Announcement

Collapse
No announcement yet.

2019 FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    E zbog ovakvih trka ja lepo ne gledam u pravom terminu nego vratim unazad. 80% trke sam premotao unapred jer je smor zivi. Dokle vise Mercedes? Zasto sada njih ne zaustave kao sto su to ucinili RB kad je Fetel vezao 4 titule dominantno? Sve se ide ka tome da Hamilton prestigne Sumahera i uzme 8 titula i ode u penziju.
    Kimi pokazuje klasu u slaboj Alfi, Fetel ocajaaan na pocetku sezone, izbaciti ga sledece i dovesti Maxa ludog da uzme titulu, nema sta drugo za Ferari, proslo je vreme Fetela.
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • #47
      Originally posted by Dule Krtola View Post
      Prije bih komentarisao kako je Ferari ukrao podijum Lekleru...
      I to izmedju ostalog... Ali jbg, zato je i doveden, da bude drugi vozac. Ali nisu racunali na to da ce biti brzi od Vettela [emoji16] drago mi je da je Albon uzeo bod, pogotovo posle onog proklizavanja.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Dule Krtola View Post
        Prije bih komentarisao kako je Ferari ukrao podijum Lekleru...
        Da, u svetu F1 uvek je zanimljivije razglabati da li je 2. vozač Ferarija mogao do podijuma, nego o Botasovim šansama za pobedu....
        Mnogo mi je prihvatljiviji javan i direktan način Ferarija, nego tajni i uvijeni Mercedesa...., pri tome ovaj drugi vređa inteligenciju
        ¡Si Señor!

        Comment


        • #49
          Kako ste samo pljuvali timske naredbe Mercedesa, ali Ferarijeve su sad prihvatljive?

          Comment


          • #50
            Originally posted by somborac View Post
            Da, u svetu F1 uvek je zanimljivije razglabati da li je 2. vozač Ferarija mogao do podijuma, nego o Botasovim šansama za pobedu....
            Mnogo mi je prihvatljiviji javan i direktan način Ferarija, nego tajni i uvijeni Mercedesa...., pri tome ovaj drugi vređa inteligenciju
            Briga mene i za jedne i za druge. Ne navijam uopste za njih no mi smjesno sta rade. Do jucer ovi iz Mercedesa sada ovi. Mada Mercedes je to radio sa namjerom i razlogom. Hamiton u prednosti i bori se za titulu. Dok ovi...sta trenutno rade je u rangu tima đe je prosjeni IQ -20.

            A po cemu je to Vetel bolji od Leklera? Da, ima titule ali imao je i bolid. Ja bih osvajao titule sa onakvim bolidom. Treba pustiti da se bore, Ferari je ipak ime i ne treba im ovo. Sve dok nema kontakata, nema sto da se brinu. Ako gledam, sta mi je odvartnije, biram Ferari. Jos jednom kazem ne navijam ni za ove, ni one!

            Comment


            • #51
              Originally posted by dekkard View Post
              Izbaciti Mercedes iz F1.
              promeniti pravila.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • #52
                Originally posted by VR6 View Post
                Kako ste samo pljuvali timske naredbe Mercedesa, ali Ferarijeve su sad prihvatljive?
                +1

                steta sto su se ti ljudi razbezali.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • #53
                  Originally posted by somborac View Post
                  Mnogo mi je prihvatljiviji javan i direktan način Ferarija, nego tajni i uvijeni Mercedesa...., pri tome ovaj drugi vređa inteligenciju
                  Ovo je bio prelijep dan. Dan kada su crveni izgubili pravo da kritikuju timske odredbe drugih ekipa, pa recimo na... doživotno.

                  Odavno nije viđena ovako pogubljenja ekipa kao što je bio Ferrari danas. Alisa u zemlji čuda. Mukice ne znaju da li da napadnu Mercedes ili da se brane od RBR. Na samom početku trke mjenjaju pozicije vozača i sporijeg propuštaju ispred, da koči koga? Leclerc je po ekipnim pravilima morao biti iza Vettela i to je jasno. Oni su uspjeli da ga sa bržim bolidom ostave i iza Maxa. Bravo, bravo.

                  F1 je inženjerski i vozački sport. Danas smo imali prilike gledati apsolutnu dominaciju Mercedesa u oba segmenata. Kolega je već pomenuo dupli box odrađen nevjerovatno. Mogu misliti na šta bi ispala ista akrobacija u režiji Ferrarija.
                  1000 trka. Stvar koja se viđa jednom u 60-70 godina. I jeste pravda da to uzme ekipa koja je trenutno najbolja i vozač koji je trenutno najtrofejniji i sigurno među najbolja 3 u svijetu (+Alonso +Rikjardo).

                  Sve čestitke i malom Albonu i Kimiju koji (na moje iznenađenje) pokazuje da je još uvijek kadar da vozi u F1 i sada mi bude žao što nema malo više konja u toj Alfi.

                  Utisak dana je ipak komentator na SK koji ovaj sport prati godinama i koji je danas u par navrata iznosio mišljenje da Mercedes kada je u prvom startnom redu ima uigran start...

                  Comment


                  • #54
                    ... sa ciljem da ostanu na pozicijama 1 i 2. Majstore, prebaci se na praćenje snukera.

                    PS. Kada se čujete sa ovima iz Ferraria recite im da ću im za 1/3 prosječne plate niohovog inženjera otkriti tajnu kako da izbjegnu ovakvu blamažu. I uz to im sačuvati najvećeg mladog talenta kojeg su imali u istoriji, a uz sve to im pozicija Vettela kao prvog vozača neće biti ugrožena.
                    Ako ovako nastave oni će izgubiti Leclerc-a, a još gore od toga što ga može izgubiti i F1 svijet.

                    Comment


                    • #55
                      Pogresna tema.. Za brisanje

                      Comment

                      Working...
                      X