Announcement

Collapse
No announcement yet.

EP U-21 2019 Italija i San Marino

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bane Ivanović je naravno morao da bude uz reprezentaciju i dan danas, a poslednje katastrofe samo apsolutni fudbalski ignorant može da pripiše ljudima kao što su Dušan Tadić, Marko Dmitrović, Nikola Milenković, Boris Radunović...

    Adresa svih tih katastrofa je "sposobni" predsednik FSS, njegovi poslušnici u vidu "selektora" za koje se mora reći da su baš bezobrazni čitajući njihove izjave ovih dana i naravno kamara beskorisnih igrača gurnutih mimo svakog reda u reprezentaciju.

    Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

    Comment


    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
      Ako bude pola Vidica bice super,ono sto ja vidim je da se nasa odbrana raspada sa njim na celu,odigrao je jednu veliku utakmicu protiv Kostarike,ovo ostalo je bilo jako lose,sve kulminiralo u Ukrajini,nema ko nam nije dao gol. Nije naravno samo on kriv nego selektori i onaj ko ih postavlja,kako zbog taktike tako i zbog nepozivanja Baneta Ivanovica,naseg najboljeg i najkvalitetnijeg stopera,kapitena Zenita,toliko o tome da je mator,najveca glupost koju sam u zivotu cuo.
      Pa nece mu biti tesko da prevazidje Vidica sto se reprezentacije tice, a sto se klupske karijere tice Vidic je sa 25 god presao u Mancester, a Milenkovic sad ima 21....jos je rano za neke konacne prognoze. Svakako se slazem s akolegom iznad da su igraci najmanji krivci.
      Last edited by tamonajugu; 25-06-19, 18:58.

      Comment


      • Ja sam uvek govorio da su Kokeza i Krstajic glavni krivci za stanje u reprezentaciji,ali govorimo konkretno o Milenkovicu,trenutno je daleko od Vidica koliko i ja od Ronaldinja.Fiorentina se u zadnjem kolu spasavala da ne ispadne,odbrana reprezentacije ni na sta ne lici u kojoj je on standardan clan,ali ovo drugo nije njegova greska,prerano je gurnut u vatru bez podrske iskusnijeg i kvalitetnog stopera kakav je Ivanovic. Kokeza i Krstajic su isterali svoje,pustili su odmah desetak klinaca u reprezentaciju,odrekli se nekih iskusnih i kvalitetnih igraca a rezultat toga smo videli i na SP i u ovim kvalifikacijama,na sve to klinci su izgubili samopouzdanje i katastrofalno odigrali ovo EP za mlade. Ako se dovede Antic konacno ce se napraviti neki red u reprezentaciji,nece se na svakoj utakmici menjati tim i taktika,ali tesko mi da poverujem da ce pristati u ovom okruzenju da postane selektor.

        Comment


        • Relativizacija tipa "puštanje klinaca" je ono što maskira problem.
          Problem je Kolarov koji trčkara, Spajić koji nema mentalnu sposobnost da reaguje, Radonjić koji sa profesionalnim sportom nema dodirnih tačaka.

          Smeštati u taj kupus Dušana Tadića ili Nikolu Milenkovića može samo neko ko je zlonameran ili ne zna šta gleda.
          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • Ja ne znam sta ti gledas kad poredis Tadica i Milenkovica,Tadic jedan od najboljih igraca prosle sezone u Evropi a Milenkovic se borio za opstanak u Fiorentini.Daleko od toga da je Milenkovic los igrac ali jos nije ni blizu nekog klasnog stopera,da jeste vec bi ga uzeo neki jaci tim i tamo bi igrao fudbal,prestale su i price kako ga hoce veliki klubovi,sto je i logicno s obzirom na rezultate i njegovog kluba i reprezentacije. Jedina njegova prednost je sto je mlad i moze jos mnogo da napreduje,ali ne ovako kako sada igra. Kazes da je on prava petica,znaci stoper,pa sta je onda trener Fiorentine covek corav sto ga drzi na desnom beku.

            Comment


            • Milenković je dosta mečeva igrao kao štoper kad su igrali sa trojicom pozadi, nije baš da je uvek igrao kao bek, čak je dosta igrao kao štoper i sa četvoricom pozadi.

              Ne može on biti bek sa 190 i kusur visinom, bekovima treba agilnost. To što je igrao beka je verovatno bilo neko prinudno rešenje.

              Milenković će biti world class štoper. Nije on kriv što se našao usred jednog neorganizovanog sistema u kome bi i Van Dajk ispadao ko iz voza.

              Comment


              • Ja kad god sam gledao Fiorentinu on je beka igrao,ovde se lako neki klinci proglasavaju za klasne fudbalere a tek su deca pocela da igraju fudbal. Mozda on postane vrhunski stoper ali trenutno je on jos samo klinac koji treba da uci kako se to postaje,ne moze to uz Spajica da nauci nego uz Ivanovica. Evo imamo sad i Pavlovica u Juventusu,ne ide to tako da gurnes dva klinca stopera u vatru bez podrske iskusnog kvalitetnog stopera koji treba da podvikne na njih kad im pada koncetracija,da ih uci sta je vrhunski fudbal.

                Comment


                • Naravno da uz Milenkovića u reprezentaciji treba da igra neko iskusniji, na primer Bane Ivanović, koji je mogao da izgura do posle EP, a onda tražiti drugo rešenje za tandem štopera.

                  Milenkovićeva cena od 30 mil. na transfermarktu ne govori da je on samo klinac već respektabilan štoper.
                  Last edited by goku; 26-06-19, 15:35.

                  Comment


                  • Ne mogu se mešati babe i žabe.
                    Nikola Milenković ima iza sebe Svetsko prvenstvo, Ligu nacija, duplu krunu sa Partizanom (strelac pobedonosnog gola u finalu kupa), dve sezone igra Seriju A (sezonu i po standardno), bio je jedan od prvih pikova Murinja za građenje novog Mančestera.

                    Kakav crni Pavlović, neozbiljno je tako se gađati imenima i sve trpati u neki kupus koji se zove "klinci".
                    Nema tu šta "klinci", Nikola Milenković je držao svoju stranu na perfektan način na Svetskom prvenstvu, na najjačoj sceni, protiv najjačih napadača na svetu Neimara, Gabrijela Žezusa...
                    Dominirao je na svim utakmicama Lige nacija, kada smo još imali pokušaj da se sklopi normalan tim, sa normalnim bekovima i sa normalnom organizacijom sredine terena.

                    Nikola Milenković je vrhunski igrač, taktički obučen da odgovori mnogim zahtevima u igri, kao npr, ubacivanje u srce šesnaesterca na nedavnom gostovanju Juventusu:



                    Mirnoća i hladna glava, uz veoma brze reakcije u svim situacijama, kako defanzivnim, tako i ofanzivnim su glavna karakteristika Nikole Milenkovića, uz naravno snagu i ratnički duh u duel igri.
                    Proper naslednik Nemanje Vidića, ali baš proper.
                    Veoma dobar u vazduhu:

                    Last edited by La Jugoslavia; 26-06-19, 15:49.
                    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                    Comment


                    • Sta ti racunas,titule i duple krune u Srbiji,to nije ozbiljan fudbal.Vidic je bio kapiten Junajteda,mrzi me da gledam koliko titula,ligi sampiona ima,a Milenkovic tek sezonu i po standardan u Fiorentini i vec ga poredis sa Vidicem,pa karijeru kao Vidic nema nijedan Srbin,mozda nekad davno Velibor Vasovic je imao takvu karijeru. Neka ima samo pola Vidiceve karijere i bice dobro. Pricas o Milenkovicu kao da je odigrao SP na nivou Fabija Kanavara 2006. a nas pocepali i Svajcarci i Brazici,ako se secas gola Brazila,bas izmedju stopera je prosao Paulinjo i dao gol. Kad pominjes ligu nacija,onda kazi da je to C grupa i da smo igrali sa losijim reprezentacijama od nase a i tu smo neozbiljno primali golove od Rumunije,nijednom je nismo pobedili.Onda dodje Ukrajina,pa sad ovo u Trstu,katastrofa do katastrofe za koju on nije kriv ali je bio ucesnik svega toga.Bas me zanima da li ce neko sad posle svega da ga kupi,nema sanse,ima da guli tu u Fiorentini dok mu klub ili reprezentacija ne zaigraju dobar fudbal i postignu neke dobre rezultate.

                      Comment


                      • Nema veze argumentacija naravno, po toj analogiji Nemanja Vidić je loš jer je igrao u porazu u Kazahstanu.
                        C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                        Comment


                        • Vidic je igrao i kvalifikacije za SP 2006. kad smo primili jedan jedini gol a onda se na SP bez njega bukvalno raspali,kad Milenkovic bude igrao na tom nivou onda ce mozda imati smisla ovi tvoji hvalospevi na njegov racun sad nemaju nikakvog,posebno ne u ovom trenutku srpskog fudbala kada svi sem Tadica i Mitrovica izgledaju kao potpuni amateri.

                          Comment


                          • Bleki je sa 22 godine osvojio duplu krunu, otišao u Seriju A, odigrao standardno 50 utakmica. Došao i do A reprezentacije, igrao SP. Sve to pre 22 rodjendana. Nemanja Vidic ko zna gde je bio sa 22. Ja ih ne poredim, jer ne volim to da radim, samo dajem paralelu. Polako sa takvim ocenama, za sada ide konstantno uzlaznom putanjom u karijeri.
                            Last edited by mark !t zer0; 26-06-19, 17:53.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Vidić je sa 23 g. još uvek igrao rusku ligu. Štoperi i golmani kasnije dostižu zenit.

                              Milenković će ako se nastavi razvijati biti elitni štoper.

                              Problem može nastati samo ako izgubi samopouzdanje zbog nastupa u jednom anarhičnom sistemu kakav je trenutno srpska reprezentacija.

                              Comment


                              • To vec jeste problem,nece da bude nego jeste,prerano je bacen u vatru bez podrske iskusnijih igraca,rezultati su katastrofalni i on je izgubio samopouzdanje sto se vidi na svakoj njegovoj utakmici u reprezentaciji,evo sad ni na nivou u21 nije mogao da komanduje odbranom,da podvikne veznim igracima,utopio se u sivilo ekipe i bio jedan od najgorih igraca. Nije to njegova greska nego ovih amatera od selektora,saveza koji po svaku cenu guraju klince,a odricu se kvalitetnih,iskusnih igraca.To nije samo problem u odbrani nego i u veznom redu reprezentacije gde su se odrekli Milivojevica,pa i Fejse a Lukic je jos zelen da bi mogao da odigra na potrebnom nivou u bitnim utakmicama,on moze protiv Litvanije ali protiv Ukrajine vec zaglavi.

                                Comment

                                Working...
                                X