Announcement

Collapse
No announcement yet.

Athletic Club Bilbao

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Athletic Club Bilbao

    Nisam još uvijek sreo nikoga na ovim prostorima (ex.yu) koji podržava ovaj španski klub , a ja navijam baš za njih , možda iz razloga što mrzim Barselonu i Real iz Madrida (a uz njih jedina ekipa koja nije napuštala špansku primeru još od njenog osnivanja 1928.), a ni ostali španski klubovi mi nisu prirasli za srce , stoga u Španiji navijam samo za ovu ekipu !

    A posebno su mi dragi zbog njihove poznate krilatice : Con cantera y afición, no hace falta importación tj. S domaćim igračima i navijačima nema potrebe za strancima !

    Evo i nekih zanimljivosti sa Wikipedije :

    Zanimljivosti

    * najveća pobjeda: Athletic Blbao - F.C. Barcelona 12-1 (8. veljače 1931.)
    * najveći poraz: F.C.Barcelona -Athletic Bilbao 7-0 (3. veljače 2001.)
    * najviše nastupa za klub: José Ángel Iribar Kortajarena - 614 utakmica (18 sezona)
    * najviše golova za klub: Telmo Zarraonandia Montoya Zarra - 334 gola u 353 utakmice

    FC Red Star , AC Milan , Athletic club , Newcastle United , CSKA Moscow , Borussia Monchengladbach , Boca Juniors , Nagoya Grampus Eight , Celtic , Porto & AJ Auxerre- My teams in best world leagues !

  • #2
    Odg: Athletic Club Bilbao

    U zivotu nisam sreo navijaca Bilbao-a +*@WT*48*

    Svaka cast majstore, nadam se da neces biti jedini na forumu @(*6sd$%

    Comment


    • #3
      Odg: Athletic Club Bilbao

      Simpatican mladic.

      Comment


      • #4
        Odg: Athletic Club Bilbao

        Derem sa njima na PES-u h5g6k8, a ovako ne pratim nešto njihove rezultate.

        Iraizoz, Amorebieta, Aitor Osio, Gurpegi, Orbaiz, Susaeta, Iraola, Gabilondo i 3 najbolja Havi Martinez, Ljorente i Ečeberija &8@^J.

        Majstor (Ečeberija) je otišao u penziju ali opet je to solidna ekipa.

        Al da su separatisti, jesu $#^%RT. Al opet neverovatno je da sa takvom klupskom politikom nikada nisu ispali iz Primere @R&}*.
        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
        C'E SOLO L'INTER

        Comment


        • #5
          Odg: Athletic Club Bilbao

          I meni je žao što je Ečeberija otišao , ali i bilo je vrijeme ! Inače i meni je to bilo najzanimljivije kod njih (što se tiče politike) ! Mada u poslednje vrijeme i nisu tako loši , prošle sezone su igrali Ligu Evrope , i to solidno ! Nadam se da će se ponovo vratiti na puteve stare slave !
          FC Red Star , AC Milan , Athletic club , Newcastle United , CSKA Moscow , Borussia Monchengladbach , Boca Juniors , Nagoya Grampus Eight , Celtic , Porto & AJ Auxerre- My teams in best world leagues !

          Comment


          • #6
            Odg: Athletic Club Bilbao

            Dobra su ekipa,igraju lep fudbal..cak i kada vode,ne vole da se zatvore,nego igraju za gol vise...
            Redovno stvaraju Barsi probleme kod kuce...

            Comment


            • #7
              Odg: Athletic Club Bilbao

              Jel oni stvarno nemaju ni jednog stranca u prvom timu? $%&5qw7

              Comment


              • #8
                Odg: Athletic Club Bilbao

                Nemaju nijednog stranca u 1. timu...sto je za svaku pohvalu,ali kao sto vidis,ne donosi neke trofeje i uspehe.

                Comment


                • #9
                  Odg: Athletic Club Bilbao

                  Ja sam pratio prije Bilbao samo radi Ismael Urzaiz,covjek je bio majstor,trpao je kao lud,legenda. &8@^J
                  sigpic
                  Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                  Comment


                  • #10
                    Odg: Athletic Club Bilbao

                    Meni je najdrazi igrac u Bilbao bio Yeste(valjda se tako pise).

                    Bas je bio dobar igrac i veliki talenat.

                    Comment


                    • #11
                      Odg: Athletic Club Bilbao

                      Takodje.I meni je Yeste bio najdrazi igrac...

                      Comment


                      • #12
                        Odg: Athletic Club Bilbao

                        Par strasnih igraca, sve u svemu simpatican tim
                        https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                        Comment


                        • #13
                          Odg: Athletic Club Bilbao

                          Yeste je majstor &amp;+I}\, šteta što je otišao iz Atletika...

                          Jedan od omiljenih mi je bio i Tiko, kako je on izvodio slobodnjake, strašan šut je imao &amp;+I}\
                          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                          C'E SOLO L'INTER

                          Comment


                          • #14
                            Odg: Athletic Club Bilbao

                            Yeste jeste ( h5g6k8 ) bio jedan od legendi , ali meni je jedan od najomiljenijih bio Hozeba Ečeberija , a u novije vrijeme i Ljorente !
                            FC Red Star , AC Milan , Athletic club , Newcastle United , CSKA Moscow , Borussia Monchengladbach , Boca Juniors , Nagoya Grampus Eight , Celtic , Porto &amp; AJ Auxerre- My teams in best world leagues !

                            Comment


                            • #15
                              Odg: Athletic Club Bilbao

                              [quote author=rossoner link=topic=2828.msg164567#msg164567 date=1283684894]
                              Yeste jeste ( h5g6k8 ) bio jedan od legendi , ali meni je jedan od najomiljenijih bio Hozeba Ečeberija , a u novije vrijeme i Ljorente !
                              [/quote]

                              Igracina &amp;8@^J &amp;8@^J

                              Comment

                              Working...
                              X