Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teorije Zavjere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U Simsu moze svasta da se izgradi za jedan dan. Ne smem ni da zamislim sta sve moze za jedan dan da se izgradi u Njihovoj verziji Simsa.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
      U Simsu moze svasta da se izgradi za jedan dan. Ne smem ni da zamislim sta sve moze za jedan dan da se izgradi u Njihovoj verziji Simsa.
      Ja u FoE odvedoh covecanstvo za dve godine od pecine do kolonije na Marsu - znaci ja sam uspesniji bog ?
      Plus nisam im diktirao nikakvo sveto pismo.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by madrid View Post
        Polemisao bih ja na ovu temu, iako verujem i u Boga i u evoluciju (zq nastanak nisam siguran), mozda bi donekle i nasli zajednicki jezik, ali dzabe je kada bi ti goku u startu odbacio bilo koji od milion tekstova sa dokazima da je nesto staro vise miliona godina, jer se ne slazes sa tim i neces poverovati, kao sto si za ovo odlucio da poverujes, a sigurno nema vecu tezinu nego druga naucna istrazivanja koja su izracunala da su neki fosili ili kamenje stari milionima godina. Jednostavno selektivno biranje, sta prihvatamo a sta ne. Zato znam da nema sanse da te neko ubedi u suprotno. A nije mi cilj da debata ide u prazno.
        Ne možeš me odmah u startu diskreditovati kako sam ja nešto odbacio bez provere, a to nije tačno. Bavio sam se ja i evolucijom. Teorija koja je nastala pre 200 godina i nije revidirana ni u 21. veku, o čemu mi pričamo? Zamisli kako je sve izgledalo u 19. veku, a kako sad. A teorija evolucije ostala netaknuta.

        Ako misliš na radioaktivno datiranje dokazano je da nije pouzdano i da su istu stvar više puta datirali i dobili različite rezultate i to u stotinama hiljada i milionima godina.

        Mnoge stvari se i lažiraju, kao onaj lik što je podmetnuo one kosti kao konačan dokaz prelazne forme, ali ga provalili. Nigde još nije pronađena ni jedna prelazna forma. Kako se to žaba pretvorila u čoveka? Ne može od mačke nastati pas, samo može druga vrsta mačke. Pas je pas, a mačka je mačka, oduvek bilo i biće.

        Zašto danas ne nastaju fosili? Danas se organizmi raspadaju. Fosili nastaju samo prilikom trenutnog zatrpavanja, bez prisustva kiseonika, prilikom velike katastrofe. Takva katastrofa je opisana u Svetom pismu

        Ne možeš verovati i u evoluciju i u Boga, jer Bog je u svojoj reči rekao kako je sve stvorio. Ako veruješ u evoluciju, onda ne možeš verovati u Boga u kojeg veruju hrišćani.

        Comment


        • Sta je sa Bogom ili Bogovima u koje veruju narodi pre nego sto je Hrist zakmecao u jaslama?
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Kako objasnjavas neandertalce? Ili su i njihove kosti vjestacki stvorene i podmetnute po Africi i ostalim raznim vukojebinama samo da bi se sprdali sa narodom...

            Comment


            • Originally posted by Powerslave View Post
              Kako objasnjavas neandertalce? Ili su i njihove kosti vjestacki stvorene i podmetnute po Africi i ostalim raznim vukojebinama samo da bi se sprdali sa narodom...
              To nisu kosti neandertalaca. Nađene su neke kosti i na osnovu toga su konstruisali celi skelet. Budalaštine par ekselans.



              Originally posted by kronostime View Post
              Da preformulisem pitanje: Ako je svet stvorio Bog, znaci ceo svet je sveto mesto. Cemu onda potreba za hramovima i svestenicima kao ekskluzivnim tumacima bozje misli?
              Jedini istiniti hram je Hristov, ostale je Sotona stvorio da obmane ljude, baš zato da ne znaju koji je pravi.


              Originally posted by kronostime View Post
              Sta je sa Bogom ili Bogovima u koje veruju narodi pre nego sto je Hrist zakmecao u jaslama?
              Odgovor na ovo pitanje je baš lak, ali te neću udostojiti. Razlog je način na koji si ga postavio.

              Odjavljujem se sa teme. Ako neko želi nešto da me pita može na pp.

              Doviđenja i prijatno.
              Last edited by goku; 13-06-19, 10:23.

              Comment


              • Da preformulisem pitanje: Ako je svet stvorio Bog, znaci ceo svet je sveto mesto. Cemu onda potreba za hramovima i svestenicima kao ekskluzivnim tumacima bozje misli?
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Cek, bre, a ovi ostali bogovi sto se spominju? Sta je sa njima? Lazni?
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • I pitanje svih pitanja: Ako je Bog stvorio sve - ko je stvorio Boga?
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                      Cek, bre, a ovi ostali bogovi sto se spominju? Sta je sa njima? Lazni?
                      Akhenaten, moj omiljeni faraon iz starog Egipta ih je ukniuo i uveo Monoetisam, i to sve pre nekih 3.3k godina.

                      Ja bih ti preporucio da proveris Recycle bin.

                      Comment


                      • Hteo da zataska nesto sigurno.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by belgrade_owl View Post
                          Akhenaten, moj omiljeni faraon iz starog Egipta ih je ukniuo i uveo Monoetisam, i to sve pre nekih 3.3k godina.

                          Ja bih ti preporucio da proveris Recycle bin.
                          Vracen politeizam cim je Akhenaten umro -inace, to je pocetak svih monoteistickih religija Bliskog Istoka.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Voleo sam onaj crtac "Grcka mitologija", smor ako oni ne postoje.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                              Voleo sam onaj crtac "Grcka mitologija", smor ako oni ne postoje.
                              Mozda su postojali kao sto su prikazani u Stargate SG-1?
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Sad se sjetih mog nastavnika biologije iz osnovne skole koji se stvarno trudio da svim ucenicima izbije ideje o bogu iz glave Kaze, sad cu da vam dokazem da nema boga... pa stane na sred ucionice i pocne da vice "boze, daj mi vilu sa bazenom i tri miliona eura" i onda se okrene oko sebe i kaze "e'o... dje mi je tri miliona eura.. nema! E tako nema ni boga" Koja je to budala bila majko mila, ali su mu namjere bile dobre i postene. Ako te vidi da nosis krst oko vrata, j*bao si jeza... pred tablu makar jednom nedeljno

                                Comment

                                Working...
                                X