Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Erice, mesas bracu Nolan.Kristofer Nolan nema nikakve veze sa Westworldom, nego njegov buraz Dzonatan Nolan koji je zaduzen za scenario( kod svih filmova njegovog starijeg brata je saradjivao sa njim u tom segmentu).Jedino nije pisao scenario za Following i Memento.Uz to on je napisao scenario za seriju Person of Interest, ali to znam da sigurno nisi gledao.Njegov brat je vise u tim vodama i aktivniji je u tom polju u odnosu na Kristofera.

    Comment



    • Radnja se vrti oko srednjoskolca Venjamina koji postaje verski fanatik i svojim ponasanjem utice na okolinu i celu skolu. Za svaki svoj postupak se poziva na citat iz Biblije. Njegov verski fundamentalizam dovodi kako do komicnih, tako i do krajnje ozbiljnih situacija. Jedina osoba koja mu se suprostavlja je njegova nastavnica biologije i ateista, koja i sama poseze za Biblijom u nadi da ce uspeti da ga urazumi.

      Dobar film sa zanimljivim pristupom i pricom, odlicnom glumom, mada malo slabijim scenariom i preterivanjem na pojedinim mestima. Takodje, predstavlja kritiku crkve i njenog sve veceg uticaja u ruskim institucijama (Putin je pre nekoliko godina doneo zakon po kojem je veronauka obavezna u svim drzavnim skolama; Putin cak i visi na zidu zbornice ). Reziser Kiril Serebrenjikov ocigledno voli long take koji koristi u vecem delu filma.
      Na ovogodisnjem FEST-u film je osvojio nagrade za najbolju reziju, najboljeg glumca i najbolji film u internacionalnoj selekciji.
      Last edited by Mr. Wolf; 26-03-17, 18:34.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Originally posted by l1m4r View Post
        Najveca mana Betmena je sto ga Aflek glumi..
        Pa to sam i ja mislio pre ovog BvS filma, ali je zapravo bio najprijatnije iznenadjenje i posle duzeg vremena najbolji Batman kojeg sam gledao, pravo olicenje onog Dark Knighta, pravog comic book lika. Dobar je bio Bale, ali to je neka skroz drugacija verzija koja i nema neke veze sa stripom.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Meni jedino bezveze glas Aflekovog Betmena.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Originally posted by Ricma View Post
            Erice, mesas bracu Nolan.Kristofer Nolan nema nikakve veze sa Westworldom, nego njegov buraz Dzonatan Nolan koji je zaduzen za scenario( kod svih filmova njegovog starijeg brata je saradjivao sa njim u tom segmentu).Jedino nije pisao scenario za Following i Memento.Uz to on je napisao scenario za seriju Person of Interest, ali to znam da sigurno nisi gledao.Njegov brat je vise u tim vodama i aktivniji je u tom polju u odnosu na Kristofera.
            Hvala ti sto brines ali budi bez brige, ne mesam nikog. Jasno znam ko je ko od brace Nolan, samo sam Westworld spomenuo (to je slucajnost, da je Dzonatan Nolan upleten) jer mi je jedna od najvecih mana doticne serije to odsustvo emocije/duse o cemu sam vise puta pisao. Pa sam samo Vladanu odgovorio na tu tematiku, a kazem ti slucajnost je da je Nolanov brat upleten u WW.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              A da ne pricam koliko je po meni daleko od Istvuda, Fincera, Linca npr. Nolan je pod jasnim uticajem Mana, koji ce napraviti spektakl, ne, koji garantuje spektakl i marketinski uspjeh, ali kao reziser umjetnik sigurno nije blizu vrha.
              Linc nije komercijalni reditelj, ne mozes ga porediti. Naravno da je Linc bolji, Linc je tata za mnoge vece baje od Nolana.

              Elem, ajde da krenem od Fincera. Njih dvojica su po mnogo cemu jako slicni reditelji, ali mi se cini da je Dejvid nekonstaniji. Veliki usponi (7, Fight Club i Zodijak) i veliki padovi (BB, Gone Girl...). Ajde necu da mu uzimam za zlo Alien3 i Sobu panike. Meni je Fincer drag reditelj, pored pomenuta 3 filma volim i Social Network. Samo mislim da je Nolan konstantniji ili ako hoces bolje zna sta moze i ne iskace mnogo iz toga i drzi se sigurice u kojoj vlada.

              Istvuda nesto licno ne mirisem i osim Caplina/Kitona/Velsa retko su ti transferi iz glumackih u rediteljske vode donosili iole sta pozitivino. Bukvalno bih za Istvuda mogao da citiram Bicija sta je rekao za Nolana da je brda precenjen. Ali ogradjujem se da je tu pristuan subjektivan osecaj i mogu da razumem da se on svidja ljudima. Meni ne. Od toliko silnih filmova koje je rezirao samo mi se dopadaju Mistik River i Bird. Da napomenem da ga nakon Gran Torina i ne pratim vise.

              Znaci samo da bude jasno, ne mislim ja da je Nolan neki bitan faktor. U siroj slici filma on je nebitan lik. Ja sam ga lepo ogranicio na komercijalne studijske reditelje i mislim da je u svim tim okvirima koji postoje u takvom radu on nakon Vilneva najvkvalitetniji.

              Sto se Cazala tice, on je jos klinja. Polako. Ima 2 filma. Ne kazem da nece biti bolji od Nolana/Fincera, ali njega tek da razmatramo jos kada snimi minimum 2 filma.
              sigpic

              Comment


              • Bici, u koliko mislis da je Nolan uradio Dankerk bez majndfakova, grdno se varas. Ni jedan njegov film ne moze bez toga.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                  Meni jedino bezveze glas Aflekovog Betmena.
                  A meni rupica na bradi
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Bici, u koliko mislis da je Nolan uradio Dankerk bez majndfakova, grdno se varas. Ni jedan njegov film ne moze bez toga.
                    Rekoh vec, nemam problem sa tim ako on taj majndfak ne pretvori u poentu celog filma.
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Izasao torent za, Na Mlecnom putu

                      https://thepiratebay.org/torrent/174...2016.720p.x264.[By_ExYu-Subs]
                      sigpic

                      Comment


                      • Office Christmas Party

                        Nije smijesan, ali da proleti manje od dva sata, svakako.

                        All Nighter

                        Meni smjesniji od OCP i isto proleti tih sat i 40-ak minuta, Simons standardno objasnjava s glumom, iako je ovo laganica od filma taj covjek je izvanredan.

                        Bokeh

                        Vrlo zanimljiva ideja kraja svijeta, vizuelno sjajno odradjeno, ali egzekucija prilicno traljava, previse fokusa na neke nebitne stvari u takvom okruzenju, a opet sigurno zasluzuje bolju ocjenu od one koju ima na IMDB, iako je film uzasno spor, meni to nije predstavljalo problem. Island je prelijep, ali mislim da su previse isli i da snime sve te predjele, ovo mu dodje kao neka reklama Islanda sa tom unutrasnjom borbom koju vode momak i djevojka

                        Spoiler
                        kad su sami na svijetu
                        sigpic

                        Comment


                        • Extra je što će ponovo biti Gvozdeni čovek u filmu

                          Comment


                          • Originally posted by Lord Aleksa View Post
                            Extra je što će ponovo biti Gvozdeni čovek u filmu

                            Samo je jedan Spajdi.

                            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                            Comment


                            • Jesam dobro video? Kiton glumi u Spajdermenu?
                              Iron Man ce biti u filmu naravno, Stark je Parkerov mentor i ucitelj.

                              Jeste Kiton i to Vultura glumi jbt. Ali ovo je neka robo verzija Lesinara.
                              Last edited by Sandugp; 28-03-17, 16:56.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                I imas Tobija Stivensa, pozorisnog glumca koji nevjerovatno glumi, koji dominira svakom scenom bukvalno.
                                Kako si to nekako rekao, kao da su pozorisni glumci inace mlaki. Vazda se pozoriste smatralo vrhom glume, dok su serije imale najslabije glumce(sto danas nije slucaj). Kevin Spejsi i dan danas glumi u pozoristu, Al Pacino je do pre 10 godina bio redovan na Brodveju.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X