Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • Premijerom filma Dead Don't Die, Džima Džarmuša, juče počeo Kanski festival, na čelu sa meksičkim rediteljem Injarituom, koji je ove godine izabran za predsednika žirija. Tu su još i Pawlikovski, Lanthimos, Campillo, Rohrwacher, , Elle Faning...

    Jučerašnja ceremonija bila je u znaku francuske filmske rediteljke Anges Varde, preminuloj u martu ove godine. Prazna stolica sa natpisom "Agnes V" u teatru Lumier ostavljena je u njenu čast, a na posteru ovogodišnjeg festivala se nalazi upravo ona.

    Kritike i ocene za zombi film su prosečne, a kladionice baš ovom filmu daju najmanje šanse da se dokopa neke od nagrada. Najmanje novca ćete zaraditi ako pare stavite na nove filmove Almodovara i Malika, a svakako da je najiščekivaniji Tarantinov film, Once Upon a Time in Hollywood, koji će premijeru imatii 21. maja, ali i novi film miljenika kanskog festivala, Xaviera Dolana, čiji su predhodnici Mommy i Its only the end of the world, osvojili nagradu žirija te Gran pri festivala.
    U trci za Zlatnu palmu, do 25. maja, biće prikazan 21 film, od kojih je 4 režirala žena.
    Malik (The Tree of Life), Tarantino (Pulp Fiction), Kechiche (Blue is The Warmest Color), Loach (I Daniel Blake) i braća Darden (Rosseta i The Child) već su osvajali glavnu nagradu. Prošle godine trijumfovao je Shoplifters, japanckog reditelja Hirokazua Koreede.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
      Preminuo Misa Janketic.

      Eh bre : (((
      Kakav je to glumac bio, glumcina! Prvu predstavu sa njim koju sam gledala u JDP... Kolubarska bitka, po Cosicevom romanu "Vreme smrti"
      Igrao je Zivojina Misica.
      Pod kakvim sam utiskom bila samo.
      Uglavnom zbog njega.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Pokoj mu dusi.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Ovih dana sam ponovo gledao Mad Max: Fury Road, prvi put otkad je bio u bioskopu, i to dva puta u razmaku od dve nedelje. Prvo Black and Chrome edition pa sam sinoc na TV-u uhvatio color verziju. I dalje ne mogu da odlucim koja bolje izgleda. Mogu samo da kazem - puno srece bilo kome ko ikada pokusa da nadmasi ovo, po pitanju inteziteta, akcije, prakticnih efekata i da sve to isprati solidna prica... George Miller je presao igricu, lagano najbolji akcioni film ikada Steta samo sto se sad nesto sudi Warner Brosom, pa je nastavak (ili prequel) stopiran, valjda ce da se desi jednog dana.
          Last edited by s_hyperion; 15-05-19, 13:44.

          Comment


          • Da li je neko gledao ovaj Bad Times at the El Royale (2018)

            https://m.imdb.com/title/tt6628394/
            Zainteresovao me pre svega zbog fenomenalne muzike, ali je opicen s kroz, bio pre neko vece na tvu, bacila malo pogled...
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by zdravkelja View Post
              Ovih dana sam ponovo gledao Mad Max: Fury Road, prvi put otkad je bio u bioskopu, i to dva puta u razmaku od dve nedelje. Prvo Black and Chrome edition pa sam sinoc na TV-u uhvatio color verziju. I dalje ne mogu da odlucim koja bolje izgleda. Mogu samo da kazem - puno srece bilo kome ko ikada pokusa da nadmasi ovo, po pitanju inteziteta, akcije, prakticnih efekata i da sve to isprati solidna prica... George Miller je presao igricu, lagano najbolji akcioni film ikada Steta samo sto se sad nesto sudi Warner Brosom, pa je nastavak (ili prequel) stopiran, valjda ce da se desi jednog dana.
              Nesto najbolje sto sam pogledao u prethodnih x godina. Planiram uskoro opet. Definitivno jedan od najboljih akcionih filmova ikada. Koliko sam bio odusevljen od prve do poslednje scene. Vrhunski film!
              Sad si me smorio za ovo oko drugog dela, valjda ce se to resiti ubrzo.
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Gledaj Black and Chrome, jeste da je orginal ima sjajan color grading, ali je i ovo bas upecatljivo, to je verzija koju bi Miller pustio u bioskope da su mu dozvolili

                Originally posted by miloolja View Post
                Da li je neko gledao ovaj Bad Times at the El Royale (2018)

                https://m.imdb.com/title/tt6628394/
                Zainteresovao me pre svega zbog fenomenalne muzike, ali je opicen s kroz, bio pre neko vece na tvu, bacila malo pogled...
                Dobar je, gledao sam jos kad je izasao, a vidim da je bila premijera na HBO-u pre neki dan. Deluje kao nesto sto bi Tarantino rezirao
                Last edited by s_hyperion; 15-05-19, 13:57.

                Comment


                • Otisao je jedan od najboljih glumaca ovih prostora svih vremena. Covjek nemormalne emocije, glasa, stava i ekspresije. Glumacki bard koji je prevazisao tesko djetinjstvo, postao velicina, prava glumacka zvijezda, a ostao toliko normalan i stabilno na nogama. Kazu da se na prste jedne ruke mogu nabrojati pozorisni glumci koji su nakon predstava dobijali ovacije od 15 minuta. Misa Janketic je bio jedan od njih, maestralan glumac koji je mnogo veci i jaci trag ostavio kao pozorisni nego filmski glumac iako je ostvario ogroman uspjeh na televiziji. Ratno siroce, uzaasno teska mladost, a dostigao vrh sto se glume tice. Tih, skroman, nenametljiv privatno, ali zato u ulogama mocan i jak. Zivjeces vjecno legendo.











                  Pricao sam toliko puta o emisiji Bardovi teatra i kakva je sramota sto je nema na yt. Misi je kao pravom bardu glumista bila posvecena jedna emisija, to je jedna od najboljih i najzanimljivih emisija sa domacim glumcima ikad. Neponovljiv covjek. Satima ga mozes slusati i njegove price, dogodovstine iz mladosti. Nema jos ni emisije sa Ivanom kad je Misa gostovao, ali bice na yt brzo vjerovatno. U toj emisiji je dobio nevjerovatan aplauz, ovacije publike. Ljudi ponekad i kod nas prepoznaju prave vrijednosti. Rijetko ali desava se.

                  Ljudi kao Misa Janketic zive vjecno.
                  sigpic

                  Comment


                  • Mogu samo da se složim sa ovim što je Vladan napisao u vezi Miše.

                    Večna mu slava i hvala. Zbogom legendo.

                    Comment


                    • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Gledao sam to, ali sad cu ponovo. Kako je covjek odradio ulogu Agatona to nisu istine. Kakav je to glumac bio, kakav maestro
                        sigpic

                        Comment




                        • - Život nije stao, život teče dalje. To da život teče dalje smo mi koji smo ovde večeras i vi koji ste ovde pred nama, ali je svet stao, danas je stao i mi sa našim sa našim malim životima pred tim jednim svetom možemo samo da nemo gledamo šta je taj svet iza sebe ostavio i ime i prezime tog sveta je Mihailo Miša Janketić - rekao Cvetković.
                          Izbacio je RTS danas na svom zvanicnom kanalu

                          sigpic

                          Comment


                          • Robert Pattinson novi Betmen.

                            Odlican izbor.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Ko to bese?
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Sedrik Digori iz Hari Potera i glavni vampir iz Twilighta.
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X