Announcement

Collapse
No announcement yet.

OFK Beograd - neki novi "Romantičari"

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ja cu iz inata da ti dgovorim da se prijateljstvo gaji posto on nije redovan na forumu. Bilo je nekoliko ljudi pre par nedelja tamo cini mi se.
    Last edited by belgrade_owl; 29-08-19, 19:29.

    Comment


    • #32
      ofk1

      B3E8596D-956C-446C-9BC5-D31108C0DD66.jpg

      Otkud je nastalo ovo OFK Prijelpolje i šta je ovo? Našao sam pre na faksu

      Last edited by Cassius Clay; 29-08-19, 19:31.

      Comment


      • #33


        http://www.ofkbeograd.co.rs/?tip=news&page=600

        Comment


        • #34
          Sa navijačima Dinama iz Moskve i dalje postoji veliko prijateljstvo, rekao bih baš na bratskom nivou.
          U poslednjih godinu dana, nije se desio mesec, a da neko iz Srbije nije otišao gore odnosno neko od Rusa svratio u Beograd.
          Postojanjem Kluba prijatelja to prevazilazi neke klasične navijačke okvire i drago nam je zbog toga.

          Pre 8 godina, revijalni meč OFK Beograd - Dinamo Moskva organizovan je upravo preko ljubitelja kluba. Nije čika Zvezdan sigurno to dovodio

          Za par dana slavimo rođendan, akcenat je na porodičnim vrednostima i humanitarnom karakteru ovog događaja.
          Miljan Mrdaković, Igor Matić, Marko Baša, Ajazdin Nuhi, Miloš Kolaković, Bojan Šaranov, Petar Puača, Saša Stevanović, Gordan Petrić, Miško Mirković i mnogi drugi... biće tog dana sa nama.



          Comment


          • #35
            Свака част, драго ми је што са Русима имате пријатељство, све најлепше вам желим.

            Comment


            • #36
              Vidim na ovom linku kod Sove ka sajtu kluba da je OFK bivši BSK, onaj gde su igrali Ivica Bek, Moša, Tirke, Vujadinović, Arsenijević, Mihajlović i ostali.

              Neki kažu da nije, a neki da jeste. Kakvo je vaše mišljenje?

              Da je to preteča BSK-a i da vrate to ime, navijao bih za njih, ionako se nisam vezao nešto za bilo koji klub, pa da i ja navijam za nekog.[emoji4]

              Comment


              • #37
                Наравно да јесте.

                Пс и Звезда игра на месту Југославије, многи кажу да је буквално ново име, наравно гурано од комунизма, силом прихваћено и основан је нови клуб за кога су прешли да навијају готово сви навијачи предратне Југославије, играли су и неки играчи, али прешло је и БСК-ових јер је Партизан имао изразито антисрпски карактер - играње репрезентативаца НДХ па надаље.

                ОФК и Звезда би требао бити највећи дерби данас.

                ОФК - БСК нас је створио тј Чика Дача ваљда у сукобу са БСК ствара 1913. СК Велика Србија који се од 1919. назива СК Југославија.

                Поред Срба за нас су играла и три Чеха.

                1919. се на првој утакмици облаче црвено-беле боје.

                24. априла 1927. у Љутице Богдана 1а на Топчидеру, отворен је стадион на коме је играла СК Југославија.

                За време рата наш клуб носио је име СК 1913.



                То што је изнова основан као што смо ми примљени у УН 2000. никога не боли курац. То је тај клуб, то су та два клуба, и континуитет неће нико дати од ових проклетих комумиста. Наравно.

                Дуга прича.

                Брљави се и муља се, продају се неки дресови црвени из Монтевидеа а играли смо у плавим. Цео онај филм прави велики гробар, Југословен и комунист(ваљда то иде једно уз друго, бар је пре ишло) Драган Бјелогрлић.

                Те грешке и ко зна какви фалсификати нису случајни.

                Не добија он тек тако средства да снима баш о тим 20им и 30им, има ту нека тајна веза
                Last edited by Cassius Clay; 30-08-19, 22:25.

                Comment


                • #38
                  Ima logike ovo što pričaš da je samo Partizan novi klub, a Zvezda i OFK su Jugoslavija i BSK.

                  BSK je igrao na Trkalištu, OFK sad igra na Karaburmi. Jel ima tu nekog kontinuiteta? Jel to blizu jedno drugog?

                  Urke jel ima neka tema da ti nisi kompetentan ili se razumeš u sve?[emoji4]

                  Sad sam skapirao da Sova navija za Šefild W. zbog dresova.[emoji4]
                  Last edited by goku; 30-08-19, 22:34.

                  Comment


                  • #39
                    Link koji sam ostavio je zvanican sajt OFK Beograda.

                    Ja se povodom istorije OFK Beograd ne bih izjasnjavao, nisam do sada pa necu ni sad.

                    Predratni BSK je igrao na mestu gde se nalazi sadasnji stadion JNA.

                    Za one koji ne znaju, OFK Beograd je prvi a mozda i jedini klub iz Srbije koji je bio motiv za osnivanje kluba sa istim imenom i grbom u nekoj drugoj drzavi. OFK Beograd Stuttgart je amaterski klub se takmici u opstinskoj ligi.

                    Comment


                    • #40
                      Не разумем се само имам имформације које су доступне и у доколици скупљене. То је неко моје мишљење око Звезде.

                      А за дресове из Монтевидеа мислио сам да знаш и да си чак ти писао али биће да је Огњем. Уопште није упитно јесу ли били плави.

                      ОФК Београд је гигант, греота је што не врате старо име.

                      Партизан и БСК немају везе, јер је Партизан армијски клуб и завршио је у Београду етп тако.

                      Чак и да све ово није истина и Звезда и ОФК би требали да присвоје историју. Када неки могу нације да граде на машти, могу и два фудбалска клуба да мистификују постојање.
                      Last edited by Cassius Clay; 30-08-19, 22:52.

                      Comment


                      • #41
                        OFK sa BSK-om ima veze taman toliko koliko i Partizan.
                        Možda malo više.
                        Ima a nema.

                        Na mestu stadiona BSK-a je izgradjen JNA
                        Ljudi iz BSK-a tj. neki i ne svi, su nešto kao pokušavali da nastave bivstvovanje BSK-a ali im se nije dalo u ono vreme pa su oni opet, ne svi, osnovali OFK.

                        Mesec dana pre gašenja BSK-a.
                        Klub se zvao Metalac i govorim o Moši Marjanoviću pre svega.

                        Ukratko.
                        Ne može se reći ni da jeste ni da nije to isti klub.
                        Partizan sa BSK-om veže samo zemljište i stadion.
                        Ali opet i nije i jeste.

                        Zvezda i Jugoslavija pored zemljišta, dele i dres a i neki ljudi su se muvali isti..
                        No, ti ljudi su bili komunisti i pre drugog sv. rata..
                        Što javno, što krišom.
                        Last edited by Chiwwi; 30-08-19, 23:34.

                        Comment


                        • #42
                          Vidim na sajtu grb BSK pored OFK, vidim da računaju sve trofeje koje je osvojio BSK, navode sve slavne igrače da su igrali za njihov klub, odnosno OFK. Oni dakle smatraju da su oni taj predratni BSK.

                          Ne kapiram zašto onda ne vrate ime BSK i taj grb?

                          Ko ih sprečava u tome? Ako nije moglo posle rata da taj klub nastavi postojanje pod svojim imenom, zašto ne može sada?

                          Ako postoje bilo kakve veze sa tim klubom, a očigledno postoje, zar to nije dovoljno da se to uradi?
                          Last edited by goku; 31-08-19, 00:00.

                          Comment


                          • #43
                            BSK i Jugoslavija su nasilno ugaseni u svakom smislu od strane komunistickog rezima. Partizan, Zvezda, OFK su novi klubovi nastali posle rata. Jedina slicnost "vecitih" sa tim ugasenim klubovima je zemljiste koje je uzurpirano. To je istina, a sve ostalo su navijacka prepucavanja u fazonu "ciji je veci". BSK su neki ljudi nakon 45-e pokusali da ozive osnivajuci u stvari novi klub ali to nije naislo na odobravanje komunistickih vlasti pa su kasnije promenili ime u OFK Beograd. Meni je zao sto se ta tradicija predratnih klubova obrisala kao gumicom ali istina je jedno, a navijacke zelje nesto sasvim drugo.

                            Пс и Звезда игра на месту Југославије, многи кажу да је буквално ново име, наравно гурано од комунизма, силом прихваћено и основан је нови клуб за кога су прешли да навијају готово сви навијачи предратне Југославије, играли су и неки играчи, али прешло је и БСК-ових јер је Партизан имао изразито антисрпски карактер - играње репрезентативаца НДХ па надаље.
                            Jeste, a Zvezda je bila prosrpski klub sa sve petokrakom i udbaskom logistikom. Ne znam kako vam ne dosadi da se kao neka deca igrate istorije i da unosite razdor u vec dovoljno neslozan srpski narod. Jeidni klubovi koji su tada bili prosrpski tj. nacionalisticki nastrojeni su ugaseni. Komunizam nije dozvoljavao da postoji bilo kakav klub koji ce da velica nacionalizam, a kamo li da dozvoli da taj klub osvaja trofeje i dobije najveci stadion gde ce raja da dodje i da peva Cica Drazi. Orilo se bre svuda "Jugoslavja, Jugoslavija" i na JeNeA i na Marakani svi tapsali drugu titu jebo ga ja niko nije smeo da pomene Cica Drazu odmah ima rezervisan apartman na goli otok.......to je bio takav duh vremena i ko ne shvata da se duh vremena konstantno menja ne moze ni da shvati kako su to nekad Partizan i Zvezda bili simboli komunizma, a danas nisu.....
                            Last edited by tamonajugu; 31-08-19, 00:15.

                            Comment


                            • #44
                              Recimo da je za Partizan navijao generalštab a da je Zvezda bila opšteprihvaćena medj' Srbima kao neki bunt, ali upravo je to i udba namirisala i ostavila taj ventil da se narod zamajava dok oni crtaju Kosova i Vojvodine.

                              Čuvena oko Šekularca kad ga je tražio Juve:
                              Mora da ostane u Zvezdi i da zabavlja radničku klasu.

                              Svako zašto ima svoje zato.

                              Ja sam Srbin iz Srbije.
                              Svi moji i po očevoj liniji i po majčinoj su iz Srbije.
                              Po majčinoj su sa Kosova davno prešli na jug Srbije a po očevoj južnjaci starosedeoci.

                              Nikad niko nije išao u Partizane, niti bio Komunista.
                              Baba gotivi Tita ali nikad nije bila u partiji.

                              Navijam za Partizan.
                              Last edited by Chiwwi; 31-08-19, 00:19.

                              Comment


                              • #45
                                To što je nasilno ugašeno od strane komunista ne mora da znači da je zauvek mrtvo. Baš zato što je na taj način urađeno, što jedna bolesna ideologija stoji iza toga je razlog više da se taj klub obnovi.

                                Ne bi bilo ni prvi, ni poslednji put da ugašeni klubovi ponovo postoje.

                                Parma i Fiorentina su prošli kroz to, prvo su se vratili pod nešto izmenjenim imenom, pa onda vratili staro ime, nikakav problem.

                                Kod OFK ili BSK se radi o tome da li to neko želi ili ne, jer ljudi iz OFK se ponašaju kao da su oni taj predratni BSK. Ili, ne znam ko uređuje taj sajt, možda to nema veze sa ljudima koji vode OFK, možda je to delo nekog entuzijaste.

                                Ali ne mislim da postoji bilo kakva pravna prepreka za to. Vrate staro ime i grb, stadion srede i nazovu "Novo Trkalište". Bočnim tribinama daju imena Andrejevića i Simonovića, ovima iza gola po Marjanoviću i Tirnaniću, malo agresivne propagande i to je to.

                                Comment

                                Working...
                                X