Announcement

Collapse
No announcement yet.

F1 nedeljni magazin (12.04-26.04)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • F1 nedeljni magazin (12.04-26.04)

    F1 vijesti

  • #2
    Horner: Ferarijevo gorivo miriše na grejpfrut

    Šef ekipe Red Bul, Kristijan Horner smatra da je uzrok prednosti Ferarija u snazi motora posebno gorivo! Prema Horneru, benzin koji koriste automobili italijanskog tima emituje neki čudan miris.



    „Gorivo iz Ferarijevih garaža miriše na sok od grejpfruta!”, izjavio je Horner.

    Ogromna prednost Ferarija prvi put je zabeležena tokom predsezonskih testiranja u Barseloni. Nakon Velike nagrade Bahreina, eksperti su na osnovu „Dži Pi Es” podataka izračunali da je motor bolida italijanskog tima jači od ostalih za oko 40 konjskih snaga.

    U isto vreme FIA je pre početka sezone uvela nova pravila i ograničenja, koja su trebala izjednačiti rad motora.

    U ovom trenutku samo fabrički tim Ferarija, koji gorivo dobija od kompanije „Šel”, ima tako veliku prednost. Ostali Ferarijevi partneri, koji rade na sličnim motorima (Alfa Romeo i Zauber), nemaju takvu prednost.

    Comment


    • #3
      Lekler o ignorisanju naređenja: Imao sam bolji ritam



      Na Velikoj nagradi Bahreina vozač Ferarija Šarl Lekler je ignorisao timsko naređenje da ostane iza Sebastijana Fetela posle lošeg starta trke. Momak iz Monaka je u šestom krugu vodio borbu za prvu poziciju sa timskim kolegom.

      Lekler je na kraju završio trku na boljoj poziciji od Fetela, a slične instrukcije on je dobio i u Melburnu. Tada je Monačanin ostao iza Sebastijana koji je završio četvrtopolasirani.

      "Pokazao sam u Australiji da je interes tima veoma važan. U ovoj sitauciji sam imao mnogo bolji ritam od Sebastijana i u tom momentu trke sam imao priliku da ga preteknem na pravcima. Nisam video sebe da budem iza njega i onda sam iskoristio priliku. Bio je bezbedan trenutak da ga preteknem i probao sam. Imao sam dobar ritam celi vikend i imao sam poverenje u bolid. Sebastijan je bio nešto lošiji. Fokusirao sam se na svoju igru, i iskoristio sam svoju šansu", rekao je Šarl Lekler pred treću trku koja je za vikend u Kini.

      Mladi vozač Ferarija je rekao da posle trke u Bahreinu njegov odnos sa Sebastijanom Fetelom nije promenjen.

      "Od početka smo hteli da se takmičimo i mislim da je tako u svakom timu i to je normalno da hoćeš da budeš bolji od timskog kolege koji ima isti bolid kao tvoj. Našli smo jako dobar kompromis da se takmičimo jedan protiv drugog, radimo zajadno na bolidu što je voema važno u razvoju automobila. Našli smo pravi kompromis".

      "Posle prve trke niko me nije video kao konkurenta za titulu, ali sada je posle druge trke to drugačije. Stvari se mogu brzo promeniti u Formuli 1 i moramo da održimo fokus" , dodao je Lekler.

      Comment


      • #4
        Fetel: Ako ne možemo ispred Mercedesa, bar smo odmah do

        Sebastijan Fetel smatra da je zaostatak Ferarija za Mercedesom u kvalifikacijama za Veliku nagradu Kine preveliki.


        Fetel je bio najbrži na prvom treningu u Šangaju, da bi potom inicijativu preuzeo Valteri Botas koji se na kraju izborio za pol poziciju. Vozač Ferarija na kraju je morao da se zadovolji trećim startnim mestom, pošto je zaostajao 0.301 sekundu.

        "Razlika je prevelika. Naravno da bismo mi voleli da je situacija drugačija, ali na kraju krajeva, mogu reći da smo ostvarili i dobar rezultat. Važno je da, ako ne možemo da pobedimo Mercedes, budemo bar odmah do njih. Imaćemo svojih šansi na trci u nedelju", kazao je Fetel.

        Jubilarna 1.000 traka, Velika nagrada Kine, na programu je u nedelju od 8.10h, uz direktan prenos na SK1.

        Comment


        • #5
          Botas: Mučio sam se, ali…

          Vozač Mercedesa Valteri Botas rekao je da mu je drago što je u poslednjem delu kvalifikacija pred Veliku nagradu Kine ostvario dovoljno dobar krug da bi osvojio pol poziciju.



          Finac je u Šangaju došao do prve pol pozicije ove sezone, a sedme u karijeri, pošto je za 23 hiljaditinke bio brži od svog timskog kolege Luisa Hamiltona.

          "Za sada je ovo veoma dobar vikend. Osećao sam se veoma dobro u bolidu tokom jutarnjeg treninga. Tokom kvalifikacija sam se mučio u poslednjem delu da bih izvukao savršen krug, ali je i ovo bilo dovoljno. Bolid se odlično ponaša od početka akcije, Luis je napredovao u odnosu na treninge, pa je bilo neizvesno",
          naglasio je Botas.

          Hamilton je imao velike probleme sa bolidom tokom slobodnih treninga, ali je u kvalifikacijama uspeo da izazove timskog kolegu.

          "Pokušavao sam do samog kraja i čestitam Valteriju. Sjajan je od početka vikenda, dok sam ja imao probleme, ali sam postepeno ulazio u ritam. Razlika je u jednom trenutku bila osam desetinki, pa je činjenica da sam bio toliko blizu pokazatelj koliko je tim odradio odličan posao", rekao je Hamilton.

          Velika nagrada Kine startuje u nedelju u 8.10 i moći ćete da je pratite na Sport Klubu 1. Biće to, inače, 1.000. trka u istoriji Formule 1

          Comment


          • #6
            Monci hitno treba 60 miliona evra

            Prvi čovek Automobilskog kluba Italija Anđelo Stiki Damijani izjavio je da je legendarnoj "Monci" potrebno 60 miliona evra za renoviranje da bi ono bilo gotovo za 100. godišnjicu, ali i da bi obezbedila svoju budućnost u Formule 1.



            Krajem prošle godine pojavile su se informacije da čelnici staze planiraju velike promene za njen jubilej 2022. godine, koje uključuju i uklanjanje jedne šikane. Međutim, Monca ima ugovor za organizaciju Velike nagrade Italije za još ovu sezonu, a Damijani naglašava da je situacija hitna i da je potrebno što pre naći 60 odsto predloženog budžeta od 100 miliona evra za renoviranje. Zbog toga je zatražio i pomoć italijanske Vlade, koja je važna za budućnost same staze.

            Prvi čovek Automobilskog kluba Italija Anđelo Stiki Damijani izjavio je da je legendarnoj "Monci" potrebno 60 miliona evra za renoviranje da bi ono bilo gotovo za 100. godišnjicu, ali i da bi obezbedila svoju budućnost u Formule 1.

            "Mi smo zaduženi za isplatu nadoknade vlasnicima Formule 1 i ne možemo da potrošimo novac na veoma hitno renoviranje staze. U pitanju je stara staza, koja se bliži svojoj 100. godišnjicu. Pravi način da dočekamo taj dan je da stazu unapredimo u skladu sa njenom istorijom. Ukoliko bi pomoć došla od italijanske Vlade, to bi bilo ključno da bismo uradili sve što treba. Uspeli smo da pronađemo balans zahvaljujući pomoći regiona Lombardije, koja ističe ove godine i moramo da je obnovimo za naredih nekoliko godina", rekao je Damijani.

            "Monca" poslednjih godina dobija kratkoročne ugovore sa Formulom 1, pošto od 2016. godine redovno dolazi do zastoja u pregovorima. Jedan od problema su ugovori koji su potpisani sa prethodnim vlasnicima Formule 1.

            "Imamo komplikovane i teške pregovore sa Liberti Medijom, koja je nasledila previše skupih i neodrživih ugovora. Ali, ovde se svodi na organizacioni aspekt. Verujem da ćemo postići dogovor i da ćemo odraditi sve potrebne radove", istakao je Damijani.

            Comment


            • #7
              Hamilton posle trijumfa u Kini: Dobra timska strategija

              Vozač Mercedesa Luis Hamilton ističe da je vrlo ponosan na činjenicu da je trijumfovao u 1000. trci Formule 1.



              Aktuelni šampion bio je najbrži u trci za Veliku nagradu Kine. Britanac je tako došao do druge pobede ove sezone, 75. u karijeri.

              Hamiltonu je najbliži bio njegov timski kolega Valteri Botas, koji je trku počeo sa pol pozicije.
              "Nije bio ovo moj najbolji vikend, ali ostvarili smo fantastičan rezultat za tim. Nismo sasvim bili sigurni gde smo u odnosu na Ferari kada smo stigli ovde", priznao je Hamilton. "Valteri je bio brz na treninzima i kvalifikacijama, odradio je fantastičan posao i tokom trke. Zauzeli smo prva dva mesta na jubilarnoj 1000. trci, što je zaista posebno, ponosan sam. Znao sam da je sami početak vrlo bitan za ishod, pokušao sam da ga iskoristim. Ostalo je istorija."

              Posle tri trke, Hamilton na čelu generalnog plasmana ima 68 bodova, šest više od Botasa. U poretku konstruktora, Mercedes je ubedljiv sa 130 bodova, ispred Ferarija sa 73.

              "Timska strategija nam je donela toliko toga u prve tri trke ove sezone. Moramo da nastavimo tako. Svi su bili vrlo blizu. Nemam pojma kako će sve da izgleda tokom naredne trke
              ", dodao je Britanac.

              Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Azerbejdžana 28. aprila.

              Comment


              • #8
                Lekler: Neko će morati da mi objasni; Fetel: Fer odluka

                Vozač Ferarija Šarl Lekler nije želeo da komentariše odluku tima da propusti Sebastijana Fetela, ali je istakao da će tražiti objašnjenje za sve što se dogodilo.



                Vozač Mercedesa Luis Hamilton trijumfovao je na Velikoj nagradi Kine, trećoj trci sezone, a 1.000. u istoriji šampionata Formule 1. Iza njega je završio timski mu kolega Valteri Botas. Treći je bio Sebastijan Fetel u Ferariju.

                Fetel je prvi put ove sezone završio na podijumu, i to pošto je Šarlu Lekleru na početku poručeno da se pomeri s puta svom timskom kolegi. Mladi Monegašanin je na posletku kroz cilj prošao kao peti.

                "Bio sam dobar na početku, ali je onda postalo konfuzno. Moram da razumem širu sliku u vezi sa svime što se dogodilo sa Sebom i provedem neko vreme sa timom. Mora da postoji dobar razlog zbog kojeg su doneli odluku da ga propustim
                ", kazao je Lekler.

                "Sve u svemu, nisam ostvarivao rezultate kojim sam se nadao ovog vikenda. Moram da pogledam podatke. Ne želim da kažem nešto neprimereno".

                Obrazloženje Ferarija za ovakvu odluku bilo je da Fetel ima ritam kao vodeći Hamilton.

                "Osećao sam da mogu da idem brže od Šarla. Bilo mi je teško da uhvatim ritam. Mislim da je to bilo fer. Nadao sam se da će Šarl da završi iza mene, ali je na kraju ostao iza", kazao je Fetel.

                Comment


                • #9
                  joj ovaj Fetel lupeta najstrasnije. cuj ga "Nadao sam se da će Šarl da završi iza mene" pa da je to kojim slucajem doslo do toga on (Fetl) bi da je gospodin bi mu vratio poziciju. Ali Ferari nije ni hteo da dodje do toga kad su Sarla namerno bespotrebno onoliko dugo drzali na starim gumama i kasnije ga pozvali u pit i pao ko zna gde. Ako ovu nepravdu jos jednom izvedu Lekleru koji nije dosao tamo biti kuja (jer za to su imali Kimija) dakle jos jednom se nesto ovako desi ne ocekujem od Leklera da nista ne preduzme.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • #10
                    Vetel je takav tip. Ne voli da gubi, ne voli da propusta, ne voli da bude ponizen. Slucaj Veber sve govori. Ne znam ali teski dani za tim i navijace Ferarija.

                    Comment


                    • #11
                      Binoto: Ako je Šarl ljut, u pravu je

                      Na trci za Veliku nagradu Kine Šarl Lekler je morao da propusti timskog kolegu Sebastijana Fetela. To je kasnije mladog vozača iz Monaka koštalo čak i četvrte pozicije jer ga je pretekao Maks Ferstapen.



                      Mladi vozač Ferarija je rekao da nije zadovoljan naređenjem iz tima da mora da propusti Sebastijana Fetela, a poručio je i da će neko morati da mu objasni šta se dogodilo. Lekler je drugi vozač Ferarija imao je naređenje u Australiji da propusti Fetela kada je to i u radio dok u Bahreinu baš i nije bio voljan da ustupi pozicijiu starijem i iskusnijem kolegi.

                      "Razumem kako se Šarl oseća. Šteta za njega, ali je u trci Mercedes bio za nijansu brži. Pokušavali smo da damo Sebastijanu priluku da uhvati ritam Mercedesa u tom delu trke. Nije stvar u tome da dajemo prednost jednom vozaču u odnosu na drugog. Mi smo kao tim probali da uradimo sve što je važno za taj momenat trke. Ako je Šarl ljut, u pravu je. Šteta za njega ali će možda sledećeg puta odluka tima biti u njegovu korist", poručio je šef tima Matia Binoto.

                      Lekler je posle tri trke na petom mestu u generalnom plasmanu iza Fetela, Ferstapena i dvojca Mercedesa Botasa i Hamiltona. Naredna trka je u Azerbejdžanu 28. aprila.

                      Comment


                      • #12
                        Za neke praznik, a za neke dan kada je otišao Sena


                        1. maj je dan kada je svet auto-moto sporta ostao bez jedne od najvećih legendi. Ajrton Sena, poznat i kao "Kišni čovek" izgubio je život na trci u San Marinu. Tri puta je osvajao titulu šampiona Formule 1 i ostaće upamćen kao jedan od najboljih vozača ikada.

                        http://sportklub.rs/Video/Automoto/F...isao-Sena.html
                        Сутра брзо долази - треба човек постати
                        Нестали су кодекси, остали су комплекси
                        Победе су порази, а исходи су потресни!

                        Comment

                        Working...
                        X