Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne bih igrao na umor Aguta, nikako ne.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by pecaros View Post
      Ne bih igrao na umor Aguta, nikako ne.
      Pre ili kasnije ce to biti faktor. I ispraznjenost (i kod jednog i kod drugog).
      Ako se mec oduzi, moze to da presudi.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Pre ili kasnije ce to biti faktor. I ispraznjenost (i kod jednog i kod drugog).
        Ako se mec oduzi, moze to da presudi.
        Od fizičke opasnija je ona emotivna ispražnjenost koja će se bar delom odraziti na Cicipasa. Plus je Agut jedan od fizički najspremnijih na turu.
        sigpic

        Comment


        • Cicipko Divan dan za sve ljubitelje tenisa i fer igre.
          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

          https://ibb.co/cD1Xnq

          Comment


          • Originally posted by amnesiac View Post
            Njega i Zvereva od mlađe garde odvaja to što mogu dobro igrati na svim podlogama. Iako na ITF sajtu piše da je njegova omiljena podloga trava, to baš ne odgovara istini. Premda sam ga gledao da eksperimentiše na travi, pravi varijace, izlazi na mrežu itd. kao da uživa, i ja sam stekao taj utisak. No na talijanskom kanalu Supertennis stručni konsultant je ispričao da je pričao s njim i da je njegova omiljena podloga - šljaka. Iskreno, prošle godine sam, kad sam ga vidio kako igra na šljaci, izrazio sumnju može li išta na bržim podlogama, ali me je nastavak sezone razuvjerio.

            Prvi put sam ga gledao prije dvije sezone na nekom dvoranskom turniru. Momku je svaki drugi forhend bio slajs jer nije imao tajming za normalan udarac. Vidi ga sad. Inače, po meni on ima sve uslove da mu bekhend postane veliko oružje, a zasad to nije. Na onom Mickey Mouse turniru za osnovce je pokazao kako dobro može potegnuti iz tog udarca.
            Mislim da mu u ovoj fazi karijere odgovara više šljaka jer njegova igra još nije razvila fluidnost potrebnu za travu. I dalje mu više odgovaraju nešto sporije podloge koje mu 'kupuju' vrijeme da odradi neke udarce kako želi. To se prije svega odnosi na bekend gdje mu je i dalje prirodnije da ga hvata u visokom penjanju, a ne rano poput Rogera. Ako uspije uspostaviti dinamiku sličnu Rogerovoj zasnovanu na eksplozivnosti sa oba krila, onda će mu biti svejedno na kojoj podlozi igra.

            Slažem se da mu bekend može postati vrhunski udarac, ali gledajući njegov 'skillset', mislim da mu doslovno svi udarci mogu biti dosta bolji nego što trenutno jesu. Dakle, i servis i forhend i bekend i slajs i ritern. A kada to možeš reći za nekoga ko na ovakav način poput danas dobije jednog Federera, onda se fakat dobro zamisliš kolike su mu mogućnosti.

            Nadovezat ću se na tvoj zadnji pasus i reći da sam na nagovor Shminke i Stefana gledao Tsitsipasa prije dvije godine nekoliko puta i da me nijednom nije impresionirao. Nisam u njegovoj igri vidio ništa što bi mu moglo donijeti neke ozbiljnije uspjehe u narednim godinama. Nije imao doslovno niti jedan dominantan udarac. Tek prošle godine sam shvatio koliko sam bio u krivu, te koliko je tu prostora za napredak i mogućnosti da razvije svoju igru.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Originally posted by pecaros View Post
              Od fizičke opasnija je ona emotivna ispražnjenost koja će se bar delom odraziti na Cicipasa. Plus je Agut jedan od fizički najspremnijih na turu.
              Da ali Cicipas je decko koji zeli najvece domete - to se vidi. Njemu je Rodzer samo jedna od stepenica na putu do vrha.
              Dok sa druge strane Agut sam kaze da mu je bio cilj da ove godine igra 1/4 na AO. Cicipasu je cilj titula u to sam ubedjen.
              Jos je Agut i ako je fizicki svakako top ipak dosta iscedjen teskim mecevima koje je imao do sada. Imao je tu nesrecu da vec u prvom kolu mora da igra sa Marejem a znamo svi kako se taj mec odvijao. Svi ostali njegovi mecevi do sada su bili manje vise slicni.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Neće se on samoubiti protiv Bautiste definitivno, može izgubiti samo ako ga onaj nadigra.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Ne verujem da Cicipas baš razmišlja o podizanju pehara. Jeste pobedio velikog Rogera ali zna on dobro koje zverke stoje na tom putu. Zverke koje trenutno mnogo više vrede od vremešnog Švajcarca.
                  Za nešto više, veliko iznenađenje biće mu potreban pakleno najbolji mogući tenis.

                  Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                  Comment


                  • On je uoči sezone izjavio da mu je ove sezone cilj polufinale Slama i da vjeruje kako ima kapacitet za to. U ovom trenutku to i djeluje realno, više od toga ne, posebno ako Nadal bude u polufinalu.

                    Ne vjerujem da je još fizički i tehnički na nivou da može pobijediti Rafu na tri dobijena seta, posebno kad vidim kako Nadal igra.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Nadal pršti bar ono što sam ja gledao. Najveći favorit za kantu ove godine. Tsitsipas nema igru za njega, Agut bi mogao do seta i to je to. U finalu može da ga dobije samo Novak ali ne ovaj Novak.

                      Comment


                      • Više se bojim prepreka do finala nego eventualni ogled sa Rafom za titulu. Rano da bacam toliko daleko i smišljam protivnika za finale. Prvo da naš preskoči Medvedeva pa ću razmišljati šta i kako dalje.

                        Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                        Comment


                        • Ma to svakako. Novak ovakav ni nemože do finala ukoliko ne podigne nivo igre. Već sutra mora da doda po gasu. Ali kad već drobimo Nadal je najozbiljniji igrač ove godine.

                          Comment


                          • Videćemo kako će se i Rafa ponašati do kraja. Ima i on zent od Novaka, ne bi mu svejedno bilo da ga vidi prekoputa.
                            Što se Noleta tiče, suviše je prekaljen i namazan da ne zna da mu trenutna igra nije na nivou za samu završnicu. Postoji mnogo goriva kod njega, videćemo dokle da dogura.
                            Ja se toliko ne bojim ni Rafe ni Zvereva koliko samog Novaka. Video si koliko ga razbesneli upaljeni reflektori, toliko da je skoro predao Šapovalovu treći set. Ubija me kada krene iz čistog mira da se glupira i srlja iz greške u grešku. Ne ume stati...

                            Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                            Comment


                            • Ima Novak nivo u sebi i naći će ga kad bude potrebno.

                              Znao je on i 2015. i 2016. dozirati u prvim kolima, pa kasnije očistiti pod sa protivnicima. Svi se sjećamo patnje sa Simonom na AO 2016, pa kako je u nastavku turnira odučio Nishikorija, Federera, a onda i Murraya. Sjećamo se i AO 2012 kada mu je Hewitt ničim izazvan otkinuo treći set, slično kao što je to i Shapovalov uradio jučer.

                              Znao je on i u svojim najboljim danima izgledati letargično u nekim mečevima, ali je znao i kada se treba fokusirati i podići nivo. Nemam dilemu da će protiv Medvedeva biti nabrijan kako odavno nije bio.
                              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                              Comment


                              • Ja još ne vidim da je Nole nešto alarmantno uradio. Da toliko igrom zaostaje da ne može izvući turnir.
                                Gledam i stavku motiva. Sigurno da Conga i Šapovalov nisu kadri, čak i kad ne igra dobro, da mu naude i eventualno naprave veliki problem.
                                Još se štedi za ono što mu predstoji. Verujem kako će Medvedev okusiti šampionskog Novaka i njegov pravi sjaj.

                                Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X