Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Ricma View Post
    Ja tek sad izvalio da vi imate OFK Titograd i da su prvi na tabeli, gde mogu da potpisem da budem njihov fan?
    A to je bila Mladost do ovog ljeta pa mu vratise naziv ponovo OFK Titograd koje je klub imao do 92 godine.

    Comment


    • #47
      Ja ne vidim problem u tome da se ide kroz regionalnu,te pare sto ce klub dobit za 2 ili 3 kola kvalifikacija sto prodje ili se eventualno kvalifikuje svake 10 godina u LS ili LE nadoknadice se jacim sponzorstvima,ta liga bi bila mamac za mnogo veci novac.
      Ako se ne bi kvalifikovalo preko te regionalne lige za Evropu to ne bi imalo nikakav takmicarski znacaj,ne bi imalo smisao.
      Last edited by E1_PG; 25-09-18, 16:42.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Constantin View Post
        A što ne kroz obe lige ?
        Možda bi ta Reginalna liga zamenila nekadašnju Prvu ligu, a ostale bi imale status II Regionalne lige po područjima. S tim da ima modela da se i iz jedne i iz druge bude prolazilo u kvalifikacije za evropska takmičenja, ali bi favorizovao, odnosno veći prolaz dao, toj glavnoj, Regionalnoj ligi. Više mesta, jednostavnije rečeno.
        Zato što bi to vremenom donelo problem nacionalnim prvenstvima uz nečiji predlog bi lagano svi ti prolasci u Evropu išli preko regionalne lige a tu bi kao što sam već napisao izgubile sve zemlje iz regiona (učesnice regionalne lige).
        Ovako je to sprečeno, znam da bi to na prvu loptu donelo neku dozu nezainteresovanosti ali krajnji produkt (kvalitetnije utakmice i lakši "rast" igrača) bi ipak terao timove na to takmičenje.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • #49
          Za sve sam što doprinosi boljitku sporta i podizanju njegovog kvaliteta, a ako bi se formirala regionalna liga desilo bi se upravo to. Jednostavno, nijedna od ovih država nema više od 3,4 kvalitetna kluba, i po isto toliko onih koji bi formirali drugu regionalnu ligu pa najgori iz prve i najbolji iz druge neka svake godine menjaju mesta, to će doprineti dinamici takmičenja, neće biti borbe samo za titulu nego i za opstanak.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • #50
            Apsolutno ZA.
            Kvalitet meceva mnogo veci, kao i protok igraca medju klubovima.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • #51
              Originally posted by Ganac View Post
              Zato što bi to vremenom donelo problem nacionalnim prvenstvima uz nečiji predlog bi lagano svi ti prolasci u Evropu išli preko regionalne lige a tu bi kao što sam već napisao izgubile sve zemlje iz regiona (učesnice regionalne lige).
              Ovako je to sprečeno, znam da bi to na prvu loptu donelo neku dozu nezainteresovanosti ali krajnji produkt (kvalitetnije utakmice i lakši "rast" igrača) bi ipak terao timove na to takmičenje.
              Pa vidi ovako. Treba se napraviti balans.Ajde ovako na "prvu loptu"...iz Reg.lige kvalifikacija za LŠ i najmanje 2 ekipe u kvalifikacije za LE i bar jedan u to novo takmičenje koje dolazi. Iz nacionalnih liga, pobednik Kupa u kval za LE ev još jedan, sve zavisi od koeficijenta...pa, vremenom bi se izkristalisalo. Možda izgleda grubo, ali nacionalne lige bi bile, praktično, druge lige, što one i jesu. I po kvalitetu i po svemu.

              Kriterijum, osim plasmana, bi svakako bio infrastruktura na minim zadovoljavajućem nivou UEFA standarda. Pa kao i u NBA, aki imaš igraš, ako nemaš onda si Surdulica, Vranje. (sadašnje vreme). Ako se javi neki Baja Tončev (mislim na Surduličkog) i konačno upotrebi svoje pare i privatizuje Radnik, a ne samo da isisava iz to malo sirotinje, napravi stadion kao u Milanovcu (3,5 mil €).
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • #52
                Po meni nacionalne lige bi kao u staroj jugi bile 3 rang.Druge lige su tad bile koncipirane regionalno,ovi stariji to malo bolje poznaju.Sto sad ne bi mozda moralo da bude tako ali ne bi ni to bila losa opcija.Bilo je nesto istocna i zapadna mada nisam siguran.
                Last edited by E1_PG; 25-09-18, 17:07.

                Comment


                • #53
                  Prvenstvo YU 1977/78 duel između, na kraju sezone, 14. i 13. od 18 klubova. Kapacitet stadiona Čair 22000 mesta-stajanje.

                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • #54
                    Nije mesto za to, ali kakva sramna zamena teza - krivo je sejanje mržnje zbog Srebrenice a ne osuđuje se to što se ona desila, što je pobijeno 7000 ljudi!? Mislim, stvarno, razmislite malo pre nego što nešto napišete.
                    Što se tiče prirodnog stanja stvari, duže je prethodno prirodno stanje stvari, kad su države bile razdvojene i suverene. Što ne znači da ne treba zajednička liga da postoji ali ne kao neki nagoveštaj nove zajedničke države, već isključivo iz sportskih motiva.
                    Last edited by dekkard; 25-09-18, 17:23.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • #55
                      A sto mislite o broju klubova,ja bih stavio 20.Sta ima veze.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Constantin View Post
                        Pa vidi ovako. Treba se napraviti balans.Ajde ovako na "prvu loptu"...iz Reg.lige kvalifikacija za LŠ i najmanje 2 ekipe u kvalifikacije za LE i bar jedan u to novo takmičenje koje dolazi. Iz nacionalnih liga, pobednik Kupa u kval za LE ev još jedan, sve zavisi od koeficijenta...pa, vremenom bi se izkristalisalo. Možda izgleda grubo, ali nacionalne lige bi bile, praktično, druge lige, što one i jesu. I po kvalitetu i po svemu.

                        Kriterijum, osim plasmana, bi svakako bio infrastruktura na minim zadovoljavajućem nivou UEFA standarda. Pa kao i u NBA, aki imaš igraš, ako nemaš onda si Surdulica, Vranje. (sadašnje vreme). Ako se javi neki Baja Tončev (mislim na Surduličkog) i konačno upotrebi svoje pare i privatizuje Radnik, a ne samo da isisava iz to malo sirotinje, napravi stadion kao u Milanovcu (3,5 mil €).
                        Konstantine, ko bi se odrekao da umesto iz nacionalnih liga regiona idu u kvalifikacije za LŠ (ovo je odokativno) 4 predstavnika ide 1 predstavnik i to kroz regionalnu ligu?
                        Mora se osmisliti održi oblik ali to što si ti napiso nije.
                        Ja jesam za regionalnu ligu iz mnogo razloga ali nisam da se oduzmu nacionalnim ligama prolazi u Evropu.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by dekkard View Post
                          Nije mesto za to, ali kakva sramna zamena teza - krivo je sejanje mržnje zbog Srebrenice a ne osuđuje se to što se ona desila, što je pobijeno 7000 ljudi!? Mislim, stvarno, razmislite malo pre nego što nešto napišete.
                          Što se tiče prirodnog stanja stvari, duže je prethodno prirodno stanje stvari, kad su države bile razdvojene i suverene. Što ne znači da ne treba zajednička liga da postoji ali ne kao neki nagoveštaj nove zajedničke države, već isključivo iz sportskih motiva.
                          Apsolutno si u pravu....dekkard
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • #58
                            kako bi to sad izgledao
                            1.Zvezda
                            2.Partizan
                            3.Dinamo Zagreb
                            4.Hajduk Split
                            5.Vojvodina
                            6.Radnicki Nis
                            7.Rijeka
                            8.Maribor
                            9.Olimpija Ljubljana
                            10.Vardar
                            11.Skendija
                            12.Sarajevo
                            13.Zeljeznicar
                            14.Zrinjski
                            15.Osijek
                            16.Cukaricki
                            17.Rabotnicki
                            18.Celik Zenica
                            19.Buducnost
                            20.Titograd
                            Bio sam neskroman pa sam nam dao 2 mjesta
                            Napalim se kad vidim ovakvu listu timova
                            Last edited by E1_PG; 25-09-18, 17:39.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Ivan_PG View Post
                              A sto mislite o broju klubova,ja bih stavio 20.Sta ima veze.
                              Mnogo je 20. Znači imaš 38 kola, 19 gostovanja....skupo za početak Po meni 12-16 zavisi.

                              Originally posted by Ganac View Post
                              Konstantine, ko bi se odrekao da umesto iz nacionalnih liga regiona idu u kvalifikacije za LŠ (ovo je odokativno) 4 predstavnika ide 1 predstavnik i to kroz regionalnu ligu?
                              Mora se osmisliti održi oblik ali to što si ti napiso nije.
                              Ja jesam za regionalnu ligu iz mnogo razloga ali nisam da se oduzmu nacionalnim ligama prolazi u Evropu.
                              Pa ne bih se odricao plasmana iz nacionalnih liga, ali vremenom mora da se favorizuje R-Liga...i na kraju, nije bitno da li će JAvor iz Ivanjiice ili Sevojno da se dokopa plasmanom za LE Evrope u ligi u kojoj nema CZV,PAR; RDN,VOJ....
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Constantin View Post
                                Mnogo je 20. Znači imaš 38 kola, 19 gostovanja....skupo za početak
                                Ajde pa treba ozbiljnu ligu da pravimo majka mu stara.Sta je liga bez 38 kola,pogledaj onu ljepotu iznad sto sam sastavio.Svako kolo pun stadion.
                                Izuzev Titograda,sumnjam da ce on bit neka atrakcija a i njega sam stavio vise zato sto nisam umio da se odlucim koji bi bio taj 20 ti.Crnoj gori je dovoljan jedan predstavnik.
                                Last edited by E1_PG; 25-09-18, 17:48.

                                Comment

                                Working...
                                X