Announcement

Collapse
No announcement yet.

Teorije Zavjere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salu na stranu, najgore sto je moglo da se desi na ovim prostorima je uvodjenje veronauke u osnovne skole pocetkom milenijuma i uvodjenje klerika u javni zivot krajem proslog. Ne moze se jedno jednoumlje zamenjivati drugim, pogotovo na ovim prostorima gde svako misli da ima ekskluzivno pravo na svog Boga.
    Kome je do veronauke - ima svoj hram i nek se tamo moli do mile volje. Ali van tog prostora, nema pravo da drugima odredjuje sta ce i kako ce da misle.
    Ovo danas je silovanje same religije, jer se ljudima odredjuje forma, a ne sustina verovanja - neke norme ponasanja.
    Veruj u sta hoces, ali nemoj to nametati drugima kao jedinu i iskljucivu istinu - jer ces uvek dobiti kontraargumente, ma koliko ti se ne svidjali.

    EDIT: Da pridodam i jednu vrlo zanimljivu raspravu dva intelektualca, pokoj im dusi.

    Last edited by kronostime; 13-06-19, 22:48.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Ja imam svoje grobno mjesto,tacno znam dje zavrsavam.
      Posadio sam jednu lipu pored da mi mirise sa proljeca.
      Takodje mislim da sam ovdje iznio jednom svoju zelju da budem kompost za neko drvo,to mi je mnogo recimo privlacnije nego one fore sa pepelom.
      Last edited by E1_PG; 13-06-19, 23:37.

      Comment


      • Originally posted by Ivan_PG View Post
        Ja imam svoje grobno mjesto,tacno znam dje zavrsavam.
        Posadio sam jednu lipu pored da mi mirise sa proljeca.
        Nemam nameru da me crvi glodju - pocrkace od holesterola, a ni da se vracam ove poljane nakon "poslednjeg suda".
        Zato sam, za svaki slucaj, ostavio amanet da odem in a blase of glory i pare za "Solarijum kod Topalovica"
        Pepeo neka raspu po basti, ispod borica kojeg sam doneo sa Zlatibora i zasadio sa nadom da mi se cukunuci veru po njemu.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Nemoj kronose, verujem da tako ne mozes da se reinstaliras u Matriksu posle - damaged file, i onda moraju skroz da obrisu.

          S druge stane, moguce je da se tako izlazi u taj Matriks njihov, van simulacije.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Ko poslije ove zadnje recenice ne pusti suzu taj nije normalan.

            Kronose nek si nam ti ziv i zdrav 100 godina jos i da moderises do 2050 te.

            Limune kako budizam posmatra covjekov zagrobni zivot?Sto kazu oni.
            Last edited by E1_PG; 13-06-19, 23:56.

            Comment


            • Originally posted by Mr. Wolf View Post
              Nemoj kronose, verujem da tako ne mozes da se reinstaliras u Matriksu posle - damaged file, i onda moraju skroz da obrisu.

              S druge stane, moguce je da se tako izlazi u taj Matriks njihov, van simulacije.
              Kake sam srece, vratio bih se kao Skynet - neka, hvala.

              Originally posted by Ivan_PG View Post
              Ko poslije ove zadnje recenice ne pusti suzu taj nije normalan.
              Sto suzu? Odo u nirvanu mirne duse i ne bas zdrave pameti - gde ces bolje?
              Stra` me da se ne povampirim!
              Zato, pali sibicu dete i idemo snajke:
              Lo there do I see....
              Kad bude vakat, ne sad!
              Last edited by kronostime; 14-06-19, 00:03.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by Ivan_PG View Post
                Ko poslije ove zadnje recenice ne pusti suzu taj nije normalan.

                Kronose nek si nam ti ziv i zdrav 100 godina jos i da moderises do 2050 te.
                Džabe pokušavaš da učiniš da ga neko zavoli, neće niko.
                Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                Comment


                • E vidis Kronose nismo uopste pricali o vampirima.
                  Inace Srbija je na neki nacin kolijevka vampirizma,jos od onih prica o Savi Savanovicu,Petru Blagojevicu i jos neki je bio.
                  Kad su Austrugari u 18 vijeku otkopavali leseve i nalazili ih ocuvane.Iako ja naravno ne vjerujem u to,ipak postoje dokumenti,gdje austrijski izvjestaci salju u Bec ozbiljne izvjestaje,doktori su dolazili da sjeciraju tijela.
                  Moglo bi se to iskoristit za razvoj nekog vida turizma,ili neki film da se snimi.
                  Ja znam da je u selu odakle je moja baba bio slucaj poslije rata gdje su nekog probadali kolcem,da se zena zalila da joj pokojni muz dolazi nocu na vrata.Policija je mjesec dana dezurala ispred kuce te zene.Citao sam novinske clanke o tome.l iz tog vremena.Naravno policija je sumnjala da se neko zajebava.
                  Last edited by E1_PG; 14-06-19, 00:08.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    E vidis Kronose nismo uopste pricali o vampirima.
                    Inace Srbija je na neki nacin kolijevka vampirizma,jos od onih prica o Savi Savanovicu,Petru Blagojevicu i jos neki je bio.
                    Kad su Austrugari u 18 vijeku otkopavali leseve i nalazili ih ocuvane.Iako ja naravno ne vjerujem u to,ipak postoje dokumenti,gdje austrijski izvjestaci salju u Bec ozbiljne izvjestaje,doktori su dolazili da sjeciraju tijela.
                    Moglo bi se to iskoristit za razvoj nekog vida turizma,ili neki film da se snimi.
                    Ilovaca, sve leci i konzervira - i danas se mazu blatom da skinu bore i da se podmlade misleci da ce ziveti doveka.
                    Na stoperici istorije - nase postojanje je mikrosekunda, toliko smo bitni i toliko nam je prolazno vremo.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Nedje sam citao da kad se ljudi sahranjuju pod orah,cesto se desava da budu ocuvani i nakon 20 godina,jer korijen oraha ispusta neke hemikalije koje ubijaju insekte,ili sta vec.
                      Kako se zove ono bice,sto ti skoci na ledja pa te ne pusta no te tjera po noci da pjesacis dok ne padnes u neku rupu ili nedje se slomis?
                      Last edited by E1_PG; 14-06-19, 00:16.

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan_PG View Post
                        Nedje sam citao da kad se ljudi sahranjuju pod orah,cesto se desava da budu ocuvani i nakon 20 godina,jer korijen oraha ispusta neke hemikalije koje ubijaju insekte,ili sta vec.
                        To mrtvima mnogo znači.
                        Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                        Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                        Comment


                        • Originally posted by NemanjaMikser View Post
                          To mrtvima mnogo znači.
                          Ko zna,kad dodje sudnji dan da se obezbijedim da budem zgodan.

                          Ili da me ka Diznija zalede.

                          Citao sam da u zubnu pastu stavljaju fluor da bi nam smanjili testosteron i ucinili nas poslusnijim.
                          I od tad stalno kad perem zube muljam vodu u usta po pola sata da bi to nekako sve odstranio.
                          Last edited by E1_PG; 14-06-19, 00:35.

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan_PG View Post
                            Kako se zove ono bice,sto ti skoci na ledja pa te ne pusta no te tjera po noci da pjesacis dok ne padnes u neku rupu ili nedje se slomis?
                            ???

                            Meni je ovo novo... daj malo vise informacija o ovome

                            Comment


                            • Originally posted by Powerslave View Post
                              ???

                              Meni je ovo novo... daj malo vise informacija o ovome
                              Karakondzula
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Vidi mene budale... Nekako sam potpuno zaboravio dobru staru karakondzulu

                                Comment

                                Working...
                                X