Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA offseason 2019 (vesti, diskusije, tracevi...)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NBA offseason 2019 (vesti, diskusije, tracevi...)

    Na lutriji koja je održana u utorak uveče u Čikagu, Nju Orleans Pelikansi su dobili pravo na prvog pika na NBA draftu 2019. godine.

    Drugi će na draftu birati Memfis Grizlisi, iza njih su Njujork Niksi, najslabiji tim lige u protekloj sezoni.

    Inače, po prvi put u istoriji, lutrija je programirana tako da su tri najslabija tima imala tek po 14% šansi da dobiju prvog pika. Prema ranijoj struktiuri, Niksi bi imali 25%. Navodno, Vilijamson je priželjkivao da bude izabran upravo od strane Niksa.

    Сутра брзо долази - треба човек постати
    Нестали су кодекси, остали су комплекси
    Победе су порази, а исходи су потресни!

  • #2
    Sto ljudi misle da Memfis nece uzeti Bereta i da ce otici u Nikse?
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • #3
      Zion, Barret i Morant su sva trojica jednako dobri i svi imaju jednake šanse za prvi pick. Istice se Zion naravno zbog hypea ali sva trojica mogu a i ne moraju postati fransizni igraci.

      Comment


      • #4
        RJ Barreta pratim od onog svetskog u19 kad se posrao amerima. Lik je istinski vodja i lider. Strasan potencijal, ovaj Zion mi se ne svidja. Kakav je taj Morant?
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • #5
          Brz, eksplozivan, na otvorenom terenu skoro nezaustavljiv i uz to bas dobar dodavac. Trica i obrana stekaju, ali je bas dobar play za danasnju NBA ligu.

          Comment


          • #6
            Odkud Lakersima četvrti pik?
            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

            Comment


            • #7
              Pa dobili na lutriji, kako drugačije

              Comment


              • #8
                Mogu li NO da pošalju u NY AD-ja za 3. pika i još nešto? To bi bilo najbolje. NO dobije dobar reset sa prvim i trećim pikom, ovi dobiju AD-ja i uslov da dovedu Duranta. Ovo pričam hipotetički ne znam kakav ugovor ima Davis i šta i kako i je li ovo moguće.

                Comment


                • #9
                  Znaš šta je najsmešnije od svega ? Što NY nema šta da pošalje u drugom smeru pored pika, nemaju igrače da bi izjednačili plate. Morali bi da pošalju celo mlado jezgro koje imaju, plus Joakima Noahu i još neke raspade koji su im na ugovorima, na šta Pelikani svakako ne bi pristali. Eventualno, da se odradi neki sign and trade sa DeAndre Jordanom na koji bi opet Pelikani morali da pristanu (pristojna plata, razumna dužina ugovora) i da dodaju neke od ovih mlađih igrača, Knoxa, Smitha itd. Ali tanka je to priča.
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • #10
                    Koliko sam čitao trebalo bi 21,6m u platama da se iz NY pošalje u NO da bi Davis u Knicks-ima zarađivao 27m $.

                    Pelicans-i bi možda hteli:

                    1. Robinson-a (1,55m)
                    2. Knox-a (4,38m)
                    3. DSJ (4,46m)
                    4. treći pick (4,70m)

                    I morao bi da se prihvati ugovor i

                    5. Thomas-a (7,58m)

                    To je sve preko 22,6m $.

                    Boston možda može najbolju ponudu da da, ali tu je izgleda suština da li će zadržati Kyrie-a da bi kasnije Davis produžio saradnju sa njima. Iskreno, malo mi je čudno to ako i dalje žele da zadrže Irvinga posle svega što se desilo ove sezone.
                    Onda idu Lakers-i koji po imenima sigurno imaju bolju ponudu od Knicks-a ali opet neće imati RJ Barrett-a kojeg bi Zion rado prihvatio u NO. Pritom ako bi Knicks-i stvarno doveli Kyrie-a i Durant-a mislim da bi i Davis u tom slučaju više voleo da bude sa 2 mlađa superstara nego sa 1 starijim u Lakers-ima. A i mislim da NO bi više želeo da svog superstara pošalje na istok nego u konkurenta za PO u svojoj konferenciji.

                    Naravno, možda on baš i hoće da odradi jednu sezonu sa Lebron-om u Lakers-ima da vidi koliko može taj tim pa će onda možda napustiti LA! Ili možda i Kyrie dođe kod Lebrona u LAL pa onda on stavi zahtev Griffin-u da hoće tamo da ide.

                    U svakom slučaju, žestoko će se Lakers-i boriti za Davis-a. Čak mislim i da bi liga volela da LAL imaju 2 superstara, ujedno da i Lebron dobije pomoć nego da NY od najgoreg tima lige postane možda i najbolji preko noći!
                    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                    C'E SOLO L'INTER

                    Comment


                    • #11
                      Najbolje po NBA fanovima da prve pikove pokupe jake fransize, tih 15% i nije nesto puno da se ne lazemo ovde. Nema NBA sta da se mesa u takvo nesto. Dobro je i za buduca tankovanja, posto neki timovi preteruju sa tim. Barret je kradja , a u NY nisu ni svesni toga
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • #12
                        ja sam skeptican po pitanju ziona, mislim da ce na duzi rok bolje karijere napraviti i barrett i ja morant. ja stvarno ne znam sta ce zion igrati. ne sumnjam da ce prvih par sezona dok traje hajp izgurati sa dobrim statsima, ali kako vreme bude prolazilo prolazice i hajp. zato sam ga juce i uporedio za lary johnsonom. prenizak za cetvorke, prespor za trojke. problematicnog suta, predebeo, velika potrosnja, ali videcemo

                        Comment


                        • #13
                          Apsolutno se slazem, ali NBA treba novi hajp. Bukvalno si sve napisao kako i ja mislim. Njegov upside je minimalan naspram RJ Barret. Stvarno ne znam kako ce uguravati loptu u kos u NBA, kako ce uopste izdrzati tolike godine sa takvim telom. Sut nema, u NBA na silu tesko, dobro si ga uporedio sa LJ. Meni i dalje nije jasan taj hajp, nije igrao lose u nekim mecevima sto sam gledao u NCAA, ali tamo su fizicki svi extremno slabiji od njega, cak je dosta i sutirao za moj ukus spolja..Ne znam, eto videcemo. Barret je ozbiljan lider na terenu, malo da popravi sut za tri i bacanja i bice bombona. Da biram prvi uzeo bi Barret-a
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • #14
                            Imao je šanse Portland dok ove nije išao šut, sada ih uhvatili u mašinu.. Napraviše seriju od petnaestak poena..

                            Comment


                            • #15

                              Comment

                              Working...
                              X