Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 - sezona 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31


    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • #32
      Osim što najveći broj trka Ferrari bude taj koji prati Mercedesa

      Posljednja trka je bila drugačija, ali i tada je Vettel bio sporiji od Hamiltona.
      Leclerc je bio nedodirljiv, ali kvar na dizni baš nikako nisu mogli da predvide.

      U Bahreinu je bila noćna trka i asfalt je hladniji. Tu je došlo do izražaja bolja Ferrarijeva adaptacija guma. I prošle godine je bilo tako kada su hladniji vremenski uslovi.

      Kada su dnevne trake sa jakim suncem Mercedes uglavnom u prva 3 kruga zauzme p1, p2 i vozi do kraja.

      Ono što svakako pravi najveću razliku su kišne trke. Vettel je tada možda najgori na stazi, a Hamilton baš suprotno.
      Jedva čekam da vidim Leclerc-a u tim okolnostima.

      Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

      Comment


      • #33
        Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
        podcenjujes sebe ti si ovde najstariji ako se ne varam nemoguce da nisi "dovoljno obrazovan i pismen" pa zavrsio si valjda osnovnu skolu majku mu to je dovoljno, neko nije ni to zavrsio pa je pametniji ovde od sviju nas. Uostalom ne treba tu neke filozofije oko vodjena ovog pdf, imamo jednu temu za trke (FORMULA 1 - sezona 2019.) onu drugu (Važna: 2018 Formula 1 - TRKE UŽIVO) treba zakljucati ne treba nam dve teme za diskusije o trkama. I to je to.
        Jesam Juniore i srednju el.tehnicku ali nisam ja za to. Ti bi bio odlican urednik, ako prhvatis priznacu da sam pratio Indicar 80 i 90-ih i da Je Max najbolji posle Hamiltona.

        Comment


        • #34
          Originally posted by Alan View Post
          Jesam Juniore i srednju el.tehnicku ali nisam ja za to. Ti bi bio odlican urednik, ako prhvatis priznacu da sam pratio Indicar 80 i 90-ih i da Je Max najbolji posle Hamiltona.
          ok necemo te terati ako neces. sto se mene tice (da budem urednik) nemam nista protiv.
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • #35
            Znaci reseno?

            Comment


            • #36


              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • #37
                MERCEDES ZABRINUT FERRARIJEVOM SNAGOM MOTORA: ‘NJIHOV MGU-K SE KASNIJE ISKLJUČUJE OD NAŠEG’

                Mercedes je u Bahreinu ostvario svoju drugu dvostruku pobjedu u isto toliko utrka. Ovog puta su branioci naslova imali sreću na svojoj strani, s obzirom da je Ferrari imao brži bolid. S pogledom na Shanghai i Baku, Srebrne strijele su zabrinute Ferrarijevom snagom motora i njihovim performansama na pravcima.

                Charles Leclerc je imao u džepu pobjedu na VN Bahrina. U 42. krugu je Monežanin imao 10,8 sekundi prednosti ispred Lewisa Hamiltona, svog prvog pratitelja. Međutim, Ferrari tada postaje sve sporiji. Prvo blago, a onda drastično. Hamilton je bio brži 4 sekunde po krugu i devet krugova prije kraja utrke prelazi u vodstvo.

                Hamilton je svoj 74. trijumf u Formuli 1 nazvao „pobjedom pouzdanosti.“ Britanac je priznao da je Leclerc bio najbrži u Bahreinu i pozvao je svoju momčad da se poboljša:“Ispred nas je puno posla, ako želimo uspjeti protiv ovih dečki (Ferrari).“ Ferrarijeve nadmoćne performanse u Bahreinu nisu bile toliko iznenađenje za šefa Mercedesa Toto Wolffa kao ubjedljivi poraz crvenih u Melbourneu:“Očekivali smo jači Ferrari u Australiji. To što do toga nije došlo mi je bilo veće iznenađenje nego njihov porast forme u Bahreinu.“

                Zabrinjavajuće za Mercedes je veliki gubitak vremena za Ferrarijem na pravcima. Slika sa treninga se prenijela i na utrku. Crveni bolidi su bili u utrci 4 desetinke na svim pravcima brži od Srebrnih strijela. „Niko ih tu nije mogao pratiti. Bilo je teško boriti se protiv toga,“ rekao je Wolff. Mercedes nije mogao nadoknaditi toliki gubitak u zavojima. Ferrarijeva brzina na pravcima je dovela u pitanje da li je Mercedes vozio sa više downforcea, ali Wolff ne vjeruje u to:“Sa dobrim otporom zraka dobijaš maksimalno jednu desetinku. To je čista snaga motora.“

                Mercedesovi inžinjeri su se nakon prvih treninga u Bahreinu odmah bacili na analize. Prvi zaključci:“Ferrari je brži od nas na pravcima sa i bez DRS-a. To nema veze sa otporom zraka. Na testiranjima u Barceloni smo po snazi motora bili izjednačeni. U Melbourneu smo bili malo ispred. U Bahreinu su bili očigledno superiorniji od nas. Melbourne je bio izuzetak. Tu je nešto dramatično pošlo po zlu kod Ferrarija.“

                Ferrai je već prošle godine iznenadio svoje rivale iznenadnim skokovima snage motora. Crveni su šest utrka bili ispred Srebrnih strijela po snazi motora. Tek nakon VN Singapura su ponovo bili izjednačeni. Ne jer je Mercedes sustigao, već jer je Ferrari nazadovao. Sadašnja prednost u snazi motora nije usporediva sa onom iz 2018.

                „Prošle godine su bili brži na početku pravca. U maksimalnoj brzini bi se mi vraćali. Sada su svugdje brži. Brži su na početku pravca i imaju veću snagu i u drugoj polovici pravca, jer ne isključuju MGU-K tako rano kao mi. Naša krivulja brzine se spušta, dok Ferrarijeva i dalje raste.“

                To bi moglo značiti da Ferrari manje prazni bateriju na pravcima, zbog čega imaju značajnu prednost nad svojim rivalima i stiču dosta vremena. Ova Ferrarijeva prednost zabrinjava Mercedes.

                „Bilo da je šasija ii motor. Na našoj razini napreduješ samo malim koracima. Bit će teško izjednačiti tako veliki zaostatak,“ strahuje Wolff. Bottas se pribojava Shanghaia i Bakua:“Pravci su još duži a Ferrarijeva prednost bi mogla biti još veća.“


                izvor: f1-bih


                Alane sta sad velis?
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • #38
                  Ne bi bilo dobro za cirkus da se nastavi dominacija Mercedesa iz Australije pa foliraju ili ako je stvarno brzi Ferari onda je do baterije samo ne treba torba ili kisobran da prikriju. I ne bi trebalo da ovde prenosimo vesti o f1 sa sajtova sa ovog govornog podrucja.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Alan View Post
                    I ne bi trebalo da ovde prenosimo vesti o f1 sa sajtova sa ovog govornog podrucja.
                    A sto? Taj sajt nema forum tako da bez brige ;)
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • #40
                      Suviše je veliku prednost Mercedes imao u Australiji da bi ovo što TW priča bilo tačno.

                      Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

                      Comment


                      • #41
                        Dobro ako je tako.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by forum1nick View Post
                          Suviše je veliku prednost Mercedes imao u Australiji da bi ovo što TW priča bilo tačno.

                          Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
                          mercedes je imao prednost jer je Ferarijev motor bio u safe modu ako nisi znao ;) posle toga su resili problem i u Bahreinu nastupili sa full power.
                          Last edited by Sam Hornish Jr.; 05-04-19, 19:22.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • #43
                            Forumum1nick je prosle godine sve objasnio u dve recenice, ja mu verujem.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Alan View Post
                              Forumum1nick je prosle godine sve objasnio u dve recenice, ja mu verujem.
                              pa verujem mu i ja (iako ne znam o cemu se radi) ali kakve to veze ima sa ovom godinom? ;)
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • #45
                                Nije se odnosilo na proslu godinu nego na celokupnu turbo-hibridnu eru. Nacicu post.

                                Comment

                                Working...
                                X