Announcement

Collapse
No announcement yet.

Andiamo tutti a Roma 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobar mec.

    Drago mi je sto je ovako zavrsilo, a ne rutinski u 2 seta.
    Iako je Rafa imao sansu u 2 setu da zavrsi posao.Imao je 0:40 pa poslje toga jos jedan gem sa 1 ili 2 BL. Poslje toga jedan los gem je morao doci.

    Mentalno ce znaciti Rafi to je sigurno. Igra mu se mnogo popravila. IO i DTL forehand dosta dosta bolji, a ima jos prostora za napredak.Intentzitet odlican takodjer.

    Sto se Novaka tice. Nisam siguran kako ce ovo uticati na njega.
    Jeste igrao dosta u zadnjih par dana, ali opet mislim da se mora zabrinuti za svoju fizicku spremu. Zdrav je i prav, osvojio AO, osvojio turnir prije 7 dana, ima dovoljan broj meceva u nogama.
    Razumljivo mi je da bude umoran i da to bude jedan od razloga poraza, ali da u jednum trenutku ne moze da hoda, da ustane sa stolice isl..to mi nije bas jasno.
    - 19 Grand Slams titles (84 titles)
    - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
    - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
    - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
    - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
    - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
    - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
    - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

    Comment


    • Mnogo preterivanja, od toga da umora upste nije bilo do toga da ne moze da hoda.
      Bitno je pisati, nesto
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Jos dva dijamanta na kruni kraljeva i dan bi bio savrsen da je Messi postigao het trik

        Comment


        • Originally posted by Maxx-a View Post
          Lepo je reakao covek, U Rimu poslednji igrac koji je dobio F a igrao SF poslednji vecernji mec je bio Djokovic a od toga je proslo osam godina .

          Mozda nesto i promene u narednim godinama, mada sumnjam ,kada novinar kritikuje organizacjiu turnira iz bilo kojih razloga dobije suspenziju akreditacije do kraja turnira..
          I to njihov novinar.

          A Vece igraca bi mogli bise tim stvarima da se bavi mozda, eto ideje Noksiju : ))
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ciji njihov?

            Ma tu su problem karte i zarada od 2 sesije, sasvim je jasno
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by topspinforehand View Post
              Dobar mec.

              Drago mi je sto je ovako zavrsilo, a ne rutinski u 2 seta.
              Iako je Rafa imao sansu u 2 setu da zavrsi posao.Imao je 0:40 pa poslje toga jos jedan gem sa 1 ili 2 BL. Poslje toga jedan los gem je morao doci.

              Mentalno ce znaciti Rafi to je sigurno. Igra mu se mnogo popravila. IO i DTL forehand dosta dosta bolji, a ima jos prostora za napredak.Intentzitet odlican takodjer.

              Sto se Novaka tice. Nisam siguran kako ce ovo uticati na njega.
              Jeste igrao dosta u zadnjih par dana, ali opet mislim da se mora zabrinuti za svoju fizicku spremu. Zdrav je i prav, osvojio AO, osvojio turnir prije 7 dana, ima dovoljan broj meceva u nogama.
              Razumljivo mi je da bude umoran i da to bude jedan od razloga poraza, ali da u jednum trenutku ne moze da hoda, da ustane sa stolice isl..to mi nije bas jasno.
              Sto se mora zabrinuti za fizicku spremu?
              Igrao je dva meca za dan. Odradio kako treba, ali nakon toga u vecernjem terminu u petak 3 sata sa Delpotrom, pa nakon toga u vecernjem terminu u subotu dva sata i trideset i koji minut protiv Svarcmana, pa onda u cetiri popodne ovaj finalni mec. Ne znam koliko je trajao, ali igralo se i ovde dva sata najmanje.
              Znaci od petka u 10 uvece iliti 22h pa do nedelje u 18,30h je odigrao sve to. Da ti presaberem, da te ne maltretiram: u rasponu od 44 sata je bio prinudjen da provede 7,5 mozda cak i 8 sati na terenu. Na to dodaj jos dva meca dan ranije.
              SVAKO bi osecao posledice.
              Ja sa prezadovoljan Novakovom fizickom spremom u ovom trenutku. A ti pises kao da nisi pratio sta se desavalo.
              Na RG ce biti lakse. Dan odmora znaci dosta. Samo ako vreme bude iole normalno i ne bude odlaganja.

              Sto se ovog meca tice, Rafael je bio bolji i zasluzeno uzeo titulu. Iskoristio olaksavajuce okolnosti, ranije termine, u ostalom brze pobedjivao svoje protivnike. I u samom finalu pokazao konstantniju i bolju igru. Zasluzeno 100%.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Za Rafu je najbitnije da mu je nivo tu, jer je ovo danas i sa bekend i sa forhend strane bilo odlično. Defanziva i ofanziva na vrhuncu, odbrambeni forhend odličan, a kontra iz istog u vidu paralela još ubitačnija. Na sve to kad dodaš i fantastičan bekend kojim je odlično otvarao teren po dijagonali kada je to trebalo i dobiješ potpunu zvijer protiv koje su ti potrebna i adekvatna oružja, ali i najbolji mogući tenis da bi ga u datom trenutku dobio. Nije njemu nikad ni bilo potrebno da Novaka ubjedljivo dobija, čak štaviše, uvijek su mu tijesne pobjede i porazi donosili više u odnosu na rutinske. Tako će biti i sa ovom, barem u aspektu Roland Garrosa gdje će gotovo sigurno biti onaj pravi.

                Što se tiče Novaka, njega ovaj poraz neće poremetiti. Danas je igrao relativno dobro (drugi set), ali ne i dovoljno konstantno da pruži nešto jači otpor, ali je od pripremnih turnira za RG dobio baš ono što mu je bilo potrebno - teške mečeve za ulazak u ritam i ispitivanje trenutnih mogućnosti, kao i titulu u Madridu za samopouzdanje pred Roland Garros. U najavi zemljane sezone naveo je da bi bilo dobro osvojiti jedan Masters, a to je i uradio, te je dobio sve što je potrebno da na Roland Garrosu bude u svom 'peak' modeu, što mu je sigurno i cilj.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • @topspinforehand
                  Dajte malo realnosti. Ovo jos nisam cuo da je za igraca koji je apsolutni favorit bolje odigrati 3 umesto 2 seta. Ja razumem navijace da su pristrasni, ali treba biti realan. Realnost je da je Rafa pokazao mentalnu slabost i ipak popustio u drugom setu, sto je po meni potpuno iznenadjenje s obzirom da je Novak bio mrtav umoran. Ovo ohrabruje sve Novakovce pred RG.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ciji njihov?

                    Ma tu su problem karte i zarada od 2 sesije, sasvim je jasno
                    Ok da se sa time i slozimo. Ali zasto je finale toliko rano onda ? Pogotovo ovde u Rimu. Za to nema opravdanja.

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Sto se mora zabrinuti za fizicku spremu?
                      Igrao je dva meca za dan. Odradio kako treba, ali nakon toga u vecernjem terminu u petak 3 sata sa Delpotrom, pa nakon toga u vecernjem terminu u subotu dva sata i trideset i koji minut protiv Svarcmana, pa onda u cetiri popodne ovaj finalni mec. Ne znam koliko je trajao, ali igralo se i ovde dva sata najmanje.
                      Znaci od petka u 10 uvece iliti 22h pa do nedelje u 18,30h je odigrao sve to. Da ti presaberem, da te ne maltretiram: u rasponu od 44 sata je bio prinudjen da provede 7,5 mozda cak i 8 sati na terenu. Na to dodaj jos dva meca dan ranije.
                      SVAKO bi osecao posledice.
                      Ja sa prezadovoljan Novakovom fizickom spremom u ovom trenutku. A ti pises kao da nisi pratio sta se desavalo.
                      Na RG ce biti lakse. Dan odmora znaci dosta. Samo ako vreme bude iole normalno i ne bude odlaganja.

                      Sto se ovog meca tice, Rafael je bio bolji i zasluzeno uzeo titulu. Iskoristio olaksavajuce okolnosti, ranije termine, u ostalom brze pobedjivao svoje protivnike. I u samom finalu pokazao konstantniju i bolju igru. Zasluzeno 100%.
                      Znam sta ti hoces reci ali mi nerealno zvuci da profesionalni sportista, koji je btw u jako dobroj formi, ima dovoljno meceva u nogama ali opet ne previse, toliko umoran da se u nekim trenutcima ne moze kretati.

                      Gledao sam ja umornog Nadala, kasni na lopticu, igra krace nego obicno ali idalje je maksimalni borbeni duh tu i trci koliko moze ali ipak trci.
                      Novak danas u trenucima bukvalno ne moze da ustane sa stolice i uopste da se krece.
                      - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                      - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                      - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                      - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                      - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                      - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                      - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                      - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                      Comment


                      • Ono sto je najbitnije za RG je zreb, jer vi pricate kao da su njih dvojica vec u finalu. Sasvm je realno da se to i desi, ali ono sto je najbitnije je kako ce doci do tog finala i koliko ce se potrositi, tj. gde ce u zrebu da budu Thiem, Delpo i Tsitsipas, a pre toga i neke mine.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by Pikaso View Post
                          @topspinforehand
                          Dajte malo realnosti. Ovo jos nisam cuo da je za igraca koji je apsolutni favorit bolje odigrati 3 umesto 2 seta. Ja razumem navijace da su pristrasni, ali treba biti realan. Realnost je da je Rafa pokazao mentalnu slabost i ipak popustio u drugom setu, sto je po meni potpuno iznenadjenje s obzirom da je Novak bio mrtav umoran. Ovo ohrabruje sve Novakovce pred RG.
                          Procitaj zadnje dvije recenice prvog pasusa od prletovog posta iznat tvog.
                          - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                          - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                          - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                          - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                          - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                          - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                          - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                          - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                          Comment


                          • Originally posted by 147 View Post
                            Ok da se sa time i slozimo. Ali zasto je finale toliko rano onda ? Pogotovo ovde u Rimu. Za to nema opravdanja.
                            Ja ti kazem sta se desilo Fedu u Kanadi, imao je mozda nekih 15,16h od kraja polufinala do finala, a jos je igrao sve vreme vecernje termine i prvi dnevni termin mu je bilo finale.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Čitajući pisanija u ovoj temi kao utisak dana pobednici su svi koji su tvrdili kako umor nije bio vidljiv kod Novaka.
                              Čestitamo.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ono sto je najbitnije za RG je zreb, jer vi pricate kao da su njih dvojica vec u finalu. Sasvm je realno da se to i desi, ali ono sto je najbitnije je kako ce doci do tog finala i koliko ce se potrositi, tj. gde ce u zrebu da budu Thiem, Delpo i Tsitsipas, a pre toga i neke mine.
                                Upravo to, jos je tu Wawrinka koji mislim da neće biti ni nosilac, a moze biti opasna mina pre svega Novaku.

                                Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X