Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako su mi neslavno završile moje divne recenzije moram da dam još jedan mali osvrt na LaLaLand , pošto je aktuelno... sada sa distance i posle odgledanih još nekih filmova.

    I dalje je sladak, lepršav, pun divnih boja, detalja, muzike, krasi ga odlična scenografija i pre svega moja sentimentalnost, jer sam kao dete gutala mjuzikle (al da se ne ponavljam iako je nestao post)...
    Onako baš film feel good... i ništa više od toga.

    Mislim da nisam onda pominjla, ali imresivna je prva scena u onom saobraćajnom kolapsu, ako se ne varam iz jednog kadra snimljena. Između njih dvoje ima neke hemije ili da budem preciznija... oni se zapravo odlično dopunjuju, jer im je ovo koji zajednički flim... treći-četvrti?
    No, igrački i to čuveno stepovanje, ne bilo koje igranje, kao i vokalne mogućnosti su im baš tanke, njene pogotovu, ali zato je Rajan za potrebe ovog mjuzikla naučio da svira klavir .. takve stvari me me uvek oduševe.

    Last edited by miloolja; 26-02-17, 08:26.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Sinoć sam odgledao Lalaland.
      Drago mi je što se konačno netko pokušao vratiti filmu kao nečemu izvornom, onome što je i napravilo film umjetnošću. U prvom redu glazba, kostimografija i sl.
      Nisam baš fan plesanja i pjevanja, mjuzikla općenito, ali me je ovaj film jučer oduševio. Možda baš i iz tog razloga što su danas ovakvi filmovi rijetkost, nešto totalno zaboravljeno.

      Pogledao sam uglavnom sve nominirane za Oskara ove godine, danas ću pogledati Denzu u Fences, i dovršiti Manchester.
      Ove godine je tanak Oskar pravo.

      P.S
      ne znam šta je bilo sa forumom, ali evo vidim da se vratilo na staro sve, pa neću ni pitati

      Comment


      • Jutros gledao "Noć vještica-20 godina poslije". 10 puta izbode Mikea nožem, nabije mu sjekiru u grudi i njemu ništa...

        "I love to speak with Leonard
        He’s a sportsman and a shepherd
        He’s a lazy bastard
        Living in a suit ."
        Leonard Cohen

        Comment


        • Odgledao Fences juce... Vrlo dobar film, Denzel odlican kao i ostatak glumacke ekipe.
          Gledao sam i La La Land, takodje vrlo dobar.

          Comment


          • Sinoc na FEST-u gledao Nocturnal Animals u fontani na NBG. Nisam znao da je bioskop renoviran, sasvim to lepo izgleda. Prepuna sala bila, cak ubacene i dodatne stolice sa strane. E sad, na pola projekcije nestao je titl, film je prekinut na kratko, pokusali sa da isprave greku ali usledilo je obavestenje da ce film do kraja biti bez titla Sreca pa nisam gledao neki francuski

            E sad, sto se filma tice, ostao sam bas zatecen. Ambiciozno, kreativno, specificno i neobicno. Vizuelno razbio, a scena i pozdna igraju jako bitnu ulogu u razumevanju svega, iako je u par navrata bas umeo da zaluta. Pratimo tri price, a svaka je kao zaseban mali film koji tera na razmisljanje i novo analiziranje filma. Zahteva ozbiljnu paznju i fokus na sve tri price, jer ako se to ne uradi postoji mogucnost da budete razocarani i zbunjeni.
            Svideo mi se sam nacin pripovedanja price, jer se Ford vise trudio da komunicira slikama nego recima, covek je modni kreator i bas se vidi ta crta kreativnosti, stila i ukusa. Nije mi se svideo kraj price unutar romana, sama zavrsnica odradjena malo traljavo i brzopleto. Mozda i glavni razlog da mi film ne bude bas bas dobar.
            Sto se glumaca tice, ne treba trositi reci na Amy Adams, Dzilenhala i Majkla Senona. Odlicno sve to odradjeno

            Kada sumiram sve, zadovoljan sam vidjenim. Jedna jaka 8-ica.

            Veceras na Moonlight. Posle Boyhooda najbolje kriticki ocenjen film....aj da vidimo...
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by luka View Post
              Ove godine je tanak Oskar pravo.
              nikad bolji u makar zadnjih 5,6 god po meni, ne znam po cemu je tanak

              Pogledajte Split, strasno dobar film, malo tezak za gledat ali jake scene
              Last edited by Mrkela; 26-02-17, 19:58.

              Comment


              • Neverovatno koliko tih dobrih filmova od prošle godine imaju negde temu vezanu za decu ili se neki problem oko njih provlači ili se zapravo sve vrti oko dece. I generalno ko ih nema, ko ih nije odgajao, ko nije emotivno slab na njih, mogu bitne stvari i detalji da mu promaknu.... ili može suštinska emocija da mu bude slabija.

                Odgledala sam Arrival. Odličan film, baš negde duboko dira, totalno drugačiji od dosadašnjih sci-fi blokbastera... gde vanzemaljci ne nepadaju, ne ugrožavaju, već žele da pomognu i ujedine (naravno glavni negativci u pokušaju Rusi i Kinezi ).

                Baš mi se dopao, a pored tih neverovatnih osećanja koje može samo dete da probudi, postavlja se i jedan ključni problem savremenog čoveka... da li znamo da komuniciramo među sobom i koliko pogrešno možemo da shvatimo jedan drugog? I kao kulminacija i epilog... koliko velika posledica može da proistekne iz takvog nerazumevanja.

                A da znamo kakav će dan biti sutra... da li bi promenili nešto?

                Obožavam ovakve filmove.

                I apsolutno vredi i treba pročitati Stories of your life and others - Ted Chiang koja je izdata još 2002. a eto tek od prošle godine dostupna i nama, jer po jednoj od osam priča, istoimenoj kao i naslov, napisan je ovaj scenario, po kome se Viln(j)ev divno poigrao.
                Last edited by miloolja; 26-02-17, 20:17.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • To je znaci troje u klubu. Ja, Ljuba i Olja .

                  edit. Nisam imao pojma da je ovo prevedeno. Sutra pod tackom obavezno jurim do bilo gde da kupim.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ja sam odgledala samo Arrival i Lion, pa mi je bilo glupo da glasam u onoj temi, ali su mi ova 2 odlicna.
                    Iako se u Arrivalu naslute neke stvari i daleko pre kraja budu dosta toga jasno, ipak natera na razmisljanje i to zestoko...tj. makar je mene
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Meni utoliko više ovaj film i ima draž... naslućuješ, znaš... a opet te i tera na razmišljanje i dopada ti se na kraju. To je retko spojivo.

                      Šta bi ti Eriče bez mene.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Ode Bil Pakston

                        Spoiler


                        Pamticu ga po Frailty-ju, A Simple Plan-u, Apolu 13 i naravno po ovom kultnom filmu i jos kulntijoj sceni.

                        RIP

                        sigpic

                        Comment


                        • Pogledao Moonlight. Dobar je film, nema sta, ali mene nije nesto previse dotaklo. Generalno, ne mogu da kazem da je nesto lose odradjeno i da mu nadjem manu. Mnogo je bolji nego sto sam mislio, jer iskreno, bio sam malo skeptican pre pocetka. Vredi pogledati
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Erik View Post
                            To je znaci troje u klubu. Ja, Ljuba i Olja .
                            Ja ga gledao jos pocetkom decembra u bioskopu i manje-vise Olja je napisala sve sto ja i mislim samo sto je meni mrsko da pisem.Ne moze film da mi se ne svidi i da je na trecem mestu(tj osmom jer ima 5 mesta prazno) nominovanih za Oskara.

                            Edit:Smor

                            You must spread some Reputation around before giving it to miloolja again.
                            Last edited by Ricma; 27-02-17, 01:51.

                            Comment


                            • ....
                              Last edited by Heartbreak; 27-02-17, 05:17.
                              sigpic

                              Comment


                              • Fantastic Beasts and Where to Find Them Bluray.

                                http://extratorrent.cc/torrent/54794....AAC-ETRG.html
                                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                                Comment

                                Working...
                                X