Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA regular season 18/19 (vesti, diskusije...)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ball, Kuzma, Zubac i 2 pika prve runde, jos samo da Davis zatrazi trejd ka Lejkersima.

    Comment


    • Mnogo cenim Devina Bookera, mada je mlad loyal dog so far.

      Comment


      • Kontam da su Ingram i KCP sigurni u tom eventualnom trejdu e sad samo je pitanje ko jos. Nadam se da to nece biti Kuzma a ako bude Lonzo onda u drugom smeru mora Pejton iako bi bilo pakleno kad bi mogao Dzru ikako mi je apsolutno jasno da je to nemoguca misija.

        Ceka se "trade deadline" za rasplet.
        sigpic

        Comment


        • Kuzma nema sansa da ide, svi ostali su dostupni sem Kuzme i Brona, samo ni NO nije vise u poziciji da puno trazi ovim javnim istupom

          Comment


          • Idu sada priče da nisu dovoljni Lonzo, Kuzma i Ingram.. pa terajte se u majčinu hahhahahah Ovi su ludi ako im to daju..

            Comment


            • Moras pokupiti Davisa dok mozes, makar po ceni Kuzme, Lonza i Zubca. AD je lagano top 5 igrac, strasan u defanzivi, i u prajmu je, udruzio bi dva igraca koji su top 5 u ligi, imao bi konkurentan roster za 2-3 sezone minimum i ne bi dozvolio da ga Boston pokupi.

              Kuzmin plato je 20 poena po utakmici sa osrednjom odbranom, Lonzo ne moze da bude zvezda dok ne popravi šut, a Ingram ne šljaka sa Lebronom zajedno

              Comment


              • Boston do 1.6 ni ne može uzeti Davisa, ma neće Kuzma niđe. Sad je malo i 20 poena po utakmici

                Comment


                • Ne znam sta su ti igraci uradili bez Lebrona, a da, gube protiv Minesote i pali sa 3. na 9.mesto. Jedino je Kuzma napredovao od trojke Ball-Kuzma-Ingram, a pri tom su se Lejkersi vec dva puta opekli sa Georgeom i Kawhijem cekajuci Free Agency iako su igraci izrazili zelju da igraju za Lejkerse. Svi znamo kako se to zavrsilo, oba igraca igraju na MVP nivou, cisto sumnjam da ce ikad taj nivo dostignuti Kuzma, Ingram i Ball.

                  A u vezi sa Bostonom, upravo treba sad zavrsiti trejd sa Pelikansima jer Boston moze ponuditi veci broj boljih pikova i eventualno Tatuma koji je najbolji igrac od tih mladih igraca Lejkersa i Seltiksa.

                  I sta mislis, da li ce se moci graditi ekipa koja moze da osvoji titulu oko Kuzme za 5 god? I sad mi reci da li ce moci oko Davisa?

                  Idealno bi bilo da se sacuva Kuzma jer je bolji šuter od Ingrama, samim tim moze bolje da se uklopi. Ali ce Pelikansi, po svemu sudeci Pelikansi traziti Kuzmu pre Ingrama, a ako je pitanje sacuvati Kuzmu ili ne za igraca koji belezi 30/13/4, odgovor je ocigledan.
                  Last edited by LejkerBoy; 28-01-19, 18:38.

                  Comment


                  • Generalno je taj mladi core Lakersa prenaduvan i precijenjen po mom mišljenju.

                    Tipa Murray+Millsap+Barton/pik prve runde bi bio zanimljiv trejd. Denver ima depth i na PG i na SG/SF da sebi ovo priušte. Pitanje je da li im je potrebno baš

                    Comment


                    • Pitanje je isto da li bi Davis produzio ugovor u Denveru, toga se najvise i plaše “male” franšize kada trejduju za zvezdu tog kalibra. Oklahomi je uspelo sa PG-ijem, sad cemo videti sta ce biti sa Leonardom i Torontom

                      Comment


                      • Ne bih baš rekao da je Kuzma napredovao, on je manje-više kao izgrađen igrač došao u ligu. Nema on nekog prostora za napredak. Svakako je nadmašio sva očekivanja i ostaće zapamćen kao možda i najveći steal tog drafta, ali to je to od njega. NBA starter, koji bi u zavisnosti od rezultata tima možda mogao da bude i AS godinu-dve. Ne treba zaboraviti da Ingram u svojoj trećoj sezoni i dalje nema godina koliko je Kuzma imao kad je došao u NBA. Ingram je baš dosta napredovao u drugoj sezoni u odnosu na rookie sezonu, a u ovoj trećoj recimo da stagnira i ljudi bi odmah da ga otpišu. Dečko ima 21 godinu. Sudeći po onome što je prikazivao na Dukeu, mislilo se da će biti bolji šuter, i svakako može on da popravi taj šut. I dalje on ima dosta veći plafon od Kuzme.

                        E sad, stoji to da on nije dobar fit sa LeBronom, Kuzma se mnogo bolje uklapa tu. Ali šta se dešava za 4 godine, kad Ingram bude u prajmu, a LeBron verovatno završi karijeru? Je l bi radije hipotetički imali Kuzmu i ADa kao osnovu ili Ingrama i ADa? Meni je to no brainer. U teoriji doduše ako imaš ADa u LAu, ne bi trebalo biti problem da privučeš nekog vrhunskog FA i odradiš odgovarajuće trejdove. Tako da što se trejda za ADa tiče, u principu treba dati i Ingrama i Kuzmu i Balla i koga god traže. Šta god da im daš, svakako mnogo bolje prolaziš u tom trejdu.

                        Problem je što je jedino što ide Lakersima na ruku tu Rich Paul. Dakle osim ako AD ne insistira da hoće da igra samo za Lakerse, ne vidim scenario u kojem bi Pelicansi hteli da ga trejduju tamo. Ima tu nekoliko ekipa koje bi mogle bolji paket da im ponude, a oni bi naravno preferirali da ga pošalju na istok. Plus nije kao da im gori pod nogama, ne ističe ADu ugovor ove sezone, već 2020.

                        Boston može i sad da krene na njega ako će dati Irvinga u trejdu, a ukoliko im je sad ili nikad situacija, mislim da bi Ainge bez problema prosledio Irvinga u NO. Ja svakako bih na njegovom mestu.

                        @Bastia: Meni bi AD bio loš fit za Jokića.

                        Comment


                        • ja ti govorim da ga Boston ne moze uzet bez Irvinga, ti opet pišeš trebaju završavat taj trade. Šampionsku ekipu za 5 godina neće sigurno graditi ako sada sve resurse daju, ostavit ce ih LBJ u pustoši jer bukvalno daju cijeli mladi core i ostaje im hrpa smeća i opet rebuilding, piše se lako je dovesti FA u LAL pa koga su doveli u zadnjih 10 godina da je vrijedan bio. A za trade neće baš imati nee resurse.. Da li sam ja rekao da
                          Kuzma ne vrijedi za Davisa, apsolutno ne, niti će NO pristati dati AD bez Ingrama i Kuzme zajedno, tako da mi ne stavljaj te poredbe u tastaturu. Oni će tu morati uključiti i treću stranu, ali s obzirom da je NO klimava franšiza svašta je moguće pa i da ga daju za neku smješnu ponudu. Samo mene zanima koliko je kompatibilno Davis - LeBron? Ma da je sudeći po tajmingu Davis odlučio da ide sigurno u LAL

                          AD - Jokić nema smisla

                          Ingram se otpisuje samo zbog toga jer nije fit uz LeBrona, inače je daleko veći potencijal, tako da je on siguran sudionik trade ukoliko do njega dode.


                          Papi Irving ne bi produio ugovor u NO to je jedan kroz jedan, tako da New Orleans mora biti lud da to napravi
                          Last edited by Mrkela; 28-01-19, 19:34.

                          Comment


                          • Originally posted by Mrkela View Post
                            ja ti govorim da ga Boston ne moze uzet bez Irvinga, ti opet pišeš trebaju završavat taj trade. Šampionsku ekipu za 5 godina neće sigurno graditi ako sada sve resurse daju, ostavit ce ih LBJ u pustoši jer bukvalno daju cijeli mladi core i ostaje im hrpa smeća i opet rebuilding, piše se lako je dovesti FA u LAL pa koga su doveli u zadnjih 10 godina da je vrijedan bio. A za trade neće baš imati nee resurse.. Da li sam ja rekao da
                            Kuzma ne vrijedi za Davisa, apsolutno ne, niti će NO pristati dati AD bez Ingrama i Kuzme zajedno, tako da mi ne stavljaj te poredbe u tastaturu. Oni će tu morati uključiti i treću stranu, ali s obzirom da je NO klimava franšiza svašta je moguće pa i da ga daju za neku smješnu ponudu. Samo mene zanima koliko je kompatibilno Davis - LeBron? Ma da je sudeći po tajmingu Davis odlučio da ide sigurno u LAL

                            AD - Jokić nema smisla

                            Ingram se otpisuje samo zbog toga jer nije fit uz LeBrona, inače je daleko veći potencijal, tako da je on siguran sudionik trade ukoliko do njega dode.


                            Papi Irving ne bi produio ugovor u NO to je jedan kroz jedan, tako da New Orleans mora biti lud da to napravi
                            Upravo zbog toga kazem, da treba da trejduju za Davisa sada, jer ce kao Free agent vrv ispaliti Lejkerse, a leti ce Boston moci lagano da napravi bolju kombinaciju mladih igraca i pikova. Pri tom, dok on postane FA, LeBron ce vrv pasti sa igrom.

                            Idealno bi bilo, da trejduju samo jednog od dvojca Kuzma-Ingram, Lonza i kombinaciju pikova. Zubac mi je jako gotivan, voleo bih da ostane, ali sta znam, ako mora i on, onda pusti njega i to je to. Kostur LeBron-Davis-BI/Kuz je jako dobar, pogotovo kad se uzme u obzir da ce Cousins gotovo sigurno napustiti GSW, a i KD ce verovatno, nadam se.

                            Po meni, sada moraju da rese trejd u vezi Davisa i time su obezbedili top 5 igraca u prajmu

                            Comment


                            • To što Dejvis traži trejd ne znači da će se trejd dogoditi. Suštinski najbolje je da ide u Lejkerse kako bi plej of sezona bila ultra zanimljiva (nije kao da će se rezultat na kraju promeniti ali će utakmice svakako biti zanimljivije). No opet za njega najviše mogu da daju Boston i recimo Minesota. Što pikova što mladih igrača. Boston mi ima i najviše smisla od svih..
                              Last edited by Bonomo; 29-01-19, 03:56.
                              sigpic

                              Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                              Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                              Without error there can be no brilliancy.

                              Comment


                              • Ma ide Dejvis u Lejkerse mora zbog same lige, nije zanimljivo ako u borbu ove i naredne godine ne bude ukljucen Lebron. Ima ogromnu bazu fanova i zamislite ne udje u PO.Dejvis je prerasto NO koji nije uspeo da mu dovede jednu ZVEZDU i nece igrati PO i tu se stavlja tacka. Da sam na mestu Bostona dao bi tri igraca a mozda i cetiri za AD. Mlad je lik a ultra jak Horford, Hejvurd i jos neka dva manje bitna..Ovo im je velika sansa da budu tim za titulu...Lejkersi i sa AD ove godine nece imati sansu..izgubice dosta igraca koje trenutno ne mogu da nadoknade..Inace skidam kapu Denveru za sinoc...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X