Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I najgori Betmen film.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Realno ovaj Betmen nije ni prići Bejlovom. Mada i Bejl je postavio mnogo visoku granicu teško da može bolji Betmen serijal od njegovog da se napravi.
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Sto se tice glavne uloge, to je naravno do Bejla, ali so se tice samog serijala od tri filma tu najvece zasluge idu Nolanu.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Iako mislim da je Nolan brda precenjen, i da ce se kao reziser iistrositi do kraja u naredna 2-3 filma, moram priznati da je obrnuo igricu sa Betmenom. Nikad bolji superherojski filmovi nisu snimljeni.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Upravo sam upalio da skidam The Dark Knight , nisam ga dugo gledao
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • Originally posted by bici View Post
              Iako mislim da je Nolan brda precenjen, i da ce se kao reziser iistrositi do kraja u naredna 2-3 filma, moram priznati da je obrnuo igricu sa Betmenom. Nikad bolji superherojski filmovi nisu snimljeni.

              Comment


              • Gleda mi se neka komedija.
                Preporuke ?
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by Scouser View Post
                  Nemoj smajlije, pojasni. Pitanje i za ostale, kakvo misljenje vi imate o Nolanu?
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Nije meni Nolan top reziser, ali je vrhunski editor. Ima on dosta reziserskih propusta koje fino maskira tim iznenadjenjima i otvorenima krajevima, previse na to ide, i nije bas da mu filmovi imaju dusu, matematicki su izuzetni, ali srca bez. Ipak on pliva tamo dje je najjaci i to odlicno radi. Zato mu je svaki film uspjeh i tako ce biti i ubuduce.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by bici View Post
                      Nemoj smajlije, pojasni. Pitanje i za ostale, kakvo misljenje vi imate o Nolanu?
                      Trenutno drugi najbolji holivudski (komercijalni) reditelj. Prvi je Denis Vilnev.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Nije meni Nolan top reziser, ali je vrhunski editor. Ima on dosta reziserskih propusta koje fino maskira tim iznenadjenjima i otvorenima krajevima, previse na to ide, i nije bas da mu filmovi imaju dusu, matematicki su izuzetni, ali srca bez. Ipak on pliva tamo dje je najjaci i to odlicno radi. Zato mu je svaki film uspjeh i tako ce biti i ubuduce.


                        Vise duse nego ceo Westworld.

                        edit. Ali se slazem sa Bicijem da mu je karijera mozda u blagom padu i da postoji sansa da se istrosi uskoro. Meni je Interstelar vec bio nagovestaj pada, videcemo Dankirk i recimo sledeci film.
                        Last edited by ExEric; 26-03-17, 14:39.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Ima on dosta reziserskih propusta koje fino maskira tim iznenadjenjima, i nije bas da mu filmovi imaju dusu, matematicki su izuzetni, ali srca bez.
                          Upravo.

                          Memento, prestiz, inception i interstelar, svaki losiji od prethodnog. Nolan vara ljude i jako je dobar u tome. Bukvalno te tera da lupas glavu i razmisljas o filmu koji on prica na jedan, uvek jako komplikovan nacin i tako ti izvlaci svu paznju. To nije svrha filma, bar ne za mene.

                          Naravno, ne kazem ja da je on los reziser, jedan je od boljih iz novog talasa, ja ga vidim kao novog Spilberga(za sada klasu ispod), blokbaster monstruma, ali ga ljudi previse cene.

                          Interstelar je bas lepo prikazao nedostatak kreativnosti i noviteta. Recept je bio isti kao i u Insepsnu, donekle i u Mementu i Prestizu. Imas komplikovanu radnju, ispricanu na jos komplikovaniji nacin, i kao slag na tortu, majnd fak na kraju zbog kog svi cupaju kosu sa glave. Svaki njegov tvist na kraju je sjajan, ali ako je tvist tu da bi popunio rupe scenarija i rezije, i postoji samo sa tom svrhom, onda je to problem.

                          Uzmimo Linca za primer, filmovi su mu jako komplikovani, krcati simbolizmom delom prikazanim kroz pricu, a vise od toga, prikazanim kroz slikovito izlaganje bez ikakvih reci, zahtevaju analizu koju gledalac svojevoljno sprovodi. Nolanovi filmovi sami sebe objasnjavu, a kroz taj proces vuku i tebe kada Nolan razbije pricu na paramparcad i napravi slagalicu od scenarija, a mi kao znatizeljna bica, naravno da zelimo da tu slagalicu sklopimo. Uz analiziranje Lincovih filmova, naucio sam mnogo toga o filmu, dok me analiziranje Nolanovih filmova samo ucilo o samom napisanom svetu u koji me uveo.

                          Ne znam, ja to tako vidim. Ako odgledate par puta neki njegov film, i do tancnina skapirate radnju, hocete li ga gledati opet? Ja ne. Da uzmem Gudfelas ili Raging Bull kao primer. Ja sam ta dva filma odgledao bar po 6-7 puta, mogu i danas vrlo rado opet da ih pogledam, gledacu ih i za 20 godina. Ali ne vidim poentu da gledam vecinu Nolanovih filmova opet.

                          Betmene bih mogao opet da gledam, to je vec neka druga prica, tu je bas ubo. Uspeo je da te zadrzi na trenutnom intelektualnom i mentalnom nivou, a da i dalje uzivas u filmu. Dok je recept za uspesnost takvih i slicnih filmova uvek bio da nateras gledaoca laganom tranzicijom da udje u neki deciji svet u kom bi on prihvatio nebuloznu pricu zarad spektakla i uzivanja. Nolan je sve to digao na visi nivo.

                          Ali ne vidim da ce ljudi koji su sve ovo ostalo do sada gledali, i dalje cupati kosu sa glave nakon sledeca 2-3 filma po istom receptu.

                          Mlad je on i dalje, moze da okrene pricu u svoju korist, ne sumnjam da ima kapacitet za to, ali ne vidim da ce to uraditi.

                          Ima prvu cistu pricu da isprica nakon dugo vremena. Bez sci fi-a, bez majndfakova. Drugi svetski rat, Dankerk. Videcemo kako ce se snaci.
                          Originally posted by Dekinjo
                          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                          Originally posted by La Jugoslavia
                          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                          Comment


                          • Precenjen reditelj, ali to je nuzno zlo kao i kod svake nove pojave u poslednje vreme.Uopste ne sporim da je jedan od najboljih rezisera od mladjih narastaja.Mislim da je ispucao majndfak foru koji je bio njegov glavni trejdmark i verujem i ja da ce brzo da se ''potrosi'' kao reditelj.Tako da manje-vise delimo slicno misljenje.Ratni filmovi kod mene su jedan od najneomiljenijih zanrova, ako tu uspe da me odusevi, svaka mu cast.Sci-fi mi svakako vise lezi kao zanr, pa opet sa Interstellarom nije uspeo u tome.

                            Comment


                            • Originally posted by Erik View Post


                              Vise duse nego ceo Westworld.

                              edit. Ali se slazem sa Bicijem da mu je karijera mozda u blagom padu i da postoji sansa da se istrosi uskoro. Meni je Interstelar vec bio nagovestaj pada, videcemo Dankirk i recimo sledeci film.
                              Seriju i film ne posmatram na isti nacin, a WW je takva vrsta serije i prica o robotima, mada meni i tu dovoljno emocija ima, e sad ima li duse je stvar licnog shvatanja. Ne hejtujem ja Nolana, stavise izuzetno ga cijenim, ali da mislim da je kompletan reziser nije, meni je Cazal daleko, ali bas daleko ispred njega. A i on tek treba da se pokaze u nekom drugom zanru, medjutim nacin na koji prica pricu, kako je vodi i koliko srca unosi je mnogo bolje od Nolana.

                              A da ne pricam koliko je po meni daleko od Istvuda, Fincera, Linca npr. Nolan je pod jasnim uticajem Mana, koji ce napraviti spektakl, ne, koji garantuje spektakl i marketinski uspjeh, ali kao reziser umjetnik sigurno nije blizu vrha.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ima Nolan mnogo kapaciteta, dovoljno je videti sta je do sada radio. Medjutim, kad mu pogledas sva dela kao celinu, izgleda jednodimenzionalno. Neke stvari je previse isforsirao. Dankerk mu je prelomna tacka. Tu cemo videti moze li izadji iz kolotecine ili je vec doziveo svoj vrhunac. Meni vuce na ovo drugo ali nikad se ne zna.

                                Inace, evo jednog prastarog Nolanovog kratkometraznog filma koji ga savrseno opisuje kao rezisera, mada bi vam bio mnogo impresivniji da ste ga gledali pre 10-15 godina:

                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X