Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2019 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 147 View Post
    U petak se najavljuje vetar preko 20km/h. Jel zna neko koliko brzo je duvao tokom SF na RGu?
    40kmh i preko

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Ne znam zasto bi krili, cinjenica je da je mnogo sporija ove godine u odnosu na vec usporenu prethodnih godina.
      Meni je van pameti da se takve (pr)ocjene jos uvijek izvode na bazi subjektivnog osjecaja nekog igraca, odnosno vizuelnog utiska posmatraca. Svijet je vec debelo zagazio u 21. vijek. Tehnologija nam je na tolikom nivou da te stvari vec odavno ne bi smjele biti plod nekih pausalnih opservacija, vec vrlo egzaktna materija sa vrlo konkretnim parametrima, pomocu kojih se dobija vrlo precizna slika o tome koliko su uslovi spori ili brzi. Ta cijela nauka oko cpi se pokazala nepotpunom, jer se nikad nije racunala tezina i velicina loptice. Ali sve moze i to vrlo kvalitetno da se uradi. Blizak mi je taj svijet informatike i odgovorno tvrdim da uopste ne bi trebalo biti ikakav problem napraviti softver koji ce nepogresivo doci do tacne ocjene stanja uslova na terenima na nekom turniru. I to iz dana u dan, kao sto je slucaj sa vimbldonskim uslovima koji se mijenjaju na dnevnoj bazi. Sve se to moze, ali i dalje mi slusamo sta neko kaze i kakav mu je osjecaj.. Ne kazem, ja vjerujem da jesu sporiji uslovi. Ali mi je totalno bezveze da se u savremenom dobu od jednog, da kazem, skupog sporta pravi seljana sa "podacima" koji se svode na rekla-kazala.

      Comment


      • Fed nikad manje asova na WB, a to sto igra sa vecim reketom nego prije i sto je stariji i logicno servira sa manje snage (a vecim procentom i dubljim servisima), e to nema veze sa tim ipak...

        Nego, kad je vrijeme meca u petak? Ovaj kasni ili raniji termin?
        - 19 Grand Slams titles (84 titles)
        - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
        - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
        - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
        - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
        - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
        - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
        - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

        Comment


        • Ma da, Fed igra sa ovim reketom od ovog Wimbledona, a ne vec par sezona

          A Beretini protiv Feda servirao u proseku preko 200km/h, imao 3 asa...ali dobro Beretini je mator, pa je sigurno zbog toga
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Beretini je servirao do Federera u proseku 20 asova po mecu. Kakve veze ima podloga?
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Nije, najvise je odserivrao protiv Svarcmana, 22, ali to je mec u 5 setova
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Brzina podloge (trave) u Londonu se razlikuje 2-3% + - u prethodnih 7 godina a od 2000 godine do danas maksimalno 5% . Godinama se radi identična podloga i seje identična trava.
                Gustina sejanja iste se razlikuje maksimalno u par procenata ne više od 5%!

                Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

                Comment


                • U proseku bilo je manje, bilo vise.
                  Ok evo tacno nije 20 vec...19.
                  R1 19
                  R2 16
                  R3 22
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • U polufinalu RG su udari vjetra na momente isli do 60 kmh.

                    Dva zanimljiva polufinala.

                    Novak-Agut

                    Da mi je neko rekao na pocetku godine da ce Novak imati Aguta u pofinalu Uimbldona, ne bih vjerovao i smatrao bih to ekstremno lakim zrijebom za Novaka. U medjuvremenu je Novak izgubio dva meca od Bautiste. Cak sto vise, u oba meca je igrao dobro i nadigran je. U oba meca je poveo 1:0, u Miamiu je cak pomeo Aguta u prvom setu, nije pomoglo. U oba meca je potom usijedio ravnopravan 2. set koji je Agut dobio. Na kraju bi u trecem setu Spanac skoro pa rutinski dosao do pobjede. U Dohi Novak nije htio da se forsira, cuvao je sebe za AO. U Miami je bio u losijoj formi. Sutra ce dati sve od sebe i u odlicnoj je formi. Svejedno, malo sam zabrinut.

                    Novak je ima najbolju statistiku u istoriji jednom kada dobije prvi set u mecu na dva dobijena. Na hardu je to 96% (341-13). Jedino ga je Agut dva puta pobijedio posto je izgubio 1. set. Zadnji takav poraz prije ovogodisnja dva od Spanca je bio u 2015. u Dohi od Karlovica. Za to postoji razlog. Ako Novak igra najbolje sto moze, on je prejak za Aguta. Ako pak igra jako dobro, oni su ravnopravni. To Spanac zna, zna da treba da ceka da Novakov nivo malo padne a onda ima sansi. Pralela sa Vavrinkom me cini nervoznim. Novak je drugi najbolji u istoriji u mecevima u 5 setova kada dobije prvi set 98% (242-6) 2007. je predao Nadalu u Uimbldonu zbog povrede. Od ostalih 5 poraza su tri dosla od Vavrinke. I opet imamo istu situaciju. poslije mnogo godina, Vavrinka je naucio da, ako igra najbolje sto moze, ima igru za Novaka.

                    Naravno, ima i stavri koje idu Novaku na ruku. Ovo je prvo Agutovo GS polufinale. Trebao bi biti nervozan. Spancu odgovara niski odskok na travi ali trava nije njegova podloga. Smarati je teze na travi nego na hardu. Novakov servis bi trebao biti efikasniji na travi. Novak je daleko iskusniji u Uimbldonu od Spanca. Konacno, Novak ce dati sve od sebe.


                    Federe-Nadal

                    Poslije polufinala u RG-u sam mislio da cu u eventualnom njihovom mecu u Uimbldon Federer biti veliki favorit. I pored 3:0 za Nadala, Federer se dobro nosio. Nadal je car u RG-u, uz to mu je i vjetar pomagao. Medjutim, Nadalova form u Uimbldonu je impresivna. Rafa ima dvije igre. Jeda je smaracka za sljaku, druga je agresivna za brze terene. Ne pamtim da je Rafina agresivna igra ikada bolje funcionisla. Servis je odlican, cim moze napada i FH-om i BH-om, kretanje nikad bolje na travi, koncetracija i fokus besprekorni, kipti od samouvjerenja...

                    Naravno, jedno je pobijediti Congu, Kuerija pa i Kirjosa a drugo Federera. Rodzer nije pokazo top formu ali to moze za cas da se promijeni. Njegov BH je bolji nego ikada. Niski odskok ide njemu u korist. Protiv gore pomenutih servera je isao Rafi u korist.

                    Svejedno, Nadal mora biti blagi favorit.

                    Comment


                    • Pelja izjavi da je trava spora, cetvrtfinalista W koji voli sljaku i koji kaze da moze isto da se krece kao na sljaci, ali sta on zna
                      evo cacanin ima egzaktne podatke, kakav Pelja, Bjorkman, Djokovic, Raonic, Fed itd, on valjda najbolje zna
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Pelja izjavi da je trava spora, cetvrtfinalista W koji voli sljaku i koji kaze da moze isto da se krece kao na sljaci, ali sta on zna
                        evo cacanin ima egzaktne podatke, kakav Pelja, Bjorkman, Djokovic, Raonic, Fed itd, on valjda najbolje zna
                        Svi, ali apsolutno svi, igraci i strucnjaci kazu da je trava sporija nego prosle godine.

                        Svejedno i spora trava je trava. Sljaksi nemaju neke probleme sa kretanje ali se jos uvijek lakse zakasni na loptici nego na sljaci, top spin je jemanje efikasan nego na sljaci a slajz i ravni udraci su vise efikasni, servis je teze vracati nego na sljaci, stavri brze zanaju da se preokrenu nego na sljaci (Gofan to moze da posvjedoci)...

                        Comment


                        • Ali neke lopte se vracaju koje nikako na travi ne bi smele da se stignu, nesto sto mora da bude viner, igrac lagano stigne i odlicno vrati.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Kakva frka od Rafe, suuunce ti jeb..

                            Comment


                            • Ja od pocetka turnira govorim da je trava prespora, nema veze sa Nadalom, posebno sto Fed igra dobro i sto apsolutno verujem u pobedu.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Vidi ga Lekont, ma sta on zna

                                Ove godine se podloga mnogo promenila, izuzetno je spora u poređenju sa prethodnim godinama, nestvarno mi je to.
                                http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...i-fizicki.html
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X