Announcement

Collapse
No announcement yet.

RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

    A sto ce Lorenco da se provodi sledece godine sa Spizom :fc-[
    Taj ce da predstavlja najveci problem narednih sezona Rosiju.

    Comment


    • #32
      Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

      Cisto sumnjam. Ne vjerujem da ce Yamaha moci da napravi konkurentan motor od 1000cc.
      Mozda ako predje na Hondu. Da nema ogranicenja rpm-a i broja motora po sezoni Ducati bi ih ugazio, i sad bi Stone
      vladao.
      [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

      Comment


      • #33
        Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

        [quote author=L. Lawliet link=topic=2794.msg160763#msg160763 date=1283003456]
        Obratite paznju na 250cc trku, bice ispadanja na sve strane $a$7#
        [/quote]

        Novcem se ne moze kupiti sreca ali moze pivo, a to je skoro isto.

        Comment


        • #34
          Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

          Spies potpuno zasluzeno! A to je i ocekivano; jos od kad je uzeo titulu od Mat Mladin-a u AMA Superbike.
          Dugo pratim MotoGP i ne znam kad je ovako Rossiju "islo"... Prosto ne mogu da verujem. Njegovo iskustvo i Jeremy zajedno
          da ne mogu da nadju resenje - meni je to sumnjivo. Izgleda da je ta zadnja Öhlins amortizacija dosta znaci @(*6sd$%
          Definitivno se Yamaha ponasa jaaaako "disrispektful" prema Rossiju tako ocigledno mu odmazuci.

          Comment


          • #35
            Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

            [quote author=gringo link=topic=2794.msg160897#msg160897 date=1283025786]
            Spies potpuno zasluzeno! A to je i ocekivano; jos od kad je uzeo titulu od Mat Mladin-a u AMA Superbike.
            Dugo pratim MotoGP i ne znam kad je ovako Rossiju "islo"... Prosto ne mogu da verujem. Njegovo iskustvo i Jeremy zajedno
            da ne mogu da nadju resenje - meni je to sumnjivo. Izgleda da je ta zadnja Öhlins amortizacija dosta znaci @(*6sd$%
            Definitivno se Yamaha ponasa jaaaako "disrispektful" prema Rossiju tako ocigledno mu odmazuci.
            [/quote]

            Mislim da si u pravu, nesto se definitivno desava. Meni pada na pamet samo jedna stvar, Yamaha je otkazala svaku podrsku Rosiju.
            Zato su i njegova vremena tako losa. Da Tech 3 Yamaha bude brza od fabricke, nemoguce.Ben Spiz je odlican vozac, ali jos nije dovoljno upoznao tu Yamahu.
            A Rosi, koji je i stvorio, vec po pravilu je sporiji. Zato je doslo do ovih padova, njegova zelja da po svaku cenu uradi nesto vise, iako motor to ne dozvoljava.

            Comment


            • #36
              Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

              Primjetio sam da Valentino gubi previse u zadnjem sektoru na onom pravcu. To znaci otprilike ovo:

              Zadnjeg gripa nema, onda su odlucili da naprave setup u kojem dobijes grip ali gubis na pravcu.

              Neshto da objasnim ovo nema veze sa Yamahom. Ovo ima veze sa Valentinom i Jerryem.
              Dakle godinama je ovo problem, overspining se pojavljuje vec duze vrijeme, jos od pocetka sezone se vidio jasno taj problem.
              Ne krivi Yamahu sad, ne krivi nikoga. Znam da je malo vremena za testiranje ali rijesite to. Lorenzov team je rijesio
              mozete i Vi. Al ne oni su od pocetka godine planirali da idu u Ducati, Yamaha je to brzo skapirala podrska je umanjena
              a oni su lose podesili motor u predsezonskim testiranjima. Ovo je samo na Jerry-a i na Valentina, da su rijesavali probleme
              na vrijeme jos u Estorilu prosle godine, do ovog ne bi doslo.

              Dakle vesna i gringo nemate sto kriviti Yamahu glavni krivac je Jerry, njegov team i na kraju Valentino.

              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

              Comment


              • #37
                Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                [quote author=L. Lawliet link=topic=2794.msg160956#msg160956 date=1283030213]
                Primjetio sam da Valentino gubi previse u zadnjem sektoru na onom pravcu. To znaci otprilike ovo:

                Zadnjeg gripa nema, onda su odlucili da naprave setup u kojem dobijes grip ali gubis na pravcu.

                Neshto da objasnim ovo nema veze sa Yamahom. Ovo ima veze sa Valentinom i Jerryem.
                Dakle godinama je ovo problem, overspining se pojavljuje vec duze vrijeme, jos od pocetka sezone se vidio jasno taj problem.
                Ne krivi Yamahu sad, ne krivi nikoga. Znam da je malo vremena za testiranje ali rijesite to. Lorenzov team je rijesio
                mozete i Vi. Al ne oni su od pocetka godine planirali da idu u Ducati, Yamaha je to brzo skapirala podrska je umanjena
                a oni su lose podesili motor u predsezonskim testiranjima. Ovo je samo na Jerry-a i na Valentina, da su rijesavali probleme
                na vrijeme jos u Estorilu prosle godine, do ovog ne bi doslo.

                Dakle vesna i gringo nemate sto kriviti Yamahu glavni krivac je Jerry, njegov team i na kraju Valentino.
                [/quote]

                U potpunosti se slazem s tobom , mislim da su bas oni glavni krivci za ovo.

                Ali vrati ce se doktor ne brinite h5g6k8

                Comment


                • #38
                  Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                  Ljudi Spies ce biti maestralan iduce godine na Yamahi ako Yamaha uspije sklopiti konkurentan motor

                  Comment


                  • #39
                    Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                    @L. Lawliet

                    Zar mislis da Jarry ne moze da izadje na kraj sa Yamahom? Da Rossi ne ume da objasni lepo sta mu tacno ne radi? Ma daaaaaj...
                    Pogledaj kako je "procvetala" Yamaha Cal Crutchlow-a samo posle jednog Rossijevog testiranja.
                    Covece ovo je jedna od losijih sezona Colina Edwardsa ali je cak i on ispred Rossija.

                    Jednostavno - prekinuli su podrsku i ovi se bore sa problemom koji su imali jos na pocetku (kao sto si primetio) dok je
                    Lorenso dobio novi deo ili sta vec...

                    I da! Da nije do Yamahe i da su stvarno ok i opusteni prema Valentinu, davno bi rekli da moze da testira Ducatija u Valensiji.
                    Njihovo cutanje i moguca zabrana dokazuju da su "skloni sabotazi".

                    Sto kaze Vesna, Rossi je stvorio tu Yamahu - zna joj sve prednosti i mane. Ovo je vise nego sumnjivo.

                    Comment


                    • #40
                      Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                      Izgleda da ce ovo biti jedna od boljih trka i nadam se da niko nece pobeci na pocetku.
                      A Rossiju je neophodan dobar start, ako se zaglavi iza nekoga tipa Simoncelli ili Edwards i provede par krugova iza njih lose ce se provesti.
                      Drago mi je da je Suzuku tu oko 10-te pozicije, makar su bolji od vecine privatnika.
                      Jel se bese ocekuje Elias sledece sezone u Suzukiu? Pretpostavljam da ce Capirosi da ode, a Bautista ostane, jel tako?

                      Comment


                      • #41
                        Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                        Neverovatno kako ljudi kad vide da Rossiju ne ide, krive nekog drugog za to, a kad pobedjuje onda je to zato sto je najbolji.
                        Rossi je jednostavno van forme, plus je sigurno pod pritiskom s obzirom na sezonu koju ima Lorenzo i jednostavno u takvim uslovima greske se dogadjaju.
                        Valjda ce biti bolje.........

                        Comment


                        • #42
                          Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                          Evo sta je Rosi kazao o danasnjem danu. Ocigledno je da mu ovi padovi nisu umanjili smisao za salu.

                          "We worked hard today to try to recover the feeling we've lost and we have made some improvement. Unfortunately I crashed at the worst point in the session, with the soft tyre in and doing some fast laps but with not enough time left to try again," said Rossi.

                          "It could have been worse because I thought I would end up much further back than seventh, so we can be happy for this.

                          "This track is very bumpy and I really think something needs to be done to some parts of it to improve it. I don't know when the last time I crashed twice on one day is but for sure it was many years ago, back in the 90s perhaps!

                          "Luckily I am okay, nothing is hurt and this is the most important thing. I think tomorrow is going to be a very interesting day because me, Pedrosa and Stoner are all behind the front row which is unusual. It could be fun!" he concluded.

                          Comment


                          • #43
                            Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                            Lorenzo je isuvise u bodovnoj prednosti da bi bilo ko na stazi osecao pristisak.
                            Jeste van forme to je evidentno ali je isto tako evidentno da je njegova Yamaha na jako losem nivou.
                            I za taj nivo prosto ne mogu da okrivim Jarryja i Rossija jer su isuvise dobri u svom poslu.
                            Isto tako mislim da je 2006. i 2007. Yamaha prosto napravila nekonkurentan motor, te su tih godina
                            potpuno zasluzeno uzeli titule Hayden i Stoner.


                            Comment


                            • #44
                              Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                              Ne mislim pritisak u smislu zbog toga sto je Lorenzo ispred u borbi za titulu. Jasno je da tu vise nista ne moze da se uradi, ali sigurno da Rossiju ne prija da Lorenzo ovako ubedljivo sve pobedjuje, pa cisto sa te strane gledano mislim da oseca neki prtisak da dokaze da je i dalje najbolji, jer trenutno svi velicaju Lorenza.

                              Comment


                              • #45
                                Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                                [quote author=nucle0 link=topic=2794.msg161017#msg161017 date=1283034902]
                                Neverovatno kako ljudi kad vide da Rossiju ne ide, krive nekog drugog za to, a kad pobedjuje onda je to zato sto je najbolji.
                                Rossi je jednostavno van forme, plus je sigurno pod pritiskom s obzirom na sezonu koju ima Lorenzo i jednostavno u takvim uslovima greske se dogadjaju.
                                Valjda ce biti bolje.........
                                [/quote]

                                Rosi jeste pod pritiskom, ali najpre sto ne moze da postigne sa svojim motorom ono sto zeli i sto moze.
                                Zato toliko i forsira, i zato i pravi greske. Da ne dobija podrsku Yamahe, nije samo moje misljene,
                                vec i ljudi koji mnogo bol;je poznaju desavanja u tom sportu, a pogotovu desavanja iza kulisa.

                                Comment

                                Working...
                                X