Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 - sezona 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by forum1nick View Post
    HAM do 2021 (56,6M$ po sezoni)
    rekao sam vec Hamilton do 2020 zasto me ne slusas?

    F1: Lewis Hamilton extends contract with Mercedes until 2020
    https://www.dw.com/en/f1-lewis-hamil...020/a-44744177

    Konstruktori svoj imidž grade kroz šampionat konstruktora, a tamo Mercedes dominira i više nego HAM u vozačkom šampionatu.
    Vozacki naslov je bitniji i prestizniji od konstruktorskog veruj mi. Ako ne verujes meni pitaj Rona Denisa, Briatorea, Montecemola... mislim ko prati F1 a ne zna da je vozacki "kruna" a konstruktorski samo "bedz" taj se onda bas i ne razume u ovaj sport...
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • #62
      I ja mislim da je vozacki naslov prestizni i da se pamti.

      Comment


      • #63
        “Prošle godine su nam bježali u fazi ubrzanja, u najvećoj brzini bili smo podjednaki. Sad su brži od početka do kraja pravca. Naša se krivulja brzine u jednom trenutku izravna jer MGU-K više ne isporučuje snagu, Ferrarijev i dalje radi. Čini se da imaju prednost iz V6 motora i električnih sustava,” komentirao je neimenovani Mercedesov inženjer.



        edit: rivali sumnjaju da je Ferari pronasao rupu u pravilima

        A secret brew at Ferrari? Fuel smells like grapefruit juice, says Horner
        http://www.gptoday.com/full_story/vi...e_says_Horner/
        Last edited by Sam Hornish Jr.; 08-04-19, 11:39.
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • #64
          u kladionicama Ferari favorit, i ja mislim da ce Lekler pobediti 1000 trku F1 u Kini.


          Tobi Gruner: "Ferrari gained 4 tenths on the 4 long Bahrain straights against Mercedes. The power advantage is around 40hp according to GPS data. Rival teams and even Ferraris own customer teams are puzzled."


          Šef Mercedesa Toto Wolff je također primijetio brzinu crvenih bolida u Bahreinu, te je kometirao:“Niko im ne može parirati. Pod tim okolnostima će ih biti teško poraziti.“
          Last edited by Sam Hornish Jr.; 10-04-19, 10:35.
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • #65
            Pobedice Ferari. Leklerk ili Vetel? Pre Vetel.

            Comment


            • #66
              taj ce se izvrtiti po obicaju


              ma Lekler je brzi tu dileme nema, Fetl ga moze ponekad dobiti ali ovaj mali ce se boriti za titulu sa Hamom.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • #67
                Na Vetelu je da potvrdi da je Veliki sampion, ako ga Leklerk pobedi bojim se da je to i kraj njegove karijere, zato ce se boriti kao lav.

                Comment


                • #68
                  ^taj dio posla će Ferrari da odradi.
                  Ako podrže Leclerc-a ostaju bez drugog vozača, a u tim uslovima teško će do titule.

                  Comment


                  • #69
                    Zaci ostaje kako su rekli, podrska Vetelu?

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by forum1nick View Post
                      ^taj dio posla će Ferrari da odradi.
                      Ako podrže Leclerc-a ostaju bez drugog vozača, a u tim uslovima teško će do titule.
                      a sta treba da podrze sporijeg vozaca, daj ne zajebaj.

                      Originally posted by Alan View Post
                      Zaci ostaje kako su rekli, podrska Vetelu?
                      Last edited by Sam Hornish Jr.; 11-04-19, 17:28.
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • #71
                        Ne znam šta video treba da nam pokaže.
                        Da se Leclerc u svojoj drugoj trci za Ferrari oglušio o uputstva iz box-a?

                        Vettel-a plaćaju 45M$, Leclerc-a 3,5M$ po sezoni.
                        Stavrno misliš da dvije trke mogu da promjene taj odnos?

                        Ako Ferrari zaista ima toliku prednost brzine kao što nas Mercedes uvjerava (ja im ništa ne vjerujem) onda je to više nego dovoljno da ponekad nekog vozača "zakasne" 2 kruga u box ili mu jednostavno malo drugačije setuju bolid, a da ne ugroze P1-P2. Tako je svojevremeno Mercedes radio kada nam je dao najlošijeg šampiona F1 u istoriji.

                        Samo polako...

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by forum1nick View Post
                          Ne znam šta video treba da nam pokaže.
                          Da se Leclerc u svojoj drugoj trci za Ferrari oglušio o uputstva iz box-a?
                          da. i to je kasnije izjavio da nije bilo potrebe da ceka ta 2 kruga kad je vec odma mogo napasti.

                          Vettel-a plaćaju 45M$, Leclerc-a 3,5M$ po sezoni.
                          Stavrno misliš da dvije trke mogu da promjene taj odnos?
                          koji odnos? to sto nekog placaju vise ne znaci da je on automatski bolji od tog drugog. ako je taj drugi brzi, a brzi je, normalno da ce stati iza njega a ne iza sporijeg kao sto bi ti zeleo verovatno zato da bi Hamu bilo lakse e pa ne moze tako, Ham ima da se pomuci protiv nove zvezde Leklera za sledecu titulu.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by forum1nick View Post
                            Tako je svojevremeno Mercedes radio kada nam je dao najlošijeg šampiona F1 u istoriji.

                            Samo polako...
                            A Baton, Hil mladji, Rozberg staiji, ima jos kandidata.

                            Comment


                            • #74
                              @sam sezona je duga. Videćemo da li je Ferrari sa Leclerc-om dobio ono što je uvijek izbjegavao borbu svojih vozača na stazi.
                              To vjerujem da bi bio rat kroz cijelu sezonu. Nešto kao svojevremeno Alonso i Hamilton u McLaren Mercedesu ;)

                              @Alan pa po meni najveća borba za najgoreg šampiona jeste između Rosberga i Buttona. Nije mi Hill iz te priče. Čovjek se za titule ipak borio direktno sa Schumacherom, a znamo kako je i izgubio titulu '94-te.

                              Comment


                              • #75
                                Odmah nakon trke u Bahreinu:
                                Originally posted by forum1nick View Post
                                Ferrari je ove godine bio brži na stazi na kojoj je i prošle godine bio brži. Značajnu prednost su imali samo sa "testnim" vozačem i sigurno su mu drugačije mapirali agregat. Moguće da su se kockali i odradili burst, te malo pretjerali jer na kraju im je došlo do otkaza dijela na motoru.
                                Kada danas:
                                “What we did here in China was simply to revert to an old specification,” said Binotto. “A specification we know pretty well – we have good statistics in terms of quality and hopefully that will be sufficient.”

                                Naravno, u Bahreinu je samo Leclerc na motoru imao novu specifikaciju jer to je njegova uloga u Ferrariju. Da je specifikacija prošla testiranje svakako bi je već ovog vikenda vidjeli i na motoru Vettela.

                                Jasno da regularnim vremenskim uslovima i sa jednako setovanim bolidom ni Leclerc, ni bilo koji drugi vozač na gridu, Vettelu ne mogu napraviti 0,4-0,5s po krugu. Po kiši je već druga priča jer tada vozačko umjeće igra znatno veću ulogu.

                                Comment

                                Working...
                                X