Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fitness Zone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Videcu da nadjem neki svoj tempo. Na kraju ce mozda ipak morati teretana
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • #17
      Sve zavisi šta ti je cilj Wolfe. Da li želiš malo da se oblikuješ, tj. definiciju. Ili želiš da se napucaš, tj. da nabaciš masu.

      Na početku, sve počinje od ishrane.

      Ako želiš da skineš malo sala, onda ti preporučujem kardio i vežbe visokog inteziteta, tj. kraće pauze, a veći intezitet i regulisanje ishrane. Probaj da izvučeš 3 puta sedmično. To i pravilna ishrana, i KG i salo će polako da nestaju.

      Ako si mršav, a želiš malo mase i definiciju, onda smanji kardio na minimalno i baci se na malo tegova i šipku(zgibovi, propadanja, sklekovi). I naravno, pojačaj ishranu.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • #18
        Originally posted by Indigo View Post
        @Uros

        Sto se tice tehnike trcanja maksimalno sam je prilagodio problemima koje imam a i generalno ne postoji idealna tehnika vec samo ona koja ti najvise odgovara.

        Problem nastaje pri vibracijama koje moja noga pravi prilikom svakog kontakta sa podlogom, udar se siri i pravi mikrofrakture.
        Juce sam pretrcao 15 krugova oko Indexa, nekih 6 km i dosao do stanja da ne osetim stopalo bukvalno.
        Trcim po trim stazi uglavnom.
        Patike ne mogu biti laganije.

        @Olja brate moj, dobio sam preporuku za Ekovel. Svakako cu morati uzeti nesto jer ne moze vise da se trpi, ma koliko se ponasao kao da problem ne postoji na kraju dana me sve stigne
        Pa u dobroj si formi sa tih 16 krugova. Ja danas potrco malo na keju i nazad brzi hod. To nazad mislim di Duge 😎
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • #19
          Posto je otvarac teme pomenuo i mene, da dam svoj doprinos:

          Vezbanje uz pravilnu ishranu



          i unosenje dovoljno tecnosti.



          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • #20
            Originally posted by z0La View Post
            Sve zavisi šta ti je cilj Wolfe. Da li želiš malo da se oblikuješ, tj. definiciju. Ili želiš da se napucaš, tj. da nabaciš masu.

            Na početku, sve počinje od ishrane.

            Ako želiš da skineš malo sala, onda ti preporučujem kardio i vežbe visokog inteziteta, tj. kraće pauze, a veći intezitet i regulisanje ishrane. Probaj da izvučeš 3 puta sedmično. To i pravilna ishrana, i KG i salo će polako da nestaju.

            Ako si mršav, a želiš malo mase i definiciju, onda smanji kardio na minimalno i baci se na malo tegova i šipku(zgibovi, propadanja, sklekovi). I naravno, pojačaj ishranu.
            Planiram da nabacim kg (jedno 7-10) i oblikujem malo, znaci nista preterano.

            Da, citao sam i ja otprilike to, manje kardio, vise tegovi i jos te neke vezbe i naravno pojacana ishrana.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • #21
              Originally posted by Mr. Wolf View Post
              Planiram da nabacim kg (jedno 7-10) i oblikujem malo, znaci nista preterano.

              Da, citao sam i ja otprilike to, manje kardio, vise tegovi i jos te neke vezbe i naravno pojacana ishrana.
              Ja sam bio u sličnoj situaciji. Ceo život trenirao fudbal. Znači nisam bio ni mršav ni debeo. Možda sam malo više vukao na mršavost. Prestao da treniram, bacio se na rekreativni sport.

              Hteo da nabacim 5-6 kila, tj. da ih rasporedim lepo. Znači ne da se napucam, ali definicija i oblikovanje. Čisto da sve bude skladno.

              Meni je teže bilo jer sam nastavio da igram fudbal, pa sam se tu mnogo trošio. A zaebano kad hoćeš da nabaciš KG, a gubiš sve što pojedeš.

              Znači, nisam išao u teretanu uopšte. Jedino kad je bilo baš loše vreme da ne može napolje da se izađe. Ali to je retko.

              Prvo što sam radio, to je bilo trbušnjaci. 5 do 6 puta u sedmici. Trbušnjake je najteže nakaniti se. Dobra stvar je što iako ideš na posao, nećeš da crkneš ako njih radiš svaki dan. Oduzimaju ti otprilike 25 minuta dnevno(toliko ja radim). E sad, fora je da ne radiš klasilčne trbušnjake(one gde dižeš glavu dok su ti noge na zemlji), već da uvrstiš gornje, donje i bočne trbušnjake. Rasporediš ih lepo u svojoj rutini i to je to. Imaš mnogo varijacija ovih vežbi, i najbolje bi bilo da imaš nekoliko rutina pa da ih rotiraš. Jednu rutinu držiš dve sedmice, pa radiš drugu rutinu, pa treću...i onda vrtiš u krug. Kad dođeš do željenog izgleda trbušnjaka, onda možeš da smanjiš na 2-3 puta sedmično i samo ih održavaš.

              E sad, ako ne želiš toliko vremena da trošiš na trbušnjake, to je ok.

              Drugo što sam uradio je što sam počeo da radim sklekove. Ako već imaš neko predznanje, tj. možeš sad da legneš i uradiš 20 sklekova odjednom, i da to ponoviš par puta, onda možeš da preskočiš ovo. Ali ako jednostavno ne radiš sklekove, onda počni njih da radiš. Radi koliko možeš. Za 7-10 dana, postaće ti laganije i videćeš da imaš raznih varijacija sklekova, da sebi napraviš teže opcije i slično.

              Posle toga ti predlažem da kreneš na šipke, znači propadanja i zgibovi. Ako nisi nikad radio, prvi zgib i propadanje delovaće ti nenormalno teško. Poželećeš da odustaneš 100 puta. Fora je u tome da se pregura samo prvi zgib i propadanje. Posle toga ide lako.

              I na kraju, ja imam kući neke tegiće od 10-15 kg i njih sam koristio. Probaj za početak koliko možeš ponavljanja. Moj ti je predlog više ponavljanja, a manje serija. Bolje 8 puta u 2 serije, nego 4 puta u 4 serije.

              I naravno, ishrana. Da se lepo i kvalitetno jede.

              Ja sam došao do toga da trenutno radim 4 puta sedmično trbušnjake. 3 puta sedmično idem na šipke. 2-3 puta sedmično radim sklekove i tegiće(njih sam vezao da radim jedno posle drugog).

              p.s. Ne rekoh ti ključno. Dok sam sve ovo radio, ugojio sam se nekih 7-8 kg, i prebacio ih u mišiće.

              p.s.s. Ne znam kakvo ti je stanje sa nogama. Ja sam trenirao fudbal, pa su mi noge uvek bile razvijene. Tako da je to ostalo i sad. Njih nikad nisam vežbao, i tu se iskreno ne razumem.
              Last edited by z0La; 20-03-19, 13:39.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • #22
                Hvala, Zola!
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • #23
                  Squat je majka za noge i butove, ma realno najjaca vezba u teretani bez konkurencije. Da lepo navezbas i stvoris dobru formu, nerealno najvise misice u telu aktivira ta vezba.

                  Sent from my MI 6 using Tapatalk

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Mr. Wolf View Post
                    Hvala, Zola!
                    Ništa, i piši na PM šta god te zanima.

                    Da, da Gagi, čučnjevi su odlični.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • #25
                      Ne postoji pristup koji je jedini i pravilan odmah da kažem da ne misli Zola da mu oponiram.

                      Ja bih krenuo u teretanu iz prostog razloga jer previše vremena treba da bi dobio snagu i izvodio vežbe u parku a da mogu da pogode sve mišiće.

                      Evo ti nekoliko mojih predloga - 1) Ne radi kardio, ali uopšte 2) Prebaci kalorijski unos za 300 kalorija do 500, vidi kako ide. Obavezno vodi računa šta jedeš jer ti dirty bulkovi uopšte nisu niti dobri niti zdravi niti neophodni. 3) Treniraj uz svaki 3,4 dan pauzu. 4) Treniraj serije do maksimuma, kojom god težinom radio ili koju god vežbu radio. Ne broj i ne rasporedjuj, radi do otkaza 5) Smanji pauze izmedju vežbi

                      Sa mog nekog stanovišta, bolje ti je uraditi 3 serije do maksimuma sa pauzama od 15-20 sekundi izmedju prve i druge i minut, minut i po, druge i treće, nego da uradiš nešto 6-8 ponavljanja ili da brojiš to uopšte jer je to irelevantno. Bitno je da mišić doživi veliki napor, po meni bitnije nego da uradiš 10 serija a da blejiš po 5 minuta izmedju na telefonu.

                      Ponavljanja, težine, sve je to nebitno. Razlog zašto prirodno ne možeš da se napucaš kao sa tegovima je prost, a to je tvoja fiksna težina i izolacije koje su moguće sa tegovima.

                      Dosta su ti dve bučice od 10-15kg.

                      Mnoge teletabise sam video u teretani rade rame sa 15-20kg i rade ga nepravilno, vuku telom, smešno.

                      Bitno je da imaš težinu da možeš da odradiš pravilno i ceo pokret i polako, da stvarno pogodiš mišić i onda što pre da ga pogadjaš sa još 2-3 serije.

                      Ledja možeš na šipkama, a grudi isto možeš ako uzmeš npr 2 od 10 kg, stavi ih u jednu od 20 i radi na podu sa bučicom izolaciju za gornje grudi. Sve je u pravilnosti pokreta i tome koliko pogodiš mišić i pod kojim je naporom.

                      Tako da su brojevi ponavljanja, težine, potpuno nebitne. Naravno kada dostigneš odredjen nivo 10kg će ti biti lako i morao bi da odradiš 60 ponavljanja da bi pogodio mišić i zato ljudi uzimaju veće težine čisto uštede vremena radi, jer mu je lakše da odradi za 18kg 10 ponavljanja nego sa 10kg 60 lupam.

                      Video sam dosta ljudi dodju u teretanu pre i kilave se sa nekim težinama fiksiraju ponavljanja kao ovoliko mora, za masu ovo ono.

                      Niti ima veze sa masom niti sa veličinim mišića što su istraživanja i pokazala - početnici isto napreduju i sa lakšim i sa težim tegovima kada rade do otkaza.

                      Samo je ti teeba 5 puta više vremena sa lakšim opterećenjem da dovedeš mišić u to stanje.

                      Ja lično preferiram za početnike odlazak u teretanu radi početnog nabacivanja mišića i snage i posle prelazak na šipke jer je izgled mnogo uskladjeniji i prirodniji nego onaj bilderski životinjski.

                      Trbušnjake i ledjnjake možeš slobodno svaki dan. Gornje, sa strane i donje, do otkaza radi.

                      Comment


                      • #26
                        Ako ideš u teretanu ne treba celo telo svaki dan btw. Ja bih radio ruke i ramena 2 puta, ledja jednom u teretani i jednom na šipkama i grudi jednom u teretani i jednom u šipkama. Trbušnjake svaki dan, mrtvo jednom sedmično, čučnjeve i iskorake svaki dan sa malim bučicama koje bi imao kući. Jer ne volim nabildovane već definisane noge ali to je stvar ličnog ukusa i stanja, ja imam 10 godina igranja košarke i više kao klinac, tj treniranja pa su noge sasvim ok.

                        Poenta je da izgledaš skladno i zato ruke i ramena dva puta pogotovo srednje rame. Vidim da dosta ljudi ide i samo nabacuje što teže da diže i jednostavno izgleda ružno i neskladno.

                        Npr prevelike ruke premalo rame i slično. Ili premale ruke velike grudi itd.

                        Comment


                        • #27


                          Evo zašto ne može bez bučica i zašto mora da se vodi računa o proporciji. A ne veličini. Srednje rame premalo, preloš sklad.

                          Ako imaš široke kukove potenciraš srednje rame i velike ruke da ublažiš vizuelni efekat. Itd itd. Tako da ne postoje univerzalna pravila.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Uroš View Post
                            Ne postoji pristup koji je jedini i pravilan odmah da kažem da ne misli Zola da mu oponiram.
                            Naravno, naravno. Ja sam samo navodio lični primer.

                            Teretana nije loša, već ja lično nisam hteo da idem. U teretani imaš sve što imaš napolju + mnogo više.

                            A kad smo kod ishrane i kalorija, to je tek posebna tema.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • #29
                              Ne idem ni ja u teretanu ne oponiram na to nego na broj ponavljanja konktetno tu imam drugo stanovište. Meni nije bitno teretana ili napolju, ako pogadjaš mišić on ne zna gde ga radiš.

                              Teretana je praktičnija za bodibildere jer on ne bi mogao da radi izolacije i morao bi da ima trening 5 sati napolju da bi pogodio kao za 30 min u teretani.

                              Zato često imamo apriori shvatanje da ne možeš da se nabilduješ van teretane. Možeš i tek kako, samo ne postoji bodibilder koji se bilduje na spravama jer bi mu bilo potrebno previše vremena.

                              Comment


                              • #30
                                Ja nisam nikad išao u teretanu jer sam znao da će mi zgibovi, propadanja, sklekovi i ovi moji tegovi biti dovoljni za oblikovanje i definiciju i kasnije za održavanje.

                                Ova tvoja slika ispod, meni je to previše. Nisam fan napucavanja. Po meni, to je nepotrebno.

                                U kakvom tačno ponavljanju se razlikuju naša mišljenja? Nisam te to skontao.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X