Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Fantasy 2018/19

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja bih lupio veto tu, ali ence da mi otvori stranicu.
    sigpic

    Comment


    • Mislim da veto moze samo komesar da udari, tako da neka se vise ljudi izjasni da Aleksa moze lakse doneti odluku.
      sigpic

      Comment


      • Preko maila se udara veto, ali ne radi u ovom trenutku. Aleksa će veto udariti ovdje, trejd je smiješan u svakom smislu.
        sigpic

        Comment


        • Young-Simmons 1. 0,8 pts razlike 2. 6sk razlike 3. 0,8ast razlike 4, 0,3 blk razlike 5. 0,5stl razlike 6.fg 17% razlike (simmons) 7. ft 22% razlike (young) 8. trojke nisu uporedive jer simmons ne sutira uopste, pa nema ni ucinak zato tu odmah pisi 0.

          Hajde sada tvoj da vidimo, o kom rec nije recena (ili je 1 covek napisao)

          1. skoro 10pts u korist klaya 2. samo 3sk razlike za turnera 3. klay bolji za 0,5 ast ali obojica losi u ast. (2,3- 1,8) 4. Turner mnogo bolji 4x u blokadama 5. Klay 3x bolji u ukradenim 6. samo 5% fg za turnera 7. preko 20% ft bolji za klaya 8. preko 4x bolji klay od turnera u trojkama ima 3 po mecu i to samo zbog uzasnog pocetka sezone osim onog jednog meca. Nema vise partije u kojoj klej ne daje bar po 2, (igram protiv njega pa znam 14 mi dao u 2 meca). u TO su izjednaceni a Klay igra dosta vise MPG.

          Ovo je matematika, bez misljenja, lazi, prevare.

          Rec nisam rekao za ovo, naravno i dalje nemam nikakav problem sa tim trejdom, jer si ti imao neke svoje razloge naravno iz kojih si zakljucio da bi ti odgovaralo. Ja sam ti naveo zasto ovaj trejd odgovara i meni i mrkeli, a ili neka Leksa odluci, ili neka bude kako Srki kaze, neka se lupi veto ako komesar ili vecina hoce, potpuno ok (kao sto je colke napisao), ali ovakve price da je nesto smesno nisu ok.
          Last edited by colchonero; 13-01-19, 16:12.

          Comment


          • Ili hoces da uporedimo Kanter-Hayword

            1. 14,4 - 11,1pts 3,3 razlike (kanter) 2. 11-4,8sk (kanter) cak 6,2 skoka razlike (kanter) 3. 2-3,5 ast 1,5razlike za Hayworda 4. 54-42 cak 12fg% (kanter) pri vecem broju suteva. 5. 85-82% ft samo 3% razlike (hayword) kanter uzme pritom vise bacanja po mecu. 6. stl 0,5 za hayworda (0,9- 0,4) 7. blk 0,2 za kantera (0,4-0,2) i daje trojku vise hayword (1,2 ili 1,3 naspram 0,3 kanter)

            P.S. ovo nema veze sa Srkijem koji ima sjajnu ekipu i odlicno gura, nego samo sa Reiseovim komentarom da je trejd smesan, a ko god da logican razlog posle poredjenja sva 3 trejda, da ne znate imena igraca (znaci bez real life name recognition), i pogleda na fantazi tabelu sta kome treba od kategorija, prihvaticu apsolutno.
            Last edited by colchonero; 13-01-19, 16:43.

            Comment


            • E moj brate, ja sam pravio trejdove na moju štetu kako bih nekako profitirao. Ljudi sa kojima sam pravio trejdove su Srđan, koji je u plej ofu siguran, ali daleko od najjačih i Džon, koji će teško do plej ofa, ista situacija kao sa mnom. Pogledaj sad tvoju situaciju. Ti si 2. trenutno u ukupnom skoru i još oćeš da se pojačaš. Mrkela nema šanse da dođe do plej ofa. Ako oće ovakve trejdove da pravi i ako mu se ne igra više, nek nas pusti da igramo. Nismo ni mi od juče.
              sigpic

              Comment


              • Pa ko je tebi "kriv" sto si pravio na stetu tvoju(tvoje misljenje,zbog neceg si to uradio). To nema nikakve veze, cak i pravi moju poentu da za razliku od lupam turner-klay ovde nece nijedna strana profitirati NAUSTRB druge(nije one sided kao tvoji), nego ce biti potencijalno koristan za oba igraca. Ja pricam o razlici u "fantazi" statistici sa objektivnog stanista. Elementarno igranje je da hoces da se pojacas i smanjis mane u svojoj ekipi, a ja kazem da u nasem trejdu, tacno odgovara obojici, jer ako se pogleda celokupna statistika on je mnogo izbalansiraniji od tvojih, a donosi i meni i Mrkeli tacno ono gde smo tanki (na neki nacin uz dozu rizika to cu objasniti ispod), tako da obojica potencijalno profitiramo. To da li ce Mrkela u PO nije ni moja ni tvoja stvar. A cak i za to, ako bi hipoteticki sve ostalo isto zadnjeg dana (danas) ove nedelje, on bi bio na 2kat od 7og mesta, ako sam dobro racunao. A sa obzirom na raspored (srki, dale i jos neko dobar), sigurno ne moze da priusti da u startu da 2kat nego mora neki rizik da postoji, pa ili si car ili si donji, isto kao i grofov rizik da ceka Kazinsa. Tako isto i za mene vazi u PO.

                Ima ljudi na igrici koji ce u ovom PO ici na 5-4 ili 6-3 taktiku u doigravanju, znaci zrtvovati 3-4 kat na ustrb 5 jakih (jednostavno takva im je ekipa posle drafta i FA), i koji ce na taj nacin traziti rezultat. A ima i ljudi koji hoce da imaju izbalansiranu taktiku jer znaju da je 80% dovoljno da se uzme 1 "kradja" od tih 5 za prolaz i spremni su na taj rizik(ja npr ove godine, zato sam pristao na trejd, po cenu da puknem ft% i trojke, spremam sam na taj rizik ako hocu rezultat, pa sta bude).Isto tako taj noz ima i drugu stranu. Jer na taj nacin kada se "gube" slabe kategorije gube se i one "jake" jer je ekipa izbalansirana. Pa je dovoljno da par protivnickih igraca overperformuje u gore navedenim kat te nedelje i cao zdravo. Ali zato je u svakom fantaziju uvek potrebna sreca uz biranje i odredjeni rizik. Kazem ti, daj mi objektivan razlog bez da gledas imena, nego brojeve po cemu je ovaj trejd, manje fer prema jednoj od strana od tvojih i sve ok.
                Last edited by colchonero; 13-01-19, 17:13.

                Comment


                • Sve je na strani Simonsa. 7-2 u kategorijama ove sezone koje mi igramo i forma daleko bolja. Takođe, Simons tripl-dabl potencijal i može svake noći da ima 2 ukradene i 2 blokade.

                  Koga biste vi uzeli ovdje?
                  1.

                  2.
                  Last edited by Reise; 13-01-19, 17:28.
                  sigpic

                  Comment


                  • Vec sam ti izneo statistiku ove sezone za sve kategorije, za sva 3 trejda, ne mogu sad ponovo i pitao koji ti se cini najvise one-sided a koji najmanje. Plus last 7 days je vrlo varljivo(jer evo pogledaj listu zamisli da smo uzeli nedelju oko nove godine, izmedju 29od i 5og naravno da ne bi bilo ok, jer je to cherry picking), ali dobro ima i season stats na listi da budem fer. Ovo potvrdjuje iako nema procenata, ja simmonsa i uzimam samo zbog REB i FG%, a dajem FT% gde je Young na 20+% razlike i trojke. Ostalo je sve u 0,x ove sezone, sto mozes da pogledas na mojoj statistici, ili da udjes na basketball reference ako ne verujes i sam uporedi. Dok turner i hayword nemaju nijednu kat sto bi pokrilo veliku razliku pts ft% i 3pt prvom (blk ima ali tu sam skinuo steal) odnosno REB i FG% drugom.

                    Ako hoces isto pitanje mozemo da postavimo da li biste pre klaya ili turnera. Ali pitanje ne bi bilo fer, jer i tu zavisi od ostatka ekipe.
                    Last edited by colchonero; 13-01-19, 17:41.

                    Comment


                    • Ubijedio si me. Glasam za veto, tj. odbijanje trejda.

                      Za veto je potrebno četiri negativna glasa. Miki, Bastia, Colke i ja smo se već izjasnili, tako da može Aleksa mirne duše veto da udari.
                      sigpic

                      Comment


                      • Razumemo se.. Nisam hteo ovog puta na svoju ruku da ne osujete paljbu na mene..

                        Comment


                        • Originally posted by Reise View Post
                          E moj brate, ja sam pravio trejdove na moju štetu kako bih nekako profitirao. Ljudi sa kojima sam pravio trejdove su Srđan, koji je u plej ofu siguran, ali daleko od najjačih i Džon, koji će teško do plej ofa, ista situacija kao sa mnom. Pogledaj sad tvoju situaciju. Ti si 2. trenutno u ukupnom skoru i još oćeš da se pojačaš. Mrkela nema šanse da dođe do plej ofa. Ako oće ovakve trejdove da pravi i ako mu se ne igra više, nek nas pusti da igramo. Nismo ni mi od juče.
                          Ajde nemoj prdit bezveze ko kaze da necu u PO

                          Al ozbiljno bas smijesna tvrdnja. Iako nisam toliko aktivan mogu komotno uci unutra ako se Dragic vrati.

                          Kao prvo Simmons mi direktno odnosi jednu kategoriju a to su slobodna bacanja. Kao drugo direktno ne donosi jednu kategoriju s obzirom da ne baca trice a imam ozljedenog Dragica i nemam nekih tricasa u ekipi.

                          Kategorija u kojoj dobija su skokovi a ja imam tri centra na rosteru. A fte ne zelim da gubim zbog debila.

                          I sad ti meni reci sta si ti pametniji odmene sto radis trejdove na svoju stetu a ja nisam jer radim trejd koji je PO BROJKAMA maltene identican, ako nije ti mi dokazi suprotno. 7-2 kazes za njega a tih njegovih 7 mi nece donijet nijednu kategoriju dok ce mi ovih 2 direktno donijet barem jednu.

                          Mislim ovo je debilizam jadni ste stvarno je ovdje bilo trejdova svakakvih i niko se nije zalio. Ja sam prosle godine bio prvi i a nisam reko za trejd Harden Leonard koji je cini mi se Aleksa ili nez tko dao u trenutku covjeku koji je bio daleko najbolji i kidao u svim kategorijama i to bez Leonarda i onda mu neko da Hardena, to je teski teski no sense bio ali nikog nije bolio kurac. A tu se hvatate igraca koji ni jedan nema kolone kao ona dva prosle godine.

                          Ali dobro samo ti izgleda imas pravo radit tradeove "na svoju stetu" lol
                          Last edited by Mrkela; 14-01-19, 00:16.

                          Comment


                          • Što je muka Mrkela? Tebi je ovo fer trejd?

                            Slao sam ti Kleja Tompsona i još neke u paketu za Bena Simonsa i nisi prihvatao, a ovdje prihvataš direktan trejd za Treja Janga. Oćemo li da dajemo najbolje igrače za kikiriki ovima što dobijaju svake nedelje 7-2?
                            sigpic

                            Comment


                            • Ti meni slao? Pa ja sam tebi davao Mitchella za Thompsona i nisi htio?

                              Edit: jesi sad vidim, a taj trade nije proso zbog Kantera i Ibake i tad sam imao nekog za barem dvije trojke po mecu sad sa Dragicem aut skoro do PO nemam nikoga. Mislim ne trebam ti valjda objasnjavat svoje razloge. Zar nisi ti reko da si radio tradeove na svoju stetu da bi prpbao profitirat na drugi naci. To je samo tebi dozvoljeno ili?

                              Pa daj boze da se ja nadem s njim u PO ako on dobija 7-2 za Simmonsom bi to bilo onda bar 6-3 imao bi sigurne FT
                              Last edited by Mrkela; 14-01-19, 00:31.

                              Comment


                              • Ja sam tebi davao Tompsona za Mičela, ne ti meni, ni to nisi prihvatio. Ne znam okle ti to da si ti poslao taj trejd.

                                Ne znam kako možete da opravdavate ovaj trejd. Ako vam se ne igra, ostavite bar druge na miru da uživaju u igrici.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X