Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Heartbreak View Post
    Veceras gledao po ko zna koji put Cinemu Paradiso defintivno, moj omiljeni film
    Dugo vec odlazem gledanje i ovo je definitivno znak da treba da ga odgledami hocu. Cenim tvoj ukus
    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

    Comment


    • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
      Dajte ljudi neke drame. Ciste drame poput Closer, Little White Lies, Blue Valentine, bez ikakvog nasilja, fantastike itd, moze malo komedije ili romantike.
      Last edited by Duka; 27-01-14, 08:23.


      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
      sigpic

      Comment


      • http://mondo.rs/a656212/Zabava/Film/...m-Sramota.html

        Comment


        • Prebio bi njega De niro

          Comment


          • Originally posted by Duka View Post
            Gledao, cak se secam da je Apa napisao za Garden State da ima fenomenalan soundtrack.
            Ali svidja mi se preporuka.
            sigpic

            Comment


            • da soundtrack je izvrstan!Pa da..to je stariji film,cudilo bi me da ga nisi gledao
              Ja sam pogledao juce Wolf-a.Uzivao sam! Samo....ona situacija na jahti,kad ih gutaju talasi,a onda slijedi neka 'spasilacka ekipa' i oni su na sigurnom..bizarno malo


              Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
              sigpic

              Comment


              • Boli ga k*rac. Makar je prirodno ostario, a ne kao Sly koji se operisao, zatezao i koji se i dalje kljuka hormonima rasta kako bi ostao u jednom dijelu. Svaka mu cast za ono sto je bio dok je bio mladji, ali sad je karikatura

                Sve mi je jasno kad je morao da se tetovira da sakrije one spagete

                Comment


                • Gledao ko? http://www.imdb.com/title/tt0390384/

                  Comment


                  • The Secret Life Of Walter Mitty je verovatno i najvece razocaranje sezone.
                    Citav koncept filma se raspada vec nakon uvodnih pola sata, sto zbog manjka
                    konzistentnosti, sto zbog nemogucnosti Stillera da se poveze sa ulogom.
                    Mada dosta toga objasnjava i cinjenica da je on sam i potpisnik rezije filma.

                    Film ni jednog momenta ne pokusava da napravi konekciju sa gledaocem, vec ga
                    ignorise u vecem delu, praveci pricu vecom nego sto to ona u stvari jeste.
                    Tako da ustvari nikad ne prelazi neku granicu osnovne simpatije, jer nema
                    pokretacku snagu, neku osnovnu iskru ili pak vezanost za likove. Posle prvog
                    sata je potpuno svejedno sto ce se desiti sa glavnim likom, jer je outcome
                    unapred poznat. Potenciranje na inspirativnosti, zapravo radja kontraprodukt
                    usiljenosti smatrajuci sebe vecim nego sto to zapravo jeste.

                    4/10
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • U tri dana odlgedah 3 "velika" filma. I onaj od koga sam najvise ocekivao najvise razocarao..

                      Wolf..
                      Leo je stvarno prejaka glumcina(kako odglumi ono sve?!), i samo reci hvale imam za njega. Promene ponasanje, face, gestovi, covek je nenadjebiv! .
                      Ali me je cela prica
                      Spoiler
                      konstantnog smrkanja kokaina, tabletica smara, najiskrenije. deo kada nastavi da vara smorio me do kraja.

                      Mnooogo vise sam ocekivao, mozda sam izgoreo pod utiskom, jer sam na 10 strana cuo da je film predobar. Mozda i jeste ali sam ja ne znam ni sam.. Moracu da ga ogledam za par meseci ponovo pa da vidimo. Od 3sata koliko traje, prvih sat vremena je fenomalno posle toga me malo zamara.. spoiler.

                      Rush.
                      Predobar!!!! Nisam ljubitelj F1, nisam znao previse o prici, a po zavrsetku filma u 2 ujutru sam poceo da guglam da saznam vise o njima.. Nisam to ocekivao, ocekivao sam da ce biti prenabudzen, a uospte nije. Nekako mi je realan, dobar. Ocekujes epski kraj ko zna sta, a u stvari dobijes najbolji moguci. Bar meni.

                      I za kraj Her.
                      Apa ...Preturam po mozgu pokusavajuci da pronadjem kad me je poslednji put film ostavio zatecenog poput najnovijeg ostvarenja Spike Jonzea. Ima, tu i tamo, pojedinih primera, vise nekih refleksija, ali realnost kojom Jonze oslikava ne toliko daleku buducnost je besprekorno zadivljujuca, a u isto vreme zastrasujuca. Rekao bi da je neki vid te buducnosti prisutan u nasoj sadasnjosti, i to u vecoj meri nego sto bi ljudi zeleli da priznaju. Tako da Jonze ne ide toliko daleko u kreativno-vizionarskom smislu, koliko u pracenju tendencija, i hronoloskom sagledavanju cinjenica gde smo bili pre dvadesetak godina, a gde smo danas.

                      Nakon odgledanog filma, jasno je da ne postoji tu neki velik manevarski prostor za kreiranje drugacije buducnosti, vec je samo pitanje individualnog pristupa tehnologiji i upotrebi iste. Na kraju krajeva, situaciju ne treba posmatrati jednodimenzionalno, vec je shvatiti kao most izmedju onog sto je bilo i onog sto je neminovno. U tome Jonze uspeva gradeci prefektnu narativnu strukturu, savrseno konstruisanu do najsitnijeg detalja kroz ispreplitan razvoj likova i price, tako da nam je prakticno jasno u kom pravcu ce se film razvijati, ali opet s nestrpljenjem iscekujuci svaki naredni kadar. U minimalistickom pristupu, manji broj protagonista nego sto je to uobicajno, nam stavlja do znanja da gotovo svaki karakter u filmu ima svoju funkciju, te je podredjen stvaranju jos jaceg utiska glavne price.
                      Citao sam ovo sto je napisao, sada sam ga odlegao, citam ponovo, i samo o tome razmisljam..

                      Nikad bolje uradjen "futuristko-minimalsticki film" ako mogu to da kazem. Jednostavno te tera da razmisljas.
                      Mogao bih sledecih 6 meseci da pricam o filmu, buducnosti, svemu tome, odnosima ljudi prema tehnologiji, vestackoj inteligenciji ali necu.

                      Joaquin Phoenix, kako odglumi covek!? ...

                      Moram reci Api da je pogresio ocenu..

                      12/10


                      Ko nije gledao Her jednostavno mora..
                      Last edited by l1m4r; 27-01-14, 22:33.
                      Originally posted by Vladan
                      SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                      :vinjaksmajli:

                      Comment


                      • http://www.imdb.com/title/tt1979320/?ref_=nv_sr_1

                        Auuuu koliko me film odusevio
                        Za ovu dvojicu sam cuo, ali nisam znao nista o njima i njihovom rivalstvu.

                        Perfektan film od pocetka do kraja. Probudio je neke emocije u meni, a to retko koji novi film moze da uradi.

                        Za mene jedan od najboljih filmova ove godine

                        Comment


                        • Jel gledao neko film o Dzastinu Biberu?

                          http://www.youtube.com/watch?v=F8OG_...&feature=share

                          "Kad mi je god bilo najteze on je uvek bio tu za mene" ahahahhahhhahahhahahahahah
                          sigpic

                          Comment


                          • @Heartbreak

                            Ja sam tebe smatrao za ozbiljnog coveka.
                            It is not the violence that sets a man apart.
                            It's the distance he's prepared to go.

                            Comment


                            • Red Granite Pictures ubedio Scorsese-a da ipak izdaju EXTENDED EDITON The Wolf of Wall Street na Blu Ray-u.

                              The Wolf of Wall Street (EXTENDED EDITON) ce tako trajati puna cetiri sata.

                              Najveci deo prihoda od EXTENDED EDITON-a ce ici upravo Scorseseu, kao i glavnom glumcu, i jednom od producenata filma DiCapriju.
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • http://www.imdb.com/title/tt1979320/?ref_=nv_sr_1

                                Kakva je ovo filmcina

                                Kakva emocija,prica i sve ostalo bas sam bez teksta.Odavno se nisam ovako odusevio kad sam gledao film,bas prava stvar a ne ova sranja na koja se ljudi(klinci) danas loze...

                                Veliki Lauda
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X