Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Comment


    • Ko nije gledao Irishmana..... ne mora ni da ga gleda. Zaobidjite.

      Comment




      • natalieportman
        Verified
        I was so honored to present Sunday with @tchalamet. He’s so incredibly talented, so fun and so smart—and a third of the films he’s been in have been directed by women!
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Spoiler
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Mr. Wolf View Post




            Kako je krenulo proseravanje cim je castovana za zenskog Thora. Dizni stoji iza ovoga, 100%, licemeri jedni

            Comment


            • Last edited by Mr. Wolf; 12-02-20, 15:50.
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • https://m.imdb.com/title/tt0165832/

                Ljudi, gledajte ovaj film. Opet sam ga pogledao, nakon oduševljenja kad sam ga pronašao pre godinu, dve. Mnogo je dobar, prelepa avantura, sa dubljim značenjem i porukom. Baš onako lep film. Proleti vreme.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Sinoc pogledao Takashijev Audition.
                  https://www.imdb.com/title/tt0235198/

                  Pocinje kao sasvim obicna drama, a onda klizi ka horor trileru i zavrsava se brutalno. Sjajno rezirano, pun pogodak za glavnu glumicu, nekoliko scena koje verovatno nikad necu zaboraviti, sokantna zavrsnica.
                  Sto se mene tice - sjajan film.
                  Operzna, veoma oprezna preporuka.

                  "Kiri, kiri, kiri......"
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Koji film od Boon Joon Ho-a prvi da pogledam?
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Parasite (ako nisi gledao), Memories of murder i Mother.

                      Mali vodiči za Bonga i juznokorejske filmove uopste, ko se nije susretao sa njima ranije:

                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Hvala Olja, stavio Memories of murder da se skida (opet najlaganije ). Gledao sam par juznokorejskih filmova, ali do Parasite-a nijedan njegov.
                        Last edited by mark !t zer0; 12-02-20, 17:42.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Ja bih na tvom mestu gledao gledao hronoloski kako je koji izasao. Znaci prvi film Memories of Murder, The Host, Madeo, Snowpiercer i Okja. Mada tu filmovi variraju kvalitetom, pa je mozda bolje da zavrsis sa Memories of Murder ili Madeo, a da prvo pogledas The Host, Okja i The Snowpiercer. Pa zavrsi kako sam zelis. Okju nisam gledao, nije me nesto privukla po zapletu pa sam je zato odlagao. Ne znam da li bih je stavio pre ili posle The Snowpiercera. The Host mi ovako i deluje kao njegov najslabiji film kada ga poredim sa drugim delima, pa je zato mozda i najbolje da bude prvi.

                          Mozda i jeste najbolje tako kako je rekla Olja ako neces da pogledas sve njegove filmove, ja sam uzivao u Snowpierceru i The Host. The Snowpiercer je mnogo potcenjen. Ima tu najvise do toga sto nisam znao ko je rezirao film, a stojali su me na listi pa nisam imao veca ocekivanja zbog reditelja. Da sam znao, onda bi me sigurno malo razocarali posto bi mi standardi bili visi. Od njihove kinematografije sam ocekivao u pocetku povrsnu i morbidnu zabavu, ako dobijem vise od toga tim bolje.

                          Comment


                          • Dobar Parasite.

                            Comment


                            • Sto se Koreje tice, copy/pasteujem ono sto sam i na drugom forumu napisao:



                              Ukratko, evo ti moja Letterboxd lista, svi moguci zanrovi. Nisam sve gledao, ali bar 90% ovoga valja

                              https://letterboxd.com/s_hyperion/list/korea/

                              Imena na koja treba da obratis paznju:

                              Bong Joon-ho
                              Park Chan-wook
                              Kim Jee-woon
                              Lee Chang-dong
                              Kim Ki-duk (ovaj je doduse vrlo ekscentrican, njega ostavi za kasnije )

                              I, od glumaca, Song Kang-ho, kida gde god se pojavi.

                              Za ostalo, sortiraj listu po average ratingu, ne mozes da omasis.
                              Last edited by s_hyperion; 12-02-20, 21:32.

                              Comment


                              • Hvala
                                Ovakva neka lista mi je trebala
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X