Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mundobasket - opšte diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zabraniće nam raspravu a baš je bila zanimljiva.

    Pre nego što potegnem temu o američkoj selekciji koju planiraju da pošalju u Kinu zanima me samo jedno na šta nikako da dobijem odgovor:

    Nije Sale ni blizu savršenog ali mene samo zanima koga biste vi što ga očigledno ne gotivite umesto njega?
    Ko je taj?

    Meni kao potencijalno bolje opcije jedino padaju na pamet Žoc, Kari i Kokoškov.
    Žocu i Kariju nema šanse da dozvole klubovi da vode i klub i reprezentaciju tako da njih zaboravite. Kokoškov jedino mada mi on deluje kao neko koga naša reprezentacija ne zanima. Ne znam ajde prosvetlite me.
    Last edited by Chiwwi; 24-07-19, 19:17.

    Comment


    • Kad kazes potonji to ne mora da znaci samo onaj drugi,zadnji,mogao si i da mislis na mene,jer lepo covek kaze da mene smatra advokatom u odsustvu mmajstora,tako da sam i ja mogao da budem taj potonji,naslednik mmajstora. Ja nemam pojma sta je taj decko pisao ali svaka mu cast ako je pokusao da urazumi sve te klinacke glave koje pljuju po Djordjevicu bez ijednog jedinog argumenta,zato sto im se ne svidja sto nije pozvan ovaj ili onaj,valjda nije bilo uzalud ovo piskaranje.

      Comment


      • Nece niko zabraniti raspravu. Kina je veliko trziste za USA,ali po meni su ovo sad politicke igre i otici ceneki 5-6 sastav Amera. Prosto, Kinezi su uvek bili njihovi najveci finansijeri i sad tako da ih iskuliraju je stvarno cudno. Jasno da je ovo doslo od gore.

        Ipak,bice ujednacenije takmicenje i bice kao i uvek velikih iznenadjenja.

        Ne mrzim Djordjevica,ne mrzim nikog. Ja volim da kritikujem, pozitivno i negativno. Kritike izvlaceiz ljudi najvise. Ovi sto te samo tapsu po ramenima ne izvlace iz tebe najbolje, vec kriticari

        Sale je dobar selektor,ali po meni u najboljem slucaju prosecan trener. To kazem kao neko ko prati ceo svoj zivot kosarku i relativno se profesionalno bavim sa njom. Obicno misljenje. Sto se tice selektora,neka bude ko god imakvaliteta, ali i zelje da vodi reprezentaciju na visokom nivou.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Nece se skoro ponoviti 2002.,njih su tada dobili i Argentinci,mi smo bili igracki mnogo jaki,Stojakovic i Divac vodeci igraci Sakramentaa, a oni nisu dosli sa najvecim zvezdama i bili su opusteniji nego ikada kasnije,mislili su da su nepobedivi. To je verovatno najvece iznenadjenje u istoriji sporta. Ali treba verovati,sto da ne,mozda opet budu imali slabiji dan,mi imamo cime da im zapretimo ako stignemo do utakmice s njima, jer ima mnogo odlicnih reprezentacija na SP, veliki je uspeh stici do tog finala.

          Comment


          • Pa dobro ko je taj?
            Baš hoću da pročitam vaša razmišljanja, ok, Sale je prosečan, ko je taj iznad proseka?

            Comment


            • Govorili su ranije o Sasi Obradovicu,on bi nas odveo do zlata na EP bez pola igraca protiv Slovenije. Pa taj iznadprosecni njihov trener kako god da se zove ako nas bude odveo do tri finala i jednog polufinala kad jednom zameni Djordjevica ja cu da pojedem tu kosarkasku loptu. Ne verujem ni da bi Kari Pesic i Zeljko Obradovic zajedno takav uspeh ponovili sa ovom reprezentacijom.

              Comment


              • Pa Mihajlo prijatelju, sada imas najboljeg centra lige i dobre igrace. USA dolazi sa 10 sastavom,slabijem nego onda i jos ne igraju na domacem terenu.

                Bolji su Kokoskov, Obradovic Sasa, Radonjic, Tomic, Uvalin pa cak i Marina Maljkovic..Mozda bih probao sa tom revolucijom, u Danskoj jedan klub ima zenskog trenera.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Chiwwi View Post
                  Zabraniće nam raspravu a baš je bila zanimljiva.

                  Pre nego što potegnem temu o američkoj selekciji koju planiraju da pošalju u Kinu zanima me samo jedno na šta nikako da dobijem odgovor:

                  Nije Sale ni blizu savršenog ali mene samo zanima koga biste vi što ga očigledno ne gotivite umesto njega?
                  Ko je taj?

                  Meni kao potencijalno bolje opcije jedino padaju na pamet Žoc, Kari i Kokoškov.
                  Žocu i Kariju nema šanse da dozvole klubovi da vode i klub i reprezentaciju tako da njih zaboravite. Kokoškov jedino mada mi on deluje kao neko koga naša reprezentacija ne zanima. Ne znam ajde prosvetlite me.
                  Pored ovih koje si spomenuo, Saša Obradović, Vlada Jovanović mi se isto profilisao u zanimljivog stručnjaka svojevremeno nepravedno potcenjenog, prošao je kroz tretman toplog zeca kod grobara kao Alimpijević kod Zvezdinih navijača.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Svi, ali svi spomenuti su bolji od Đorđevića.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Dobro ja postavljam ozbiljno pitanje, zaboravio sam Obradovića Sašu, ok nisam protiv, ali i on trenira ekipu koja mu nebi dozvolila da se bakće reprezentacijom.

                      Comment


                      • Doci ce dan kad ce Djordjevica naslediti drugi selektor,videcemo te zlatne medalje preko Amerikanaca,pobede na EP bez pola kljucnih igraca. Opet cemo da upadnemo u period bez medalja,kao od 2002-2008,to je moje misljenje,ko god da postane selektor imace problem da uzme bilo kakvu medalju,da dodje do polufinala.

                        Comment


                        • Dosta zavisi i od toga da li će se FIBA u međuvremenu raspasti što je realan i očekivan scenario. Ako se to ne desi do dolaska Đorđevićevog naslednika očekujem zlato na EP, jer imamo ubedljivo najjaču reprezentaciju.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • A zanimljivo kako je tvoj spisak iskljucivo od trenera koji su radili ili rade u FMP-u,Zvezdi a nema Dzikica koji je sa ekipom Buducnosti uzeo ABA ligu,pored mocne Coviceve Zvezde i Cedevite. Ima boljih trenera od Djordjevica ali nema boljih selektora.

                            Comment


                            • Ne ima boljih trenera.

                              Žoc, Kari, Kokoškov i Obradović Saša jesu bolji treneri od Saleta ali prvo niko od njih nije slobodan a to je uslov broj 1. a drugo nisam siguran da osim Karija neko može da natera ekipu da trče uzbrdo na Zlatiboru a reprezentacija je upravo to. Žoc je bar dokazao da nema kontrolu nad zvezdama van svog kluba u kome moraju da ga slušaju.

                              Pripreme, Odbrana(Opet pripreme), Ozbiljnost i Disciplina pa onda možemo o kvalitetu koji opet ne manjka. Tu leži 90% uslova za uspeh jedne reprezentacije.

                              A tu je Sale što se tiče reprezentacije odličan.
                              Last edited by Chiwwi; 24-07-19, 19:53.

                              Comment


                              • Vlade Jovanović nema nikakve veze sa FMP-om, ni Robija, ni Saša Obradović, ni Kari. Nešto si pomešao.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X