Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pariz 2018.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam mislio da je Chung novi broj 1, a sad ispada da je to Hačanov?

    Ništa novo na forumu.
    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

    Comment


    • Zanimljiva demagogija i logičke postavke koje se moraju sumirati.

      Zverev kao 19-godišnjak odigra vrhunskih pet setova sa Rafom (Australian Open), ništa specijalno. Khachanov to isto uradi sa 22 godine (US Open), pljušte pohvale na sve strane.

      Zverev kao 20-godišnjak dobije Novaka u finalu Rima, traži se svaki način da se to omalovaži jer je Novak bio povrijeđen. No, kada Khachanov to isto uradi protiv znatno umornijeg + prehlađenog Đokovića, ponovo, pljušte pohvale na sve strane.

      Iz toga proizilazi da je igrač (Khachanov) koji na Slamovima u karijeri ima dvije četvrte runde, te drugo i treće kolo, a koji je pritom osvojio četiri ATP titule (jedan Masters) pokazao više od igrača koji na Slamovima ima dva treća kola, jednu osminu finala i jedno četvrtfinale, a koji je pritom osvojio devet ATP trofeja, od čega tri Mastersa. I koji, usput rečeno, protiv tog istog Khachanova vodi 2:1 u međusobnim omjerima.

      Rekao bih da je to ozbiljan problem sa logičkim postavkama, ali prije će biti da je stvar u čistom animozitetu spram jednog igrača.

      Helem nejse, par riječi o finalu.

      Khachanov zaslužuje svaku moguću pohvalu, bez obzira na prikazani nivo Đokovićevog tenisa. Novak nije imao snage, niti mentalne niti fizičke da pruži veći otpor, jer je iscrpljenost organizma usljed teškog meča sa Federerom i prateće prehlade učinila svoje.

      Ipak, Karenu treba skinuti kapu što Đokoviću nije dozvolio da prebaci momentum na svoju stranu u onim trenucima kada bi Novak možda, nošen eventualnim adrenalinom, mogao i zakomplikovati situaciju, te na tom 'pogonu' odigrati bolje ostatak meča.

      Tu prvenstveno mislim na gem kod 4:5 i 00:30 u prvom setu kada je Khachanov dobio razmjenu od 19 udaraca, a onda i taj gem, da bi na isti način izvukao i gem u kojem je servirao za prvi set, jer je i tu Novak imao 00:30.

      Rutinski dobijen drugi set pokazao je mentalnu zrelost i samopouzdanje u svoju igru. Svi znamo da Novak nije bio ni blizu svog maksimuma, ali Karen je odlično uradio ono što je bilo do njega. Umjesto da vrati Novaka u meč, rutinski ga je završio i tako savršenu sedmicu krunisao i savršenom pobjedom, što zaslužuje velike čestitke.

      Ima odličan temelj i nadam se da je ovo jedan iskorak naprijed u njegovoj karijeri, što ćemo imati priliku vidjeti naredne godine.
      Last edited by Prle!; 05-11-18, 07:32.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Logičke postavke koje važe i obrnuto ali su standardno nevidljive Gdje je i šta radi Rublev koji je ovdje hvaljen 100x više od Khachanova, šta kažeš na to, ima li logike? Takođe i dizanje Zvereva u nebesa nije bilo ni blizu zdravog rezonovanja nego je osvajač 10+ GS titula, neviđeni talenat, uvijek bolji u meču, čak i kad ga Thiem izuje iz cipela, on i tad bude bolji Jasno je meni da ste zahvaljujući Vladanu to nekad i namjerno radili da bi kontrirali, evo iznad tebe mu upamtio i Chunga Kao što vidiš i nema tu uzdizanja Khachanova, sve lijepo piše šta se može očekivati, glupo je uopšte predviđati ko će šta napraviti, jer ko prati generalno sport zna koliko je to nezahvalno.

        Comment


        • Poređenje o hvaljenju Rubleva naspram Khachanova ili bilo kojeg drugog igrača apsolutno je irelevantno i van poente onoga što govorim, jer se tada Rubleva hvalilo više i od spomenutog Zvereva.

          To spada u početne dojmove koji mogu biti i različiti i pogrešni. Možemo prognozirati, možemo pogriješiti, kao što se prognoziralo i griješilo milion puta prije. Ja sam od Rubleva očekivao dosta, ali sam očekivao i od Kozlova i od nekolicine drugih, mladih igrača. Da nisu ispunili moja očekivanja, ne trebam ni govoriti, jer je to jasno, a da li će ih ispuniti ne mogu govoriti, jer ne znam. Mogu pretpostavljati, a pretpostavljam da neće.

          S druge strane, ono o čemu govorim i što znam, jesu elementarne stvari koje su lako dokazive, a što se vidi po rezultatima i načinu na koji se posmatraju isti u zavisnosti da li je u pitanju Zverev ili Khachanov ili sutra neki drugi mladi igrač. Jedan je, iako je ostvario daleko više od svojih vršnjaka, predmet mnogo većeg osporavanja u odnosu na druge koji su ostvarili daleko manje. Spočitava mu se i spočitavat će mu se ono što drugima neće, čisto zbog animoziteta, a ne realnog pogleda na stvari. Jer s realnim pogledom hvalili bi jednako ono što je do sada napravio, kao što kudite, odnosno kudimo, ono što nije (Grand slam rezultati). U postu iznad je sve lijepo objašnjeno, pa nema potrebe da se ponavljam.

          U svakom slučaju, Zverev se počeo hvaliti onda kada je počeo odskakati od svoje generacije, naročito rezultatski. U datom periodu je stekao epitet najhvaljenijeg igrača, a toga ne bi ni imao da nije ostvario rezultate koje je ostvario. Da je umjesto njega to ostvario neki drugi mladi igrač, bio on Khachanov, Ćorić, Rublev ili Chung, dobijali bi jednak hype, kao što su i dobijali onda kada su pokazivali išta više od svojih standardnih rezultata.
          Last edited by Prle!; 05-11-18, 10:25.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Iskreno, nije Sasica voljen na ovom forumu .... Sada zasto je to tako. Ima vise faktora.... Ali cinjenica je da trenutno odskace od svoje generacije po rezultatima, kao sto je takodje cinjenica da se uklapa u sivilo "ostalih smrtnika" pa cak je i daleko ispod proseka sto se tice rezultata na najvecim turnirima (slemovima). I tu ima vise faktora zbog cega je tako kao sto jeste.... I sve dok Zverev ne napravi taj daleko najznacajniji iskorak u svojoj karijeri (titule mu niko ne trazi, ali makar polufinala), ce ga osporavati.

            Nekada se svi mi trudimo da budemo sto objektivniji. Mnogi cesce, neki i redje, ali nekada animozitet preovlada. I to ne treba da cudi nikoga.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Veoma je malo onih koji pisu van navijackog okvira, sto je i normalno mozda ne treba to osudjivati, mi smo ipak svi prvo navijaci, ok vecina bar i tesko je biti kao takav objektivan.
              Ali ne terba preterivati i namerno nervirati druge, no takve treba ignorisati, sto je verovatno tek navijacima tesko.

              Hacanov je odigrao odlicno ovaj drugi deo sezone, Sasa je malo u padu, iako mu je bolja sezona od ruskog Rusa, ali ima i to veze, jer ljudi pamte kratkotrajno, odusevljavaju se trenutnim sto vide.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                Kao i ranije, stvar je jasna - mora Rodzer u dva seta da odradi Novaka. Najverovatnije gledamo jos jednu Novakovu pobedu, ali ocekujem da malcice teze dodje do nje.

                2:1 za Novaka.

                Kacanov osvaja.
                Originally posted by Mr. Wolf View Post
                Iznenadio bih se ako sutra Novak dodje do seta.
                Hacanov je favorit.
                Svaka čast Wolfe na viziji.[emoji3]

                Kačanov je iste visine kao Zverev, 198 cm, ali mi se čini da mnogo bolje nosi tu visinu i nije krakat ka onaj.
                Last edited by goku; 05-11-18, 12:00.

                Comment


                • Originally posted by Prle! View Post

                  U svakom slučaju, Zverev se počeo hvaliti onda kada je počeo odskakati od svoje generacije, naročito rezultatski. U datom periodu je stekao epitet najhvaljenijeg igrača, a toga ne bi ni imao da nije ostvario rezultate koje je ostvario. Da je umjesto njega to ostvario neki drugi mladi igrač, bio on Khachanov, Ćorić, Rublev ili Chung, dobijali bi jednak hype, kao što su i dobijali onda kada su pokazivali išta više od svojih standardnih rezultata.
                  Zverev se počeo hvaliti mjesecima prije prve titule, 2god prije prvog Mastersa. Uglavnom tad su i vođene najveće rasprave ovdje. Lik se tad više hvalio nego Khachanov sad, to je ta logika koja se ne vidi

                  Comment


                  • Mozda se jeste hvalio tada, ali se prica oko njega vodila pre par dana gde mu je predvidjano da nikad nista nece uraditi jer je visok skoro 2 metra, iako odskace od cele svoje generacije koja se bori za Milan, a on u Londonu odavno
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Ne, vec da nece postati velikan, nema tenisera dvometrasa velikana, istorija jasno kaze 185 je idealna visina za tenisera, nema potrebe za izvrcanjem mojih rijeci, istorija je neumoljiva.

                      Taj Zverev na ovom forumu iako zvuci neskromno postoji zahvaljujuci meni. I to je ok, sad cete opet da ga braniti, dobijao je dosta kritika u poslednje vrijeme, ali sad kad ga ja napadam dobijace najbolje advokate. I tu je istorija neumoljiva.

                      Ja da sam teniser u svako doba dana i noci bih izabrao da mi je protivnik prije Kirijosa, a australgrka smatram maloumnikom.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Ne, vec da nece postati velikan, nema tenisera dvometrasa velikana, istorija jasno kaze 185 je idealna visina za tenisera, nema potrebe za izvrcanjem mojih rijeci, istorija je neumoljiva.

                        Taj Zverev na ovom forumu iako zvuci neskromno postoji zahvaljujuci meni. I to je ok, sad cete opet da ga braniti, dobijao je dosta kritika u poslednje vrijeme, ali sad kad ga ja napadam dobijace najbolje advokate. I tu je istorija neumoljiva.

                        Ja da sam teniser u svako doba dana i noci bih izabrao da mi je protivnik prije Kirijosa, a australgrka smatram maloumnikom.


                        Nije bila prica da nece uci u velikane, nego da nece nista uraditi, a razlika je ogromna
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Nije tacno, vrati se i procitaj sa razumijevanjem.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ja znam sta sam ja pisala i znam od cega je pocelo, a to sto si ti spinovao, to je druga prica
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Moj prvi post oko visine, u mojoj knjizi Slem velikan jednako teniski velikan. To sigurno nije Rafter sa jednom nedeljom na prvom mjestu. Nije ni Hjuit sa 80.

                              Originally posted by Vladan View Post
                              Nope, Zverevu je ovo maksimum, ja sam ubijedjen da on ne moze da bude bolji od ovoga, jer njegovo kretanje ne moze da bude bolje od trenutnog. I on ima te limite sa kretanjem o kojima ja pricam tri godine vec. Ko je vidio Slem velikana od dva metra? Marej je visok 190 i ima zesci hendikep u odnosu na Djokovica, Federera i Nadala, ima i jacu gradju iako zaista izvrsno pokrivanje terena, ali istorija je neumoljiva, 185 je idealna visina za tenis. Ona nas je to naucila i uci od kad postoji tenis.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by notorious View Post
                                Zverev se počeo hvaliti mjesecima prije prve titule, 2god prije prvog Mastersa. Uglavnom tad su i vođene najveće rasprave ovdje. Lik se tad više hvalio nego Khachanov sad, to je ta logika koja se ne vidi
                                Pa zar baš to ne govori da se opravdano hvalio? Vidjelo se u prvom njegovom meču u Hamburgu da će biti veliki igrač i već sada jeste, sa 21 godinom ili koliko već ima treći na svijetu, tri mastersa, malo li je? Ako jeste, onda veće mišljenje ti imaš o njemu nego ovi iz suprotnog tabora

                                Hvalio se i Kačanov nakon prvog meča protiv Tipsarevića u Moskvi prije 4-5 godina, koliko li već, pa se nakon toga izgubio i u tišini došao do mjesta koje mu se predvidjelo nakon tog prvog meča, nakon prvog gledanja.

                                A fula je bilo i bit će ih, nemoguće je pogoditi kako će se nečija karijera razvijati, baš neki dan gledam sažetak Berdycha iz Pariza 2005. , da tad neko reče da lik neće nikad ništa veliko više osvojiti...

                                Većina igrača koji su se hvalili danas itekako zaslužuje pažnju, polako ali sigurno idu ka vrhu i stvari na ATPu ove godine se baš počeše mijenjati, dosta odlazaka u penziju, padova u formi i na listi starijih igrača, a ovi mladji lagano zauzimaju svoje pozicije u prvih 20.

                                Comment

                                Working...
                                X