije GOAT. Bio bi najveci ikad.

            Ali, sport je cudo, tenis je cudo. Sad je tesko naci argumente kako Novak nije GOAT. Ovo je zastrasujuca dominacija protiv Federera i Nadala na Slemovima, gazi i ka tom rekordu po broju nedelja provedenih na prvom mjestu, pet Slemova od poslednjih sedam, izgledao je tako daleko od Federera i Nadala prije godinu i po dana posle onog cudnog perioda zivota prije svega, a danas sa 16 Slemova o njemu se moze pricati kao o najboljem ikad. Ipak sto se mentalne snage tice on jeste najveci teniser ikad, mozda je mentalno najveci sportista svih vremena. Jer kad se nesto ponavlja u serijama vise nije slucajnost. Po svim zakonima logike Novak je izgubio u nedelju, a odlazi sa jos jednom titulom. Na 40-15 i 8-7 za Federera ja ne gledam, neko drugi bi tu vec krenuo ka mrezi da cestita pobjedu boljem, ali za Novaka Djokovica nije kraj. To je nestvarna mentalna stabilnost, od covjeka koji ima veliki problem kad je pod pritiskom do toga da je toliki clutch da je to nevjerovatno nesto. U uslovima kad imas cijeli stadion protiv sebe, kad imas takvog tenisera i jednostavno toga dana boljeg on uspije da ostane u mecu toliko dugo, da dobije tri taj brejka protiv najboljeg na travi svih vremena. Federer je tokom cijele sezone izgubio tri taj brejka, za pet sati protiv Novaka izgubio je isto toliko. Zastrasujuce.

            Saljemo Federera dugo u penziju, ali nema razloga nidje da ide, sem ukoliko ovo nije bas bolno za njega, vjerujem da jeste, ali stvarno nema tog mladog tenisera koji moze da igra na ovom nivou na Slemovima. Djokovic moze bolje, to je vise nego sigurno, ali nekako je na Vimbldonu do finala izgledalo kao da igra tacno onoliko koliko mu je potrebno da rutinski prolazi, ni vise ni manje. Ipak za razliku od vecine turnira poslednju pa skoro deceniju nije podigao nivo igre kao sto to gotovo uvijek radi u zavrsnici, podigao ga jeste ustvari, ali nije drasticno. No nekad igras i koliko ti protivnik dozvoli.

            Bice jako tuzan dan kad bilo ko od ove trojice monstruma okaci reket o klin, a kad odu sva trojica to ce biti katastrofa za sport, ne samo za tenis. Nezapamceno da u bilo kom sportu u istom dobu se takmice tri takva igraca, ali protiv dva takva igraca imati osam vezanih pobjeda na Slemovima je nestvarno dostignuce.

            Ko nije procitao neka procita obavezno kolumnu od Dezulovica Balada o Bobu Falkenburgu.
            Strasan post Vladana, bravo.

            "Bice jako tuzan dan kad bilo ko od ove trojice monstruma okaci reket o klin, a kad odu sva trojica to ce biti katastrofa za sport, ne samo za tenis. Nezapamceno da u bilo kom sportu u istom dobu se takmice tri takva igraca, ali protiv dva takva igraca imati osam vezanih pobjeda na Slemovima je nestvarno dostignuce."

            Ovaj deo sam izvukao jer mi se vraća emisija sa RTSa, gde je gost Armenulic izlupetao toliko gluposti da je to strasno.
            Reče čovek da će se TEK za pa par godina možda i 10 pojaviti ovakva teniska trojka.
            Ja tvrdim da se neće pojaviti 1 od 3 u 10 budućih godina a ovakva trojka mogu slobodno reći nikad više.

            Još jednom BRAVO za POST.



            Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Silan post, sazeo sve ono sto vec pisemo danima

              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Pikaso View Post
                I meni se čini da je u odnosu na 2015. god. fizički bio lošiji, često je kasnio ili nije ni pokušavao da stigne loptu.
                I Federer i Novak su imali kratke fizičke krize u meču, s tim što je utisak da ih je Novak imao više tokom većeg dela meča, a da ih je Federer imao tek u 5. setu, što se videlo po slabijem servisu pre svega.
                Po mom misljenju su obojica bili losiji nego 2015. Ne vjerujem da ce i jedan od njih ponovo dostignuti taj nivo. Doduse, Novak mu je bio blizu na AO ove godine.

                Originally posted by Pikaso View Post
                Novak je bio kao tenk (izdržljiv),počeo je sporo, sve vreme je bio spor, ali je neke elemente popravljao tokom meča i malo po malo ubrzavao.
                Ja ne mislim da je Novak poceo sporo. On je bio najbolji u 1. setu. Medjutim, imao je jedan problem. Lose je servirao. To ga je trosilo. To je svaki pad Novakove koncetracije pretvaralo u rezultatsku krizu.

                Originally posted by Pikaso View Post
                Federer se bojao taj brejka jer je znao da su Novakove šanse da ukrade meč najveće u taj brejku, naročito što mu je već pre toga uzeo 2 seta na taj način. Bio je pod ogromnim mentalnim pritiskom i popustio je.
                Pricamo o petom setu. Novak je manje vise ukrao sto je imao. Novak je bolji, bitno bolji na pocetku 5. seta. Set je mogao vrlo lako zavrsiti 6:1 za Novaka. Kasnije je bio Federer bolji ali u gemu kad je brejknuo Novak je imao 30:0. U gemu kad je dosao do dvije BL Novak je imao 40:0. Osvajanje takvih gemova je "kradja". Iza 4:4 faktor zivaca je bio vazan. Obojica su bili na momete vrlo nervozni. Na kraju se Novak bolje kontrolisao. Jedan od razloga je i taj sto je Federeru mec bio vazniji nego Novaku.

                Originally posted by skeptik View Post
                Jeste Federerova igra patila u 5.setu zbog fizickog umora ali ne onoliko koliko sam ocekivao. Federer ima zapanjujucu dobru kondiciju za svoje godine. Pogledaj ovaj klip 10 njegovih najboljih poteza sa WB i videces neke neverovatne poteze koje je dobio pre svega trcanjem i to u kasnoj fazi meceva. Tu je i ona razmena sa Novakom od 35 udaraca u 4. setu koju je dobio BH paralelom.
                Federer je pokazao zacudjujucu kondiciju. Za divljenje. Medjutim, Federerova igra zahtijeva perfektnu kondiciju. Mali fizicki pad ima velike posljedice. Zato Federer ima bitno losiju statistiku za 5. set. (58% dobijenih) Novak ima 75% dobijenih. Postoji jos jedna zastrasujuca statistiika. Federer koji je ima najbolji postotak dobijenih TB u istoriji (65.13%) ima jednu katastrofalnu statistiku vezanu za TB-ove. U tajbrecima odlucujucih setova u finalima Federer ima 10% (1-9). (Zadnji put je pobijedio Ivana Ljubicica 2005.) Novak pak ima 100% (6:0).

                To je za mene u prvom redu znak koliko na Federerovu igru utice umor.
                Last edited by NI; 19-07-19, 09:57.

                Comment


                • na koju foru je fedu mec bio vazniji nego novaku

                  a novak je nainteligentniji igrac na turu i to je kljuc-kako pretvoriti svoje slabosti u svoje prednosti.punktum
                  Wizard

                  Comment


                  • Pricamo o petom setu. Novak je manje vise ukrao sto je imao. Novak je bolji, bitno bolji na pocetku 5. seta. Set je mogao vrlo lako zavrsiti 6:1 za Novaka. Kasnije je bio Federer bolji ali u gemu kad je brejknuo Novak je imao 30:0. U gemu kad je dosao do dvije BL Novak je imao 40:0. Osvajanje takvih gemova je "kradja

                    Malo je problematična terminologija, po mom mišljenju, toliko se potencira da Novak krade setove, mečeve, ovo nije prvi put. Nije prvi put da se njegove pobede okarakterišu kao kradje, kao sto nije prvi put da Novak najvažnije poene odigra najbolje, za razliku od Federera koji upravo kad je najbitnije odigra najlošije. Zašto bismo to zvali kradjom?? To se toliko puta već ponovilo da se pre može nazvati pravilom i okarakterisati sampionskim mentalitetom, nego li ikako drugačije. Imao je toliko sansi Federer u ovom meču, imao je igru, celokupna statistika je na njegovoj strani, izuzev u najbitnijem- to su momenti kada se lome setovi i na kraju sam meč. Sam podatak da je Novak imao 0 gresaka u krucijalnim delovima meča, TB, nasuprot Federera koji ih je imao 11 upravo pokazuju zašto je na kraju izašao kao pobednik i uzeo titulu. To nema veze sa kradjom, ima veze sa psihom, a tu je razlika između njih dvojice ogromna i tu je Novak neprikosnoven!

                    Comment


                    • Originally posted by cacanin View Post
                      Strasan post Vladana, bravo.

                      "Bice jako tuzan dan kad bilo ko od ove trojice monstruma okaci reket o klin, a kad odu sva trojica to ce biti katastrofa za sport, ne samo za tenis. Nezapamceno da u bilo kom sportu u istom dobu se takmice tri takva igraca, ali protiv dva takva igraca imati osam vezanih pobjeda na Slemovima je nestvarno dostignuce."

                      Ovaj deo sam izvukao jer mi se vraća emisija sa RTSa, gde je gost Armenulic izlupetao toliko gluposti da je to strasno.
                      Reče čovek da će se TEK za pa par godina možda i 10 pojaviti ovakva teniska trojka.
                      Ja tvrdim da se neće pojaviti 1 od 3 u 10 budućih godina a ovakva trojka mogu slobodno reći nikad više.

                      Još jednom BRAVO za POST.



                      Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
                      Pisao je Vladan o tome već prije, u jednom još emotivnijem postu, al ne mogu se sitit kad. Nije ni važno.
                      Doista jest tako. Ja, npr, od svih sportova jedino tenis pratim. Kad ova era dođe svom kraju, sumnjam da ću gledat neke nove klince.

                      Comment


                      • Originally posted by Nera View Post
                        Pricamo o petom setu. Novak je manje vise ukrao sto je imao. Novak je bolji, bitno bolji na pocetku 5. seta. Set je mogao vrlo lako zavrsiti 6:1 za Novaka. Kasnije je bio Federer bolji ali u gemu kad je brejknuo Novak je imao 30:0. U gemu kad je dosao do dvije BL Novak je imao 40:0. Osvajanje takvih gemova je "kradja

                        Malo je problematična terminologija, po mom mišljenju, toliko se potencira da Novak krade setove, mečeve, ovo nije prvi put. Nije prvi put da se njegove pobede okarakterišu kao kradje, kao sto nije prvi put da Novak najvažnije poene odigra najbolje, za razliku od Federera koji upravo kad je najbitnije odigra najlošije. Zašto bismo to zvali kradjom?? To se toliko puta već ponovilo da se pre može nazvati pravilom i okarakterisati sampionskim mentalitetom, nego li ikako drugačije. Imao je toliko sansi Federer u ovom meču, imao je igru, celokupna statistika je na njegovoj strani, izuzev u najbitnijem- to su momenti kada se lome setovi i na kraju sam meč. Sam podatak da je Novak imao 0 gresaka u krucijalnim delovima meča, TB, nasuprot Federera koji ih je imao 11 upravo pokazuju zašto je na kraju izašao kao pobednik i uzeo titulu. To nema veze sa kradjom, ima veze sa psihom, a tu je razlika između njih dvojice ogromna i tu je Novak neprikosnoven!
                        Objasnio je NI terminologiju već. U "krađi" se ne radi o Novaku ni o bilo kojem određenom tenisaču. Jednostavno, kad lošiji/slabiji od dvojice suparnika, usprkos svim vidljivim/brojčanim pokazateljima, uzme set ili meč, može se reći da se radi o "krađi". Meni se terminologija sviđa. U konkretnom slučaju, možeš govorit o Novakovom šampionskom mentalitetu, što je savršeno točno. Međutim, i "krađa" svakako ima smisla.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Po mom misljenju su obojica bili losiji nego 2015. Ne vjerujem da ce i jedan od njih ponovo dostignuti taj nivo. Doduse, Novak mu je bio blizu na AO ove godine.



                          Ja ne mislim da je Novak poceo sporo. On je bio najbolji u 1. setu. Medjutim, imao je jedan problem. Lose je servirao. To ga je trosilo. To je svaki pad Novakove koncetracije pretvaralo u rezultatsku krizu.



                          Pricamo o petom setu. Novak je manje vise ukrao sto je imao. Novak je bolji, bitno bolji na pocetku 5. seta. Set je mogao vrlo lako zavrsiti 6:1 za Novaka. Kasnije je bio Federer bolji ali u gemu kad je brejknuo Novak je imao 30:0. U gemu kad je dosao do dvije BL Novak je imao 40:0. Osvajanje takvih gemova je "kradja". Iza 4:4 faktor zivaca je bio vazan. Obojica su bili na momete vrlo nervozni. Na kraju se Novak bolje kontrolisao. Jedan od razloga je i taj sto je Federeru mec bio vazniji nego Novaku.
                          1.
                          Slažem se, obojica su ispod tog nivoa, ali ne mogu da se otmem utisku da je Federer fizički izgledao bolje od Novaka sada, manje je oscilirao. Možda je to samo subjektivni utisak, ne znam..
                          Sećam se da su Monfisa pre nekoliko godina pitali zbog čega nije fizički dobro pripremljen, pošto se često dešava da se tokom dugih razmena bukvalno raspada od umora. On je odgovorio kako mu je nakon takvih poena potrebno samo 10sek da dodje do daha tj. da se resetuje i da je savršeno spreman.

                          2.
                          Zbog servisa i mislim da je sporo počeo, plus se nije dobro kretao i nameštao za udarce. Već u svom drugom servis gemu je imao velikih problema, dok je Federer mnogo lakše dobijao svoje servis gemove.
                          Mislim da se ne radi o padu koncentracije već o nekoj neuigranosti, ne znam kako da definišem. Ako se dobro sećam servis je škripao na početku skoro svakog meča, da bi se kako je meč odmicao popravljao. Kad je Novak u potpunosti uigran on ne dozvoljava protivniku da igra svoju igru, retko ko je uspevao da ga nadigra kad je spreman.


                          3.
                          Moglo je biti i 9:7 za Federera i sad bi bila totalno drugačija diskusija. Obojica su imali svoje šanse u 5. setu, moglo je i na jednu i na drugu stranu da ode. Po meni je meč bio podjednako važan za obojicu, kao što će i svaki sledeći biti. Ima dovoljno argumenata da je za Novaka bio bitniji, isto kao što ima i za Federera, činjenica je da je ulog bio ogroman za obojicu. Federer nije pokazivao neku veliku nervozu zbog toga, niti je igrao u grču, što mu se u prošlosti dešavalo. Unervozio se u samom finišu, ništa čudno, jer mu se moglo isto to dogoditi i u prvom kolu. Nervoza u finišu nije čudna pojava, prisutan je bio i umor i sve ono što se dešavalo u meču.
                          Slažem se da se Novak bolje kontrolisao na kraju, ali mislim da je sam tok meča odredio ko će biti nervozniji na kraju, a ne toliko činjenica o važnosti meča. Zbog toga smo svi mi znali da će, ako dodje do taj brejka, Federer biti pod većim pritiskom. Čovek je ceo meč odigrao bolje, a našao se u situaciji da (fudbalskim rečnikom) penali odlučuju pobednika.
                          Last edited by Pikaso; 19-07-19, 21:01.

                          Comment


                          • Kad se sve lepo raščlani jasno je da ne možemo govoriti o kradji!!

                            https://www.atptour.com/en/news/djok...nal-brain-game
                            Last edited by Nera; 21-07-19, 22:57.

                            Comment


                            • Originally posted by Nera View Post
                              Kad se sve lepo raščlaniti jasno je da ne možemo govoriti o kradji!!

                              https://www.atptour.com/en/news/djok...nal-brain-game
                              Autor tog clanka, Craig O'Shannessy, cesto pise izvanredne komentare,Nije slicajno sto ga je Novak uzeo u svoj tim.Svi hvale fantasticnu taktiku Federera za koju je navodno zasljuzan Ljubicic.Bas me zanima da li je Djokovic, videvsi da igra daleko ispod svog nivoa resio da proba da se dokopa taj-brejka, pa sta bude ili i tu postoji unapred pripremljena taktika za koju bi verovatno bio zasluzan Vajda.

                              Comment


                              • Novak je bio bolji, da se igralo još tri dana ne bi ga Deda dobio. Kraj priče.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X