Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.jutarnji.hr/pravi-vuk-s-w...kain-/1156859/

    Rekao je i kako je proveo više od 100 sati s DiCapriom, pripremajući ga za ulogu života, koja će mu vjerojatno donijeti i prvog oskara.
    Toliko o tome da je lako glumiti, egocentricne budale, sa tonama love, droge i kurvi, a usput su pri tome uspijesni biznismeni..
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Hahahah, pa on ako dobije Oskara za ovu ulogu to ce biti jedna od vecih gluposti Akademije, mada sam poprilicno siguran da nema ni minimalne sanse.
      sigpic

      Comment


      • Ma osvaja crnac, cisto da ne budu optuzeni za rasizam

        Spoiler
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
          Hahahah, pa on ako dobije Oskara za ovu ulogu to ce biti jedna od vecih gluposti Akademije, mada sam poprilicno siguran da nema ni minimalne sanse.

          Racunaj vrlo bitno stvar a u neku ruku Akademija dodje Dikapriju Oskara a to je vrlo bitno kroz historiju pa Al Pacino je dobio Osakra za jebeni Mirs Zene a znamo kakve filmove je imao

          Comment


          • Meni je za sada najbolji MM u Dallas Buyers Club. Ovih dana cu gledati i "Her" pa da vidimo moze li veliki Phoenix da se umesa

            Comment


            • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
              Hahahah, pa on ako dobije Oskara za ovu ulogu to ce biti jedna od vecih gluposti Akademije, mada sam poprilicno siguran da nema ni minimalne sanse.
              Kladionice se ne slazu sa tobom, Mirza.Bejl i Dern su skoro pa autsajderi, dok je Leo negde izmedju favorita i autsajdera.MM je za sada prvi favorit.

              Od par ljudi sam cuo da je Phoenix je zasluzio da bude nominovan pre ove dvojice iznad.Imaju jos par zamerki, ali ovo im je bila najveca.

              Comment


              • Dino, vec sam pisao za Di Capria, on gledajuci svaku godinu pojedinacno nije zasluzio Oskara. Mozda samo za What's eating Gilbert Grape, ali tu je klinac bio. Bas mi zanima ko je najmladji dobitnik Oskara. Ima karijeru, ali Oskar nije nagrada za zivotno delo.

                Paricu, ako vec gledas kladionice, racunaj samo prva dva favorita, ostali nisu vazni.
                Phoenix je meni prosle godine bio najjaci, bas je objasnio u Masteru, al' jbg, jasno je bilo da ide Abrahamu.
                Last edited by Black Mamba 24; 21-01-14, 15:56.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                  Dino, vec sam pisao za Di Capria, on gledajuci svaku godinu pojedinacno nije zasluzio Oskara. Mozda samo za What's eating Gilbert Grape, ali tu je klinac bio. Bas mi zanima ko je najmladji dobitnik Oskara. Ima karijeru, ali Oskar nije nagrada za zivotno delo.

                  Paricu, ako vec gledas kladionice, racunaj samo prva dva favorita, ostali nisu vazni.
                  Phoenix je meni prosle godine bio najjaci, bas je objasnio u Masteru, al' jbg, jasno je bilo da ide Abrahamu.
                  Meni je to jedna od najbolje odglumljenih uloga svih vremena, bez zajebavanja.
                  DDL jeste objasnio kao i uvek, ali meni je Phoenix realno zasluzio da dobije oskara.

                  Comment


                  • Dallas Buyers Club

                    8/10



                    Jos jedno sasvim dobro ostvarenje koje nam stize iz kategorije nominovanih. Naravno prvi utisak su svakako neverovatne transformacije Mekonahija i Letoa, za koje zasluzuju da dobiju oskara, mada je moj favorit za sporednu ipak Fass. Metju izgleda kao les, dok se Leto potpuno uklopio u lik transseksualca. Njih dvojica i nose citav film sa maestralnim ulogama. Borba protiv side, baziran na istinoj prici u vreme kada se nije bas puno znalo o ovoj bolesti.

                    Zao mi je Leo, izgleda da ti jos uvek nije sudjeno

                    nakon 4 odgledana filma, poredak je sledeci:

                    1. 12 Years a Slave
                    2. The Wolf of WAll Street
                    3. Dallas Buyers Club
                    4. Gravity

                    Sto se ostatka tice, ocekujem dosta od Her, Hustle mi je nesto odbojan mada Bejl-Kuper-Lorens i Adams obecavaju, Nebraska se mora gledati zbog velikog Pejna, a Filomena i Kapetan mi ne udaju preveliki optimizam
                    sigpic

                    Comment


                    • Spoiler
                      sigpic

                      Comment


                      • Odgledah "Her" pre par sati, a i dalje sam pod utiskom. Ne kazem da je film fantastican, ali vas nekako uvuce u tu pricu. Da li samom tematikom, nacinom snimanja, onim futuristickim enterijerima ili sarenim bojama - nemam pojma. Verovatno sve zajedno
                        Finiks je standardno maestralan, pogotovo sto u 90% scena sam glumi.

                        Ipak i dalje mislim da MM zasluzuje oskara


                        apa, cekam osvrt tvoj

                        Comment


                        • Pogledao Blue Jasmine.
                          Auuu kako je Cate pokidala, nista manje nisam ni ocekivao od nje. Meni je ispred Sandre, Amy ne moze parirati sa ovom ulogom, a stare dame jos nisam pogledao.

                          Jedna od najboljih glumica definitivno.
                          Last edited by Black Mamba 24; 22-01-14, 03:07.
                          sigpic

                          Comment


                          • Pogledao sinoc Montevideo i odmah mogu reci da je premasio moja ocekivanja koja jes da su pala u prethodne tri godine kada je izasao prvi deo, ali kad se sve sabere dosta stvari je poboljsano i sveukupan utisak je to da je drugi deo bolji od prvog u sta nisam verovao da ce se desiti, jer uvek cu biti skeptican po pitanju nastavaka.Neke stvari su nedorecene, sto verujem da ce se razjasniti u seriji jer nema potrebe da se to stavi u novih dva sata i pokvari celokupan utisak.Takodje moram da pohvalim odlicnu selekciju spanskih glumaca koji su se lepo uklopili.Verovatno ce i drugi deo da bude gledan sirom sveta, bas kao sto je bio slucaj i sa prvim delom.Od novih likova najvise me je odusevio Pako, vise o njemu saznacete kada pogledate film da vam ne kvarim dozivljaj.Posle filma sam razmisljao o tome kako mali broj filmova nakon Kengura se moze reci da su normalni, sta se sve snimalo u poslednjih par godina od domacih filmova da me Bog sacuva u 90% situacija.Za ovo se bacalo mnogo para, ali je odnos ulozenog i dobijenog i vise nego povoljan.Dobili smo jos dva kultna filma u istoriji srpske kinematografije koje ce da bude obrazovno stivo za buduce narastaje.Ima dosta komicnih situacija i najveci utisak su na mene ostavili vizuelni efekti, to se odnosi na stadion i stvaranje ''vestacke'' publike.Kome se svideo prvi deo, drugi ce mu se svideti jos vise.I naravno da cu da pratim buduce Bjeline projekte, jer ovo sto je sada uradio retko ko se nadao da ce ovako dobro da odradi posao jes da je i pre toga usao u rediteljske vode.


                            Spoiler
                            Pored par scena i motora koji nema sanse da je iz 1930, zasmetalo mi je sto je u poslednjoj sceni morao Bjelogrlic da ubaci samog sebe.
                            Last edited by Ricma; 22-01-14, 16:16.

                            Comment



                            • Preturam po mozgu pokusavajuci da pronadjem kad me je poslednji put film ostavio zatecenog poput najnovijeg ostvarenja Spike Jonzea. Ima, tu i tamo, pojedinih primera, vise nekih refleksija, ali realnost kojom Jonze oslikava ne toliko daleku buducnost je besprekorno zadivljujuca, a u isto vreme zastrasujuca. Rekao bi da je neki vid te buducnosti prisutan u nasoj sadasnjosti, i to u vecoj meri nego sto bi ljudi zeleli da priznaju. Tako da Jonze ne ide toliko daleko u kreativno-vizionarskom smislu, koliko u pracenju tendencija, i hronoloskom sagledavanju cinjenica gde smo bili pre dvadesetak godina, a gde smo danas.

                              Nakon odgledanog filma, jasno je da ne postoji tu neki velik manevarski prostor za kreiranje drugacije buducnosti, vec je samo pitanje individualnog pristupa tehnologiji i upotrebi iste. Na kraju krajeva, situaciju ne treba posmatrati jednodimenzionalno, vec je shvatiti kao most izmedju onog sto je bilo i onog sto je neminovno. U tome Jonze uspeva gradeci prefektnu narativnu strukturu, savrseno konstruisanu do najsitnijeg detalja kroz ispreplitan razvoj likova i price, tako da nam je prakticno jasno u kom pravcu ce se film razvijati, ali opet s nestrpljenjem iscekujuci svaki naredni kadar. U minimalistickom pristupu, manji broj protagonista nego sto je to uobicajno, nam stavlja do znanja da gotovo svaki karakter u filmu ima svoju funkciju, te je podredjen stvaranju jos jaceg utiska glavne price.


                              Da napravim malu digresiju. Pre nekih 5-6 meseci sedim sa sestrinim klincima, i posmatram nacin na koji oni komuniciraju sa tehnologijom. Njih dvoje zajedno nemaju preko dvadeset godina, a vec im je nacin logickog razmisljanja potpuno razlicit od generacije pre njih. Sasvim drugacije dolaze do resenja. Jednostavno, oni su deca operativnih sistema, ma koliko to zastrasujuce zvucalo. Naviknuti na ekstremnu upotrebu tehnologije, njihov razvoj je neminovno drugaciji od naseg, tj. mog u ovom slucaju, koji se sa eksesivnom upotrebom racunara, mobilnih telefona i ostalih gadzeta susreo tek u postadolescenciji. Za sve one koji ne znaju, internet je postao realnost tek krajem devedesetih. Da ne spominjem interaktivnost, drustvene mreze, i sasvim drugacije poimanje komunikacije u globalu.

                              Jos uvek nemamo neki jasan pokazatelj kako ce takvo odrastanje imati uticaj na razvoj mladjih generacija kao individua, ali je vec sad jasno da komunikacijski razvoj ne prati razvoj emocionalne inteligencije. Sto nas opet vraca na fenomenalnu premisu Jonzeovog filma o tome da niko nije isti kao sto je to bio pre samo minut, nadalje to podsvesno radja stanje ocajanja pri shvatanju da vestacka inteligencija evoluira znatno brze od ljudske, ostavljajuci nas u nostalgicnim mislima za vremenima kada tehnologija nije imala toliki uticaj na covek kao sto to danas ima.


                              Her je uporedna studija karaktera, tacnije pracenje razvoja vestacke inteligenciji u korelaciji sa razvojom emocionalne inteligencije. Vecina naucnika koja se bavi razvojem vestacke inteligencije su generalno u konsenzusu, da kada uspemo da ovladamo samorazvijajucom vestackom inteligencijom, vestacka superinteligencija je nadomak toga. Humanizacijom tehnologije, u ovo slucaju dodavanjem ljudskog glasa, pa zatim i samosvesnog razvoja licnosti, pokusava se prevazici jasna granica izmedju covek i masine.

                              Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) svesno dozvoljava operativnom sistemu da preuzme brigu o organizovanju njegovog zivota, pokazujuci tako nase slepo verovanje tehnologiji, kao i svemu sto dolazi s njom. Ipak u relativno logicnom razvoju dogadja dobijamo saznanje da uprkos svemu nas zivoti put je doslovno isti, bilo da se radi o realnom svetu ili onom unutar kompjutera. Jasno je da tehnoloska evolucija mora biti pracena emocionalnom, tacnije da nas spektar osecanja i potreba prevazilazi trenutne drustvene norme i shvatanja. Jonze nam sasvim slikovito porucuje da nam tehnologija moze posluziti kao medijum, ne samo da razaznamo sebe same, vec da nam doslovno pomogne u neizbeznoj evoluciji, tacnije tranziciji iz jednog emotiovnog stanja u drugo.


                              Ovaj film je Joaquin Phoenix. Tesko je zamisliti da bilo koji glumac njegove generacije moze na toliko specifican nacin, gotovo pa savrseno, izneti toliko kompleksnu glavnu rolu poput ove. Phoenix je na svom vrhuncu upravo u ulogama koje zahtevaju potpunu, skoro ludacku predanost da reaguju u momentu, bilo da se radi o neuravnotezenom clanu kulta u The Masteru, ili glumeci samounistujuci verziju samog sebe u laznom dokumentarcu I’m Still Here. Ipak, i pored toliko jakog licnog pecata koji daje svakoj novoj ulozi, Phoenix je na neki cudan nacin oslobodjen macho dimenzije, simptomaticne za mnoge glumcke velicine njegove generacije.

                              Vecinu ovog filmu Phoenix provodi sam u kadru, u intenzivnoj interakciji sa generickim glasom operativnog sistema, ali opet njegovo tumacenje uloge deluje neupadljivo, potpuno prirodno, dajuci tako filmu jednu izuzetnu dimenziju emotivnog spektra. Ovo je retka prilika za njega da glumi nesto opusteniju ulogu, te se skoro iz svakog kadra vidi koliko uziva u ulozi. Bilo koje priznanje za ovaj film je i direktno priznanje za Joaquin Phoenixa, jer bez njega film ne bi ni izbliza toliko dobar kao sto to jeste, a u pitanju je, makar po meni, najbolji film 2013. godine.


                              11/10
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • Upravo sam odgledao "Her" i moram reci da me je prijatno iznenadio

                                Nisam ni pomislio da film koji govori o vezi izmedju "kompjutera" i ljudskog bica moze biti ovako sjajno odradjen

                                Sve je vec receno u postu ispod, tako da od mene samo topla preporuka

                                I da, Joakim jos jednom pokazuje svoju velicinu

                                9.5/10
                                Last edited by Heartbreak; 22-01-14, 22:08.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X