Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2019 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MareLFC View Post
    Više je servisa vrati Rogeru nego Kirijosu.
    Ono sto me najviše nervira je sto ne zna sta ce sa Rogerovim poluvolejima sa osnovne linije, covek postavi blok, brani se poluvolejima, a ovaj ne zna sta ce sa takvim lopticama.
    Mnogo se promenio, kada je došao na ATp tour bio je prava nomčina koja se nikoga ne plaši, sa onom kosom je ličio na Konana Varvarina.
    Fizički razumem da je propao, ali koliko je propao psihicki to nije normalno, igra toliko pickasto sa Big 3 sa ja nemam reči, sta li se promenilo ja ne znam. Verovatno je tada bio besni klinac koji je zeleo da gazi sve pred sobom.
    Nakon servisa svaki put se nasao metar unutra a Roger je svaki put reternirao u pertle, nije imao Rafa ni vremena za reakciju ni kretanje na najvisoj razini da se brzo vrati na osnovnu.


    Sustina cijele price je da je BH presudio. Nadal je imao 20 UE Roger 22, halo samo dvije greske manje to je nedopustivo, pogotovo s time sto je to Rogerov maltene winner udarac bio ovaj mec.

    I 3.set 2 brejk lopte ha ribrejk, 30 40 i tada najduza izmjena na mecu koja odlazi na Rogerovu stranu, tu je bio kraj.
    Last edited by Mrkela; 13-07-19, 08:23.

    Comment


    • E upravo to Chiwwi ubo si u poentu.

      Čitam komentare i neverovatno koliko je antipatičan ljudima u inostranstvu, od pozdrava na kraju, do nekih izjava, do svega. I jeste da mu traže dlaku u jajetu ali sam se namešta.

      Treba da ga boli uvo i da ih dominira surovo a ne tako servilno da se trudi da bude dopadljiv.

      Ja ga nisam čuo da je jednom odbrusio bahato i rekao "najbolji sam, možete da me volite ili mrzite".

      Šta on ima kome da se pravda.

      Eto ti primer tog Ronalda. Platini ga drkao, on mu ne pruži ruku posle. Moraš imati dozu samopoštovanja da bi te masa cenila.

      Comment


      • Teška filozofija ovako sabajle apropo Novaka.
        Nameće se pitanje kako neko može navijati za Novaka a misliti da je antipatičan?
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Mrkela View Post
          Nakon servisa svaki put se nasao metar unutra a Roger je svaki put reternirao u pertle, nije imao Rafa ni vremena za reakciju ni kretanje na najvisoj razini da se brzo vrati na osnovnu.


          Sustina cijele price je da je BH presudio. Nadal je imao 20 UE Roger 22, halo samo dvije greske manje to je nedopustivo, pogotovo s time sto je to Rogerov maltene winner udarac bio ovaj mec.

          I 3.set 2 brejk lopte ha ribrejk, 30 40 i tada najduza izmjena na mecu koja odlazi na Rogerovu stranu, tu je bio kraj.
          Baš zbog toga i ne servira vise kao na Uso 2010te, napisao sam u prethodnom postu. Sada je opet ovaj WB igrao kao i AO ove godine, mnogo agresivnije i igrom i servisom, a to nije on.
          On prkža servis 3m iza linije, trči, vraća sve živo, spinuje BH protivnika i zavrsava otvorenom paralelom.
          Nista od toga nismo videli.
          Svestan sam da fizički telo više ne može da izdrži te napore, jbg.
          Što kaže i Bojana čim se odaljio 3m iza linije i vratio se starom načinu igre, mnogo je loptica vise vratio u teren i činio meč fizički zahtevnijim.
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • Da, ni meni se ne svidjaju njegova srca ali sam si rekao to je traženje dlake u jajetu.
            Ništa se njegova politička korektnost ne razlikuje od Nadala i Federera, ne sećam se kad su njih dvojica nekom nešto odbrusili.

            Uostalom tek kad je krenuo da ih ljušti postao je "ljigav" do tad je bio "joker"

            Comment


            • Naravno, ali ne znam čemu ono uvo publici i to. To samo odaješ slabosti i normalno da će posle da te prozivaju. Ne znam kako da objasnim ali ja bi ih tako strahovito kulirao, i na izjavama i za vreme meča... I onda ne mogu da stavim u glavu jednog mentalnog džina koji može svašta na terenu da preživi da ga svaki put isprovocira publika.

              Brate rodjeni ako te već ne vole pa useri im se u život tako što ćeš pobedjivati i kulirati. Ta komunikacija sa publikom mi je za nekoga nivoa intelekta Kirjosa koga je lako potpaliti.

              Pada na jeftine trikove i lako ga izbace iz takta a ovamo psihički najjači teniser u istoriji. Čudno baš

              Comment


              • I pored lošeg izdanja Nadal je imao prilike za vratiti se u meč.
                One dve bp na Federerov drugi servis je tek tako profućkao dok je vrhunac bekend u mrežu u završnici.
                Mentalno nije bio na uobičajeno nivou.
                sigpic

                Comment


                • Pa dobro imaš i primer Federera koji na svako pitanje novinara na koje nema odgovor kaže da je pitanje glupo i to arogantnim tonom, zatim izjave kako je protiv čelendža, mislim druže koji si ti to sportista ukoliko si protiv pravde jer čelendž kakav god da je nešto najbliže pravdi, zatim Nadala koji je lažno proglašavao Federera za najboljeg svih vremena i to u vreme kad ga je drao kao malo dete a sve u svrhu PR-a i političke korektnosti a u očima mu se vidi da ne misli tako.. itd, itd..
                  Možemo tako do sutra, sam biraš koju ličnost preferiraš, Novak nije savršen ali je svakako bolji čovek po meni od Federera.
                  Last edited by Chiwwi; 13-07-19, 08:48.

                  Comment


                  • Originally posted by Zero_privilegi View Post
                    Naravno, ali ne znam čemu ono uvo publici i to. To samo odaješ slabosti i normalno da će posle da te prozivaju. Ne znam kako da objasnim ali ja bi ih tako strahovito kulirao, i na izjavama i za vreme meča... I onda ne mogu da stavim u glavu jednog mentalnog džina koji može svašta na terenu da preživi da ga svaki put isprovocira publika.

                    Brate rodjeni ako te već ne vole pa useri im se u život tako što ćeš pobedjivati i kulirati. Ta komunikacija sa publikom mi je za nekoga nivoa intelekta Kirjosa koga je lako potpaliti.

                    Pada na jeftine trikove i lako ga izbace iz takta a ovamo psihički najjači teniser u istoriji. Čudno baš
                    Super, brate rodjeni, sve bi ti znao kako sa novinarima, publikom, ali za milion godina ne bi mogao da osvojis 15 gs, tako da je tvoje mišljenje potpuno nebitno, ti si nebitan, ali si izuzetno antipatican i mogao bi svoje vreme da trosis baveći se sopstvenom odbojnoscu, umesto Novakovom ili za promenu da prestaneš da ga gledaš ako te već toliko nervira i pustiš nas koji za njega zaista navijamo da uživamo u njegovim uspesima. Dosadan si. Inače, masovna histerija nikada nije bila pokazatelj ispravnosti i nečije veličine, naprotiv. Istorija je to toliko puta potvrdila

                    Comment


                    • Za sve upozorenje: Bez spustanja na licni nivo

                      Sent from my MI 6 using Tapatalk
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by pecaros View Post
                        I pored lošeg izdanja Nadal je imao prilike za vratiti se u meč.
                        One dve bp na Federerov drugi servis je tek tako profućkao dok je vrhunac bekend u mrežu u završnici.
                        Mentalno nije bio na uobičajeno nivou.
                        I te kako je imao prilike. Medjutim nije znao sto da radi. Da li igra agresivno ili igra topspin u Federerov BH.
                        Mec je bio skolski primjer kao svastarenje vodi u promasaj. Nadal je bio nesiguran zato sto mu je taktika bila nesigurna.

                        Ne mozes bit mentalno jak ako ne znas sto trebas da radis!

                        Comment


                        • Originally posted by Nera View Post
                          Super, brate rodjeni, sve bi ti znao kako sa novinarima, publikom, ali za milion godina ne bi mogao da osvojis 15 gs, tako da je tvoje mišljenje potpuno nebitno, ti si nebitan, ali si izuzetno antipatican i mogao bi svoje vreme da trosis baveći se sopstvenom odbojnoscu, umesto Novakovom ili za promenu da prestaneš da ga gledaš ako te već toliko nervira i pustiš nas koji za njega zaista navijamo da uživamo u njegovim uspesima. Dosadan si. Inače, masovna histerija nikada nije bila pokazatelj ispravnosti i nečije veličine, naprotiv. Istorija je to toliko puta potvrdila
                          Lep ti pas na avataru.

                          Slobodno ti mene na ignore. Ovo je forum a na forumima postoji 1000 različitih mišljenja. Nisi ni prvi/a kome sam dosadan.

                          Obično ljudima kojima sam dosadan oni i ne čitaju niti odgovaraju. Kao ni ja njima.

                          Ovako da ograničavaš slobodu govora, malo je glupo. Čuvaj tu kucu i uživaj.

                          Comment


                          • Nisam juce gledao 4. set nakon sto je Federer brejknuo, morao sam na neku slavu, sad tek vidim sta covek ucini



                            Da kojim slucajem nije uspeo da odservira za mec, ovo je moglo da ga proganja

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              I te kako je imao prilike. Medjutim nije znao sto da radi. Da li igra agresivno ili igra topspin u Federerov BH.
                              Mec je bio skolski primjer kao svastarenje vodi u promasaj. Nadal je bio nesiguran zato sto mu je taktika bila nesigurna.

                              Ne mozes bit mentalno jak ako ne znas sto trebas da radis!
                              Potpisujem.

                              Evo recimo da na AO dosao nespreman, odnosno nije bio na 100% zbog povrede, pa ga je Novak otresao, al juce? Imao je seriju od boga pitaj koliko meceva za redom, dakle oko 18 ako se ne varam, samopouzdanje na neverovatno visoko nivo i sta on uradi? Pazi, nije mi krivo sto je zijanio, za mene je SF odlican rezultat u ove faze karijere, ali nacin me nervira. On bas nije znao sta da radi, delovao mi kao isprepadan, nije bio onaj ubilacki pogled, ona samouverenost kad igra protiv Rogera, kad zna da ce ga dobiti sta god bilo na terenu.

                              Mec su presudile 2 stvari po meni, mislim bilo ih je vise ali su 2 kljucne:

                              1. Federerov ritern

                              To je juce bio udarac koji je poludio Nadala, porazavajuce je kad odserviras preko 200 km/h na liniji i neko ti vrati lopticu u pertle tako sto samo postavi reket. Zatecen je bio Rafa, a nije smeo jer je od AO 2017 dobio po guzicu par puta na taj nacin.

                              2. Nadalov bekend

                              Taj udarac je bio najgori juce, a za to je opet zasluzan Federer. Niskim lopticama, neke slajsove i naravno ravne udarce nije davao vremena Rafi da se namesta na bekende i koristi taj udarac maksimalno dobro. Ne moze me niko ubediti da je to taj nivo od Nadala, da je do sad igrao isto samo su mu protivnici bili slabiji, da nije testiran, bla bla. Pa Nadal je imao najtezi zdreb u zadnjih 10 godinqla, a on je prosao sa samo jednim izgubljenim setom, o cemu mi pricamo? Nadal je ozrutinirao 3 servera, igraca sa kojim bi sigurno imao velike probleme par godina ranije, kad je i gubio u ranim fazama. Nadal juce nije znao sta da radi, a dokaz za to su njegovi poglede i grimase prema boksu.

                              Jos jedna stvar da dodam, Roger nije dozvolio da mec ima ritam, nesto sto je presudno za Nadalovo samopouzdanje i Nadalovu igru. A to je ucinio sa najboljim riterniranjem do sada u karijeri!
                              Rafa nije mogao uciniti jednu kljucnu stvar, a to je da smara Rogera. Ubio ga ovaj miksovanjem...

                              Stoji to je Roger dobro namlatio Nadala, al znamo svi da je mec vrlo lako mogao na drugu stranu, prvo onaj TB gde je Rafa dva puta vodio sa mini brejkom, onda 3 set i one 3 neiskoristene brejk lopte, pa na kraju 4 set i bekend u dno mreze. Nisam siguran kakav bi Rogerov govor tela bio ako bi Rafa vratio taj brejk zaostatka, nakon onog komicnog challenga i nakon onaj promaseni smash kod 30 30. No, nebitno je sad to, bitno je da je Roger maestralno odigrao kljucne poene, Rafa nije, jos kad dodamo sve ono sto sam napisao do sad i dobijamo konacni ishod meca.

                              Osudio bih se reci da je trenutno bolji match up za Rafa Novak nego Roger, naravno pricam o Wimbledona. Sumnjam da bi Rafa dobio Novaka, al mec bi sigurno imao vise ritma, razmena, nesto sto bi odgovaralo Rafi i bio bi konkurentniji.

                              I zaboravio sam, Nadal je servirao nestvarno i ja sam jos zaprepasceniji od Rogerovog riterna nakon sve sto sam video. Znaci da imas onakvo serversko izdanje i da te covek onako uslovno receno "lako" dobije e jbg treba se odati priznanje.
                              Fantastican posao su ucinili Ljubo i Luti, sa druge strane Moja i Kosta su podbacili debelo.

                              Cestitke svim Rogerovim navijacima.
                              Last edited by Stefan-kobe; 13-07-19, 10:30.
                              OVAKO

                              Comment


                              • Na stranu moj animozitet prema doticnom ali u par rijeci se moze sazeti mec. Naucio je covjek sta treba da radi postare dane, nema se tu sta reci. Bukvalno se toliko Nadal neprijatno osjecao na terenu da bi mu lakse bilo igrati protiv Djokovica jer bi imao vise vremena u svakom slucaju da se namjesti na loptice.
                                Jeste Federer drasticno unaprijedio ritern ali taj ritern protiv Nadala djeluje bolje nego inace jer mu cita servise savrseno a Nadal ne pogadja spotove najbolje i tu brzina ne igra ulogu, on to vraca pod noge svaki put.
                                I jos jedna bitna stavka kojom je Federer uzeo par duzih relija a to je oduzimanje uglova Nadalu stajuci na osnovnoj liniji, pokusavo je Rafa kroz njega da prodje al to nije moglo se desit. Cak ga je toliko izbacio iz komforne zone da Nadal nije stigao ni da pokusa odigrati neke poene kakve je igrao u toku turnira.


                                EDIT: I naravno Nadalov ritern, koji je ruku na srce vazda ispodprosjecan na travi ali adrenalinom i nekom energijom zna biti bolji nego sto zapravo jeste ali jucer nije mogo vratiti dublje od T linije da su igrali 10 dana.
                                Last edited by DinoFC; 13-07-19, 10:56.

                                Comment

                                Working...
                                X