Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Ivan_PG View Post
    Ajde pa treba ozbiljnu ligu da pravimo majka mu stara.Sta je liga bez 38 kola,pogledaj onu ljepotu iznad sto sam sastavio.Svako kolo pun stadion.
    Izuzev Titograda,sumnjam da ce on bit neka atrakcija a i njega sam stavio vise zato sto nisam umio da se odlucim koji bi bio taj 20 ti.Crnoj gori je dovoljan jedan predstavnik.
    Ma dok se zahukta...
    Ali moraš da vodiš računa i o repezentativnim pauzama, pauza za Kup, za evropske utakmice, prelazni rokovi... Ne može to da stigne da se odigra. to jedva da može i sa 18 klubova....
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • #62
      Neka igraju ko ih jebe,kad mogu zabari,spanci,emglezi mozemo i mi.

      Comment


      • #63
        Originally posted by Ivan_PG View Post
        Neka igraju ko ih jebe,kad mogu zabari,spanci,emglezi mozemo i mi.
        Dobro...znači dogovorili smo se. Neka krene...
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • #64
          Originally posted by Constantin View Post
          Dobro...znači dogovorili smo se. Neka krene...
          Samo jos Uki da aminuje

          Comment


          • #65
            Originally posted by Ivan_PG View Post
            kako bi to sad izgledao
            1.Zvezda
            2.Partizan
            3.Dinamo Zagreb
            4.Hajduk Split
            5.Vojvodina
            6.Radnicki Nis
            7.Rijeka
            8.Maribor
            9.Olimpija Ljubljana
            10.Vardar
            11.Skendija
            12.Sarajevo
            13.Zeljeznicar
            14.Zrinjski
            15.Osijek
            16.Cukaricki
            17.Rabotnicki
            18.Celik Zenica
            19.Buducnost
            20.Titograd
            Bio sam neskroman pa sam nam dao 2 mjesta
            Napalim se kad vidim ovakvu listu timova
            Uf, islo bi se cesto na gostovanje.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • #66
              Originally posted by Ivan_PG View Post
              Neka igraju ko ih jebe,kad mogu zabari,spanci,emglezi mozemo i mi.
              To je utopija, kakvih 20 klubova?
              Prvo infrastrukturalno, eto recimo taj Titograd kakvu on infrastrukturu ima? Ponovo bi tu radio kljuc, prve dve sezone bile bi verovatno pilot projekat. Uvod u fudbal... 16 klubova je mnogo. Ali zato druga liga istok i zapad bi bile bas jake. Regionalna liga bi omogucile da kvalitetni igraci sazrevaju u toj ligi kroz dva koraka, maticni klub pa onda klubovi cetvorke ili inostranstvo pa inostranstvo. Dakle omogucilo bi se da jos 3-4 godine igraju fudbal na sirem prostoru svog rodjenja. Kvalitet igre ide gore, obestecenja kad se ide u inostranstvo ide opet gore. Naravno da bi svi voleli da igraju tu ligu zato pilot projekat dve godine pa posle toga uz analizu eventualnih anomalija naci konacno resenje sto se tice pravog kljuca koji bi svoj autoritet vadio iz neposrednog kvaliteta a ne necije zelje. Verovatno bi posle 4-5 godina takve lige doslo i do nalazenja nekog modusa da se poboljsava stadionska infrastrukruea najvecih. Meni licno Maksimir grozno izgleda spolja. Sto se tice sanse da 2 kluba iz ovog regiona igraju Ligu sampiona to je apsolutno prakticno ne moguce. Moguce je da se krene iz raznih pretkola ali sustinski nema dovoljno kvaliteta ni da vise klubova igraju Le a kamoli LS. Naravno da bi vremenom dosli do jednog direktnog mesta i jednog u kvalifikacijama, uz par mesta u LE, Svi oni koji mastaju o LS neka nastave sa mastanjem. I mnogo veci od tih klubova iz okruzenja bi voleli da igraju LS pa ne igraju. Svi bi LS a kad udju u LE i kad se slije desetak miliona Evra otvarali bi se sampanjci i u Sarajevu i u Splitu o Skoplju da ne govorim.

              Comment


              • #67
                Za Titograd sam se zajebavao,Sutjeska recimo ima infrastrukturu i odredjenu tradiciju,mogla bi makar u tu drugu ligu.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by Constantin View Post
                  Prvenstvo YU 1977/78 duel između, na kraju sezone, 14. i 13. od 18 klubova. Kapacitet stadiona Čair 22000 mesta-stajanje.

                  Ono što je najbitnije, a ja sam ispustio, prisutno je preko 15 000 ljudi, a to je od povratka u SL samo jednom Zvezda uspela da ponovi na današnjem Čairu. I to samo jednom. Problem je u velikom padu posećenosti naših stadiona. Mislim da to drugari iz Humske najbolje znaju. Od nekadašnjih dvadesetak hiljada stalnih posetilaca JNA to se svelo na nekih 4-5 000 po utakmici. Po ulasku u Sl mi smo na Čairu imali u proseku imali 6-8 000 ljudi, sada jedva dobacujemo do 2000. Da ne pričam o Voždovcu, Čukaričkom, Radu...ne znam Lučani, Ivanjica(sada je u PLS)...tu tačno možeš da vidiš kolika je familija fudbalerima.
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • #69
                    U Regionalnoj ligi barem imali stadione koji ispunjavaju neki uslovni standard tipa 15 hiljada mesta za sedenje i reflektore uz blizinu aerodroma.

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by suptil View Post
                      U Regionalnoj ligi barem imali stadione koji ispunjavaju neki uslovni standard tipa 15 hiljada mesta za sedenje i reflektore uz blizinu aerodroma.
                      + sto bi se mnogo ozbiljnije pare ulagale u tim i strucni stab klubova, umesto sto se krade gde stigne.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by suptil View Post
                        U Regionalnoj ligi barem imali stadione koji ispunjavaju neki uslovni standard tipa 15 hiljada mesta za sedenje i reflektore uz blizinu aerodroma.
                        Na prostorima Ex-YU skoro da nema stadiona na kojem nisam bio, ali ovo naše, po Srbiji, je čudo. Znam da će "pojedinci" da me zezaju, ali nemaš kasvetnog WC-a da ne pričam o vodi za piće i sl. O ponašanju "lokalaca" i određivanja na koju ćeš tribinu da ideš da ne pričam. Onomad u Surdulici, zapela tetka na blagajni da nam uvali karte za tribinu gde su Meraklije. Iskren da budem pokajao sam se na trenutak što nisam otišao u Ložu, kad već tamo imam mesto, i nisu uspela ubeđivanja da ja i moje "ekipa" ne želimo da idemo tamo i kako smo joj rekli "da skačemos decom" već smo tražili da budemo na tribini gde smo uvek bili iza klupe sa rezervnim igračima Radničkog. Tu je jedan ograđeni deo za Nišlije i uvek smo išli tamo. Porad nas, još desetak-petnaest Nišlija je tražilo isto, ali tetka je bila neumoljiva...samo Zapad, ništa Istok...ili Sever sa Meraklijama. Epilog...sredinom drugog poluvremena umalo nije došlo do fajta između nas i nekih lokalaca kada smo poveli sa 2:1. Morao sam da intervenišem pa se sve smirilo. Eto takvih stvari ne bi trebalo dozvoliti u takvoj Ligi...i kad neke stvari krenu kako treba, onda sve ide svojim tokom. Što reče Crnogorski zakonik "Što se grbo rodi, vrijeme ne ispravi" . To sve kažem zobg toga, da bi u R-Ligi unapred bila postavljena pravila i ne bi bile dozvoljene improvizacije ovakvoga tipa.
                        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by kronostime View Post
                          + sto bi se mnogo ozbiljnije pare ulagale u tim i strucni stab klubova, umesto sto se krade gde stigne.
                          Naravno....onda te samelje kvalitet ostalih, a ne možeš da pošalješ Bojana Nikolića ili Srđana Obradovića da ti to nadomsti
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Constantin View Post
                            Na prostorima Ex-YU skoro da nema stadiona na kojem nisam bio, ali ovo naše, po Srbiji, je čudo. Znam da će "pojedinci" da me zezaju, ali nemaš kasvetnog WC-a da ne pričam o vodi za piće i sl. O ponašanju "lokalaca" i određivanja na koju ćeš tribinu da ideš da ne pričam. Onomad u Surdulici, zapela tetka na blagajni da nam uvali karte za tribinu gde su Meraklije. Iskren da budem pokajao sam se na trenutak što nisam otišao u Ložu, kad već tamo imam mesto, i nisu uspela ubeđivanja da ja i moje "ekipa" ne želimo da idemo tamo i kako smo joj rekli "da skačemos decom" već smo tražili da budemo na tribini gde smo uvek bili iza klupe sa rezervnim igračima Radničkog. Tu je jedan ograđeni deo za Nišlije i uvek smo išli tamo. Porad nas, još desetak-petnaest Nišlija je tražilo isto, ali tetka je bila neumoljiva...samo Zapad, ništa Istok...ili Sever sa Meraklijama. Epilog...sredinom drugog poluvremena umalo nije došlo do fajta između nas i nekih lokalaca kada smo poveli sa 2:1. Morao sam da intervenišem pa se sve smirilo. Eto takvih stvari ne bi trebalo dozvoliti u takvoj Ligi...i kad neke stvari krenu kako treba, onda sve ide svojim tokom. Što reče Crnogorski zakonik "Što se grbo rodi, vrijeme ne ispravi" . To sve kažem zobg toga, da bi u R-Ligi unapred bila postavljena pravila i ne bi bile dozvoljene improvizacije ovakvoga tipa.

                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • #74
                              @Constantin U takvoj ligi samo za Constantina loza i nista vise. Prijatelji kluba, verni pratioci istog.
                              Sto se tice timova i ulaganje i danas mogu da se ulazu pare ali se ne ulazu vec se peru pare. Ko je kriv Partizanu sto nije kada je igrao LS reinvestirao u igrace. Pojeo vuk magarca i idemo dalje. Sa regionalnom ligom izbili bi se odredjeni krimo stihovi iz ruku uprave klubova. Neki drugi timovi iz sredine tabele bi mozda postali ona mesta gde menadzeri mogu da salju svoju robu sto kvalitetnu sto skart. Time bi se takve pojave dislocirale iz nekoliko najboljih timova. Jurila bi se zarada. Zamislite da neka banka bude sponzor lige gde 10 miliona evra recimo ide za pobednika lige.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by kronostime View Post

                                Brate...u Surdulicu 1 WC na 2500 ljudi i to samo na Zapadnoj tribini...Istok, Sever, Jug....?
                                Kruševac..niti svetla ispod tribina, niti kasvetnog klozeta...jednom prilikom čujem iz mraka "Ejjjj"...ja pofajtovao nekog Čarapana. Ali zato im je "restriktivni prostor" svlačionice, kancelarije za tehničko osoblje vrlo dobar. Jagodina isti slučaj...samo što oni imaju jedan "poljski WC" za publiku, a ovaj VIP deo...he,he..po meri Palme. U Kragujevcu isto. Jedina svetla tačka je Milanovac i stadion Metalca. Kad se doda i to koliko su svi korektni i dobri ljudi...Super. Zvezdin stadion..možda je sada ušminkan, ali kad sam ja pre par sezona bio, nekakve palete po onim kanalima, ruina je sve bilo. Onaj tunel koji vodi na teren, svakog mometa sam očekivao da me iznenadi Prle ili Tihi...JNA takođe..."spolja gladac, a u unutra jadac"... Naravno onaj VIP deo, koji predviđen za "goozithare" je OK...a za raju, snalazi se. Itd...itd..

                                Sećam se jednom zaglavio u Podgorici, spavao u Hotelu Crna Gora i onaku leškareći u sobi čujem nekakvu "graju". Radoznao provirim kroz prozor i vidim na ulici omladinci u šalovima i dresovima Budućnosti idu u grupi. Raspitah se s kim igraju Pogoričani i rekoše mi "Dolazi Zvezda"...Pomislim, hm fino da malo izgubim vremena i pogledam utakmicu, što da ne. Kad znam da odem usred letovanja da gledam Mornar-Grbalj što ne bi i ovaj derbi. (Tad je Mornar bio u Crnogorskoj ligi, a Crna Goru u SCG). I zaputim se ja put stadiona, kad tamo gužva neopisiva....jedna biletarnica radi na sve one ljudi. Bilo je preko 10 000 ljudi... Pitam ljude okolo, ima li još koja biuletarnica da radi...kažu NE...Pitam zašto, "Pa nedelja je" - kažu Ja dođoh nekako na red, pa pitam prodavača karata zašto samo jedan šalter radi, a on mi odgovori "Pa nedelja je"
                                Last edited by Constantin; 25-09-18, 19:18.
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X