Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2019 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E torent? Odlicno.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Zbilja, postoji li dobar snimak onog legendarnog meca sa USO 2011-e? Koji god snimak onog riterna da sam pogledao, loptica se ne vidi. Mislim, ona jeste brzo letjela ali ipak sve neki losi snimci.

      Comment


      • Originally posted by Joker View Post
        Zbilja, postoji li dobar snimak onog legendarnog meca sa USO 2011-e? Koji god snimak onog riterna da sam pogledao, loptica se ne vidi. Mislim, ona jeste brzo letjela ali ipak sve neki losi snimci.
        Postoji, ali ih nema mnogo

        Comment


        • Ih, sta to znaci? Da nema na netu, neki torent i sl, no "ispod ruke", za lovu, a?

          Comment


          • ima negde ESPN-ja naso link al mi nesto izbacuje pa nikako da snimim
            Wizard

            Comment


            • Originally posted by Joker View Post
              Zbilja, postoji li dobar snimak onog legendarnog meca sa USO 2011-e? Koji god snimak onog riterna da sam pogledao, loptica se ne vidi. Mislim, ona jeste brzo letjela ali ipak sve neki losi snimci.
              ovo je ritern,bas se dobro vidi,sa zvanicnog USO YT kanala je


              ceo mec


              i ako dozvolite meni skromnome,riter jeste bio odlican,ali servis (za fedove standarde) nije ni malo-obratite paznju gde pada loptica
              Wizard

              Comment


              • Vidji, stvarno Pa sto svi oni slepci po yt prave kompilacije sa nekim snimkom koji je dabogsacuva? Valja imat kvalitetnu kolekciju tih najvecih meceva. Nikad nisam bio kolekcionar, ali pocinjem da se zanimam za to..

                Comment


                • Originally posted by Joker View Post
                  Nikad nisam bio kolekcionar, ali pocinjem da se zanimam za to..
                  Eto predloga za novu temu na forumu..
                  Kolekcija teniskih mečeva.

                  Comment


                  • imam dzokarine sve finalne pobede od 14. naovamo sa razlicitih kanala
                    Wizard

                    Comment


                    • Prvi put da sam ja odustao od gledanja, na 8-7 sam mislio to je to. I da je tu zavrsio mec niko ne bi imao pravo rijec da kaze, ma da je zavrsio posle tri seta i to 3-0 za Federera bilo bi posteno. Kakav je covjek imao nivo to je strasno. Ja sam prizeljkivao Federera iskreno, cak i u slucaju da Novak izgubi bolje bi bilo od Federera nego Nadala, ali stvarno nisam vjerovao da on ima u sebi prije svega fizicki nivo.

                      Dobiti Nadala u jednom prilicno fizicki zahtjevnom mecu na kraju, manje vremena za oporavak od Novaka i izaci onako u nedelju, dje ni posle pet sati se ne vidi fizicki zamor kod njega, a za 15 dana puni 38 godina, pa to je za najvece moguce postovanje, nesto stvarno nezamislivo. Mecevi na Slemovima izmedju Novaka i Rodzera su odavno usli u jedan sablon dje ako Novak mec iole ucini zahtjevnim, a on to radi vec godinama unazad taj mec i dobija. Sedam godina nije izgubio od Federera na Slemu. Federer fizicki ne moze da ga isprati jednostavno i Novak ga tu lomi. Ali ne i u nedelju, u nedelju je Federer fizicki cak i bolje izgledao od Novaka. Lakse je drzao servis, koncetracija mu je bila na vecem nivou. I takticki je on spremio mec fenomenalno, nije to sad neka filozofija, on udara servis i forhend i ako to funkcionise sve je u najboljem mogucem redu za njega, ali BH slajsom je bas terorisao Novaka, apsolutno bolji igrac na terenu u svakom segmentu igre sem u neiznudjenim greskama i opet nije dovoljno.

                      Sigurno jedan od najtezih, ako ne i najtezi poraz u Federerovoj karijeri. Dok mu se treba do imbecilnosti diviti za taj nivo tenisa sa maltene 38 godina, opet pitanje je kako ce odgovoriti nakon ovog poraza, tezi je i od onog iz 2008. godine, tezi i od onog sa USOa 2011. godine. Jer je imao sve igracki, imao je sve da dobije 3-0 cak, a ide kuci sa tanjirom. Ne smije se vise nikad reci Federer je gotov ali ovo ima ogromne posledice na psihu vjerovatno. Da je uspio da savlada Nadala i Djokovica u dva dana na Vimbldonu vise ne bi bilo argumenata protiv njega da nije GOAT. Bio bi najveci ikad.

                      Ali, sport je cudo, tenis je cudo. Sad je tesko naci argumente kako Novak nije GOAT. Ovo je zastrasujuca dominacija protiv Federera i Nadala na Slemovima, gazi i ka tom rekordu po broju nedelja provedenih na prvom mjestu, pet Slemova od poslednjih sedam, izgledao je tako daleko od Federera i Nadala prije godinu i po dana posle onog cudnog perioda zivota prije svega, a danas sa 16 Slemova o njemu se moze pricati kao o najboljem ikad. Ipak sto se mentalne snage tice on jeste najveci teniser ikad, mozda je mentalno najveci sportista svih vremena. Jer kad se nesto ponavlja u serijama vise nije slucajnost. Po svim zakonima logike Novak je izgubio u nedelju, a odlazi sa jos jednom titulom. Na 40-15 i 8-7 za Federera ja ne gledam, neko drugi bi tu vec krenuo ka mrezi da cestita pobjedu boljem, ali za Novaka Djokovica nije kraj. To je nestvarna mentalna stabilnost, od covjeka koji ima veliki problem kad je pod pritiskom do toga da je toliki clutch da je to nevjerovatno nesto. U uslovima kad imas cijeli stadion protiv sebe, kad imas takvog tenisera i jednostavno toga dana boljeg on uspije da ostane u mecu toliko dugo, da dobije tri taj brejka protiv najboljeg na travi svih vremena. Federer je tokom cijele sezone izgubio tri taj brejka, za pet sati protiv Novaka izgubio je isto toliko. Zastrasujuce.

                      Saljemo Federera dugo u penziju, ali nema razloga nidje da ide, sem ukoliko ovo nije bas bolno za njega, vjerujem da jeste, ali stvarno nema tog mladog tenisera koji moze da igra na ovom nivou na Slemovima. Djokovic moze bolje, to je vise nego sigurno, ali nekako je na Vimbldonu do finala izgledalo kao da igra tacno onoliko koliko mu je potrebno da rutinski prolazi, ni vise ni manje. Ipak za razliku od vecine turnira poslednju pa skoro deceniju nije podigao nivo igre kao sto to gotovo uvijek radi u zavrsnici, podigao ga jeste ustvari, ali nije drasticno. No nekad igras i koliko ti protivnik dozvoli.

                      Bice jako tuzan dan kad bilo ko od ove trojice monstruma okaci reket o klin, a kad odu sva trojica to ce biti katastrofa za sport, ne samo za tenis. Nezapamceno da u bilo kom sportu u istom dobu se takmice tri takva igraca, ali protiv dva takva igraca imati osam vezanih pobjeda na Slemovima je nestvarno dostignuce.

                      Ko nije procitao neka procita obavezno kolumnu od Dezulovica Balada o Bobu Falkenburgu.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Prvi put da sam ja odustao od gledanja, na 8-7 sam mislio to je to. I da je tu zavrsio mec niko ne bi imao pravo rijec da kaze, ma da je zavrsio posle tri seta i to 3-0 za Federera bilo bi posteno. Kakav je covjek imao nivo to je strasno. Ja sam prizeljkivao Federera iskreno, cak i u slucaju da Novak izgubi bolje bi bilo od Federera nego Nadala, ali stvarno nisam vjerovao da on ima u sebi prije svega fizicki nivo.

                        Dobiti Nadala u jednom prilicno fizicki zahtjevnom mecu na kraju, manje vremena za oporavak od Novaka i izaci onako u nedelju, dje ni posle pet sati se ne vidi fizicki zamor kod njega, a za 15 dana puni 38 godina, pa to je za najvece moguce postovanje, nesto stvarno nezamislivo. Mecevi na Slemovima izmedju Novaka i Rodzera su odavno usli u jedan sablon dje ako Novak mec iole ucini zahtjevnim, a on to radi vec godinama unazad taj mec i dobija. Sedam godina nije izgubio od Federera na Slemu. Federer fizicki ne moze da ga isprati jednostavno i Novak ga tu lomi. Ali ne i u nedelju, u nedelju je Federer fizicki cak i bolje izgledao od Novaka. Lakse je drzao servis, koncetracija mu je bila na vecem nivou. I takticki je on spremio mec fenomenalno, nije to sad neka filozofija, on udara servis i forhend i ako to funkcionise sve je u najboljem mogucem redu za njega, ali BH slajsom je bas terorisao Novaka, apsolutno bolji igrac na terenu u svakom segmentu igre sem u neiznudjenim greskama i opet nije dovoljno.

                        Sigurno jedan od najtezih, ako ne i najtezi poraz u Federerovoj karijeri. Dok mu se treba do imbecilnosti diviti za taj nivo tenisa sa maltene 38 godina, opet pitanje je kako ce odgovoriti nakon ovog poraza, tezi je i od onog iz 2008. godine, tezi i od onog sa USOa 2011. godine. Jer je imao sve igracki, imao je sve da dobije 3-0 cak, a ide kuci sa tanjirom. Ne smije se vise nikad reci Federer je gotov ali ovo ima ogromne posledice na psihu vjerovatno. Da je uspio da savlada Nadala i Djokovica u dva dana na Vimbldonu vise ne bi bilo argumenata protiv njega da nije GOAT. Bio bi najveci ikad.

                        Ali, sport je cudo, tenis je cudo. Sad je tesko naci argumente kako Novak nije GOAT. Ovo je zastrasujuca dominacija protiv Federera i Nadala na Slemovima, gazi i ka tom rekordu po broju nedelja provedenih na prvom mjestu, pet Slemova od poslednjih sedam, izgledao je tako daleko od Federera i Nadala prije godinu i po dana posle onog cudnog perioda zivota prije svega, a danas sa 16 Slemova o njemu se moze pricati kao o najboljem ikad. Ipak sto se mentalne snage tice on jeste najveci teniser ikad, mozda je mentalno najveci sportista svih vremena. Jer kad se nesto ponavlja u serijama vise nije slucajnost. Po svim zakonima logike Novak je izgubio u nedelju, a odlazi sa jos jednom titulom. Na 40-15 i 8-7 za Federera ja ne gledam, neko drugi bi tu vec krenuo ka mrezi da cestita pobjedu boljem, ali za Novaka Djokovica nije kraj. To je nestvarna mentalna stabilnost, od covjeka koji ima veliki problem kad je pod pritiskom do toga da je toliki clutch da je to nevjerovatno nesto. U uslovima kad imas cijeli stadion protiv sebe, kad imas takvog tenisera i jednostavno toga dana boljeg on uspije da ostane u mecu toliko dugo, da dobije tri taj brejka protiv najboljeg na travi svih vremena. Federer je tokom cijele sezone izgubio tri taj brejka, za pet sati protiv Novaka izgubio je isto toliko. Zastrasujuce.

                        Saljemo Federera dugo u penziju, ali nema razloga nidje da ide, sem ukoliko ovo nije bas bolno za njega, vjerujem da jeste, ali stvarno nema tog mladog tenisera koji moze da igra na ovom nivou na Slemovima. Djokovic moze bolje, to je vise nego sigurno, ali nekako je na Vimbldonu do finala izgledalo kao da igra tacno onoliko koliko mu je potrebno da rutinski prolazi, ni vise ni manje. Ipak za razliku od vecine turnira poslednju pa skoro deceniju nije podigao nivo igre kao sto to gotovo uvijek radi u zavrsnici, podigao ga jeste ustvari, ali nije drasticno. No nekad igras i koliko ti protivnik dozvoli.

                        Bice jako tuzan dan kad bilo ko od ove trojice monstruma okaci reket o klin, a kad odu sva trojica to ce biti katastrofa za sport, ne samo za tenis. Nezapamceno da u bilo kom sportu u istom dobu se takmice tri takva igraca, ali protiv dva takva igraca imati osam vezanih pobjeda na Slemovima je nestvarno dostignuce.

                        Ko nije procitao neka procita obavezno kolumnu od Dezulovica Balada o Bobu Falkenburgu.
                        Odlican post

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Ako neko hoce da sacuva pa pogleda kasnije, jer ce verovatno da skinu sa yt ovaj snimak, pa dok ne uzadje zvanicni sa W kanala...

                          Odlicno je i to sto je bez komentatora
                          Odgledao sam. Kad znas rezultat, to je uzivanje.

                          Sad mi se ucinilo da je glavni razlika u odnosu na 2015. Novakovo relativno lose serviranje.

                          Comment


                          • Nije samo to i ritern mu je bio slab. Ne toliko kad je uspeo da pročita servis pa sam ritern koliko time što nije uspevao da ga pročita u većini meča.

                            Mrzi me da tražim ali mislim da je Federer imao bolji ritern od Novaka što je apsolutna tragedija.
                            Last edited by Chiwwi; 18-07-19, 18:58.

                            Comment


                            • Originally posted by Chiwwi View Post
                              Nije samo to i ritern mu je bio slab. Ne toliko kad je uspeo da pročita servis pa sam ritern koliko time što nije uspevao da ga pročita u većini meča.

                              Mrzi me da tražim ali mislim da je Federer imao bolji ritern od Novaka što je apsolutna tragedija.
                              Ne mozes reci da je Federer imao bolji return iako je dobio vise return poena od Novaka. To uvijek ovisi i o serveru i o returneru a Federer bolje servira od Novaka.

                              Statistik za 3 finala za Novaka je:

                              Code:
                              	1vi unutra	1vi dobio	2gi dobio	return
                              2014	62.10%		73.10%		65.20%		33.30%
                              2015	65.50%		73.70%		60.00%		34.00%
                              2019	62.10%		74.30%		47.00%		31.50%
                              Najvise zaostaje postotak dobijenih na drugom servisu. Inace, losije serviranje se odmah preliva na returniranje. Trosis previse energije da cuvas svoj servis. Na travi pogotovo, sacuvati servis je prvi prioritet.
                              Last edited by NI; 18-07-19, 19:18.

                              Comment


                              • Pa Federer uvek servira bolje ali se ne sećam da je bolje riternirao od Novaka tj. imao više ritern poena ali dobro ajde da kažemo da je više ritern poena na strani Federera uzrokovano odličnim Federerovim servisom ali kako onda objasniti da Federer ima više pretrčanih metara a da izgleda svežije?
                                I ne samo da izgleda nego i jeste bio spremniji igrač.

                                Comment

                                Working...
                                X