Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gledao sam Dunkirk sinoc.
    Majke mi, hteo sam da prekinem jos na samom pocetku. Cim mi je Nolan u prologu objasnio da je "neprijatelj" potisnuo engleske i francuske vojnike do obale. Majke ti, sta kazes, "neprijatelj"? Ali koji? Da nisu opet zli Rusi mozda?
    "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

    Comment


    • "Phantom Thread"

      PTA mi je jedan od omiljenih rezisera, a DDL jedan od omiljenih glumaca...ali teska srca moram da priznam da je ovaj film jednostavno los.
      Razocarao sam se iskreno.

      Comment


      • Originally posted by Ljuba90 View Post
        "Phantom Thread"

        PTA mi je jedan od omiljenih rezisera, a DDL jedan od omiljenih glumaca...ali teska srca moram da priznam da je ovaj film jednostavno los.
        Razocarao sam se iskreno.
        auuuuu...zezaš da ne valja ničemu?
        sigpic

        Comment


        • Za par minuta na RTS 1 http://www.imdb.com/title/tt2121382/
          Nisam ga gledala.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Odlicna crna komedija.
            sigpic

            Comment


            • Zna se ko je gledao
              Imam ga cekiranog, nije to bzvz

              tt
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Heartbreak View Post
                auuuuu...zezaš da ne valja ničemu?
                Ono...DDL je dobar, al nista sad spec. Film nema nikakvu pozadinu ni poentu.
                Meni je bas bas los.
                Last edited by Ljuba90; 17-02-18, 22:44.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Za par minuta na RTS 1 http://www.imdb.com/title/tt2121382/
                  Nisam ga gledala.
                  Upravo odgledah film, ima zanimljivu ideju koliko smo sebični i gde je granica našem žrtvovanju za druge, ali čini mi se da nije dovoljno razrađena.
                  Film je teška psihološka drama, ne znam otkud nekome ideja da stavi da je i komedija, nema niti jednog komičnog momenta u filmu, ni klasičnog ni onoga što bi ga svrstalo u crnu komediju, zaista besmislica.
                  Sporedni likovi se takođe pojavljuju u filmu naoko bez previše smisla, turistkinja koja pored toga što ima porodicu ima prilično slobodne nazore i u skladu sa tim vodi život. U razgovoru glavne junakinje Ebe koja je privržena porodičnim vrednostima sa njom navodi gledaoca na pomisao da se Eba dvoumi da krene njenim putem, ali tako nešto se ne dešava.
                  Dalje, prijatelj koji je došao na zimovanje sa mnogo mlađom devojkom i koji su upoznati sa Ebinom moralnom dilemom nakon epizode u restoranu i sami dolaze do neke vrste preispitivanja, ali se takođe sa njima ne dešava ništa, nema epiloga.
                  Zapravo sve opisane stvari mogu biti uvezane da život može biti jedna kontrolisana lavina koja u jednom trenutku deluje katastrofično, ali na kraju se može završti nekom vrstom hepienda. Tako se može protumačiti i odlazak na porodično skijanje, tokom kojeg se Ebi gubi trag, a glava porodice ponovo to postaje njenim spasavanjem.
                  Kraj je prilično bizaran, ali poučeni prethodnim iskustvima možemo se osloniti nekad i na iznenadnu sreću, koju ipak ne vidimo na kraju filma. Mislio sam isprva da film ocenim sa 6/10, ali nakon promišljanja daću mu ocenu više, 7/10.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Bas mi je fino legao nocas. Preporuka.

                    http://www.imdb.com/title/tt2396589/

                    Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

                    Comment




                    • Juce sam pogledao ovo i odusevio sam se, drzi paznju citava dva sata i napeto do samog kraja. Sve preporuke!

                      Inace, u zadnje vreme sam pogledao 4-5 spanskih filmova i mogu reci da su odlicni!
                      Originally posted by maliajnstajn
                      Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                      Comment


                      • Call Me by Your Name - Skrivena ljubav.

                        Još jedan masterpiece prevod.
                        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Upravo odgledah film, ima zanimljivu ideju koliko smo sebični i gde je granica našem žrtvovanju za druge, ali čini mi se da nije dovoljno razrađena.
                          Film je teška psihološka drama, ne znam otkud nekome ideja da stavi da je i komedija, nema niti jednog komičnog momenta u filmu, ni klasičnog ni onoga što bi ga svrstalo u crnu komediju, zaista besmislica.
                          Sporedni likovi se takođe pojavljuju u filmu naoko bez previše smisla, turistkinja koja pored toga što ima porodicu ima prilično slobodne nazore i u skladu sa tim vodi život. U razgovoru glavne junakinje Ebe koja je privržena porodičnim vrednostima sa njom navodi gledaoca na pomisao da se Eba dvoumi da krene njenim putem, ali tako nešto se ne dešava.
                          Dalje, prijatelj koji je došao na zimovanje sa mnogo mlađom devojkom i koji su upoznati sa Ebinom moralnom dilemom nakon epizode u restoranu i sami dolaze do neke vrste preispitivanja, ali se takođe sa njima ne dešava ništa, nema epiloga.
                          Zapravo sve opisane stvari mogu biti uvezane da život može biti jedna kontrolisana lavina koja u jednom trenutku deluje katastrofično, ali na kraju se može završti nekom vrstom hepienda. Tako se može protumačiti i odlazak na porodično skijanje, tokom kojeg se Ebi gubi trag, a glava porodice ponovo to postaje njenim spasavanjem.
                          Kraj je prilično bizaran, ali poučeni prethodnim iskustvima možemo se osloniti nekad i na iznenadnu sreću, koju ipak ne vidimo na kraju filma. Mislio sam isprva da film ocenim sa 6/10, ali nakon promišljanja daću mu ocenu više, 7/10.
                          Meni je Force Majeure/ Turist (2014) ok. Volim drugačije koncepte, scenarija, kamere , volim spore fimove (ne sve, naravno), a posebno skandinavsku kinematografiju. Ali definitivno je potrbeno bilo nešto više da bi fim bio bolji, da ne kažem odličan.

                          Moja analiza je malo drugačija. Život se u suštini svodi i na to da nikada ne znamo pored koga živimo, kakva je tačno osoba pored koje se budimo, čak ni posle mnogo godina suživota, pa i onog već čuvenog "prošli smo mnogo toga zajedno". Možda ne vidimo, možda ne želimo da vidimo, manje važno, a često neki bizaran i nenadani digađaj (ili osoba) otkrije nas i ogoli... i nekako po pravilu drugu stranu razočara onim što vidi, koja je do juče mogla da se zakune u svog partnera. Samo jedna stvar, jedan događaj, jedna (treća) osoba i kraj. Mada do njega i ne mora doći, ali neka promena, preokret, pokajanje, mora svakako.

                          Dokle god je Tomas poricao, a kasnije se branio da je bio nerezonski sebičan i da je samo na sebe mislio u trenucima opšte opasnosti po život, kada je gonjen nagonom za pukim preživljavanjem samo svoju glavu spašavao, a ostavio decu i ženu, dotle je nailazio na Ebinu u početku prećutnu osudu i neprihvatanje, a kasnije kako je netrpeljivost i jaz između njih rasla, pre svega zbog saznanja na šta je pater familias sposoban, ona počinje da pokazuje i otvoreno neprijateljstvo.
                          Ali čim je on doživeo onaj mali nervn slom, pa Ebi priznao da je mnogo puta lagao i varao, čak i decu u društvenim igrama i da ne voli mnogo sebe zbog toga, ne voli ono što vidi, oseća, dolazi do zaokreta. Sutradan Eba, privržena majka i supruga, koja osuđuje i ne razume dvostruki život svoje prijateljice, vidno raspoložena sa decom i mužem odlazi na skijanje u gustu maglu gde se prst pred okom ne vidi, verujući Tomasu da zna šta radi i da je potrebno da ga samo prate, jer staza je obeležena. Naravno, "omogućava mu" i totalno iskupljenje. Meni je sve to ok.

                          I na Tomasovog drugara sa mlađanom devojkom, takođe se prenosi celokupna situacija, vrlo slična, jer bivaju možda i nesvesno uvučeni u ceo problem.

                          Ima dosta i simoblike: lavina, ona neobična dečija cika, kontolisane eksplozije po Alapima (da bi sprečile te iste lavine), kao i Vivaldijevo "Leto" koje neprekidno najavljuje neku dramatiku.

                          Realna životna priča o muško-ženskim odnosima... mada mi definitivno tenzija u poslednjoj sceni nije baš najjasnija.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Ne bi bilo nikakva greska da je laznim/namjestenim spasavanjem majke zatvorio film.
                            Na kraju, instikt ljudskog prezivljavanja provucen kroz dvije skroz razlicite situacije.
                            Nerijetko dugi kadrovi, u vecini slucaja stacionirana kamera, prelijepa fotografija, jaki dijalozi, i sve to zaokruzeno Vivaldijem, daju jak pecat filmu.
                            Jedno veliko putovanje kroz ljudsku psihologiju, izmedju ostalog.

                            Jedna odlicna Franduska serija: Le Bureau des Légendes.
                            sigpic

                            Comment


                            • Bilbordi trijumfovali i na Britanskim oskarima...

                              E sad, jedna zanimljiva stvar...za najbolji strani film proglašen je The Handmaiden, meni najbolji film 2016....nije mi jasno kako film iz 2016 dobije nagradu za 2017 A nominovani su bili i Elle i The Salesman takodje iz 2016, kao i Loveless iz 2017 Baš čudno, ali drago mi da je neko nagradio maestralni Handmaiden...
                              Last edited by Heartbreak; 19-02-18, 21:10.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Heartbreak View Post
                                Bilbordi trijumfovali i na Britanskim oskarima...
                                Baš malopre odgledah. Očekivao sam da će mi biti fantastičan i opravdao je očekivanja. Martin McDonagh mi je definitivno garancija za dobar film. Frances McDormand i Sam Rockwell sabili. Dijalozi (i monolozi) vrhunski, standardno poremećeni karakteri uz kvalitetan razvoj istih. Sve pet.
                                Nadam se da će pokupiti i nekoliko Oskara.

                                Comment

                                Working...
                                X