Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inace, isao sam juce da gledam "Na mlecnom putu". Klasican Kusturica

    Kao neko ko obozava Kusturicine filmove i ovaj mi je sjajan. Medjutim, za klasu ispod(mozda i vise) Andergraunda i "Crna macka beli macor". Ono sto malo smeta a sto istovremeno cini film odlicnim, je to sto smo dobili sve sto se od Kusturice ocekuje. Ja sam licno ocekivao od njega korak napred, medjutim ostao je u mestu, sve ovo smo vec videli, ali i dalje, film kao film je dobar.

    Ko voli Kusturicin rad, obavezno da ide da pogleda film, ko ne voli, neka zaobidje.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Kako je Monica odradila svoju ulogu?

      Comment


      • Originally posted by Rossonero View Post
        Kako je Monica odradila svoju ulogu?
        Po meni odlicno. Da se ne lazemo, nikad ona nije bila klasa od glumice, ali je pruzila koliko je to bilo u njenoj mogucnosti. Plus sasvim solidan srpski prica u filmu. Naravno, nije to tecan srpski jezik ali pomaze sama radnja filma u kom je ona italijanka koja je pobegla iz Italije, pa je jezik na mestu.

        Sloboda Micalovic koja mi nikad ranije nije bila privlacna, u ovom filmu mi je uh uh uh. Glumila je sjajno, mozda i najbolje od svih u filmu.

        Inace, istina da film na prvi mah deluje kao nesto novo od Kusturice jer ipak je u pitanju magicni realizam koji dominira u drugom cinu filma, ali kad pogledas ceo film, opet je to isti onaj stari Kusturica.

        Muzika u filmu je verovatno i najbolja nakon sto su se Brega i Kusta rastali.
        Originally posted by Dekinjo
        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
        Originally posted by La Jugoslavia
        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

        Comment


        • Originally posted by bici View Post
          Ja ga stavljam u rang komedije jer sam umirao od smeha

          Film je dosta ozbiljniji da ga gurnes samo u rang komedije, al ipak
          Isto, smešnije od bilo kog filma kojeg sam pogledao u zadnjih 5 godina (stvarno su tragične komedije u zadnje vreme). Ali 7 psihopata su baaaš baš po mom ukusu, jedan od omiljenih. Ja sam ga baš odavde i pokupio bio, tako da kontam da ga je gledao Ljuba, mada ništa ne škodi i ako se pogleda 5+ puta

          Comment


          • Jel i ovaj dio "last ride"?

            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Onda kombinacija, šta ima za ležeći položaj, a šta tu nema, onda sedeći

              Na repertoaru danas http://www.imdb.com/title/tt4080728/, pomoću onog štrika nažalost, ali ležeći je ipak ležeći

              Gledao neko...Heart, Arnel?
              Da. Dobar film, prijatan skroz.
              Svedski Gran Torino
              Lassgard odlican.

              Isto nominovan za Oskara:

              Land of Mine - 2015

              Dobar. Bas stresan, ali dobar film.

              Na TV-u veceras:

              RTS2 - 22:05 - The Clan - 2015
              HRT3 - 23:20 - From the Life of the Marionettes - 1980
              Cinemax - 20:00 - Carandiru - 2003
              HRT3 - 22:40 - Scenes from a Marriage - 1973
              Druga epizoda.
              Svakog' cetvrtka u isto vrijeme po jedna. Ima 6 epizoda.
              Odlicna Bergmanova mini-serija.

              Taboo je zvanicno obnovljen za drugu sezonu.
              sigpic

              Comment


              • Kad god nešto napišeš Arnele, ja se oduševim.

                Prvo hvala na odgovoru, tako sam nešto i pretpostavila i baš mi takav treba sada.

                Minsko polje i Klan nisam gledala, Karandiru i oba Bergmanova jesam, apasolutna preporuka i od mene.

                A posebno si me obradovao za zvaničnu potvrdu nastavka Tabooa.

                Last edited by miloolja; 09-03-17, 23:23.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by Tarantula View Post
                  Jel i ovaj dio "last ride"?

                  Niti jedan deo ovog serijala nisam gledao. Jel barem dobra akcija? Vidim da su stigli do osmice, tako da bi greota bilo da barem ne postanu dvocifreni
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Jel barem dobra akcija?
                    Od akcije sve prži. Oni koji su pogledali sve dijelove, sjetiće se da je ovo nekad bio serijal o uličnim trkama.
                    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                    Comment


                    • Ja gledao A Man Called Ove pre desetak dana.Odlican film i od svih stranih koji su mi nominovani za Oskara mi je najbolje lego.Bavi se malo morbidnijom temon,Zasto sta god hocu jos da kazem nesto o filmu to je mali spojler.

                      Lands of Mine gledao prosle nedelje i nije me bas puno impresionirao naspram Ovea iako se slazem da je bio dobar.Nekako mi je cela radnja bila linearna i pomalo predvidljiva.

                      Comment


                      • Odgledao sam jedan Fast and Furious, znaci odgledao sam ih sve.

                        #VladanQuotes
                        sigpic

                        Comment


                        • En man som heter Ove/ A Man Called Ove (2015)... divan je. Ekranizacija svetskog bestselera Fredrika Bekmana je mnogo ozbiljnija i mučnija priča nego što su je neki predstavili. Taj humor koji pominju postoji, malo nakiseo doduše, ima simpatičnih scena i dijaloga, ali u osnovi ovo je tužna priča, jednog malog čoveka, koga život i sudbine nisu mazili i koji samo na momente doživaljva sreću i ispunjenost. Na jedan lep način nam je ispričano da nijedan čovek ne može sam, nikako, ma koliko da smo otuđeni.
                          Last edited by miloolja; 10-03-17, 00:00.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Rondo9 View Post
                            Odgledao sam jedan Fast and Furious, znaci odgledao sam ih sve.
                            Pa tako nekako. Prva tri filma su o uličnim trkama, a ostalih pet filmova snimili na isti fazon i zgrmili brdo, brdo para.
                            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                            Comment


                            • Jel moguće da su ovi naši Dead Men Tell No Tales preveli kao Salazarova osveta?
                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Mnogi su tako preveli sudeci prema IMDB-u
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X