Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja nesto nikako da se nakanim da pogledam The Irishman Znam koliko traje pa mi se ne da nikako.

    Comment


    • Pogledao Irishmana, fali mi tu nesto da bi bio fantastican.Pogledacu ga vise puta zato sto je Skorseze rezirao. Steta sto od svih filmova, bas ovaj nisam mogao da pogledam u bioskopu jer bih ga bolje doziveo. Vrlo moguce da gajim prevelika ocekivanja, mada svakako stoji da od ovog malog broj filmova koje sam pogledao iz ove godine da drzi suvereno prvo mesto.

      Comment


      • Joker je najbolji film koji sam gledao ove godine.
        Nemam reci za Phoenixa, kakva bolest jbt, ne moze bolje jednostavno.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Parasite rutinski dominira Jokera, bez kapi znoja.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Originally posted by Mr. Wolf View Post
            Parasite rutinski dominira Jokera, bez kapi znoja.
            Ne bas kolega, Parasite je isto odlican ali gluma Phoenixa je nesto najludje sto sam video.

            Mada me sad lomi ona cinjenica da si ti uglavnom u pravu po napisanom kodu, tako da nazovi ovo ozbiljnijim glitchom
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Na sta se vi lozite. Joker i Irishman...sranje zivo od filma. Da nisu radili slicne po sto puta...ali po sto puta svaki glumac istu ulogu i sad je vama ovo do jaja. Jos samo da je glumio i sebe kao bebu.

              Joker, glumac jeste dobro odglumeo..bas je bio jebeno dobar. Mada sam film u kontoaciji Jokera, nema neku posebnu pricu...razumem sta su hteli postici ali sta znam...Npr Betmen i ta sranja ne mogu da gledam, posto vec sve znamo..James Bond..koga boli qrac realno za to sranjenema pricu..sve se zna itd...da gledam koji je glumac bio bolji...ajde snimajte kuma sad opet..oh wait...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Ma, Joker je jedan od onih filmova gde glavni glumac zamaskira sve mane filma, jer se ljudi zalepe za njega. Phoenix jeste odlican, ali je imao boljih uloga, recimo sjajan je bio u The Master. Cak je i u You Were Never Really Here bolji od ovoga.
                Sto se filma tice, kad se na trenutak samo Phoenix skloni u stranu, u pitanju jedan prosecan, praznjikav film, koji se pravi pametniji nego sto jeste i koji se davi u kliseima ili sto bih pre rekao "smrc" situacijama. A kad se posmatra kao Joker, Betmenov najveci protivnik, ludak sa harizmom, inteligentan, koji je najpopularniji negativac verovatno, tek tad ispada smesan ovaj Joker. Ja ovog Jokera ne mogu da zamislim kao nekog ko moze da sprovede komplikovaniji plan od pljacke trafike. Iako je origin story u pitanju, Phoenixov Joker nema trunku harizme, jedva i da ima onu ludost koju Joker treba da ima. Jedva.
                I opet, najbolji komentar na koji sam naisao je - problem ovog Jokera je sto bi ga Betmen ubio kao picku. Ako dodje do tog drugog filma o kojem se suska, oni bi morali za 180 stepeni da promene njegov lik da bi to bio Joker kakav treba da bude.
                Meni je ovde jedino krivo sto je protracen Hoakin, a nisu mogli boljeg od njega da nadju za Jokera.

                Po mom misljenju, najprecenjeniji film ove godine, a sto da ne i u poslednjih nekoliko godina.

                Odigraj Arkham serijal ili pogledaj na YT delove sa Jokerom, pusti da Mark Hamill izdominira ruzno i podseti te zasto je Joker Joker.

                EDIT: Opet moram da postavim...
                Last edited by Mr. Wolf; 12-12-19, 23:24.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Na sta se vi lozite. Joker i Irishman...sranje zivo od filma. Da nisu radili slicne po sto puta...ali po sto puta svaki glumac istu ulogu i sad je vama ovo do jaja. Jos samo da je glumio i sebe kao bebu.

                  Joker, glumac jeste dobro odglumeo..bas je bio jebeno dobar. Mada sam film u kontoaciji Jokera, nema neku posebnu pricu...razumem sta su hteli postici ali sta znam...Npr Betmen i ta sranja ne mogu da gledam, posto vec sve znamo..James Bond..koga boli qrac realno za to sranjenema pricu..sve se zna itd...da gledam koji je glumac bio bolji...ajde snimajte kuma sad opet..oh wait...
                  Braco pusti ljude da uzivaju, ukusi su razliciti. Sto si tako startan? Meni je Irishman negledljiv jer nije nista novo ali pogledacu jer znam da je gluma vrhunska.

                  Deluje mi kao Kros-Kazemiro i Modric u 2023. Irishman, ali bih pogledao majstore jer znaju sa loptom



                  za mladju populaciju, Wolfanga i druzinu.

                  Comment


                  • Sve to ok, ali ovo je moje misljenje. Izgasio sam na pola filma. Sad svi kao Skorseze, Al Pacino, De Niro i onaj mali ...bukvalno sam se iznervirao na pola filma i ugasio.

                    Filmovi su prevazidjeni, gotovi...sad ljudi vole da se razradi lik..radnja, a to se ne moze u filmu. Doba do jaja serija je odavno pocelo..videcemo sta ce to zameniti.
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Dao bih ti ban za "onaj mali".

                      Ma odakle ti to za film. Vole ljudi takodje i da im se za dva, dva i po, tri sata isprica cela prica, a ne da godinama cekaju da se cela zaokruzi. Sta pricas, Losmi?

                      A najgore kad pratis seriju godinama, pa je useru u poslednjim sezonama, a u poslednjoj se bas onako zesce iseru po njoj. :P
                      Last edited by Mr. Wolf; 13-12-19, 00:03.
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Sad bih ti dao ban za poslednji pasus. Kao i svi, i reditelji treba da smisljaju nesto novo a ne da snimaju filmive na istu foru. Gde je tu smelost, gde je tu kreativnost, gde je tu pogled u buducnost. Ocigledno i tamo vlada mafija. Ta sranja ce dobiti Oskara itd...

                        Jel snimao nesto Vudi Alen skoro. Match point je npr brutalan film.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Losmi, jebes mi sve. Tvoje posmatraje filmova je veoma usko. Odbijas da koristis mozak kada gledas zanrove koji ti ne leze ili si ih se zasitio i udaras kontru.

                          Bukvalno za vecinu filmova moze da se kaze sto nisu snimili nesto novo, malo ko je bio inovativan. Svako je poprimio uticaj od necega, samo je to nadogradio na visi nivo.

                          Comment


                          • Originally posted by Ricma View Post
                            Losmi, jebes mi sve. Tvoje posmatraje filmova je veoma usko. Odbijas da koristis mozak kada gledas zanrove koji ti ne leze ili si ih se zasitio i udaras kontru.

                            Bukvalno za vecinu filmova moze da se kaze sto nisu snimili nesto novo, malo ko je bio inovativan. Svako je poprimio uticaj od necega, samo je to nadogradio na visi nivo.
                            Verovatno jeste usko. Nisam ja neki filmadzija.

                            Nego sam se iznervirao, smorilo me je. Generalno gde glumi vise zvezda, meni je to propast u najavi. Nemam ja pojma, gledam filmove i serije,nisam strucnjak za to, sta vise. Ovde sam napisao neki moj sud.

                            GoT, SOA, BB, Shameless, Mr Robot, Vikings itd itd...to je nesto sto mi drzi paznju i zelju. Od ovih filmova sto sam gledao,ne bih usao u neki dijalog na nekoj bleji sa drugarima.

                            Slaze se sa tobom da verovatno gledam usko ali to je to od mene. Niskobudzetni filmovi su daleko bolji. Cak i Mel Gibson, koga smatram za vrhunskog kako glumca, tako i rezisera. Doa je ovaj film sa likom koji ih spasava...jeste istinit ali ono nije realno....prvo mi uopste nije jasno sto Japanci nisu onu mrezu na koju su se peli USA vojska skinuli, vec je ostaili da se penju i da ovi bleje ispod nje bez ikakvih napada. Razumem da film mora nesto slikovitije da se docara, ali preterase. Mada jesam na kraju emotivno prosao ljude koji su dali intervju o dogadjajima tamo.

                            Svakako se radi o heroju, ali nisu morali onako bas da predstave...
                            Last edited by LosmiSK; 13-12-19, 11:13.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Nestvarna gluma!

                              sigpic

                              Comment


                              • Meni generalno posle filmova Stanley Kubricka ništa nije na tom nivou. On, Lynch, Tarantino i Polanski tim redom. Ali to je verovatno zbog žanra.

                                https://www.imdb.com/title/tt0066921/

                                Da mi neko kaže da je veća umetnost i da je intenzivnije doživeo The Irishman, Batman, šta god, od ovog filma, ne bih mu verovao. Ali da mi kaže da mu se više svidjaju to je ok.

                                Ovako laičkim okom, neki ljudi su liga za sebe, a neki su pitki širokim narodnim masama. Pa ko šta voli... neka izvoli.

                                Comment

                                Working...
                                X