Announcement

Collapse
No announcement yet.

kucamo na vrata zaboravljetig asova ... ai šire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kucamo na vrata zaboravljetig asova ... ai šire

    ....
    Last edited by tuta bugarin; 09-06-19, 21:58.

  • #2
    Zamolio bih lutajućeg reportera da piše tako da ga čak i ja razumem, sa manje stilskih figura i arhaizama koji nisu često u upotrebi...ovako sam baš u bedaku.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Ganac View Post
      Zamolio bih lutajućeg reportera da piše tako da ga čak i ja razumem, sa manje stilskih figura i arhaizama koji nisu često u upotrebi...ovako sam baš u bedaku.
      Ukucaj na "prevodilac"...ili pitaj mene ćutiprevedem
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • #4
        Tuta uvek tako pise, cak i preko pp, tako da naucices Ganac
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #5
          abe Tuto, ne li ti tatko zborase: uci si sinko ckolu, da ne budes ponajgor u selo, nemo si slep kod oci i da budes pudar mesto indzilir ili apotekar da budes.
          Pudar je, sinko, za sirotinju: k`d ima da `je - s`s solzi blagodari na Gospod za toj i toj mu je k`smet.
          A ckolovan covek si ima poce patovi na koje moze da oda: indzilira svi slusaju, apotekar im prodava i ono sto im ic ne treba, oficeri dzandar su cergari - sad u tuj, a sutra ih surdumi u neku pripizdinu.... ama, ckola i maniri dobro ke ti dojdat, Tutance.
          Knjigu u sake, sinko Tutance, da ni ne treba terdzuman Constantin i da se razbiramo kako sto e red.
          Hadzi Kronos te savetuje kako svoje dete - ne valja ti to sinko.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • #6
            Originally posted by kronostime View Post
            Knjigu u sake, sinko Tutance, da ni ne treba terdzuman Constantin i da se razbiramo kako sto e red.
            https://i.imgur.com/zb763JU.gif[/IMG]
            Bolje terdžuman nego apsandžija
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • #7
              Oa dva oće da zajebuo. Ne brigo Tuto, ja razumo što ti na umo. Znaš li ti di je Jordan Lečkov? Što raboti?
              Last edited by Karamazov; 07-05-19, 10:11.

              Comment


              • #8
                Ja si znam još jednog Jordana, onaj košarkaš Majkl. Ripo je ko divokoza, golem majstor. U svakom slučaju spasibo Tuta.

                Comment


                • #9
                  Hahah urin za kurturu Tuto majstore
                  Što bi reko Laza Ristovski u Andergraundu da ispratimo drugove šampione sa jednom našom
                  Last edited by Dekson; 07-05-19, 19:26.
                  Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                  Comment


                  • #10
                    Može, da pokucamo na vrata zaboravljenih asova.

                    Prva ekipa iz Bitolja 1908.



                    I jedna iz Skoplja 1908.

                    Prvi red Todor Agunjski (Kumanovo), Kosta Pecanac (Pec), Cane Markovic (Tetovo), Djordje Ristic (Pec), Jovan Babunski (Veles), Jovan Dolgac (Prilep), Marin Babovic (Prilep).

                    Drugi red Zivko Gvozic (Ub), Mihajlo Josipovic (Makedonski Brod), Gligor Sokolovic (Prilep), Isa Boletinac (Kosovksa Mitrovica) turski oficir Jovan Dovezanski (Kumanovo), Trenko Rujanovic (Makedonski brod).

                    Treci red Kosta Denkovic (Prilep), Nace Jankovic (Resen), Risto Staracki (Kumanovo), Stefan Nedic (Demir Hisar) Bosko Mitrovic (Makedonski brod), Denko Cuma (Kumanovo), Jovan Bozinovic (Demir Hisar)

                    Gornji red Andjelko Stankovic (Gevgelija), Dane Stojanovic (Makedonski brod), Zafir Premcevic (Makedonski brod)

                    Last edited by Cassius Clay; 11-05-20, 19:44.

                    Comment

                    Working...
                    X