Announcement

Collapse
No announcement yet.

OFK Beograd - neki novi "Romantičari"

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Jel postoji Plava Unija i dalje?
    Jel su se spustili ispod deset članova?

    Comment


    • #17
      Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
      Jel postoji Plava Unija i dalje?
      Jel su se spustili ispod deset članova?
      Da.... Čak su podeljeni na nekoliko frakcija...
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • #18
        Specijalno poštovanje za romantičare na čijem stadionu sam proveo detinjstvo jer mi je bio na pljucometar (a i još uvek je ). I naravno za Iliju Petkovića, u istom kontekstu.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • #19
          Originally posted by Constantin View Post
          Da.... Čak su podeljeni na nekoliko frakcija...
          Ne zezajjj

          Comment


          • #20
            Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
            Ne zezajjj
            Naravno da se zezam, ali im dajem podršku za ovaj Sizifov posao.....
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • #21
              26.02.2019
              MIŠKO MIRKOVIĆ JE NOVI SPORTSKI DIREKTOR OFK BEOGRADA

              Sportski sektor OFK Beograda je ponovo dobio svog dirigenta. Novi sportski direktor Romantičara je Miško Mirković, naš nekadašnji igrač i reprezentativac.

              Odlukom uprave kluba na mesto glavnokomandujućeg u organizaciji fudbalskih pitanja našeg kluba postavljen je čovek od koga se očekuje da zajedno sa svojim saradnicima vrati OFK Beograd na mesto koje mu pripada u domaćem fudbalu.

              - "Svi naši napori su koncentrisani na oporavak kluba i povratak u viši rang takmičenja. Amaterski fudbalski rang takmičenja prosto nije prirodno okruženje za naš klub, povratak OFK Beograda na "veliku scenu" je imperativ i prioritet. Miška Mirkovića smo prepoznali kao čoveka koji je sposoban da složi sve kockice u našim planovima i želimo da sa njim što dužem periodu sarađujemo i vratimo svim navijačima Plavih osmehe na lica." - započeo je svoje izlaganje predsednik UO kluba, Nino Došen-Majkić i nastavio - "Ovde nije bilo dileme ni za UO ni za direktora Božidara Milenkovića, predlog je jednoglasno prihvaćen. Miško Mirković ima dug staž kao igrač u našem klubu, Karaburmu oseća kao svoj drugi dom, izborio je status reprezentativca naše zemlje u jakoj konkurenciji, a svojim igrama i odnosom prema dresu zaslužio je večno poštovanje i u svojim inostranim klubovima."

              Navijačima OFK Beograda i fudbalskoj javnosti je svoje prve utiske i planove putem zvaničnog sajta preneo i naš sportski direktor: - "OFK Beograd je moj klub i čast mi je što sam dobio poverenje. Šest godina sam bio igrač Romantičara i nekako osećam da mi je dužnost da probam da pomognem klubu da se vrati u vrh našeg fudbala gde mu je svakako mesto."

              Kakvi su dalji planovi i prvi koraci koje ćete preduzeti?

              - "Traner Kalinić je napravio sjajnu bazu mladih igrača kojima pomaže par iskusnijih. Razni klubovi su zainteresovani da u svojim redovima vide neke od naših igrača pa je naš najveći zadatak trenutno da zadržimo na okupu trenutni tim i da ga na leto pojačamo sa još 4-5 novih kvalitetnih igrača i napadnemo Prvu ligu, a kasnije naravno i Super ligu."

              Miško Mirković je na Omladinski stadion došao 1986. godine i branio naš dres sve do 1992. Ukupno je, u šampionatu i nacionalnom kupu, za Beograd odigrao 159 utakmica i postigao 19 golova. Rođen je 07.08.1966. godine u Tuzli, a pored OFK Beograda i novobeogradskog Radničkog, igrao je u turskim klubovima, u Kodžaeliju, Fenerbahčeu i Elazigsporu.
              Ovo je onaj sto na snimku sa prve strane protura Mihajlovicu kroz noge i centrira Loncaru za prvi gol. Inace nakon prelaska u Tursku je uzeo njihovo drzavljanstvo zbog broja stranaca u ekipi, tamo je igrao pod drugim imenom (Koliko Boby Dixon zaostaje ), ne secam se kojim, ali znam da su inicijali bili M.M.

              Nadam se da nije Terzicev satelit.

              Comment


              • #22
                Lepo je znati da djubre Terzic jos uvek ima veze sa OFK Beogradom.

                https://www.maxbetsport.rs/dragulj-s...-zvezdi-98963/
                http://ofkbeograd.co.rs/?tip=news&page=2505

                Nije slucajno da oba kluba imaju veze sa klubom sa Malte u kojem je sportski direktor Simovic, covek koji je radio u marketingu zvezde.
                Last edited by belgrade_owl; 05-03-19, 23:09.

                Comment


                • #23

                  Comment


                  • #24
                    Cika Cvele ima 83 godine i jos uvek redovno dolazi na utakmice.

                    Comment


                    • #25
                      Finale Kupa Beograda se igra 29. maja od 17:00 časova na stadionu FK “Čukarički” na Banovom brdu. Pobednik ima priliku da naredne sezone učestvuje u Kupu Srbije.

                      Comment


                      • #26
                        Prvo kolo protiv zvezde, hocemo opet 2:6, ili sme da se trci ovde?

                        Comment


                        • #27

                          Comment


                          • #28
                            BUBG iz 1968.
                            Salim se, mislim da je ovo utakmica kad su Sekularac i Milos Milutinovic debitovali za OFK, sto objasnjava veliku posetu. Mec se zavrsio rezultatom 1:1.

                            Nekoliko decenija kasnije, madjio iz Vrbasa je uzeo da vodi klub i odveo ga u tri lepe.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                              Jel postoji Plava Unija i dalje?
                              Jel su se spustili ispod deset članova?
                              Prvo da pozdravim gospodina od svih 10 članova PU.

                              viber-image_1_orig.jpg

                              2_132_orig.jpg

                              Naravno ovo je najveći broj ljudi prošle sezone, ali svakako tvoj komentar je vrlo zlonameran i ne vidim potrebu da ti ovde nešto posebno pišeš.
                              Ako imaš dodira sa realnošču poštovao bi sve, pa da je i četiri navijača na tribini. I uopšte mi nije namera da vodim drsku konverzaciju, poenta je da si loš i ciničan sagovornik.

                              Uzgred želeo bih da zahvalim svima koji su umesto mene ubacivali vesti, u međuvremenu OFK Beograd je osvojio gradski kup i započinje novu sezonu sa ambicijama da se popne rang više.
                              Koliko je to realno, nezahvalno je tvrditi, ali da su to ambicije kluba jesu. Navijači se bave stvarima u kojima prkose razumu, a može se reći da klub u ovom trenutku ima marketing kakav nije imao ni u Superligi.
                              Vodi se računa o omladinskoj školi, najbolji igrači se nagrađuju povremeno, održavaju se kontakti sa porodicama bivših legendi,... Naravno, uvek može bolje.

                              Početkom Septembra proslavićemo rođendan kluba, velikom humanitarnom utakmicom.





                              ------------------------------------------------------------------------------------

                              Takođe u prethodnom periodu, u skladu sa mogućnostima opremili smo kancelariju na stadionu. Rad je potpuno volonterski.





                              Nije u pitanju prostorija ultrasa, već sportska kancelarija namenjena za navijače svih uzrasta.

                              Ove sezone pored humanitarnih angažovanja, veliki akcenat biće na očuvanju porodičnih vrednosti. Da ne pišem svašta, vremenom ću.
                              Last edited by ofk1; 23-08-19, 00:31.

                              Comment


                              • #30
                                Da li neko zna da li naši navijači OFK-e popularna "Blue Union" i dalje gaje bratstvo sa ruskom braćom Dinama iz Moskve?

                                Znam da je u Moskvi bio neki fan klub OFK-e.

                                Divno prijateljstvo dva bratska naroda nadam se da je i dalje na snazi, upućeni neka jave. Ofk1 pre svega

                                Comment

                                Working...
                                X