Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2019. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MareLFC View Post
    Ovakvom igrom je prvi favorit na RGu
    OVAKO

    Comment


    • Originally posted by MareLFC View Post
      Ovakvom igrom je prvi favorit na RGu
      Po dosad pokazanome jeste. Medjutim, za ocekivati je da Nadal i Djokovic dignu formu.

      Originally posted by Stefan-kobe View Post
      Tacna je konstatacija da je Rafa igrao vrlo dobro na pocetku drugog seta, ali nakon tih 5 gemova koje si spomenuo Nadal iz 2017 bi jos pojacao, a ovaj sadasnji je pao. Imao je 0 40 kod 5 4, a on reternirao uzasno u dva poena, a u jedan Tiem odigrao strasan fh.
      Najvaznija stvar koju smo vidjeli je da je Nadal igrao dobro a Tim jos bolje. On je napravio brejk u tih 5 gemova i tu je mec bio rijesen.
      Last edited by NI; 29-04-19, 14:32.

      Comment


      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
        Daj argument

        Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Originally posted by MareLFC View Post
          Daj argument

          Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
          Pa ako ne znas sta i kakav je Nadal u Parizu, da se igra na 3 dobivena seta, da ce Nadal podici formu do tada, onda ok. Covece pri zivog Nadala nece Tiem NIKAD biti favorit broj 1 na RG.
          OVAKO

          Comment


          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
            Pa ako ne znas sta i kakav je Nadal u Parizu, da se igra na 3 dobivena seta, da ce Nadal podici formu do tada, onda ok. Covece pri zivog Nadala nece Tiem NIKAD biti favorit broj 1 na RG.
            Znam da ce podici nivo igre, pisem ja to, mozes procitati nekoliko postova ranije, ali sam lepo sada napisao OVAKVOM igrom, dakle govorim kako trenutno stoje stvari, odlično znam sta pricam.

            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
            Originally posted by Casiraghi
            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
            Originally posted by Casiraghi
            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
            Originally posted by Casiraghi
            Srecan Mane svima koji slave.

            Comment


            • taj RG,pre toga madrid naravno,ce jako jako uticati na rafu-ako pukne madrid,lako ce puci i RG...msm,nije da ja nesto zalim,ali njemu je jos samo ta sljaka ostala...

              al ce fed da omasti brk
              Wizard

              Comment


              • Kecman izgubio u kvalama za Hale od Souze sa 2:1
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • ali na kraju ipak upao kao LL, igrace protiv Kacanova

                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • E pa bas lepo za Kecmana

                    Onog ko je dao Monfi reket u ruke, treba istuci istim.

                    Koli i danas bas los.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Monfils se sad ponasa kao Kirijos kad mu se ne igra, pravi 2 sekunde pauze izmedju poena
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • I Bublik je u istom fazonu bio, žali Bože bačenog vremena

                        Kecman nije uspeo da potvrdi brejk na startu. Italijan na ST ga zove Kekmanović

                        Comment


                        • Bas dobar Kecman i odsustvo srece na sl za Karena u tb...mehhh
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Na Queensu , Anderson ocekivano nakon pauze zbog povrede izgubio od Norrie-a prvi set a i u drugom vec spasio visestruke BL.
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Aoo Ledeni Sasu i nas udostojio prisustva [emoji41]
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Uleteh tacno da vidim kako Simon vraca brejk. Nacin na koji je to uradio je teniska poezija.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X