Announcement

Collapse
No announcement yet.

Athletic Club Bilbao

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by milanche View Post
    Kupili su me sinoc! Obozavam ekipe koje ne respektuju previse nikoga.Dace bog da prodjete bez vecih problema dalje.;)
    Bravo,isto i mene su kupili sinoc. Ljorente i Munain.. Bravo momci.
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • #32
      Ja sam ih oduvek gotivio zbog cinjenice da dovode igrace samo iz Baskije.Nadam se da se to nikada nece promeniti.Malo je stvari u zivotu koje se nisu isprljale i prodale, pogotovo u sportu.
      Realno veoma malo ih pratim i tako ce nazalost ostati, ali sinoc su stvarno odusevili

      danijelkr hvala na pomoci
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • #33
        I ja sam ove sezone imao prilike da ih gledam jedva 2,3 puta (sto zbog obaveza ,sto zbog izostanka prenosa) a gledao bi ih mnogo radje nego mnoge dosadne prebogate timove.

        Comment


        • #34
          Ovo je izjava Llorentea nakon sto su sinoc prosli

          Ovo je bio najvažniji gol u mojoj karijeri. Ovo mi je bilo prvi put u karijeri da mi je došlo da zaplačem na terenu. U Athelticu se ne igra za novac i slavu. Mi ovdje igramo srcem. Ovo je nagrada za naše navijače.
          Spoiler





          I vidjelo se to sinoc. Samo da hoce ostat i sljedece godine na okupu i da pokusaju pomrsiti racune Barceloni i Real Madridu.

          Comment


          • #35
            Dovoljno je rec - MARSELO BJELSA....covek je po meni najbolji i najfudbalskiji trener danasnjice...kakav bre Murinjo...jeste da Atletik ima igrace koju mogu da isprate njegove zamisli, koji su brzi, kreativni i tennicki potkovani ali...covek ima neverovatnu filozofiju fudbala...ono sto igra At. Bilbao je totalni fudbal a ne ono sto igra jbn Barsa...

            Comment


            • #36
              Originally posted by fudbalinho View Post
              Dovoljno je rec - MARSELO BJELSA....covek je po meni najbolji i najfudbalskiji trener danasnjice...kakav bre Murinjo...jeste da Atletik ima igrace koju mogu da isprate njegove zamisli, koji su brzi, kreativni i tennicki potkovani ali...covek ima neverovatnu filozofiju fudbala...ono sto igra At. Bilbao je totalni fudbal a ne ono sto igra jbn Barsa...
              Pretera ga sad..
              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • #37
                Jednostavno kraljevi... Atletiko Madrid mi je omiljeni klub u Spaniji,ali bilo bi mi drago i da ovi momci osvoje LE,svaka cast kapa dole momci.
                Dreams are coming true.


                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                Comment


                • #38

                  Comment


                  • #39
                    Valverde: Bilbao se sada nalazi u raju

                    Trener Athletic Bilbaa Ernesto Valverde blistao je od sreće nakon sinoćnje pobjede njegovih fudbalera nad Rayo Vallecanom 3:0 u Madridu.

                    Ovom pobjedom Athletic je dva kola prije kraja prvenstva u Španiji osigurao četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka nakon punih 16 godina.

                    "Velika je radost dobiti šansu da igramo u Ligi prvaka. Istina je da smo bili veoma nervozni, tako smo krenuli u utakmicu, ali smo sada u raju", kaže sjajni španski trener.

                    "Za tim kakav je Athletic Bilbao, biti iza Barcelone, Reala i Atletica je veliki trijumf, a posebno zbog filozofije koju ovaj klub ima", zaključio je Valverde.
                    Athletic igra isključivo s igračima iz svog omladinskog pogona, te igračima pristiglim iz drugih baskijskih klubova. Stranci u ovom klubu nemaju mjesta.

                    Comment


                    • #40
                      Napreduje San Mames, završava se južna tribina i ceo stadion treba biti gotov za 2 meseca...





                      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                      C'E SOLO L'INTER

                      Comment


                      • #41
                        Laporte produžio ugovor do 2018. Otkupna klauzula sada iznosi 42 miliona evra.

                        Comment


                        • #42

                          Comment


                          • #43
                            Izivinjavam se ako ovom mom postu nije mesto ovde.Nov sam pa se ne snalazim bas najbolje.Zelim da pitam nesto u vezi Atletic Bilba-a.Da li je istina da uzimaju igrace samo iz svoje pokrajine?Da li je istina da vode racuna da njihov podmladak dobije priliku da postane neko i nesto u fubalu i da forsraju svoje mlade talente.I najbitnije da li je istina sto se prica da su navijaci Atletika izuzetno verni svom klubu igracima i svojoj to oblasti?Negde sam procitao da bi pre drzali tradiciju da imaju svoje lokalne igrace po cenu da igraju u 2 ligi nego da dovedu pojacanja i budu u vrhu Evrope.Posto volim klubove koji su verni tradiciji,a navijaci verni klubu mozda mi se i svidi Atletik ako je sve ovo istina.Mrzim klubove,menadzere,navijaci koji bi pogazili klubsku istoriju,tradiciju za rad velike svetske slave trofeja itd...Kao na primer promene grba klupskih boja dovodjenje velikih zvezda a ignorisanje lokalnih talenata i klinaca kojima je to mozda jedina sansa u zivotu da postanu ono sto zele.Koliko sam informisan o ovom klubu njima je tradicija,istorija kluba ispred velike svetske slave.A takodje potsticu lokalne kline i prave kakve takve zvezde od njih o pomazu da se ta njihova regija razvije.Mislim svi navijaci na svetu svoje klubove pordzavaju svi su veliki fanovi,ali mislim da navijaci Atletika na neki poseban nacin vole i postuju svoju Pokrajinu,istoriju i tradiciju kluba svoje igrace itd...I da im nije u prvom planu da imaju vrhunske igrace trofeje po cenu da se odreknu tradicije i svog nekog lokalnog potencijala.Pozdrav.

                            Comment


                            • #44
                              Da si se malo potrudio odmah bi nasao to sto te zanima , ali evo..

                              http://hr.wikipedia.org/wiki/Athletic_Bilbao
                              Last edited by Rossonero; 20-01-15, 15:45.

                              Comment


                              • #45
                                Tacno je. Za Atletik mogu da igraju samo Baskijci. Pre nekog vremena pravila prijema i dovodjenja igraca su malo prosirena pa je dozvoljeno dovoditi igrace kojima su roditelji Baskijci, zatim igrace koji su prosli skolu Ateltik Bilbaa, ili su trenirali u pokrajini Baskiji. Takodje, dovode se i igraci koji su iz pokrajine Navara, koja je takodje etnicki na samom limesu izmedju baskijske i spanske(kastiljanske) nacionalnosti. U mladje se kategorije primaju i igraci iz francuskih zapadnih pokrajina koje istorijski pripadaju baskijskom nacionalnom, tj. etnickom korpusu. Dakle, radi se samo o Baskijcima.

                                Uz to, Ateltik Bilbao je klub sa vrlo uspesnim rezultatima. Od kada postoje fond igraca im iznosi nesto vise od 2 miliona ali su uspeli da osvoje Primeru 8 puta, i bezbroj puta osvajali Kup kralja.

                                I Real Sosijedad, njihov veliki rival(mada je to jedno specijalno rivalstvo), drzao se ovog pravila, ali su 80-ih godina proslog veka doveli prvog stranca i time prekinuli tradiciju koju do danasnjeg dana bastine crveno-beli. Uzgred, Atletik nikada nije napustao elitni nivo takmicenja spanskog fudbala.
                                Last edited by Bogi; 20-01-15, 15:56.

                                Comment

                                Working...
                                X