Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kvalifikacije za Euro 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vedo .

    Francuska u gostima i Portugal kuci zadnje dvije utakmice ostali smo neporazeni i mislim da to pokazuje snagu ove reprezentacije.Prvo poluvrijeme vrlo lose,ali u drugom od neke 60 minute kada smo krenuli ofanzivnije Portugalci nisu nista pokazali.Nazalost Vedo promasi dva zicera da je jedan pogodio jednom nogom bismo bili na Europskom.Sa ovim rezultatom ostaju skoro podjednake sanse za revans.Siguran sam da tamo mozemo postici pogodak i izbaciti Portugal.Nisu me uopste impresionirali Portugalci, Nani kao da nije igrao a i Ronaldo nije nesto puno pokazao,ali je Pepe zivotinja jedan od najboljih stopera svijeta sigurno.Salihovica nema u revansu ali se Papac vraca i sa njim smo jos jaci u defanzivi.Ovako je najpostenije neka se odluci u Lisabonu pa neka bolji prodje.

    Hrvatima cestitam na prolasku,a CG nazalost ostala vjerovatno bez ikakvih sansi.
    TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

    "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

    LFC:18+5=THE GREATEST

    Comment


    • Vedo je ono mogao da pogodi,ali teren takodje snosi barem 50% krivice.
      Jedan je Obradovic Zarko!

      Comment


      • Originally posted by AcaGrobar View Post
        Vedo je ono mogao da pogodi,ali teren takodje snosi barem 50% krivice.
        Jeste, ali fino mu je tu lopta isla, po zemlji... Malo ga je sva ta situacija ponijela a bilo je i straha.
        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

        Comment


        • Bilo je i straha stvarno...

          A kad se setim samo kakav je bio pre one povrede...
          Jedan je Obradovic Zarko!

          Comment


          • Hladno zabi dva gola protiv Zelje prvi iz gotovo slicne pozicije kao ona druga sansa...steta...ali ne treba sitnicariti...dvije velike sanse propustili mi...oni isto tako...Helder je imao cak i bolju priliku od CR...
            Ja mislim da je onakvo prvo poluvrijeme bilo i dio taktike,bilo je nemoguce ganjati se s njima 90 minuta...ponavljam opet da smo igrali bez pravog beka cijelu utakmicu... i dozvoliti da neko od igraca ostane iza lopte,u trku za Nanijem ili Ronaldom je bio preveliki rizik...ne treba naravno zaboraviti ni to da smo imali 7-8,ni sam vise ne znam koliko,igraca kojima je prijetila suspenzija za revans...da smo se ganjali s Portugalom svih 90 minuta zaradili bismo minimalno 4-5 kartona...u Portugal bismo otisli desetkovani bez sansi da pruzimo pravi otpor...mislim dakle da se svjesno smanjio ritam utakmice u prvom poluvremenu...preveliki bi kiks bio naivno izgubiti sve sanse u prvoj utakmici...
            Grotlo Zenice je vise licilo na narodno pozoriste nego na neku uzarenu i paklenu atmosferu...i mislim da bi konacno i sami igraci trebali shvatiti da su bez osnova zapeli da se stalno igra tamo...ako nam je nekada prije pomagao losiji teren...sad nam definitivno ne odgovara jer smo postali stvarno odlicna reprezentacija,kakva zasluzuje normalan stadion!!
            Apsolutno sam optimista pred revans u Portugalu. Kad vidim Asmira kako je miran na golu,koliko samo ulijeva samopouzdanja...ne mogu da zamislim da necemo proci dalje...

            Sve pohvale momcima za trud,Asmir je jedan od najvecih dobitaka ovog ciklusa,Dzeko je ginuo hrvajuci se s Pepeom,Rahimic takodjer na sredini terena,odbrana je bila odlicna jer nismo primili gol,Pjanic je bas ojacao fizicki...vrhunska klasa...Ibisevic nazalost promasio dva zicera...sto nije razlog da ga ne zabije u Portugalu

            Zbrda-zdola napisah sve ovo...previse je utisaka...

            P.S. Darko Maletic zaustavi Ronalda...srce mi ko avazov toranj

            Comment


            • Bosna ocekivano, Hrvatska ocekivano (ova Hrvatska. Ne one prethodne, bez krstene navale), ali CG nazalost primi usrani gol kad je imala sve u svojim nogama, a onda jos usraniji posle... Uvjek je najteze bilo igrati sa ovim trkackim ekipama, po cicoj zimi, i to se nama dogodilo veceras. Hrvati dalje, Bosanci imaju velike sanse. portugal je vec godinama tupa ekipa. Moze se tamo dati gol-dva i prolazi onda dalje... CG dobija u revansu. To sam siguran. Ali vjerovatno nedovoljno...

              Comment


              • Steta za CG, ali sigurno da imaju sanse na domacem terenu. BiH nije primila gol i imaju dobre sanse, samo da daju jedan gol u Lisabonu i mislim da prolaze dalje. Hrvati i Irci lagano, vec su na EP-u.

                Comment


                • kakav uzas!Crna Gora je realno bolja reprezentacija od Ceske i to je fakat!Ali to neko neiskustvo,ta konfuzija,ta neka nedorecenost je ipak bila 'dominantnija'...Znaci,da je i ostalo 1-0 za Cehe,to bio kaznjavajuci rezlultat po nas,a ne vec 2-0..neobjasnjivi horor,jer smo imali sanse koje u tim utakmicama ne smijes da kiksash!
                  Ostali,za Hrvate nevjerica,dok od Bosne nisam ni ocekivao pobjedu.


                  Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                  sigpic

                  Comment


                  • Sinoć u Zenici pokazalo je se da naša igra koju sad igramo nije više za Bilino polje, ma da nam je kod šuta Ronalda pomogao. Prvo poluvrijeme Portugal bio dosta bolji, mi dosta ne povezani desnu stranu isto ko da nismo imali, vidim razlog u tome što je Sušić vidio da po desnoj nam strani najviše projeti opsanost i više se bazirao na odbranu. Misimović i Medunjanin dosta loše odigrali. Drugo poluvrijeme dosta bolje za nas pogotovo nakon uvođenja Maletić (koji nije imao respekta ni prema jednom igraču, potovo Ronaldu) i Ibišević koji je strašno otkrivao, ali velike zasluge za to ima Džeko koji je dvojcu igrača Portugala odvlačio. Najbolju priliku smo imali i nismo iskoristili i na sreću ostali smo ne kažnjeni.
                    Rezultat za naš metalitet je dobar.

                    Vidim da se odmah nakon dobre igre razmišlja od Maletiću i Ibiševiću u prvoj postavi, ma da je to nerealno očekivati. Jesu oni dobro odigrali, ali jedno je početi i jedno je uči.

                    Comment


                    • Kao što sam bio i govorio prije,morali smo napokon odigrati tu pravu utakmicu,turci nam u 90 minuta nisu nijednom tukli u okvir,mogu biti sretni što su primili samo 3 gola .
                      Nakon dugo ,dugo vremena odigrali smo 4-4-2 i odmah se vidi rezultat.
                      Što se tiče one rasprave da mi nemamo klasnih igrača ko džeko,il vučinić,al niko s ovih prostora nema tako jaki izbor u napadu(Jelavić 10 tak golova u rangersu,klasnić ima 5 u premierligi,mandzukic 6 il 7 u bundesligi,eduardu zabija u ukrajini) al uvjerljivo najjaci naš igrač je Olić,u Bayernu nije odigrao skoro nijednu utakmicu u 6 mjeseci,a jučer ga je bilo i u napadu i obrani kolko taj lik može pretrčati svaka mu čast,šteta što se smotao kad je izašao na Demirela 1 na 1,al dobro nije mu za zamjerit.

                      Što se tiče ostalih rezultata iznenadio me malo poraz Crnogaraca bit će im teško u uzvratu,Irci su očekivano dobili Estonce,a Bih ima realne šanse za proći dalje,volio bi da izbace Portugalce.

                      I da Bilić prošlo euro otvorio vrata Hiddinku sad ih zatvorio .

                      Comment


                      • Ne bih da se pavim pametan, ali upozoravao sam da Cesi nisu za podsmeh. Mozda nemaju igracki kadar kao nekad, ali odgladao sam tri meca u kvalifikacionom periodu i jasno se moze videti da mogu kontrolisati igru u vecini slucajeva kako im odgovara.

                        Drago mi je da cemo gledati Irce na EP. Borben tim, ponosan. Nece biti topovsko meso nikako.

                        Comment




                        • Kako je odskocila

                          E na ovakvim terenima cak i gorim Dzeko i ostali su trenirali i postali igraci.

                          Ali kriminalan je teren bio,onde se jedino moze krompir zasadit
                          TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                          "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                          LFC:18+5=THE GREATEST

                          Comment


                          • Originally posted by Joe Cole 10 View Post


                            Kako je odskocila

                            E na ovakvim terenima cak i gorim Dzeko i ostali su trenirali i postali igraci.

                            Ali kriminalan je teren bio,onde se jedino moze krompir zasadit
                            Ne bi se primio...
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Au sutra odlucujucih 90 minuta.. 90% sam siguran da nece biti produzetaka, il cemo mi popustiti i prepasti se sami sebe pa primiti gol il cemo imati karatker i zabiti ga, tesko da ce 0:0 ostati.
                              Uglavnom, sta bude neka bude, momci su pokazali sve sto su mogli, da je bilo srece sada bi igrali neku prijateljsku utakmicu ali jbg, glup penal protiv Francuza i sada smo u ovoj situaciji, glavu gore i ne treba biti tuzan ako se ispadne, ipak na kraju cemo da kazemo da smo dali sve od sebe i da je to bio Portugal.
                              No, ipak sam veliki optimista, ne trebamo se nikoga bojati jer smo u vise navrata pokazali kakva smo zapravo ekipa, da nismo vise ona BIH sto je nekad bila, ona BIH koja je kupila samo smece i otpatke, sada smo jedna renovirana repka s kojom uskoro niko nece moci da igra mirno.
                              SRETNO ZMAJEVI! Ko ce nas drugi obradovati ako necete vi?

                              Comment


                              • Originally posted by Joe Cole 10 View Post


                                Kako je odskocila

                                E na ovakvim terenima cak i gorim Dzeko i ostali su trenirali i postali igraci.

                                Ali kriminalan je teren bio,onde se jedino moze krompir zasadit
                                Možda mu je sad jasno u kakvim uslovima naša djeca igraju. Naša najbitnija utakmica se igra na ovakvom terenu, zamisli na kakvim poljanama se trenira.

                                Mamu mu kresnem razmaženu.
                                SAMO JEDAN KLUB ISTINSKI SE VOLI OD ROĐENJA- TO JE LJUBAV KOJOJ NI SMRT NE MOŽE REĆI DOVIĐENJA !

                                Comment

                                Working...
                                X