Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 2018 VTB RUSSIAN GRAND PRIX (Sochi)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nisu to atletičari pa da se trkaju za sebe.
    Kupiš patike i baš te briga.

    Kada voziš bolid formule 1 trebaš da imaš u glavi koliko je ko novca, znanja, truda i rada tu ulupao.

    Hijerarhija je jako bitna.

    U Botasovoj koži su bili i Barikelo i Masa i mnogi drugi.

    Comment


    • #32
      Pozdrav narode! spustite loptu nismo na fudbalu... Trka sasvim ocekivana,juce je sve bilo jos jasno! svaka cast za Maxa definitivno vozac dana. Takodje pohvale i Rikardu koji je 40 ak krugova vozio sa ostecenim krilom! Odluka mercedesa nekome se svidja nekome ne,takva je kakva je opravdana je. Garantujem da ce ham pustiti botasa na zadjoj trci kada sve bude reseno da mu vrati! druga stvar to ljudi rade i za to ima zasluge i bottas sam jer nije bio dovoljno konkurentan da ostane u trci za titulu,jel mislite da je rosberg tu da bi bilo pustanja kada bi obojica bili u borbi za titulu tako da sve je to timski i nema sta! Takodje je glupo da neki svuda kritikuju ferrari i raikonena koje jeste stariji i sporiji ali je svetski prvak i to izgleda i dalje zadnji ferrarijev!! Inace bi taj isti kimi danas po tempu i krugovima zavrsio ispred vettela da ga nisu drzali toliko dugo na stazi tako da prica vam je bzv.Taj Kimi je prosle godine isto mogao lagano da osisa vettela u pesti jer je imao probleme ali onda ferrari nebi imao 1-2.. isto i ove godine samo sto to drugacije izgleda u mercedesu jer je razlika u klasi izmedju dvojice nenormalna!
      Sezona je odlicna steta sto je ferrari posustao odjednom,najvece zasluge za to idu ekipi ali i Vettelu samom koji je ocajan ove godine ,pa covek je prosuo sam svojim greskama 100 bodova vi pricate o losim timskim naredjenjima sa pit vola...
      Iako sam navijac ferrarija Hamilton je zasluzeno prvak ove godine,oduvao je Vettela na stazi pa pricajte kako hocete.Prosto ga je oduvao spustio ga na pocetnicki nivo. u priblizno istim bolidima nema tu neke velike prevage ni za jedne ove godine...
      I dalje sam pri stavu da je ferrari trebao da uzme Rikija i Leclera da menja obojicu vozaca dogodine!
      Ukoliko se Lecler pokaze a verujem da hoce ,nece pristati da bude drugi vozac i da cuti kao kimi bude korektan,zato je i sam Vettel trazio opet da zadrze Kimija jer sa njim miran. Ovako ako zagrize omladinac bice turbulencija kao 2007 u mclarenu Alonso-Ham.. A videli smo kako nemac radi pod pritiskom ove godine svasta je moguce.Ukoliko se Lecler pomiluje ne pokaze brzinu bude drugi vozac bojim se da mu ode karijera ostace drugi do kraja iste.. Videcemo.
      Generalno trke su lose,cast izuzecima ove nove staze apsolutno ne odgovaraju ovakvim bolidima i tacka i mora se naci resenje za manje timove jer jako smesno sta rade vodeca tri tima u 5 krugova covek obidje danas sve to je smesno.. Nekada Hakinen i Sumi glizli minardi pa obidji

      Comment


      • #33
        Slazem se. Ali pravi trkac nikada ne bi pristao na tako nesto. Ali nazalost uvek imas ove beskicmenjake i to je super,ali neka ne glumi neko lazno razocarenje. Podvio si rep,dosao si dobrovoljno da budes vodonosa i to radi,a on kao nije zadovoljan.

        Comment


        • #34
          To koliko Mercedes vrjednuje Botasa pokazuje cinjenica da mu ugovor produzavaju na po jednu godinu, sto govori o tome kakvo mjesto ima u timu. Opekli su se jednom dok su imali situaciju Rosberg - Hamilton, kad bi Botasu dali visegodisnji ugovor onda bi se i on osilio da odbije naredbe i ukljuci se u borbe za pobjede i titulu.

          Ovako je prihvatio da bude potrcko, bice upamcen kao Barikelo moderne ere i to je to.

          Samo, forumasi trebaju imat manje licemjerja kad pisu o ovakvim stvarima, ovdje su pojedini ostrili tastaturu na Ferariju kod situacije Raikonen - Fetel u Njemackoj, a sad je ovo odjednom timski sport, treba gledat siru sliku, bravo Mercedes, emocije po strani i slicno.

          Ovo danas im je bilo skroz nepotrebno, Luis bi imao 47 bodova prednosti pet trka do kraja, sa Ferarijem koji je u zestokom ambisu. Fetel i Ferari, sa ovakvom situacijom u ekipi i sa bolidom koji je ocigledno nazadovao, ne bi povratili ovaj zaostatak sve kad bi iznova krenuo sampionat.


          Luisu cestitke na tituli, a Ferari ce se nadam se sredit preko zime jer su stvari ocigledno negdje posle nizbrdo od kako je Markione preminuo a zna se kakvim je autoritetom on vodio Ferari. U najmanju ruku se ne bi desila Monza, a za ono u Singapuru bi neko letio sa svoje pozicije.

          Comment


          • #35
            Originally posted by Mark0 View Post
            Mogu da se kladim da je u prve tri trke vec Botas pustio Luisa prvi put. Toliko o ovome da je pusten sada kada je Botas jel te daleko od titule.
            Toliko o tome kolko ti napamet i gluposti pises. U prvoj trci u Melburnu Botas pravi gresku u kvalama i startuje 15 a Ham prvi i Botas se probija i zavrsava trku osmi a Ham drugi. Gde je tu doslo do pustanja? U drugoj trci u Bahreinu Botas se kvalifikuje ispred Hama (Botas 3 a Ham 4) i zavrsava trku ispred Hama i to jedan do drugog Botas 2 a Ham 3. Ako je Botas drugi vozac od pocetka sezone sto ga tu nije pustio? Treca trka u Kini opet se Botas kvalifikuje ispred Hama (za jedno mesto) i zavrsi trku ispred Hama. Evo ja ti mogu tako prepricati svaku trku do VN Nemacke kada smo culi prvu timsku naredbu. A VN Nemacke je sredina sezone. I na toj trci smo culi i timsku naredbu kod Ferarija.

            Originally posted by Alukard View Post
            Jave se dva lika koji veze sa trkanjem nemaju niti sa razumevanjem moje poruke.
            Ako vozi samo za tu platu,onda mu tu nije mesto. Pravi trkaci zele samo pobede,samo titule. A sis*ce kao Botas su srecni da budu drugi vozaci. To nisu trkaci,i ne zasluzuju nikakvo poštovanje.
            To da li bi za tu platu to rekao gazdi je nesto najgluplne sto sam procitao,kao prvo,neko sa sampionskim ambicijama ne bi dosao kod tog "gazde".
            Joj Alukard ne provaljuj se molim te. Pa ti si trazio od Kimija da pomogne Fetelu na VN Italije i posle toga jel se secas? I koga sad izigravas i lazes. Loseg gubitnika i licemera.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • #36
              Ne odbija se tako lako poziv jednog od 2, 3 najbolja tima, makar to bilo mesto vodonoše.

              Botas bi sada bio u Vilijamsu da ga drndaju tata i sin i da se bori za koji bodić.

              Ovako je u šampionskom timu, malo veća lova, pobedio je par puta i ima status dobrog vozača i timskog kolege.

              Produžio je on sebi fino karijeru na konto ove 2 sezone.

              Sa druge strane neki talentovani i dobri vozači kao Hulk nikada ne dobiju šansu da osvoje makar 1 GP. Ubeđen sam da bi rado baš Hulk bio vodonoša Luisu ili Fetelu.

              Comment


              • #37
                Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                Toliko o tome kolko ti napamet i gluposti pises. U prvoj trci u Melburnu Botas pravi gresku u kvalama i startuje 15 a Ham prvi i Botas se probija i zavrsava trku osmi a Ham drugi. Gde je tu doslo do pustanja? U drugoj trci u Bahreinu Botas se kvalifikuje ispred Hama (Botas 3 a Ham 4) i zavrsava trku ispred Hama i to jedan do drugog Botas 2 a Ham 3. Ako je Botas drugi vozac od pocetka sezone sto ga tu nije pustio? Treca trka u Kini opet se Botas kvalifikuje ispred Hama (za jedno mesto) i zavrsi trku ispred Hama. Evo ja ti mogu tako prepricati svaku trku do VN Nemacke kada smo culi prvu timsku naredbu. A VN Nemacke je sredina sezone. I na toj trci smo culi i timsku naredbu kod Ferarija.


                Joj Alukard ne provaljuj se molim te. Pa ti si trazio od Kimija da pomogne Fetelu na VN Italije i posle toga jel se secas? I koga sad izigravas i lazes. Loseg gubitnika i licemera.
                Ti se care konstantno blamiras. Iz trke u trku.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Alukard View Post
                  Ti se care konstantno blamiras. Iz trke u trku.
                  Jel kao Ferari
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • #39
                    Nemam ja problem sa time. Ferari je nazadovao kao sto to radi godinama u nazad.
                    Tvoji pokusaji provokacija su ocajni. Imas jos da ucis ;)

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Alukard View Post
                      Nemam ja problem sa time. Ferari je nazadovao kao sto to radi godinama u nazad.
                      Tvoji pokusaji provokacija su ocajni. Imas jos da ucis ;)
                      Cuj ja provociram. Provociraju lazu i mazu oni koji gube (cast izuzecima) a ja sam ti rekao da u ovoj borbi sam na strani Hama koji kako vidimo ide ka novoj tituli tako da ja ne znam zasto bi nekog izazivao ali vidim da ti to radis. Jer ko gubi ima pravo da se ljuti to je opste poznata stvar A daj ti meni odgovori na nesto od onoga sto sam te pitao jer podvio si rep
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • #41
                        Iskreno meni se čini da Ferrari puca po šavovima nakon smrti SM. Jednostavno previše grešaka pit vola, kao i Vettela, sve bolja forma Hamiltona i pobeže titula. Šteta što Vettel sa sobom nije poveo Hornera. Što se tiče današnje trke Mečka očekivano pobeđuje, Hamilton je odvezao još jednu perfektnu trku, samo mi nije jasno to propuštanje. Za očekivati je timske naredbe, potpuno i opravdano, ali bukvalno zakočiti i pustiti nekog ko je 2 sekunde iza tebe je malo čudno. Hajde da su to poslednjih par krugova ili da je Vettel u DRS zoni, ali ovako... Inače treba pohvaliti i Maxa, sjajna vožnja kao i Charlesa, KMaga i Pink Pantere. Sledeća nam je Suzuka, još jedna staza na kojoj bi snaga motora trebala biti "ključna".
                        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                        Comment


                        • #42
                          Ja podvio rep? Ti imas neki problem sa sobom. Kao prvo,ja nisam TRAZIO od Kimija da se skloni, nemam kontakt sa njim,rekao sam da je trebao u situaciji kada on ide sredinom staze,fetel napada unutra a hamilton spolja,trebao je da ide da zatvara spolja a ne da zatvara timskog kolegu. To je druga stvar od ovoga sto radi beskicmenjak.
                          Druga stvar, izmisljas i hiperbolises kada su izjave drugih u pitanju. Licemerno je da provokaciju u postu "Kao ferari " prebaces da drugi provociraju.
                          Uostalom,uzaludno je pokusavati tebi nesto dokazati,ti ne zelis da razumes ili jednostavno ne mozes.
                          Moja poenta je bila da je ovaj sport otisao u ku*ac jer prve dve ekipe mogu kao kd sale sa zadnjeg da dodju do 4 mesta. Tu borbe nema. Fors indija se sklanja mercedesu,vilijams isto, Has ferariju,Zauber isto. I tako dalje. A sto je najgore od svega i da hoce da se bore sa njima ne mogu.
                          Nekada se vodeci morao namuciti da dodje do prvih 10 ako krece poslednji.
                          Last edited by Alukard; 01-10-18, 09:27.

                          Comment


                          • #43
                            Od kako postoji Formula 1 postoje i timski dogovori i naredbe. Pedesetih je drugi vozac morao da ustupi svoj auto prvom ako je stao zbog kvara, dobro je sto su to zabranili. Kasnije su to resavali na razne nacine, sad je posebno tesko jer je uticaj bolida od nekadasnjih 60-70% narastao na 80-90%. Zbog cega vozaci pristaju na tako nesto? Verovatno zbog para, sanse da voze za veliki tim, sanse da se upisu u listu pobednika i ako se prvi povuce ili promeni tim oni budu prva violina. To je tako, voleli mi to ili ne.

                            Comment


                            • #44
                              @Alukard

                              Daj nemojmo se praviti blesavi. Pitao sam te vec da je bilo obrnuto Kimi vodio a Fetel bio 2 sta bi se desilo? Ajde mi reci sta mislis da bi se desilo i sta bi ti trazio/voleo da se desi?

                              Onaj moj odgovor "Jel kao Ferari" je odgovor na tvoju provokaciju.

                              Sto se tice ovog sporta ovo je pre svega trka inzenjera i ako pogledas nazad u proslost uvek je bilo dominantnih auta koji su sa zadnjeg bez problema mogli u prvih ne 10 vec 5.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • #45
                                Tako je, uvek su mogli da se lako probiju napred. Samo sto je to bilo retko jer su kvalifikacije vozene u dva dana po sat vremena i nije bilo ovih glupih kazni i pomeranja unazad zbog motora, menjaca, frizure....

                                Comment

                                Working...
                                X